Jump to content

Koji rod pod


nesa

Recommended Posts

horizon pod mi se ucinio ok za neki light kompletic al` me nervira sto su buzz barovi razlicite duzine... ucinilo mi se da nije bas jednostavno dovesti ih na istu duzinu, Gana kaze da mogu ali nisam siguran kako?

http://img.pecheur.com/buzz-bar-fox-sky-pod-and-horizon-z-82-8227.jpg



 

Link to comment
Share on other sites

Znam da je kod nas horizon 17000 din u radnji zato sam napisao. A nista lose nisam mislio i ja bi uzeo za 50e kao light variantu umesto stickova . A sto se tice buzer barova identicni su kao kod skya i izvlace se sigurno samo nisam stigo da slikam nisam bio tu i naravno moras obe strane da seces zbog rupe na sredini duzera za srednji stap. Znaci cim stignem slikacu ti a na jednom skyu sam skidao sigurno
Link to comment
Share on other sites

@ganic

poslao sam ti pp

@vasil

deluje previse jednostavno da se ne bih sam snasao, radio sam to vec na nekoliko rod podova, kao i na onom gore sa slike... na slici ovih buzz barova a uzivo jos bolje se vidi da je deo buzzbara na koji naleze soljica uzi nego ostatak, ako ga odsecem necu moci da ga nataknem nazad na deblji deo... ili ja nesto ne vidim kako treba... uzivo se lepo vidi mada sam kratko pogledao i nisam skidao soljicu

Link to comment
Share on other sites

 

@vasil

 

deluje previse jednostavno da se ne bih sam snasao, radio sam to vec na nekoliko rod podova, kao i na onom gore sa slike... na slici ovih buzz barova a uzivo jos bolje se vidi da je deo buzzbara na koji naleze soljica uzi nego ostatak, ako ga odsecem necu moci da ga nataknem nazad na deblji deo... ili ja nesto ne vidim kako treba... uzivo se lepo vidi mada sam kratko pogledao i nisam skidao soljicu

Nesto te nerazumem, zasto da rezes drzac, odrezi samo onaj metalni deo, izbi one plasticne drzace i onda ih opet vratis nakon sto si skratio nosac.

Ja nevidim drugi nacin kako su ugradili levi i desni drzac stapova osim nabijanjem i eventualno da je slepljeno

PS. daleko od toga da neverujem u tvoje sposobnosti ali ponekad se desi da je resenje problema pred nama ali eto neda se

Mislim da ces to uraditi kako treba

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

uh... izgleda da se nikako ne razumemo... da probam opet... nisam mislio da rezem drzac... radio sam do sad to bas tako jednostavno kako si mi sam objasnio... problem je sto kod ovog buzzbara (ako sam dobro video) njegov metalni deo koji nosi ove plasticne drzace sa navojima za signalizatore nije istog obima celom svojom duzinom, tj, na krajevima na koji nailaze plasticni nosaci taj metalni deo je manjeg obima za neki milimetar i ako taj deo odsecem plasticni nosac nece moci ponovo da se vrati... ne znam opet dal sam bio razumljiv, mozda to i nije reseno tako kako ja mislim... cekam ganica da pogleda... izvinjavam se ako sam dosadan sa ovom temom

evo jos vece slike

http://www.chapmansangling.co.uk/hires/fox/3-rod-buzz-bars-sky-pod-.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije tako kao na slici jedan nego kao na dva. Milanche bio sam u garazi i pokusavao da skinem na ovom buzer baru ali nikako. A na predhodnom sam skidao sigurno. Sad dali je na onom predhodnom zato sto je bio star pa drndan ili neznam ali su se vadili. Na ovom novom nece da makne pa nemam sta ni da ti slikam a buzer barovi su sigurno isti milion posto sa horizonom
Link to comment
Share on other sites

Zamisljao sam da je kao sto je Mojke prikazao na prvoj slici, hvala Mojke!

