Jump to content

Mika Alas -Sok Predvez


Kule

Recommended Posts

Neko je pominjao način pecanja na jezeru dok je pokojni Sale bio ziv, broj takmičenja na jezeru i to poredio sa sadašnjim vremenom. Znam sigurno da vlasnica jezera sada ima duplo veće finansijke prohteve nego dok je moj veliki prijatelj SALE bio ziv i ona trazi cifre koje Kule mora da ispuni inače će jezero biti pretvoreno u mladičnjak. Takmičenja su neophodna jer se na taj način lakše stiže do zacrtane cifre, jednostavno se jezero zakupi na 48 i više sati i to je finansijski mnogo isplativije nego čekati da li će na tih 48 i više sati biti kolega koji će popuniti sva mesta i danju i noću!!

Kule mora da kalkuliše u smislu povećanja cena dozvola, broja takmičenja na jezeru-KAKO BI ISPUNIO zacrtane finansijske ciljeve i očuvanja ribljeg fonda na jezeru. Što se tiče poboljšanja uslova na jezeru (veći suncobrani, bolji podmetači i sve ono u šta treba uložiti sredstva) Kule može samo da predloži vlasniku šta bi trebalo, a od njega zavisi za šta hoće ili neće da odobri pare!!

 

KULETU TREBA DATI PUNU PODRŠKU ZA SVE ŠTO PROBA DA UVEDE, KAKO BI USPEO DA OČUVA RIBU U USLOVIMA U KOJIMA RADI JEZERO. ON MORA DA VODI RAČUNA O ZAHTEVIMA VLASNIKA U SMISLU FINANSIJKOG PLANA( mora više takmičenja, više cene dozvola), A DA PROBA DA OČUVA RIBU ZDRAVOM I JAKOM KAKVA JE BILA DO SAD!!!

 

ZAR IKO MISLI DA KULE UVODI NEKE STVARI SAMO ZBOG TOGA ŠTO MU JE DOSADNO I NEMA ŠTA DA RADI!!! COVEK U SEZONI PROVODI NA JEZERU SVAKI DAN- PO 12 I VIŠE SATI I SIGURNO DA SLUŠAJUĆI SVE PECAROSE POKUŠAVA DA SE IZBORI SA SVIM PROBLEMIMA KOJI SE POJAVLJUJU NA JEZERU I PROBA DA NAPRAVI NEKI BALANS IZMEĐU SVEGA ŠTO SAM NAVEO!!

 

BATA KULE SAMO NAPRED!!!

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

pa najbolje bi bilo da ti lepo odes kod gazde i gazdarice pa izneses im svoj plan kolko cega mesecno treba da bude ,I KAKO BI TREBALO DA SE RADI druze ja kolko znam tebe ti dodjes jednom ili nijednom mesecno tako da nije tvoje da raspravljas kolko takmicenja i dal neko ima ribnjak sa pastrmkama i sta vec jos ,.NECU VISE KOMENTARISATI NA OVU TEMU

izvini kule sto se ljutis,sto se mene tice

moze i svaki dan takmicenja,a posto me znas,znas da ja

dolazim iz zadovoljstva i kad mi vreme dozvoli,kamo srece

da mogu svaki dan da pecam,a svako ima pravo

na svoje misljenje,a ako ti je gazdarica rekla da pravis

pare onda samo napred jer kako kazu vezi konja gde

ti gazda kaze,pa makar konj i crko.

vidimo se sledece sezone Pozdrav.

p.s. ovi komentari nisu bili licno tebi upuceni,samo

rasprava na temu.

Link to comment
Share on other sites

Takodje podrzavam zabranu soka,na jednom ovogodisnjem takmicenju uhvatio sam sarana markerom ,vukao je jedno 5m strune koja se obmotala oko olova markera,riba samo sto nije uginula mada nisam ni siguran da je prezivela posle vracanja u vodu.
Link to comment
Share on other sites

Nisam imao vremena ici na Miku vec duze vreme,ali ko god je otisao od mojih mestana a ima ih sada dosta sarandzija,uvek se pohvalio lepim ulovima.

Za sada kako mi se cini jedina voda gde mozes otici i napecati se velikih sarana,i sve sto domacin pokusa da jos popravi situaciju trebalo bi pozdraviti.

Meni licno se nesvidja zabrana strune, posto sam pokusavao pecati na takav nacin i imao neuporedivo vise kidanja,0,30 je kao dovoljno jak najlon,ali kad pukne onda ode pedesetak metara koje saran vuca sa sobom po jezeru.

ali ako su takva prvila ides ili neides,mnogo jednostavno.

