Jump to content

Banana


leskovcanin

Recommended Posts

Miks ti je tu bitniji od arome. Ne odbija njega ni jedna aroma, on ce probati svaku pa ako mu se svidi nastavice da glodje. Na adi su ga pecali na pikavac, glodje filter...Mislim da ti to dovoljno govori da ga retko sta odbija da bar ako nista drugo proba.

Na bananu sam dugo pecao, sto DD Bait sto Solar top Banana miks i arome i naravno jede ih cverglan. E sad verovatno kada se pogodi miks koji mu ne odgovara pa jos neka aroma koju ne preferira neko vreme nece uzimati.

 

Napravis 20 ili 24mm boili i susis par nedelja. Mozes pre susenja da ih izbusis da ih posle lakse stavljas na dlaku i onda moze da ih glodje ali si miran sat dva.

Link to comment
Share on other sites

Nije poenta osusiti boilu par nedelja pa da je posle nenapadanju ni sarani, vec pronaci sastojak u miksu koji mu kao sto kazes ne prija. On ce verovatno kako rece da proba i pikavac iz radoznalosti. Posle tolikog sušenja ta boila tesko ce da radi. Moje misljenje
Link to comment
Share on other sites

Ok, ali ja pricam samo stvari iz iskustva. Ne ono sto sam procitao ili sam cuo.

Osusen boili radi, pricam o divljoj vodi, a postoje i razni atraktori sa kojom mamac mozes uciniti jos interesantniji saranu. Cverglan glodanjem u vodi oko mamca jos vise pojacava mamac i samo je dobro osusen moze se pecati voda napadnuta cverglanom.

 

Mainline dipovi takodje stvrdnjuju mamac. Ako ga ostavis u dipu 10 dana dobices nadipovan kamen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod mene cverglani izlaze na obalu da jedu koliko ih ima :)

 

Dobro si cuo za bananu ,ali ne da je nejedu nego da je slabije jedu nego ostale arome.

Solarova top bana je jedna od onih koju su najmanje dzapali doduse tvrde su kao kamen,ali takve su i druge pa ih deru dosta brzo.

Link to comment
Share on other sites

Kazi sta je to bilo, nemoj u zavijenu formu. Podeli iskustva
To za kikiriki ce reci Prda zanimljivije je. Ja ti mogu reci svoja iskustva vezana za Cverglana( Mada sam to vec pisao negde).Retke su boile koje Cverko nece da glocka,samo neke vise neke manje,sto se Banane tice moja iskustva su da je razvaljuje ako je dosta aromatizovana. Jednu stvar sam primetio( sto je nekako i logicno) da dosta manje napada boilu koja je manje aromatizovana,znaci aroma na minimum minimuma,sto tvrdja boila i često kontrolisanje mamaca na udici! Postoje neke kupovne boile koje nije hteo da jede tipa Tutifruti od Starbaitsa,Pineapple Crustac od DD Baitsa.... ali tutimuti od SB nije hteo ni saran!
Link to comment
Share on other sites

Ja pecam divlje vode uglavno, pa samim tim su mi i boile sa minimum arome pa je i tad jede ko blesav. Dobio sam predlog od jednog drugara da jednu malu vodu u blizini leskovca pocetkom sezone napadamo sa aromom banane jer je navodno dosta slabije napada, pa sam hteo da cujem iskustva "divlih ribolovaca". Ajmo jos neka iskustva da cujemo
Link to comment
Share on other sites

moje iskustvo sa boilama koje ne dira cverglan je takvo da te boile ne dira ni saran!!! Jedino sam na Pelzer Sushi dobro prolazio pre a sto se tice banane najbolja koju sam probao je ona koju pravi VladaBG i na nju sarani kidisu kao ludi ali je zato i sverglosi ubijaju.
Link to comment
Share on other sites

Napominjem da vazi za stajace ili izuzetno, izuzetno sporo tekuce vode.
Naime, preko prihrane bacite saku krupne soli (ona za krupnu stoku, ili za zimsko posipanje puteva). So se polako otapa i ta koncentracija mu smeta, verovatno zbog toga sto nema krljusti. Ostaloj ribi ne smeta. U pocetku se javi po neki, ali sto se so vise otapa on sve dalje bezi. 

Link to comment
Share on other sites

Da bi ucvrstio boilu dodas egalbumin,kikiriki zaobilazi u sto vecem luku.

Mene je jedan nas drugar posavetovao da cverglan nece da jede kikiriki tj.boilu koja je radjena sa njim dao mi je i recept.

Posto ja nevolim da pravim boile,kad ih radim napravim odmah dosta da sam miran, tako da sam napravio brdo boila koje je uzmao u letu pre nego sto padnu u vodu :)

Mislim da nema nista sto voli toliko kao kikiriki.

 

Voda na kojoj pecam je prepuna cverglan a ima jako mal sarana pa se opet neki upeca,rece ti za top banau,aroma je maksimlano dva mililitra na deset jaja,ali maksimalno ne daj jos malo nemirise.

I pokusaj da napravis dva hranislista jedno sa sitnim zrnevljem i malo dalje samo sa starim kuanim kukuruzom na to prvo ce da zasedne cverglan a na drugo ce ti doci saran,i to gde hranis za sarana trebalo bi dohranjivati po malo i jako malo oila na njemu doktamo gde si bacao zito jecam... hrani malo bolje,to ti je najbolji nacin da se resis cverglana.

Link to comment
Share on other sites

Da bi ucvrstio boilu dodas egalbumin,kikiriki zaobilazi u sto vecem luku.

Mene je jedan nas drugar posavetovao da cverglan nece da jede kikiriki tj.boilu koja je radjena sa njim dao mi je i recept.

Posto ja nevolim da pravim boile,kad ih radim napravim odmah dosta da sam miran, tako da sam napravio brdo boila koje je uzmao u letu pre nego sto padnu u vodu :)

Mislim da nema nista sto voli toliko kao kikiriki.

Rekao sam da je zanimljivije da to Prda objasni! :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

ma bilo koju boilu od 20mm i vecu skuvajte minut i 45-2 min i ostavite 2-3 dana da se susi.resen problem.nemoze joj nista a saran je i tekako hoce.to su bar moja iskustva

Druze to sa boilom 20mm ne pije vodu,kad je aktivan glupi cverglan razbuca 24mm tvrdu kao kamen susenu 3meseca za sat vremena!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...