Jump to content

Boila Za Prolece


igorcarp88

Recommended Posts

 

da li je PH vrednost vode ista na pola metra od obale i na 30 ili 50 metara od obale na "otvorenoj vodi" ? 

da li je PH vrednost vode ista na pola metra dubine i na 3 metra dubine?

da li je PH vrednost vode ista u celom jezru ili reci ako je na jednom delu mulj,na drugom sljunak,na trecem potopljeni panjevi sa skoljkama,na cetvrtom je lisce koje pada sa drveca na dnu.....

 

Imenjace ja mislio da te virus pustio?ali izgleda nije..

Link to comment
Share on other sites

Quote

Na ovu kombinaciju sam prošle godine u dva navrata imao dosta ulova na "Slezenu" u Moroviću čini mi se ako se nevaram u martu i aprilu.

 

100g crvena ptičija hrana

200g sojino brašno

150g kukuruznog griza

150g pšeničnog griza

100g mleka u prahu

70g mlevene konoplje

100g LT94 "CC moore"

Betain

Stimulator jagoda "VDE"

Concentrat jagoda "VDE"

Zaslađivač

Aroma EA jagoda "nutrafruit"

15 kapi eteričnog ulja bergamota

 

Ovde 130g necega fali ili mi se samo cini ?

Link to comment
Share on other sites

ako ti tako kazes  :good:

 

samo mi nije jasno zasto si pre samo mesec dana na ovom istom forumu trazio recept za bananu kad vec imas proveren recept  8)

Nisam nikad pecao na boilu sa aromom banane pa sam zato

trazio recept...a posto nemam jos vozacku pa da mogu da biram gde cu na

pecanje prilagodjavam se uslovima a na basijani sa kim sam god pricao na

sta si uhvatio sarana svi kazu na bananu a ja kad god odem ne uhvatim nista ili bude 1 ili 2 komada :D

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ovde 130g necega fali ili mi se samo cini ?

Da, fali 130g bas tog sto ti se cini, kako si samo primetio? Strasno!

 

 

 

recept prepisan sa bloga

Bravo mare072 tako je, ja znam da sam ga prepisao a neznam odakle. Jel mozes da objavis sa kog bloga je. Hvala. Inace u ovom tvom receptu sto si postavio ima mnogo nelogicnih stvari i nebi se slozio sa nekim dodacima koje si stavio mislim da nisu za prolece.

Link to comment
Share on other sites

[quote name="boza rus" na basijani sa kim sam god pricao na

sta si uhvatio sarana svi kazu na bananu a ja kad god odem ne uhvatim nista ili bude 1 ili 2 komada :D

 

pa kad nece da ti kazu na koji mamac pecaju najlakse je da ti kazu Banana ili Baka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

neki ljudi na forumu pokusavaju da budu pametni a ispadaju mnogo gluplji nego sto to stvarno jesu

Ako se ovo odnosi na mene trebali ste direktno da mi kazete a ne " neki ljudi na forumu ". Smatram da ste trebali ako ste vec vi pametni da napisete odgovor na moje pitanje a ne da unosite pometnju na temi . Tako bi bili daleko zanimljiviji nego na ovaj nacin . Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Nisam nikad pecao na boilu sa aromom banane pa sam zato

trazio recept...a posto nemam jos vozacku pa da mogu da biram gde cu na

pecanje prilagodjavam se uslovima a na basijani sa kim sam god pricao na

sta si uhvatio sarana svi kazu na bananu a ja kad god odem ne uhvatim nista ili bude 1 ili 2 komada :D

lazu :D tako sam se ja jednom napecao na viru imao 8 komada od 6-10 ujutro i sve na glistu kad me oni pitaju ja kazem a neko meso sa puno predigest proteina :D ali realno to je i bilo

Link to comment
Share on other sites

lazu :D tako sam se ja jednom napecao na viru imao 8 komada od 6-10 ujutro i sve na glistu kad me oni pitaju ja kazem a neko meso sa puno predigest proteina :D ali realno to je i bilo

A cemu to laganje,ja stvarno nerazumem ljude koji slazu na sta dobijaju ribu! Slagaces da bi ispao glavni baja tog dana koji je upecao xy riba a ostali gledali u tebe sa dozom divljenje prema vrsnom majstoru?! Ja to nikad ne bih uradio i ne radim,ako neko dodje i pita ja mu iskreno odgovorim i ponudim saku boila na koje pecam. Pa i taj je dosao da peca,paltio dnevnu dozvolu da bi upecao nesto i zadovoljan otisao kuci,i sad ja kako bih zadovoljio svoj ego slazem na sta radi riba i mogu da odem kuci i pricam kako su svi gledali majstora kako dere ribu! Glupost!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

