Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Danas sam se vratio...  ovaj put nisam imao srece nije bilo ribe 20+... ali je bilo dosta manjih i borbenih, najmanja 14 a najveca 19.5kg. Riba solidno radi, s obzirom kakve su temperature bile zadnjih dana. Cetvrtak i Petak je bilo 40 step. Voda je malo opala ali jos uvijek se ne vidi sprud izmedju poz 6 i 7.  Kako sam cuo poz 20 dobro radi. Uglavnom bio je dobar ribolov, odmor i uzivanje u prelijepom jezeru. 

Link to comment
Share on other sites

Danas sam se vratio...  ovaj put nisam imao srece nije bilo ribe 20+... ali je bilo dosta manjih i borbenih, najmanja 14 a najveca 19.5kg. Riba solidno radi, s obzirom kakve su temperature bile zadnjih dana. Cetvrtak i Petak je bilo 40 step. Voda je malo opala ali jos uvijek se ne vidi sprud izmedju poz 6 i 7.  Kako sam cuo poz 20 dobro radi. Uglavnom bio je dobar ribolov, odmor i uzivanje u prelijepom jezeru. 

na 7 mici su pecali drugari iz beograd nadam se da ste se upoznali i oni su pecali do nedelje,dobro su prosli

Link to comment
Share on other sites

na 7 mici su pecali drugari iz beograd nadam se da ste se upoznali i oni su pecali do nedelje,dobro su prosli

Poz 7 je dobro lovila, stalno su dobijali ribe. Ne znam kolike su bile ribe ali ih je bilo dosta. Riba im je konstantno uzimala dok je kod mene bilo pauza i po 10 - 15 sati pa uzme par riba u kratkom vremenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jece u prolazu svratio do Pelagiceva. Zauzete pozicije od 25 do 29, 1, 5, 7 i 20. Sto se ulova tice, situacija kao i obicno - sva riba se nabila u jedan cosak, i onaj ko je imao srece da peca bas tu, raspada se od pecanja, ostali truba. Sva riba je na plazi i jedna od dve rumunske ekipe, koja peca na 1, vadi ribu za ribom. Druga rumunska ekipa koja peca na poziciji 5, je za 6 dana imala jednog srana i to je sve. Za 20-ak minuta koliko sam bio sa momcima na 1. imali su dve ribe, obe preko 20 kg. 

Na pozicijama od 25 do 29, ko se spremio i za amura, peca, ko nije, ceka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prilicno je zanimljiva cinjenica da je citavu ovu godinu obiljezilo to nabijanje ribe u coskove.

Proljetos je radila 22ka, i to nenormalno.Bio sam tamo kad su bili makedonci tj. dan kad su otisli i ono je bilo nestvarno. 

Tone i tone ribe u tom zalivu.

Kako je ljeto odmicalo i zagrijavala se voda ribe se preselila na 1 i 20, i to je to.

Kad samo bio na 29ci u avgustu covjek na kecu se odvalio od ribe, 4-5 double runa dnevno, 20-25 riba po danu s tim da nocu ne peca.

Na 20 prije mjesec dana bili dvojica iz Beca, za jedno jutro od 6 do 11h imali 10 riba!!!

I tako non stop.

Nikako se ne moze reci da ima malo ribe ili nedovoljno, po mom misljenju ima je u ogromnim kolicinama i velicinama, ali nikom nije jasno zasto se sva grupise u jedan cosak.

Kao da mrijest traje citavu godinu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam sutra na 28.Sve bilo rezervirano osim 28. ali sam ju ipak rezervirao jer mi ta pozicija djeluje moćno a i malo je ohladila voda pa pretpostavljam da je riba u tom dubljem dijelu.

Mislim da treba puno hraniti da bi se riba zaustavila na tom putu od 1.do 22.

Riba kad slabo uzima većina ribiča slabo hrani i mislim da je to greška jer kad riba i naiđe uspiju nabosti 2-3 a ostala riba produži dalje jer nema hrane i nema razloga da se zadrzi.

