Jump to content

Uhvacen Ribokradica!


Recommended Posts

cudan je komentar dr Raso da nisi poznavao doticnu osobu, jer svi u Dobanovcima znaju koje i staje pa tako i ljudi sa kojima se ti druzis a neki su cak i clanovi ovog foruma.koliko vidim niko se od njih nije oglasio sto znaci da nece da se zameraju ovakvim likovima a tacno znaju ko i kako pustisi Dobanovacke kanale bare i jezero Tvrdenjavu..E sad kako je sa njima tako je i sa ljudima iz drugih mesta recimo Pazova, Ruma, Indjija, Simanovci  svi znaju i medjusobno pricaju ali niko se javno ne suprostavlja.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li si me razumeo. Ja Mikija odlično poznajem i verovao sam da mu nikada na pamet ne bi palo tako nešto

,e iz tog razloga smatram da ga uopšte ne poznajem jer sam se debelo prevario. Znam ja jako dobro ko pustoši kanale, godinama se priča o toj crnoj dvojci koja je ponekad pojačana ali za kanale drugi neka brinu. Ja kad sam vrištao odgovorni su pričali ništa ne možemo. Ali za Tvrdenjavu me mnogo više boli. Juče sam dobio informaciju od meni  vrlo bitnog  i dragog prijatelja da se svašta radilo na bari, ali čovek prosto ne želi da kaže imena jer smatra da ne treba. Zato smatram da javna osuda može da možda smanji broj lopovluka, da ih iskoreni nikako.taj drugi deo je deo čuvara, tu oni nastupaju.

Link to comment
Share on other sites

Citam i nemogu da verujem

Kako uopste neko moze da nadje opravdanje za ovako nesto,zani ko je gladana moze da ti udje u kucu i da pokrade sta mu treba i ne bi ga osudio jer je covek gladan,bogami cisto sumnjam da je bas tako.

Kao sto neko rece ako moze da grabulja na minusu moze i d aradi,jeste kriza za posao ali posla ima,evo na selima nemogu da nadju radnike za duvan a posla ima od proleca do jeseni i dnevnice su dve hiljade ,ali nece ljudi tu treba raditi.

Da je vise ovakvih objava onda bi se i popravio riblji fond,Pelagicevo ,Tvrdenjava,bio je i video snimak sa Conoplje.

Kazu da se reklamira Tvrdenjava,a zasto da ne mada nije cilj ove teme ali ima ljudi koji neznaju gde da pecaju treba ih uputiti,i obratite paznju na ovo:

Jedine vode gde su za sada uhvaceni krivolovci,koliko znam su Tvrdenjava ,Pelagicevo i Conoplja,i bas su to jeden od retkih voda koje su velike i gde mozes pecati velike ribe to govori o ljudima koji gazduju tim vodama i o njihovoj ribocuvarskoj sluzbi.

Vode gde nema prijava nema vise ni riba barem pravih

Link to comment
Share on other sites

lopovi uhvaceni na delu na vodama gde gazduju ribolovna udruzenja uvek se mogu sankcionisati i udaljiti sa te vode zauvek dok mi imamo drugi problem sa jedinstvenim dozvolama  evo primera uhvate ribokradicu na jezeru Borkovac i zabrani mu se vadjenje dozvole na toj vodi to jest opstini a on GOSPODIN ode u Sremsku Mitrovicu izvadi drugu dozvolu i nastavi opusteno da peca gde god pozeli pa se opet vrati na Borkovac da nam se javno ruga STA RECI A NE ZAPLAKATI :help:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

lopovi uhvaceni na delu na vodama gde gazduju ribolovna udruzenja uvek se mogu sankcionisati i udaljiti sa te vode zauvek dok mi imamo drugi problem sa jedinstvenim dozvolama  evo primera uhvate ribokradicu na jezeru Borkovac i zabrani mu se vadjenje dozvole na toj vodi to jest opstini a on GOSPODIN ode u Sremsku Mitrovicu izvadi drugu dozvolu i nastavi opusteno da peca gde god pozeli pa se opet vrati na Borkovac da nam se javno ruga STA RECI A NE ZAPLAKATI :help:

jbg...zato covek kupuje dozvolu da bi mogo da peca na miru :rofl:  :rofl:  :rofl:

