Jump to content

Kobra


Recommended Posts

I zavisi od samog mixa i pravilnosti kuglica... ako su jajaste, kockasete, presusene, time i dosta lakse dzaba ste krecili :pardon: Nikad nisam rolao boile vece 0d 16ke pa ne znam kako leti 18ka.. teza je pa utom leti dalje sigurno. Dodavanjem odredjenih komponenti u sam mix da bi se dobilo na tezeini boile pomaze u daljem izbacaju. Ja verujem da se kobrom moze prihranjivati i preko 100 m samo treba podesiti sve da bi moglo... Imam jednu pravljenu kobru koja je duza od redovne kordine sa njom bacam kad hocu daleko da hranim.. al menjam i tehniku! Bacam sa dve ruke, puno je preciznije i ne boli me triceps i podlaktica sutradan ako se puno kobra!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa.......do sajle :-D hehe šalim se :-) pa od prilike sa boilom 16mm oko 70-80m opet sve zavisi....

Nisam mislio tehnikom kao sa tvoje slike :good:

Vec standardne :)

 

Zanimalo me to posto vidim da su neke ekipe na svetskom bacale kobrom, pa me zanimalo koliko moze da roka daleko

Link to comment
Share on other sites

ja recimo sa Foxovom cobrom 18-20icom boilom, i optimalnim uslovima, bez jakog vetra bacim 100-120m. Naravno kao sto kolega gore navede zavisi i mnogo od tezine i oblika boile.Ali moras brdo boila da ispucas i vezbas, da bi na tu daljinu iole precizno nahranio. Postiji po meni i dva nacina bacanja boile, linijski, u pravcu u kom zabacujes i grupisanje , da ti recimo svih 5-10 boila padnu na mesto od 2-3kvadratna metra. Linijski postizem na nacin da prilikom zabacaja nastavljam zamah sa kobrom, malte ne 20-30 stepeni iznad vode, kad zelim da grupisem 5-10 boila u tacku onda skracujem ugao na laktu. Ja koristim foxovu ravnu konusnu kobru, zato sto mi mnogo manje opterecuje misice, u odnosu na Kordinu ili novu ranger foxovu kobru. Toliko da nekenjam mnogo ;)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Kupujem kordinu kobru pa se dvoumim izmedju 20 mm i 25 mm,inace pecam na boile 16 i 18 mm.Da li je bolje uzeti deblju zbog bacanja i eventualnih 20 mm boila?

Ako ti zaista igra ulogu svaki metar postignute daljine izbacaja kobrom i naravno i uz to preciznost, kobra od 25mm ce ti u mnogome narusiti taj sklad, sobzirom da koristis boile znatno manjeg promera.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

moze li neko da mi pojasni odnos boile mm i debljine kobre mm ??????

recimo da najvise koristim boile promera 16 i 20 mm

ima li univerzalna kobra da je mogu koristiti za oba precnika boila ili moram kupiti 2 kobre?

Edited by Sale-Kg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Ja sam uzeo kordu 25 mm,sa boilom 20 leti jako daleko ali moras dobro da se ispraksas da budes precizan na vecim daljinamakoja je bolja

koja je kobra bolja ravna ili zakrivljena?verovatno je to stvar prakse ali hajde da pitam.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...