 

Po prvi put idem na 28. pa može neki savjet za tu poziciju.

Hvala!

Edited by rajkansb
Link to comment
Share on other sites

Ukoso na 40ak metara prema 29 imas mali sprud, moras ga markerom napipati(naravno ako nema niko na 29) i tu je lijepo uzimala riba. Ja sam pecao tu sa 29ke.

Proljetos kad se pecala saranska liga oba tima su pecala ravno ispred na 60m. To je ono sto znam,nisam nikad pecao na njoj pa ne znam puno.

Link to comment
Share on other sites

ja sam sutra na 28.Sve bilo rezervirano osim 28. ali sam ju ipak rezervirao jer mi ta pozicija djeluje moćno a i malo je ohladila voda pa pretpostavljam da je riba u tom dubljem dijelu.

Mislim da treba puno hraniti da bi se riba zaustavila na tom putu od 1.do 22.

Riba kad slabo uzima većina ribiča slabo hrani i mislim da je to greška jer kad riba i naiđe uspiju nabosti 2-3 a ostala riba produži dalje jer nema hrane i nema razloga da se zadrzi.

 

Po prvi put idem na 28. pa može neki savjet za tu poziciju.

Hvala!

Lijevo prema 27 na nekih 20- 30 metara ima spot i ravno između 7 i 6 na nekih 100 metara kraj spruda na kojem sam imao baš sa 28 urnebes od ribolova.

Meni je ta 28 jedna od boljih pozicija pogotovo jer se na 27 rijetko peca .

i između 28 i 29 imaš neki mulj na blizu tako i tu obavezno probati.

Čekaj možda i biser nešto napiše on je doktorirao 28

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ne znam to Davore, znam samo da je tamo u tom prolazu dosla riba.
Samo da pozivi dugo, ide ona lagano preko 40 kg....

PS: da se bi upisat sa njom dok ima 30+ pa kad predje granicu 40 kg, bilo bi je malo fulavo uhvatiti u toj kilazi a da se pri tom nisam upisao sa 30+ ribom  aahahahahhaa

Link to comment
Share on other sites

Evo jos jednog "malenog" sa Pelagiceva!!! Mesto 27. cisti "stalking" nacin lova. Pecali na 25. ceo dan jedan ran i par bipova dok se na samo 27. poceo kupati od 11h, da bi oko 14h nakon ponovnog kupanja na 27. konacno promenili mesto i 20 min nakon zabacivanja prvi run i lepa riba cca 12-15kg i pola sata kasnije drugi run (pa i nije bas run, vise je lagano odvukao) i lepa riba preko 20... Za 20. novembar i samo jedan dan na vodi, vise nego dovoljno uzbudjenja ....

P.S. Oba uzela tacno na lokaciji kupanja...Uz to na poz 11. imali smo prilike da gledamo iskakanje iz vode, poput delfina, ribe od preko 30...strasan prizor!!!

 

20151120 154906


  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Evo jos jednog "malenog" sa Pelagiceva!!! Mesto 27. cisti "stalking" nacin lova. Pecali na 25. ceo dan jedan ran i par bipova dok se na samo 27. poceo kupati od 11h, da bi oko 14h nakon ponovnog kupanja na 27. konacno promenili mesto i 20 min nakon zabacivanja prvi run i lepa riba cca 12-15kg i pola sata kasnije drugi run (pa i nije bas run, vise je lagano odvukao) i lepa riba preko 20... Za 20. novembar i samo jedan dan na vodi, vise nego dovoljno uzbudjenja ....
P.S. Oba uzela tacno na lokaciji kupanja...Uz to na poz 11. imali smo prilike da gledamo iskakanje iz vode, poput delfina, ribe od preko 30...strasan prizor!!!

 

Znaci vratio se na 11ku saran.

 

Kako mi je sad krivo sto mene i Kikija sjeba vrijeme prosli puta. Uhhhh

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...