Jump to content

Jaja U Prahu


debeli sremac

Recommended Posts

Kolega ovde si sad ispricao gomilu nekih fraza,i dao neke politicke odgovore ko u nekoj politickoj emisiji sve si rekao a nista nisi... 

 

Ja sam te konkretno pitao,jer me stvarno zanima a verovatno i vecinu ljudi ovde

kako da znam po kojim simptomima da saran ima problem sa varenjem i naduvenosti,i kako da znam da je to od mog mamca?? 

prosto i jednostavno pitanje,ne pitam te o navikama sarana,koju jede aromiu danju koju nocu,ko je zivot posvetio saranu ko babuski,koje su mu navike... nego konkretno ako znas da mi kazes kako da vidim da je saran naduven i ima problem sa varenjem od moijih boila

Ako budes koristio ta jaja u prahu u boili samo na dnevnom pecanju nikad neces saznati istinu,ali ako odes na neku kampanju recimo 4-5 i vise dana saznaces nakon te kampanje i sve ce ti samo kazati.Ako ti se riba bude vracala konstantno na hraniliste i budes je pecao i prihranjivao sa tim mamcem onda zakljucak znas sam.

Ako budes imao ribu u prva dva dana a posle tajac to znaci da mu nesto smeta u tvom mamcu-a da li je belance u prahu ili 10-20 drugih sastojaka iz tvoje boile to ces vremenom ukloniti sumlju po sistemu eliminacije komponente na koju sumljas da prouzrokuje problem tj. salje signal saranu da to nije dobro za njega....nadam se da se sada razumemo ;)

Link to comment
Share on other sites

Kolega ovde si sad ispricao gomilu nekih fraza,i dao neke politicke odgovore ko u nekoj politickoj emisiji sve si rekao a nista nisi... 

 

Ja sam te konkretno pitao,jer me stvarno zanima a verovatno i vecinu ljudi ovde

kako da znam po kojim simptomima da saran ima problem sa varenjem i naduvenosti,i kako da znam da je to od mog mamca?? 

prosto i jednostavno pitanje,ne pitam te o navikama sarana,koju jede aromiu danju koju nocu,ko je zivot posvetio saranu ko babuski,koje su mu navike... nego konkretno ako znas da mi kazes kako da vidim da je saran naduven i ima problem sa varenjem od moijih boil

I ti Vlado svasta pitas . Ako koristis ta jaja ubaci mu onaj Bulardi oooo Bulardi oooooo . Protiv gasova i nadutosti u stomaku efikasno resenje . Ja probao samo pevaju sarani na spotu bulardiiiii oooooo bulardi ooooooo jeyde daj jos toga ooooooooo . O nezeljenim dejstvima posavetujte se sa lekarom ili farmaceutom 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako budes koristio ta jaja u prahu u boili samo na dnevnom pecanju nikad neces saznati istinu,ali ako odes na neku kampanju recimo 4-5 i vise dana saznaces nakon te kampanje i sve ce ti samo kazati.Ako ti se riba bude vracala konstantno na hraniliste i budes je pecao i prihranjivao sa tim mamcem onda zakljucak znas sam.

Ako budes imao ribu u prva dva dana a posle tajac to znaci da mu nesto smeta u tvom mamcu-a da li je belance u prahu ili 10-20 drugih sastojaka iz tvoje boile to ces vremenom ukloniti sumlju po sistemu eliminacije komponente na koju sumljas da prouzrokuje problem tj. salje signal saranu da to nije dobro za njega....nadam se da se sada razumemo ;)

Opet dugacak sastav ko u skoli za piusmeni a nema odgovora koji je to simptom na saranu koji pokazuje nadutost ili problem sa varenjem....

Izgleda da si propustio neki cas kad su ti ti sto su zivot posvetili saranu i njegovim navikama drzali predavanja o tome,ili nisu ni rekli posto ni oni ne znaju posto tak o nesto ni ne postoji

Sve sam i poceo da ti pisem jer si u prvom postu napisao da saran moze da ima problem sa varanjem i zeludcem a on ne moze da ima problem sa zeludcem jer ga ni nema...

 

Ja ne moram da idem na 4-5dana pecanja da bi mi se nesto reklo,jer ja imam veci broj  kampanja od 10-15dana nego verovatno ti broj dana provedenih u saranskom ribolovu,kampanje od 7-10 dana necu ni da racunam...