Treba sacuvati ono sto imamo a ne da idemo u druge drzave juriti velike sarane

Link to comment
Share on other sites

Kada je najlon kvalitetan uvek ce puci na cvoru a cvor je,kada se peca bez soka,na samoj vrbli koja spaja osnovni najlon i predvez.Kad tu pukne otpadne olovo i saranu ostane samo predvez i udica u ustima.Ako je najlon ostecen ili truo ili je neko jeftino djubre onda se desava to sto si opisao,promeni najlon,popusti kocnicu poneki put i desice se cudo. 8P
Link to comment
Share on other sites

Kada je najlon kvalitetan uvek ce puci na cvoru a cvor je,kada se peca bez soka,na samoj vrbli koja spaja osnovni najlon i predvez.Kad tu pukne otpadne olovo i saranu ostane samo predvez i udica u ustima.Ako je najlon ostecen ili truo ili je neko jeftino djubre onda se desava to sto si opisao,promeni najlon,popusti kocnicu poneki put i desice se cudo. 8P

ne bi se slozio sa tobom , na drugom pecanju je kvalitetan najlon pucao na vrhu stapa bas na miki
Link to comment
Share on other sites

Na samom vrhu puca najlon jer se vuce sa celim stapom i tu se najlon zagreva pri teglenju i puca.Osnovno pravilo je kad zakacis udicu,popusti najlon obavi oko krpe i rukom kidaj.Uvek ce puci na virbli.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ljudi privatno jezero pravila su takva ko nece neka nadje drugu vodu i to je to! Apsolutno sam za ukidanje sok predveza! Ja licno nikad ne koristim sok predvez i uvek uz dobru pripremu i solidno hranjenje bude sasvim dovoljno riba za svako slobodno pecanje! Nisam takmicar pa ne mogu da pricam u njihovo ime ali sam za donesenu odluku!

Link to comment
Share on other sites

Zabranjena upotreba hranilica,

zabranjena upotreba zivih mamaca,

zabranjeno pecanje na zig-rig,

ogranicena kolicina hrane na takmicenjima,

od sledece sezone zabranjena upotreba shock predveza...

 

Jos da se ocisti jezero od cverglana,

poprave platforme,

obezbedi malo vise hladovine,

uvede pecanje SAMO I ISKLJUCIVO udicama bez kontra kuke,

i bice to revir kakvih malo gde ima!!!

 

Samo napred Kule!!!

Nije proslo mnogo vremena od kad sam ovo iznad napisao, a gro stvari je vec uradjeno!

Ostala je jos hladovina i udice bez kontra kuke...

Cvrsto sam ubedjen da cu i to docekati! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav,novi sam clan na forumu i znam da je ovo pomalo zastarela tema ali me je zainteresovalo i ispratio sam svaki komentar do kraja.

Kao prvo sve pohvale za Kuleta jer je jezero fantasticno kao i primerci u njemu.

Kao drugo video sam par pametnih predloga od kolega koji su komentarisali ovu temu i smatram da bi ih trebalo dobro razmotriti.

-Da se umesto sajli postave bove sa vertikalnim vezom

-Da se riba hrani kako sa jedne tako i sa druge strane po minimum desetak metara od bova ka obalama

Misljenja sam da bi mnogo manje bilo kidanja,mrsenja i drugih gresaka koje bi skodile ribi i samom jezeru.

I da pomozimo Kuletu,bar sa jedne strane malo da odmori a ne vecito da balansira izmedju nas i poslodavaca.

Ko koliko moze neka se otvori,da li za suncobran,da li za prostirku itd.

Link to comment
Share on other sites

 

Nije proslo mnogo vremena od kad sam ovo iznad napisao, a gro stvari je vec uradjeno!

Ostala je jos hladovina i udice bez kontra kuke...

Cvrsto sam ubedjen da cu i to docekati! :yahoo:

 

U UK su odavno shvatili da se riba mnogo više oštećuje sa barbles (bez kontre) udicom jer se više ''siluje'' pri izvlačenju da riba ne bi spala. Zbog toga je ukinuto to pravilo a uvedeno korišćenje sa mikro kontrom,kakva je većina kvalitetnih udica. Takođe, veća udica (kakve se kod nas uglavnom koriste) više oštećuje usta šarana...

Link to comment
Share on other sites

Quote

Nije proslo mnogo vremena od kad sam ovo iznad napisao, a gro stvari je vec uradjeno!

Ostala je jos hladovina i udice bez kontra kuke...

Cvrsto sam ubedjen da cu i to docekati! :yahoo:

 

U UK su odavno shvatili da se riba mnogo više oštećuje sa barbles (bez kontre) udicom jer se više ''siluje'' pri izvlačenju da riba ne bi spala. Zbog toga je ukinuto to pravilo a uvedeno korišćenje sa mikro kontrom,kakva je većina kvalitetnih udica. Takođe, veća udica (kakve se kod nas uglavnom koriste) više oštećuje usta šarana...

Svako ima pravo na svoje misljenje...

Ja to, na svom licnom primeru, nisam primetio?!

Naprotiv!

Ni jedna nije bila ni zacepljena takvom udicom, a kamoli pocepana...

Ni prilikom dovlacenja do obale, a posebno ne prilikom vadjenja udice.

Verovatno zato sto "ne silujem" ribu pri izvlacenju...

Niti na bilo koji drugi nacin!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...