Link to comment
Share on other sites

lopovi uhvaceni na delu na vodama gde gazduju ribolovna udruzenja uvek se mogu sankcionisati i udaljiti sa te vode zauvek dok mi imamo drugi problem sa jedinstvenim dozvolama  evo primera uhvate ribokradicu na jezeru Borkovac i zabrani mu se vadjenje dozvole na toj vodi to jest opstini a on GOSPODIN ode u Sremsku Mitrovicu izvadi drugu dozvolu i nastavi opusteno da peca gde god pozeli pa se opet vrati na Borkovac da nam se javno ruga STA RECI A NE ZAPLAKATI :help:

Cl. 39 stav 5.

 "Dozvolu za rekreativni ribolov lice kupuje u mestu prebivalista"

Zasto mu ribocuvar na Borkovackom jezeru ne oduzme protivpravnu dozvolu.

Za to ide po zakonu prijava protiv ribolovca a i protiv onoga iz Sremske Mitrovice ko mu je prodao dozvolu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pokrajinski inspektor za ribarstvo nadlezan za Borkovac

Dobrivoje Mijajlovic tel.063506918

 

Dokle cemo samo da kukamo i tracarimo ?

Preduzmimo neke konkretne korake da sacuvamo nase vode.

Nikola jesi siguran da je gore pomenuti inspektor nadlezan za Borkovac. Zar on nije iz JP " Vode Vojvodine" Pozz

Link to comment
Share on other sites

ribokradja se u srbiji isplati,sto da ljudi to ne rade kad nema sankcije ili je simbolicna. .Pustite ljude da kradu kad ih zakon nedira.Strujarosi.mrezarosi ,grabuljasi,Socijalno ugrozeni lopovi su zakonom zasticeni, jos ako je delo ispod 15000 dinara onda dela i nema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 3 months later...

Ovaj zakon koji ce vaziti za vozace alkose i slicne manijake od 01.marta bi bio vrlo delotvoran i u ovom slucaju.Odmah pri hvatanju na delu ribokradice smestiti u pritvor na 48 sati a potom po ubrzanom postupku dosudjivanje za nedelo.Ribokradica ima pravo zalbe ali ne odlaze prvostepenu presudu. :diablo:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Recino da ovo moze ovde, u ovu temu?!
Post je preuzet sa jednog drugog foruma (lovackog???), ali ne smeta da se postavi i ovde, cisto da nam se mozda ucini da nesto ide na bolje?!

Da se mozda nesto pomera...

 

Danas svratim na zemunski pijac duznem mal' deverike, dok ne krene u mrest… pijac prazan… pogledam mal' bolje, sam šaran, poneki som i smuđ, i uglavnom bela. Nigde nema štuke i one jadne sitne kečige. Pustim malo buvu, u mom fazonu, pa pitam jednog, 'nako krišom, imal' neka štuka onako, ispod tezge… kad šapnu baja...
-Nema komšo, nema računice… vidiš onog sa kačketom?
-Vidim, rekoh
-Lupili mu kaznu 600.000,oo... imo one kečigice...
-Hebga, tak'a tura naišla, prošapućem, i odem dalje...

TOOOO DRŽAVO! TAKO TREBA UVEK, NE SAMO PRED IZBORE...
TO JE DEMOKRATIJA, PA NEK POSLE OPET DESETKUJU MLAĐ I RIBU U MRESTU!

Link to comment
Share on other sites

Tonac, jos uvek nisam zastranio da se "lozim" na pisane stvari!
Lozim se na vizuelno, i uglavnom na mladje ribe…  :unknw:

 

Leppo ja napisah, samo je trebalo pazljivije procitati:

 

...cisto da nam se mozda ucini da nesto ide na bolje?!

Da se mozda nesto pomera...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...