Jump to content

Ribolov Nocu


Recommended Posts

Ako nije velika daljina na kojoj pecas odmaknes se maksimalno unazad i zabacis,onda namotas najlon prilazeci vodi,naravno zabacaj uvek sa istog mesta.

Tako dobijes na duzini slobodnog najlona.Mozes i markerom za najlon da obelezis mesto klipovanja pa posle svakog zabacaja rasklipujes i nema brige. :pardon:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A kad kontriras u tih 5-6-10 metara najlona, a on pocne da izvlaci i dalje?

 

E probaj pa ces videti! Kada na jezeru Mika Alas ne pokida zato sto je klipovano ne znam gde ce pokidati! A tamo bez klipa ne mozes ni baciti jer se peca pod sajlu pogotovo u toku mresta,a i inace! Ako si pecao znas koliki su tamo komadi!

Link to comment
Share on other sites

Koliko kosta i gde ima da se kupio

kosta oko 150e..izgleda da trenutno nema kod nas da se kupi...mozda treba razmisliti o Led Lenseru H7R isto dosta dobra lampa,za dosta manje pare oko 60e
Link to comment
Share on other sites

Klipovanje najlona, e to je mene skupo kostalo! Za tu opciju treba da si uhodan da mozes vrlo brzo da rasklipujes najlon a i vrlo je rizicno pecati (spavati) nocu kad naravno nisi pored stapova(ode stap). Varijanta sa izolir trakom ima i nastavak price znaci kad obelezis daljinu izolirom i npr izvadis ribu uzmes stap i zabacis sto dalje tj da ti izolir koji oznacava daljinu sidje sa masine,namotas do izolir trake i zaklipujes i tada si siguran da ce sledeci zabacaj ici na tacnu daljinu. Kad zabacis otkacis sa klipse i pecas bezbrizno! Ja sam imao kidanje na 90m zbog klipsovanja,jer se nisam snasao da rasklipujem :sorry:
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

"...kosta oko 150e..."

Aaaa... znaci zato "Andrija" Sirotanovic, sa lampom, vredi 20000 !

On je i onako sirotanovic... lampa, cirka, 20000 i to mu je ta matematika !

Al" za rahmetli Aliju Sirotanovica, ne znam ni da l" bi lampu mogli da kupimo !

Link to comment
Share on other sites

E probaj pa ces videti! Kada na jezeru Mika Alas ne pokida zato sto je klipovano ne znam gde ce pokidati! A tamo bez klipa ne mozes ni baciti jer se peca pod sajlu pogotovo u toku mresta,a i inace! Ako si pecao znas koliki su tamo komadi!

 

Ne znam sta bih rekao?

Probao sam, zato sam i napisao komentar! I znam sta se desilo, i sta sam doziveo...

 

Dal` sam pecao na Miki?

Nekoliko puta...

Dal` sam pecao nocu na Miki?

Nekoliko puta...

Dal` sam zabacivao "pod sajlu"?

Pa jesam... Nekoliko puta... Posto vidim da je to moderno... Bacati i pecati pod sajlu! Pa sam i ja probao...

Al` sam uglavnom ribu dobijao na nekim kracim, uobicajenim distancama!

 

A dal` si ti nekada pecao na otvorenoj vodi, reci, nocu, sa zaklipovanim najlonom, i imao srecu (premda bi se sigurno ta sreca zavrsila nesrecno) da ti udari saran od par (ne treba vise) kg? Kad probas, dozivis i shvatis, onda prihvatam tvoj komentar!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta bih rekao?

Probao sam, zato sam i napisao komentar! I znam sta se desilo, i sta sam doziveo...

 

Dal` sam pecao na Miki?

Nekoliko puta...

Dal` sam pecao nocu na Miki?

Nekoliko puta...

Dal` sam zabacivao "pod sajlu"?

Pa jesam... Nekoliko puta... Posto vidim da je to moderno... Bacati i pecati pod sajlu! Pa sam i ja probao...

Al` sam uglavnom ribu dobijao na nekim kracim, uobicajenim distancama!

 

A dal` si ti nekada pecao na otvorenoj vodi, reci, nocu, sa zaklipovanim najlonom, i imao srecu (premda bi se sigurno ta sreca zavrsila nesrecno) da ti udari saran od par (ne treba vise) kg? Kad probas, dozivis i shvatis, onda prihvatam tvoj komentar!

Pecao jesam na divljoj vodi ali priliku nisam imao da udari nesto vece jer su svu ribu pokrali pa sad pecam na revirima i sedim pored stapa dako da mogu i da klipujem i da ne klipujem uvek sam tu da odreagujem! Zapeo si za to klipovanje kao :diablo: Vecina takmicara tako peca pogotovu nocu kada ne vidis nista,a moras da bacis u hranu ili oko nje zavisi od taktike! U pravu si i ti i ja i time se ova raspravka zavrsava sa moje strane! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Ako nije velika daljina na kojoj pecas odmaknes se maksimalno unazad i zabacis,onda namotas najlon prilazeci vodi,naravno zabacaj uvek sa istog mesta.

Tako dobijes na duzini slobodnog najlona.Mozes i markerom za najlon da obelezis mesto klipovanja pa posle svakog zabacaja rasklipujes i nema brige. :pardon:

 

Zemuncanin vam je objasnio i ne znam sta sad nije jasno.

