Jump to content

Led Lencer H14


Recommended Posts

Uz te mane koje si naveo,sa kojima se slazem,mana je i cena od 92 funte.Mnogo je to za lampu bre,ko da je Aladinova. :shok:

Mislim da oni od nas pokusavaju da naprave:

 

http://img339.imageshack.us/img339/2438/102877764bb8c9ddd388010.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja koristim H7 i mislim da je dovoljno za sve vrste ribolova, manja je nego h14 i lepsa i nema na sredini  traku ko h14 sto je po meni bolje, barem za mene, a da svetli ko nenormalna i to je sigurno :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

lako je brate tebi i meni kad mi ne bacamo na 210metara,a sta ce profesionalci kad zabacuju a ne vide npr vise od 195metara???
Brate ja spadam u one koji mogu da pecaju do 86,4m i to je to. Zamisli Vlajko koliko piva moze da se kupi za 92funtice.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

salu na stranu,da imam viska 92 funte koje mi ne trebaju ni za sta drugo i da imam potrebu za lampom koja baca 210metara verovatno bi je kupio... Ja sam bacio oko na H7

 

ali mene zanima jedna druga stvar,povo pitam posto nisam upucen u materiju. Zar ne postoji  na takmicenjima neko pravilo da moze da se koristi iskljucivo lampa na glavi koja nema domet veci od ???? a to ne verujem da je 210m. Na miki ce svetlost da prebacuje preko,pa kad vidis da onaj zabacuje a ti upalis lampu,da ne pricam o safariju ili debeljaci tamo kad bi uperio preko u sator bilo bi ko da je svanulo.....

Za slobodno pecanje kupis H7, a za takmicenje onu kinesku sto svetli 3.5m kad su baterije nove i sigurno neces smetati komsiji prekoputa :)

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo baterija uopšte nije nova nalazi se već duže vreme u prodaji, jedino što o ovom modelu nije pisano ovde na forumu. Za jačinu svetlosnog snopa poseduje potenciometar sa kojim regulišete daljinu snopa. Što se tiče cene lampe verovatno sam kvalitet opravdava cenu, postoje i drugi proizvođači lampi koje imaju dobru cenu ali se o tome ne piše jedna od njih je i firma Mamut koja se bavi izradom opreme za alpinizam, tako da lempe ne služe samo za ribolov (slobodni i takmičarski), već i maju široku primenu u mnogim obalastima našeg života.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

<p></p><blockquote class='ipsBlockquote'data-author="dragan milenkovic" data-cid="69047" data-time="1355751374"><p><em>Kao prvo baterija uopšte nije nova nalazi se već duže vreme u prodaji, jedino što o ovom modelu nije pisano ovde na forumu. Za jačinu svetlosnog snopa poseduje potenciometar sa kojim regulišete daljinu snopa. Što se tiče cene lampe verovatno sam kvalitet opravdava cenu, postoje i drugi proizvođači lampi koje imaju dobru cenu ali se o tome ne piše jedna od njih je i firma Mamut koja se bavi izradom opreme za alpinizam, tako da lempe ne služe samo za ribolov (slobodni i takmičarski), već i maju široku primenu u mnogim obalastima našeg života.</em></p></blockquote><p></p>
Link to comment
Share on other sites

Sticajem okolnosti, ekipa u kojoj pecam koristi H14 u takmicarskom ribolovu. Za moj ukus, to je savrsena lampa sa jednom ogromnom manom - tezinom.

 

Sreca pa imam veliku glavu, inace mislim da bi se klatio dok je nosim. Ali zato, sa rasirenim snopom ceo boks sija. Znaci ne da smeta komsijama, vec pravi jako sirok snop sa kojim je vidljiv svaki pokret ribe pri zamaranju i izvlacenju. Daje cisto belo svetlo i zaista vrsi posao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sticajem okolnosti, ekipa u kojoj pecam koristi H14 u takmicarskom ribolovu. Za moj ukus, to je savrsena lampa sa jednom ogromnom manom - tezinom.

 

Sreca pa imam veliku glavu, inace mislim da bi se klatio dok je nosim. Ali zato, sa rasirenim snopom ceo boks sija. Znaci ne da smeta komsijama, vec pravi jako sirok snop sa kojim je vidljiv svaki pokret ribe pri zamaranju i izvlacenju. Daje cisto belo svetlo i zaista vrsi posao.

Sreca da nepecash ligu il svetsko jer je to po pravilniku fipsa zabranjeno

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ova lampa je u ponudi vec duze vreme. Kada sam kupio H7, pre skoro godinu, gledao sam i ovu ali je nisam uzimao u razmatranje jer je preteska i dodatni kais na vrhu bas i nije +, ali kome to ne smeta kao ni cena, zasto da ne. Meni je H7 odlicna i pokriva sve situacije - konkretno bio sam na vodi negde krajem Septembra i oko 1h nocu run. Izvadim ribu, napravim jednu fotkicu i da ponovo zabacim - a torbe sa boilama nema nigde. Stavim H7 na celo pojacam do kraja, gledam okolo i vidim torbu na stotinak metara od mane. Uzmem torbu, a na njoj jedva primetni tragovi zuba. Dzukac namirisao bolile i poneo je da se negde na miru najede, ali posto je torba bila zatvorena i teska odustao je. Od tada boile obavezno nocu ili u auto ili u sator, a H7 obavezno pri ruci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...