Jump to content

Koji rod pod


nesa

Recommended Posts

Imao sam Rengera,pa par sky podova i sada opet skypod,jednostavno to je za mene no1 rod pod na trzistu,a sto se tice srednjeg swingera to sam rijesio sa dva zgloba black label i sada izgleda ovako

10444561_10203176577006338_6052492201466

Jos bi dodo da sam odradio od buzer bars 4-kombinaciju za 3,4 ili 5 stapova te ga presvuko carbonskom folijom i to je to!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na buzz baru za 3 stapa na rangeru, razlika izmedju prednjeg i zadnjeg buzz bara je jedva 2 cm i nama sanse da se primeti...

na horizonu mi se cini da je razlika povelika, mada na slikama sa gugla takodje ne izgleda posebno primetno kada se postave stapovi... znam da je bezveze al` sta cu kad mi to bode oci  :sad: 

 

 

 

...ali velika mana mu je sto srednji svinger ili hanger udara u centralnu sipku kada podignes srenji stap.

Pecam iskljucivo na hengere, manje su sanse da udari u jednu sipku nego u dve  :biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Imao sam Rengera,pa par sky podova i sada opet skypod,jednostavno to je za mene no1 rod pod na trzistu,a sto se tice srednjeg swingera to sam rijesio sa dva zgloba black label i sada izgleda ovako

10444561_10203176577006338_6052492201466

Jos bi dodo da sam odradio od buzer bars 4-kombinaciju za 3,4 ili 5 stapova te ga presvuko carbonskom folijom i to je to!!

isto i ja imao pa se vracao pa opet nesto drugo i opet nazad na sky i ko sto rece nesa mislim da vise necu menjati da cu sa njim u penziju :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Ugo pod 1 inox, ne postolji bolje.

Sky i ranger dobri ali se nakon par kisa osugaju ko stara kuja kad se vrati iz kurvaluka :-)

Svog uga nikad krpom nisam obrisao a koristim ga vec 4 godine, isti kao i prvi dan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Do sada nosam koristio moderne drzace pecam na Dunavu na teskim terenima sta bi ste mi preporucili a da nije preskupo . hvala

Ubadaljke sa buzz barom. definitivno. kad god mogu da ubodem,ne nosim rod pod(osim ako ne zelim da ga ponesem iz licnog zadovoljstva :) ). naravno,sad zavisi da li pecate na nekom setalistu kraj dunava ili u sumi..ali ako pecate u divljini,buduci da obala Dunava nije sljunkovita,vec je zemlja,lako cete ubosti. prednosti koje ova stvar donosi su brzo raspakivanje-pakovanje,transport i mobilnost i naravno manja tezina koju teglis do mesta i nazad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da pecam u divljini , ponekad su mi potrebni i neki uglovi bilo da sam prinudjen da drzim stapove vislje ili pak vrhove nize . mada predpostavljam da i sanjima mogu to da izvedem .

Jedan savet

Pri takvom nacinu pecanja koje si opisao i koriscenju bank stikova i buz barova koristi po dva bank stika napred i dva nazad a buz barovi da su sa mogucnosti okretanja oko ose.

Tako uvek mozes da doteras da ti je signalizator pod uglom od 90stepena u odnosu na stap, samim tim i rad signalizatora je 100%

Ako me nesto nisi razumeo samo pitaj

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

swingeri su nista drugo,nego nova generacija 'majmincica',karika koje stavljate na najlon.razlika izmedju njih i swingera je ta sto swinger pri kontri ostaje ispod indikatora,a majmunce ostaje na stapu i onako 'lupka' dok povlacite stap. ja ih koristim i sastavni su mi deo opreme. sa njima se najlon bolje slegne,indikuju i najmanji pokret. imao sam situacije gde mi riba na Dunavu samo opusti najlon (dok ih nisam koristio) i veoma se teze primeti. sa swingerima ide lakse,jer kao sto sam rekao indikuju i najmanji potez.moj glas ide za njih. Ako ne zelite markirane,mozete ih kupiti i za 200 dinara po komadu,tako da ne skodi imati ih. 

Link to comment
Share on other sites

Ne smeta im jak tok . mislim najlon je uvek zategnut. ijos jednono pitanje u vezi sigurnosti celog sistema na duzim kampanjama . citam po forumu lete im stapovi na komercijalama. kako sta se desava onda sa stapovima kada udare dunavska torpeda. Desi se da nekad zakaze dril ili uvek ima neka ne predvidjena situacija . Trebam li vezivati stapove .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...