Jump to content

Kobra/pracka ?


Recommended Posts

Od kobri i pracki koje su se po vama najbolje pokazale?

posto koristim iskljucivo boile koje sam rolam (deformisane :yahoo: ) sem popupica, koristim pracku do 60 m daljine neki znaju da koriste kobru kad nema vetra u soju pogode na 100m ali sa kupovnim savrseno okruglim boilama a ja na takvoj razdaljini nisam ni peco :yahoo: ko ce bacati 40 puta ranketu na 100m ej bre moj predlog ti je pracka kamasan imas u auto sprotu ns ali moze i neke druge ova baca daleko precizno bez mnogo snage a vece kolicine bacaj raketlom ili najbolje spombom ako ti se pracka pocepa vreenom nemoj da se sekiras t je nomalno ali ako ti pukne na prvom pecnju ondak si kupio neku falsh ili je stojala na suncu par godina

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Repcek,

 

Ja imam kobru carp pro, nije neki ekstra kvalitet,ali mi radi posao. Jedino sto treba da znas je koji promer zelis da bacas,ova moja je za krupnije boile i sa njima radi perfektno.

 

Pracke sam imao razne koje vremenom puknu ... pretpostavljam da koliko para toliko muzike i u tom sportu.

 

Postoji jos jedna opcija pored rakete koja se meni dopala,a to je lopatica sa kojom bacam spod miks. Lopatica je predvidjena za hranjenje na blizim distancama, ali je dobra fora sto se montira na stap saranskog meredova, a cena lopatice je 520 dinara.... pa ako pecas negde gde nije toliko siroko, mozda ti je ona najbolja opcija.

Link to comment
Share on other sites

Ovo se meni do sada naj bolje pokazalo ako bi hteo na daljinu da bacam kugle.

A skroz je jednostavno, vezes za neki spod stap, moze i za lovni ali bi kugle trebale biti malo manje i bacas kao i sa raketom, ima jos jednu prednost na osnovu rakete, ovai katapulti  pri izbacaju kugle padaju na nekih 5-10m ispred mene u vodu tako da nemoram da kurblam mnogo a samim tim i prihrana ide mnogo brze ako su kugle u napred pripremljene.

 

 

http://www.mp-direct.de/images/product_images/popup_images/256_0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ovo se meni do sada naj bolje pokazalo ako bi hteo na daljinu da bacam kugle.

A skroz je jednostavno, vezes za neki spod stap, moze i za lovni ali bi kugle trebale biti malo manje i bacas kao i sa raketom, ima jos jednu prednost na osnovu rakete, ovai katapulti  pri izbacaju kugle padaju na nekih 5-10m ispred mene u vodu tako da nemoram da kurblam mnogo a samim tim i prihrana ide mnogo brze ako su kugle u napred pripremljene.

 

 

http://www.mp-direct.de/images/product_images/popup_images/256_0.jpg

 

 

Ja sam ovo pravio u svojoj izvedbi, sa vrhom od dvolitarke koka kole, za izbacivanje kugli na vece daljine ... 

Link to comment
Share on other sites

Moji favoriti su:

KAMASAN 2: Po mom mišljenju najpreciznija praćka

E.S.P.: Koristim je za kaće distance i kada treba da se izbaci velika količina boili (10kg-20kg)

...a što se tiče kobri

Koristio sam mnoge, ali mi se najbolje pokazala KORDA kobra. Kada se hrani na velikim daljinama, izuzetno je precizna, lagana i ne opterećuje ruku.

 

I praćka i kobra imaju svoje prednosti i mane, s toga ih treba obavezno imati u priboru!

Link to comment
Share on other sites

+1 za Kamasan. Po meni bez premca za precizno plasiranje

Fox sa montiranom korpicom za praskastu takodje odlican jer moze bas dobro da se nategne

 

Za kobre nemam nekog favorita. Gardner, Fox, Korda, Pro Logic, Ugo... sve leti gde treba i od svega boli sve :) Bar mene :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Tako jeee!!! Ja sam jednom uzeo COYA Kobru u ruke .... samo cekam da stigne u prodavnice! Koristio sam Kordinu i Fox dobre su... Coya je duplo bolja ali i duplo skuplja...  :good:

jedna da bude bolja od 2 korde po meni tesko.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...