Jump to content

Jaja U Prahu


debeli sremac

Recommended Posts

KAd kupiš vreću jaja u prahu,mislim da na njoj piše kolko grama jaja u prahu mjenja cijela jaja.
Rolao sam jednom dečku boile sa tim jajima u prahu,nije to to...možda je bolja varijanta da se stavi 2,5-5% u mix da se malo bolje poveže mix,

ako sumnjamo da će se teško vezati.

Evo našao negdje ovo na internetu:

Jaja u prahu:

jedno jaje dobijemo tako da u 12 g jaja u prahu dodamo

48 g mlake vode i dobro promiješamo.

Link to comment
Share on other sites

ako miks  recimo guta 10 jaja ovih  zivih , koliko treba jaja u prahu da to zameni 

Od ove god.sam počeo i ja da ih koristim stavljao sam  50gr/kg suhog mixa to mi se pokazalo ok.srolao sam prošli vikend 10 kg mixa i nije bilo nikakvih problema, naravno nije to kao kad rolaš sa svježim jajima ali  ima svojih prednosti definitivno :good:

Link to comment
Share on other sites

Od ove god.sam počeo i ja da ih koristim stavljao sam  50gr/kg suhog mixa to mi se pokazalo ok.srolao sam prošli vikend 10 kg mixa i nije bilo nikakvih problema, naravno nije to kao kad rolaš sa svježim jajima ali  ima svojih prednosti definitivno :good:

koje su prednosti?

Link to comment
Share on other sites

koje su prednosti?

Prvenstveno cijena(ako radiš 100-tinjak kg godišnje,pa računaj),jednostavnost rukovanja,boile se puno teže kvare nego sa svježim jajima pogotovo ljeti

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

možete ih potražiti u Swisslion cash&carry marketima. Oni su kupili "vojvodinu produkt", firmu koja ih pravi. Ali nisam siguran oko cene. Mislim da su sveža jaja mnogo bolje rešenje. Prednost jaja u prahu je što su stabilnija leti, ali samo dok se ne navlaže. Posle su kao i svako drugo jaje.

Link to comment
Share on other sites

Ima da se kupi po prodavnicama, jer ih proizvode ovi iz Indjije.

 

Što se tiče pravljenja sa jajima u prahu, radio sam to pre neku godinu. Dobro se vezuje kad praviš, ali znaju da pucaju bojle i to dobro, pogotovo posle zamrzivača.

Ako hoćeš da to sve bude kako treba onda moraš da kombinuješ:

Za 1 kg miksa ti treba

- 100 gr jaja u prahu, 

- 50 gr proteina surutke (wey protein),

- 50 gr belanca u prahu (egg albumin).

Sa ovakvom kombinacijom dobijaš sigurno bojlu koja ne puca i dobro je povezana, a i bogatija je mlečnim proteinima. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

moze li se pojacati miks sa tim jajima  .

Jaja u prahu sadrze 95-98% proteina.....e sad ima i druga strana medalje:

ta jaja u prahu znaju da stvaraju velike gasove prilikom varenja i da nadimaju zeludac.Ako se odlucis da koristis jaja u prahu boila ne sme da sadrzi mlecnu kiselinu jer onda dobijas kontra efekat tj. dolazi do problema sa varenjem i nadimanja zeludca...Sve sto sam izostavio da ti kazem kolega Kiki ce ti objasniti  :D em je novi moderator,em je sportski tip ;)

Link to comment
Share on other sites

Šaran nema želudac tako da je pitanje da li bi imao te probleme....

Vrlo često se porede navike ljudi i šarana od toga šta mi volim ili ne volimo,sta nama prija šta ne,jel bi mi mogli da pojedemo sendvič sa dve kašike šećera ili tortu sa slaninom i orasima....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šaran nema želudac tako da je pitanje da li bi imao te probleme....

Vrlo često se porede navike ljudi i šarana od toga šta mi volim ili ne volimo,sta nama prija šta ne,jel bi mi mogli da pojedemo sendvič sa dve kašike šećera ili tortu sa slaninom i orasima....

Dok ne probas nikad neces saznati odgovor.......znaci opet testiranje ne gine :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Kolega a kako mi ja ti ili bilo ko moze da provali da šaran ima problema sa varenjem

koji su znaci- simptomi na saranovom telu ili ponasanju da ima problem sa varenjem i kako to da vidimo?

Razumem da je čovek veterinar usko specijalizovan za ribe pa da uzme da ga otvori pa vidi problem,ali kako ja koji odem da pecam i izvadim ribu da uvidim da ima problema sa varenjem

I ako nekako i postoji neki simptom kako da znam da je taj problem nastao od moje hrane a ne od hrane od nekog drugog,pogotovo na zatvorenim vodama gde šaran ide i jede redom...