Neverovatno mi je da su odradili to kao na drugoj slici... Deluije mi dosta slabije... Ne vidim koja je poenta onog srafa dole na plasticnom nosacu sa navojem... Kako se uopste skida taj nosac, mora da je necim lepljen, nema drugog nacina...

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je na ovom sad dobro zalepljeno pa nemogu da izvucem ali imam par slika u telefonu i neki problem imam sa ihostom i nemogu da postavim slike. Pusti na pp broj tel. Pa cu ti na viber poslati i mislim da ce ti biti malo jasnije. Taj sraf je izjedna sa gornjim navojem a ima jedna stifna koja je bocno u plastici koja drzi da sraf ne ispada a da moze da se vrti.
Link to comment
Share on other sites

Na buzz baru za 3 stapa na rangeru, razlika izmedju prednjeg i zadnjeg buzz bara je jedva 2 cm i nama sanse da se primeti.

 

http://i59.tinypic.com/e6ytmf.jpg

 

http://i58.tinypic.com/35mqmtj.jpg

 

Ovde se moze videti da je razlika neprimetna.

 

Na extra wide buzz baru za 4 stapa za rangera, razlika izmedju prednjeg i zadnjeg je 5 cm. Skoro su mi stigli, pa nisam isprobao da li je ovde razlika uocljivija.

 

Sto se stabilnosti tice i perormansi tice ,mislim da rangeru ne moze da parira ni jedan foxov rod pod.

 

Horizon sam par puta testirao u radnji. MIslim da bi mogao da prodje sto se tice stabilnosti, ali velika mana mu je sto srednji svinger ili hanger udara u centralnu sipku kada podignes srenji stap.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Sto se stabilnosti tice i perormansi tice ,mislim da rangeru ne moze da parira ni jedan foxov rod pod.

 

 

sa ovim se nikako ne slazem . Ovako prvo sam imao sky pa izaso renger mislio sam da je novo i ..... pa se opet vratio na sky upravo iz tih razloga sto je stabilniji i ima vise mogucnosti . Mana skya je jedna jedina to je to sto udara svinger o centralni deo ali ja pecam sa kratkim tako da taj problem nemam ili hengerima. A renger nema nagib kompletnog buzer bara poput skya i nogice su mnogo lose resene jer vremenom dobija luft plasticna soljica pa mi se mnogo klacka renger dok kod skya nemoze biti lufta jer ti nogicu stezes na navoju dok kod rengera ti stezes za one kratke nogice koje su oprugama u plasticnim soljicama i nema tu cvrstinu.ali s akako sve ima po neku manu i svemu se moze naci mana ovo je moje iskustvo.
Link to comment
Share on other sites

Sraf koji je sa donje strane drzi cauru sa navojem u koji nevrces signalizator, ima ga na svakom drzacu!

Milance ipak mislim da je to kao na slici dva, ona metalna pravougaona cev nije deblja od 1-1,5mm. I ajde je obradi da je ko na slici 1, apsurdno ako nisu uradili ulozak koji ulazi i u cev i u plasticni drzac!

Kaki su englezi ne bi me ucudilo da je tako :diablo:

Link to comment
Share on other sites

Ne nego je i caura i to odozdo izjedno a plastika ulazi u cev. A posto je pitao sta ce taj sraf a na slici mislim da se i vidi taj osigurac na plastici Kojidrzi celu cauru sa srafom. A cev je suplja nema nastavka.
Link to comment
Share on other sites

Slikacu ti veceras ili sutra posto necu biti tu buzer bar a za cigneta ode u q..c sve ko i daiwa i shimano i delkim ako budem detaljisao sta sve imam o cignetu. Mozda i ocu ali da ljudi jednostavno prihvate i uvaze misljenje steceno iz iskustva. Neka ga samo uvaze i da rasprava ne bude jer ko zna kako to drugi vide a ti radis iz najboljih namera.

Sta bi sa fotkama??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...