A cemu to laganje,ja stvarno nerazumem ljude koji slazu na sta dobijaju ribu! Slagaces da bi ispao glavni baja tog dana koji je upecao xy riba a ostali gledali u tebe sa dozom divljenje prema vrsnom majstoru?! Ja to nikad ne bih uradio i ne radim,ako neko dodje i pita ja mu iskreno odgovorim i ponudim saku boila na koje pecam. Pa i taj je dosao da peca,paltio dnevnu dozvolu da bi upecao nesto i zadovoljan otisao kuci,i sad ja kako bih zadovoljio svoj ego slazem na sta radi riba i mogu da odem kuci i pricam kako su svi gledali majstora kako dere ribu! Glupost!!!

bilo je to pre 4 godine kad sam kretao da pravim boile nisam nista znao stavljao sam samo aromu u neki moj mix od 2 komponente pa mi je bilo malo smehotresno kako svi stavljaju boile gledaju koju popup u sta da dipuju a ja sarene nalupao na gluste iz baste debele crvene :D tada sam ja bio taj kome je trebala pomoc oko pravljenja boila sada kad pogledam na to tek vidim kolko su moje boile bile losije od njihovih i kolko sam tada imao srece :yahoo:

 

evo recept boil skojim sam hranio (tad sam poceo da zapisujem)

 

500g riblje brasno skrnavo

500g belo brasno tip za kolace nzm tacno

11 ml crab vnd one tecne u bocicama d 50 ml da neka boila tako smrdi posle toga nisam postigao (vnd crab preporucujem za one koji hoce razvod) i to je to

 

e da to je bilo prolece pa eto recept za prolece a sad shvatam zasto sam posle 4 sata pecanja (od pocetka hranjenja) prestao da dobijam ribe i hvala bogu otisao kuci

a ne brini govorim ja iskreno na sta dobijam ribe i podelim malo boila ako neko hoce da proba

Link to comment
Share on other sites

bilo je to pre 4 godine kad sam kretao da pravim boile nisam nista znao stavljao sam samo aromu u neki moj mix od 2 komponente pa mi je bilo malo smehotresno kako svi stavljaju boile gledaju koju popup u sta da dipuju a ja sarene nalupao na gluste iz baste debele crvene :D tada sam ja bio taj kome je trebala pomoc oko pravljenja boila sada kad pogledam na to tek vidim kolko su moje boile bile losije od njihovih i kolko sam tada imao srece :yahoo:

 

evo recept boil skojim sam hranio (tad sam poceo da zapisujem)

 

500g riblje brasno skrnavo

500g belo brasno tip za kolace nzm tacno

11 ml crab vnd one tecne u bocicama d 50 ml da neka boila tako smrdi posle toga nisam postigao (vnd crab preporucujem za one koji hoce razvod) i to je to

 

e da to je bilo prolece pa eto recept za prolece a sad shvatam zasto sam posle 4 sata pecanja (od pocetka hranjenja) prestao da dobijam ribe i hvala bogu otisao kuci

a ne brini govorim ja iskreno na sta dobijam ribe i podelim malo boila ako neko hoce da proba

Prijatelju na vecini komercijalnih revira je zabranjeno pecati na zive mamce ako te uhvate moze biti veselo...pozzz

Link to comment
Share on other sites

ljudi jel vi stvano mislite da je aroma mamca jedini faktor uspeha u ribolovu? ... jel mislite ako neko ima udarce na mamce sa odredjenom aromom da je jedina bitna stvar otkriti koja je aroma mamca i uspeh je zagarantovan? 

Pozdrav Milance , ne mislim tako. Ali smatram da je od izuzetnog znacaja da navede sarana na to da proba mamac , kada on proba posle dalje mix radi svoj posao. Za kratka pecanja mislim da je jako bitna (noc - dan) jer saran nema puno vremena da bi kvalitet mixa odradio svoje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Filipe, Milanche hoće da ti kaže da kada plasiraš sistem u ”onih” pola metra kvadratnih, kada odradiš sve ostalo što se dobre pripreme i nalaženja pozicije za pecanje tiče, kada pročitaš vodu... onda na udici može da bude i nearomatizovani stiropor i da razvaljuješ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...