Jump to content

Melasa


Guest vladan

Recommended Posts

''' U tehnološkom procesu smedji šećer se dobija kristalizacijom iz smeđeg sirupa-melase. Imajući u vidu rezultate najnovijih istraživanja melase šećerne repe koja je krajnji proizvod tehnološkog procesa proizvodnje belog konzumnog šećera, možemo tvrditi da velika zainteresovanost za smedji šećer nije neosnovana.''

 

 

 

Citat sa zvanichnog sajta jedne secerane,dakle nema prve i druge melase nego samo jedne .Stuki je napisao da se rezanci cede i sushe pa onda presuju u pelet ,ja iz toga zakljuchujem da nemaju ama bash nikakve veze sa melasom shto opet ne znachi da nisu dobri za ribolov.

Link to comment
Share on other sites

Eto vidis Neso ja nisam bio da citam sa stranice od secerane nego verovao ono sto pise na proizvodu i pogresnu informaciju :friends: Neso pitanje tije na mestu :good: Mozda nam stuki da odgovor zasto ga nazivaju Mellase Pellets?

 

PS. Ja sam ga koristio vise puta kao primamu i pokazalo se da i deverige i linjaci vole te (secerne ili mellase pellete) :pardon:

 

Evo par linkova gde i prodaju za ribolov:

 

http://www.common-baits.com/product_info.php?products_id=332

 

http://www.common-baits.com/product_info.php?info=p322_Partikel-Melasse-Mix-25Kg--1-20--Kg-.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja bih josh samo dodao da se melasa po meni koristi uglavnom u toplijem delu godine-bash zbog svoje gustine.Ispravite me ako greshim?

Ne gresis u pravu si,i meni se pokazo efektivan do vodene temperature +12 stepeni.

Link to comment
Share on other sites

ako je veci deo melase rastopljiv(i mislim da jeste), gusta ili ne, nezavisno od temperature vode to ce da se sve otopi jdenom kad bude isla u vodu...! verovatno sporije od alkoholnih aroma etc... al ipak ce da se otopi..!
Link to comment
Share on other sites

ako je veci deo melase rastopljiv(i mislim da jeste), gusta ili ne, nezavisno od temperature vode to ce da se sve otopi jdenom kad bude isla u vodu...! verovatno sporije od alkoholnih aroma etc... al ipak ce da se otopi..!

Beni ti probaj sa melasom u hladnoj vodi da lovis paces da vidis koliko je rastopiv :db:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sta osteje u melasi ako se kuvanjem luci 50% "belog" secera,a smedji secer je krajnji proizvod procesa izrade belog" secera? Koliko laicki mogu da shvatim da je temperatura vode jeko bitan faktor u rastapanju bilo koje komponente sadrzane u jednoj boili ili spod-mixu... :good:
Link to comment
Share on other sites

Sta osteje u melasi ako se kuvanjem luci 50% "belog" secera,a smedji secer je krajnji proizvod procesa izrade belog" secera? Koliko laicki mogu da shvatim da je temperatura vode jeko bitan faktor u rastapanju bilo koje komponente sadrzane u jednoj boili ili spod-mixu... :good:

 

Melasa ili smedji sirup je ostatak pri proizvodnji iz kog se nemoze vishe dobiti beli shecer a smedji shecer je kristalizovana melasa.Otto je u pravu shto se tiche temperature vode,na niskim temperturama je otapanje otezano i kako se blizi nuli skoro da ga i nema.Zato se koriste arome na bazi alkohola i izbegavaju ulja kao i svi masni sastojci a povecava procenat uglenih hidrata pri niskim temperaturama vode.

Link to comment
Share on other sites

Da ne bi bilo zablude,zuti shecer i smedji shecer nisu isto.Zuti se dobija iz zutog sirupa preradom shecerne trske a smedji kristalizacijom melase pri preradi shecerne repe tako da je smedji taj koji je zdraviji i mnogo bogatiji u nutritivnom smislu dok je zuti maltene isti kao i beli.Cena zutog je znatno veca od belog jer nam prodaju prichu po ducanima zdave hrane da je on zdraviji od belog a u stvari je smedji secer jeftiniji od belog a najzdravija varijanta.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
Skoro sam video SBSovu tecnu melasu pa me zanima dalije neko koristio istu i kakva su iskustva.Prvenstveno me interesuje za spod,kakav je efekat i koliko se dozira na 10kg kukuruza zajedno sa CSLom
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Crno Zlato (Originalna Mellasa)

http://img90.imageshack.us/img90/6127/melasse.jpg

 

ovako isto izgleda maltex on je inace prilicno skup ali se fabrika raspada pa sam ja uspeo nesto preko veze dodjem do 2litre po jako povoljoj ceni koja je razlika izmedju maltexa i melase, i znam da se maltex dobio kao neki ostatak u preradi secera (skroba) koji se nalazi u jecmu pri proizvodnji piva dali maltex moze da se koristi isto kao i melasa?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
"...dali maltex moze da se koristi isto kao i melasa? " Moze. Otprilike1 mera shecera kao 1.5 mera maltexa.

sta znaci jedna mera shecera kao i 1<5 mera maltexa to znaci ako bih stavio 50 ml melase da stavim 75ml maltexa i ucinak je isti? ili sam sve pobrko :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Melasa šećerne repe

Melasa šećerne repe nastaje kao ostatak pri proizvodnji rafiniranog šećera iz šećerne repe.
Pored visokog udela šećera (od 45 do 50%), melasa sadrži čitav niz minerala,
vitamina, aminokiselina, masnih kiselina, belančevina,  pospešuje prehranu kod životinja.

 Maltex

Malteks je prirodni proizvod dobijen ekstrakcijom celog zrna ječmenog slada.
Bogat je maltozom i predstavlja odličnu zamenu za beli šećer i med . Sastav: maltoza,
glukoza, fruktoza, maltotrioza, belančevine, minerali (Na, K, P, Ca, Mg, Fe),
vitamini (kompleks B vitamina, E, provitamin vitamina A)

1 mera secera otprilike  kao 1.5 mera melase ili maltexa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...