Link to comment
Share on other sites

Kolega a kako mi ja ti ili bilo ko moze da provali da šaran ima problema sa varenjem

koji su znaci- simptomi na saranovom telu ili ponasanju da ima problem sa varenjem i kako to da vidimo?

Razumem da je čovek veterinar usko specijalizovan za ribe pa da uzme da ga otvori pa vidi problem,ali kako ja koji odem da pecam i izvadim ribu da uvidim da ima problema sa varenjem

I ako nekako i postoji neki simptom kako da znam da je taj problem nastao od moje hrane a ne od hrane od nekog drugog,pogotovo na zatvorenim vodama gde šaran ide i jede redom...

Vidis kod nas ima ljudi koji su svoj ceo zivot posvetili saranskom ribolovu i navikama kojih se saran pridrzava u svom okruzenju.Ceo zivot testiraju sta saran voli,sta mu prija,zasto je bas izabrao aromu meda tog dana a ne ananas.........iste te ljude koji se bave istrazivanjima mnogi ''strucnjaci'' mazu i podsmevaju se njihovim dogogodisnjim istrazivanjima pa s toga ja ne zelim da imenujem po imenu koga licno treba da pitas.Nekad je bolje mozda da ne znas SVE,jer tako ces teziti ka daljem usavrsavanju.Niko se nije rodio naucen i da SVE  zna.

A sto se teme o jajima u prahu tice,ja sam rekao svoje sta sam imao.

Link to comment
Share on other sites

Šaran nema želudac tako da je pitanje da li bi imao te probleme....

Vrlo često se porede navike ljudi i šarana od toga šta mi volim ili ne volimo,sta nama prija šta ne,jel bi mi mogli da pojedemo sendvič sa dve kašike šećera ili tortu sa slaninom i orasima....

E moj Vlado...sendvic sa secerom je opasna stvar bez zezanja..od kad sam probao svaki put dodam secer u sendvic...dobije takav neki ukus da te tera da jedes jos....tako da treba kombinovati mozda ispadne nesto dobro :)

Link to comment
Share on other sites

Ako rolate boile ili sastavljate mixsa jajima u prahu gledajte prvenstveno da nadjete belanca u prahu ne jaja. Belanca jajeta u prahu sadrze 82-85% proteina i 10 gr praha menja 3 belanca a 25 gr praha ima oko 22-23 gr proteina . Dok jaja u prahu imaju 48 % proteina i 43% masti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Limare,

Šaran nema želudac tako da je pitanje da li bi imao te probleme....
 

a grabljivice da znaju da su varalice od gvojza odavno bi mi ostali bez  mostova  :rofl:  :rofl:  :rofl:

Ovo je jedna varalicarska posalica tako da nemoj da mi se javi neki pametnjakovic i da kaze da se mostovi ne prave od gvozdja nego od betona-moram od sada da se ogradim za svaku svoju rec jer pojedinci jedva docekaju kad ce nekog da isprozivaju.

 

Ganicu belance u prahu koje sam kupovao ovde u Kg-u u prodavnici suplemenata za sportise uvozilo se tada iz Madjarske i na kesi je bila nalepljena deklaracija da ima 97 ili 98% proteina,neko pominje jaja u prahu,neko zumanca u prahu a ja sam se do sada susretao jedino sa belancetom u prahu ;)

Link to comment
Share on other sites

Vidis kod nas ima ljudi koji su svoj ceo zivot posvetili saranskom ribolovu i navikama kojih se saran pridrzava u svom okruzenju.Ceo zivot testiraju sta saran voli,sta mu prija,zasto je bas izabrao aromu meda tog dana a ne ananas.........iste te ljude koji se bave istrazivanjima mnogi ''strucnjaci'' mazu i podsmevaju se njihovim dogogodisnjim istrazivanjima pa s toga ja ne zelim da imenujem po imenu koga licno treba da pitas.Nekad je bolje mozda da ne znas SVE,jer tako ces teziti ka daljem usavrsavanju.Niko se nije rodio naucen i da SVE  zna.

A sto se teme o jajima u prahu tice,ja sam rekao svoje sta sam imao.

Kolega ovde si sad ispricao gomilu nekih fraza,i dao neke politicke odgovore ko u nekoj politickoj emisiji sve si rekao a nista nisi... 

 

Ja sam te konkretno pitao,jer me stvarno zanima a verovatno i vecinu ljudi ovde

kako da znam po kojim simptomima da saran ima problem sa varenjem i naduvenosti,i kako da znam da je to od mog mamca?? 

prosto i jednostavno pitanje,ne pitam te o navikama sarana,koju jede aromiu danju koju nocu,ko je zivot posvetio saranu ko babuski,koje su mu navike... nego konkretno ako znas da mi kazes kako da vidim da je saran naduven i ima problem sa varenjem od moijih boila

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...