Link to comment
Share on other sites

Pecao jesam na divljoj vodi ali priliku nisam imao da udari nesto vece jer su svu ribu pokrali pa sad pecam na revirima i sedim pored stapa dako da mogu i da klipujem i da ne klipujem uvek sam tu da odreagujem! Zapeo si za to klipovanje kao :diablo: Vecina takmicara tako peca pogotovu nocu kada ne vidis nista,a moras da bacis u hranu ili oko nje zavisi od taktike! U pravu si i ti i ja i time se ova raspravka zavrsava sa moje strane! :yahoo:

 

Nista ja nisam zapeo, nego samo komentarisem!

Covek je postavio pitanje, trazi pomoc, svako dà po neki komentar, pa tako i ja!

 

Razlikuje se takmicarsko i slobodno pecanje, i logicno je da takmicari klipuju, iz vec poznatih razloga... I (mozda ) je logicno da klipujes i na slobodnom pecanju, ako sedis pored stapova... Ali, ako si par dana i noci na pecanju, ili ako si celu noc na pecanju, kako mislis da svo vreme sedis pored stapova na "gotovs"?

 

Ne treba se drzati samo jedne teorije kao "pijan plota", nego prihvatiti i sugestije drugih, pogotovo ako ima dobrih, i pre svega iskustvenih sugestija!

A, hvala Bogu, ovde takvih sugestija ne nedostaje...

Link to comment
Share on other sites

Klipovanje najlona, e to je mene skupo kostalo! Za tu opciju treba da si uhodan da mozes vrlo brzo da rasklipujes najlon a i vrlo je rizicno pecati (spavati) nocu kad naravno nisi pored stapova(ode stap). Varijanta sa izolir trakom ima i nastavak price znaci kad obelezis daljinu izolirom i npr izvadis ribu uzmes stap i zabacis sto dalje tj da ti izolir koji oznacava daljinu sidje sa masine,namotas do izolir trake i zaklipujes i tada si siguran da ce sledeci zabacaj ici na tacnu daljinu. Kad zabacis otkacis sa klipse i pecas bezbrizno! Ja sam imao kidanje na 90m zbog klipsovanja,jer se nisam snasao da rasklipujem :sorry:

ovo mi se cini kao dooosta dobro resenje za divlju vodu...za komercijalu i ne bas...mada na komercijali klipovanje je dosta dobro resenje,pogotovo ako se ostavi par metara rezerve najlona....
Link to comment
Share on other sites

Mogu vam reci da su ideje koje ste izneli dobre i svaka ima svoje prednosti i mane za odredjene vode, situacije i ribolovce. Svako ima neki svoj sistem koji mu radi i on ga na svojstven nacin efikasno koristi. Meni je bitno sto vise raznih ideja pa da ja na licu mesta oprobam koja je meni najvise odgovarajuca u datom trenutku.

Hvala svima na pomoci! :good:

Ukoliko jos neko ima neki predlog neka slobodno iznese svoje iskustvo ili misljenje.

Dobro bi mi dosao i savet o nekim sitnicama koje olaksavaju nocni ribolov, a koje koristite. Npr... ta lampa je extra samo je za mene skupa pa cu je za sada preskociti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja retko pecam danju , uglavnom nocu . smeta mi sunce . pa tako sam morao da EVOLUIRAM :rofl: i stvorim osecaj sluha i osewcaj daljine . kada ne spavam obavezno klipujem i nema tu nista strasno naviknut sam na moje stapove i masine i slusaju me dobro . ali kada spavam orjentir preko nadjem i uglavnom znam koliko vremenski treba da zaustavim spulnu . nekad se sam sebi cudim jel pecam do trske i retko uleti u trsku.sto se tice hranjenja naranim oko 19h i to je to .doduse saela me zeza malo kada se oslonim na kao vid nocu pa pdsjaj vode po mesecini obicno se zavrsi na tome da psujem po obali .
Link to comment
Share on other sites

Kada zabacujem noću isključivo koristim izolir traku kao kolega Billy. za sada nisam našao bolji sistem od toga, a zaklipovan najlon ne bih ostavio ni mrtav jer sam dosta puta gledao tuđe štapove kako lete sa rod poda kao sa lansirne rampe!!! Kod pecanja noću je najbitnije da ti je sve na mestu organizovano i da uvek znaš gde se šta nalazi, pogovtovo meredov i lampa za glavu. Ako si od onih koji ne podnose da je nose na glavi stalno(kao ja npr) onda je drži okačenu na rod podu, tako se nikad nećeš naći u situaciji da ti lampa ostane u šatoru a ti zamaraš ribu u potpunom mraku i nemaš pojma šta se dešava. Ako si od onih koje pukne adrenalin kad udari riba i kao muva bez glave iskaču iz kreveta takođe ti je dobro da i papuče držiš ispred rod poda, da ne bi zamarao bos :) Svetli najloni su mnogo bitni za noćni ribolov, pogotovo ako ribu vadiš iz čamca.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim po pisanju a mislim da sam jasno napisao u mom postu kako ja to radim, niko ne drzi zaklipovan najlon dok spava!To bi bilo ravno samoubistvu vec kad se proveravaju udice,zaklipujes najlon i izvadis,proveris i zabacis i naravno odklipujes.Sve je to rutina kad pecas na nekom mestu vise puta.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Na jednom sam sajtu procitao da je za nocni ribolov dobra stvar marker sa ampumom da se vidi nocu. Jedan od dodatka koji ce itakako olaksati ribolov nocu :)

 

Tu je Atropa neprikosnovena,kad padne mrak svetli kad svane ugasi se i nema sanse da se riba pri vadjenju umrsi u isti.

 

http://przemos.superhost.pl/catalog/images/atrotube.jpg

 

http://przemos.superhost.pl/catalog/images/AtropaIIset.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...