Jump to content

Zig Rig


Recommended Posts

jedino sto znam je da je poenta ovog riga da se mamac nalazi u srednjim slojevima vode tako da predvez ima oko pola metra do metar

 

e sad svaka nova informacia je dobrodosla? koju strunu ili najlon koje udice kolko dugacka dlaga pop up boila sta kao mamac kakva prihrana?

 

molio bih da one koji zele da pljuju po ovom rigu zato sto sakati ribu da se sezdrze nije to tema i video sam kolege kako se razvaljuju od pecanja a sve ribe su bile uhvacene za usta :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Ko kaze da se riba ubada nepravilno i da se sakati taj nikada nije upecao niti jednu jedinu ribu na ovaj sistem.

Naprotiv riba se perfektno ubode za usta,a te price za oci,za levo jaje i sta ti ja znam su price za malu decu i price internet pecarosa koji su negde nesto culi o tom nacinu pecanja.

 

O nacinu vezivanja udice i mamca,kao i koje najlone ili fluorokarbone koristiti mozes da izguglas ili cak da pogledas na youtube.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo  malo domace radinosti

 

http://img27.imageshack.us/img27/6780/11290102004683863735118.jpg

 

http://img694.imageshack.us/img694/5790/64812102004683984938143.jpg

 

http://img838.imageshack.us/img838/2897/72673102004683948537237.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Quote

Razumeo bih ove musice da se peca na povrsini vode ali za srednje slojeve.?? :unknw: Mozda nisam dovoljno citao pa ne kapiram.

 

Dusko, poenta Ziga je da pecas u razlicitim slojevima tako da musice nisu iskljucivo za povrsinsko pecanje.

U zavisnosti od temperature vode i vremenskih prilika kao i doba dana, menjas dubine sa Zig Rig sistemom i trazis ribu u nekom od slojeva. Nekada je pri povrsini, nekada u srenjem sloju, nekada pri samom dnu. Naravno uz ovaj vid pecanja mora da se vodi racuna o primami koja je sastavni deo cele price, a ujedno i najz... stvar za pravljenje jer ako primera radi ribu pecamo u srednjem sloju treba nam primama koja nece odmah pasti na dno ili otici na povrsinu vec ce deo sastojaka ostati i u srednjem sloju itd...

Link to comment
Share on other sites

Moja iskustva sa zigom su vrlo pozitivna iako sam pecao na njega svega par puta,dobio sam ribu na njega kada nista drugo nije palilo tako da ce ove godine dobiti vecu minutazu. Skrenuo bih paznju na par stvari prilikom njegovog koriscenja:prilikom izrade predveza izbegavati flurokarbon zbog specificne tezine pa se desava da povuce udicu prama dnu posebno ako je predvez duzi. Prilikom spremanja prihrane ukoliko u hranu dodate vise vode brze ce tonuti dok ce suvlja ostajati blizu povrsine sve dok ne upije dovoljno vode,napominjem da su ovo neka moja zapazanja voleo bih da jos neko iznese svoja zapazanja.

Link to comment
Share on other sites

Nije fluorokarbon, i nema koji pluta, koristi se monofil za match pecanje koji je plivajuci, a imas i namenskih za zig rig kod poznatijih proizvodjaca.

Link to comment
Share on other sites

Fluorokarbon je najtezi i najbolje se potapa,mach takmicari odmascuju najlon da bi ga potopili (krpica se potopi u rastvor vode i deterdzenta za sudove i onda se najlon provuce kroz istu) . U svakom slucaju proverite u plicaku da se ne ispostavi na kraju da ste ribu dobijali pri dnu a ne na 2.5m kao meni sto se desilo. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

ako znas kako izgleda montaza zig riga i uz to stavis pop up boilu ne manju od 16mm -uz to mozes dodati i neki penasti rastapajuci podizac na udicu onda sigurno moze i obican najlon.........naravno plivajuci ima prednost,ali ako ga nemas moze da posluzi i obican najlon.........glavnu ulogu ovde zavrsava mehur nalik vaser kugli koji podize ceo tvoj sistem od dna ostavljajuci samo olovo na dnu......pop up boila podize predvez bez problema od bilo kog najlona(plivajuci ili obican) .....e sad treba je kontrolisati s vremena na vreme jer zna da se napije vode.........sve zavisi koji proizvodjac je u pitanju........bistro kolega.........probaj pa mi javi kako funkcionise sistem

Link to comment
Share on other sites

jedini problem je što je na takmičenjima zabranjena bilo koja vrsta plovka pa i taj o kojem pričaš. Inače može da se koristi i običan najlon kada ne mora da bude predugačak zig a mnogo će pomoći dobroj prezentaciji ako isti taj najlon malo namažeš znojem. najbolje sa masti koja se skuplja iza ušiju i na nosu. 

Link to comment
Share on other sites

jedini problem je što je na takmičenjima zabranjena bilo koja vrsta plovka pa i taj o kojem pričaš. Inače može da se koristi i običan najlon kada ne mora da bude predugačak zig a mnogo će pomoći dobroj prezentaciji ako isti taj najlon malo namažeš znojem. najbolje sa masti koja se skuplja iza ušiju i na nosu. 

sudomil natopis u krpicu ili sundjer,provuces najlon pra puta i resis to o cemu pricas na fin i kulturan nacin  ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...