 

to da ti riba jede dva tri dana pa posle ne jede ,ima 1001 jedan razlog sta moze da bude a od 1001 razloga 1 je samo mamac a ostali... moze da s enaglo promeni vreme,da pritisak varira danima,da naglo zahladi,da vetar menja pravac, da grom udari u drugu obalu pa padne drvo u vodu i popllasi ribu,da ti som legne na mesto,da se mesec puno i napuni pa nece riba da jede,da otopli pa riba ode u plice,da stane neko 500m levo ili desno od tebe i presece joj put.... i jos1000 razloga e a tu je i jedan od tih razloga mamac 

a i da imas bogom dan mamac mamac koji naprave svi najvceci mozgovi saranskog ribolova zajedno moze da se desi da riba jede dva dana i da jednostavno narednih 6 danan nece da jede,ne jede nista nego bleji 6 dana

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nisam veterinar-odgovor potrazi kod njih mada i njima bi nasao neku zamerku jer nisu secirali sarana u ''pravoj'' meni meseca jer tada je pojeo najvise hrane pa nisu izveli pravi zakljucak....bistro Vlado i nastavi tim tempom da pecas kampanje :good:

Link to comment
Share on other sites

I ti Vlado svasta pitas . Ako koristis ta jaja ubaci mu onaj Bulardi oooo Bulardi oooooo . Protiv gasova i nadutosti u stomaku efikasno resenje . Ja probao samo pevaju sarani na spotu bulardiiiii oooooo bulardi ooooooo jeyde daj jos toga ooooooooo . O nezeljenim dejstvima posavetujte se sa lekarom ili farmaceutom

 

Espumisan kolega...ima samo da jede i prdi, i da se srecan vraca na hraniliste
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam veterinar-odgovor potrazi kod njih mada i njima bi nasao neku zamerku jer nisu secirali sarana u ''pravoj'' meni meseca jer tada je pojeo najvise hrane pa nisu izveli pravi zakljucak....bistro Vlado i nastavi tim tempom da pecas kampanje :good:

Obnovi kolega malo časove kod tih sto su posvetili život saranu i njegovim navikama i uzmi neki dopunski čas, i provedi još desetak godina na vodi pa ces videti koliko su mesečeve mene bitne za ribolov možda i bitnije od arome

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kada bi veliki mozgovi drugacije govorili kako bi onda oni zaradjivali na nama pecarosima? Onaj neko ko zeli da pocne da peca sarana  ovako moderno kad cuje sta mu sve treba samo za mamce ima takav zbun u glavi da ne zna gde je levo,avioni kamioni,specijalni efekti i sta sve vec....a i da dodam na Vlajkovo izlaganje zasto stane riba,dal si SaleKG nekad razmisljao da neko jezero recimo ima 9km obale,neki prosek ovde kod nas gde i Vlajko peca i koliko vremena treba tim ribama koje kruze jezerom treba vremena da se ponovo vrate na bas tvoje mesto? 

Link to comment
Share on other sites

Kada bi veliki mozgovi drugacije govorili kako bi onda oni zaradjivali na nama pecarosima? Onaj neko ko zeli da pocne da peca sarana  ovako moderno kad cuje sta mu sve treba samo za mamce ima takav zbun u glavi da ne zna gde je levo,avioni kamioni,specijalni efekti i sta sve vec....a i da dodam na Vlajkovo izlaganje zasto stane riba,dal si SaleKG nekad razmisljao da neko jezero recimo ima 9km obale,neki prosek ovde kod nas gde i Vlajko peca i koliko vremena treba tim ribama koje kruze jezerom treba vremena da se ponovo vrate na bas tvoje mesto? 

 

Kako ce da razmislja o tome kad ti koji su mu pricali i u koje se kune i koji su eto citav svoj zivot posvetili istrazivanju testiraju na jezeru koje ima 200m obale? 

Link to comment
Share on other sites

Kada bi veliki mozgovi drugacije govorili kako bi onda oni zaradjivali na nama pecarosima? Onaj neko ko zeli da pocne da peca sarana  ovako moderno kad cuje sta mu sve treba samo za mamce ima takav zbun u glavi da ne zna gde je levo,avioni kamioni,specijalni efekti i sta sve vec....a i da dodam na Vlajkovo izlaganje zasto stane riba,dal si SaleKG nekad razmisljao da neko jezero recimo ima 9km obale,neki prosek ovde kod nas gde i Vlajko peca i koliko vremena treba tim ribama koje kruze jezerom treba vremena da se ponovo vrate na bas tvoje mesto? 

Limare pecam na jezeru cija je duzina obale 42km,ne pecam komercijalne kadice(iako medju komercijalama ima izuzetno teskih i zahtevnih voda) i mogu ti reci da kada riba jede sto je vlada napomenuo po mesecevim menama i drugim kriterijumima mozes sat da navijes komotno po saranu kad jede tj.kad ocekujes udarac!!!! (vodim precizne beleske za svako pecanje,ko je pecao sa mnom zna o cemu pricam)

Glupo mi je vise da se raspravljam sa covekom jer od jaja u prahu on je zavrsio na sasvim desetoj temi !!!

Ne zelim da opterecujem mozak sa takvim glupostima da li jaja u prahu nadimaju sarana ili ne,samo sam jednostavno hteo da skrenem paznju decku koji je pitao za jaja da bude obazriv sa mlekom u prahu i jajima u prahu ako ih spaja zajedno u mixu.

 

Mnogo duboko pojedinci zalaze u tematiku oko sarana koji je obicno svinjce kada legne na hranu...kada bi toliko vodili racuna o sebi i svojoj ishrani ziveli bi po 120 godina...

 

Ja obracam paznju na neke druge stvari,zadovoljan sam svojim uspehom u saranskom ribolovu,ne prozivam ljude koje ne poznajem LICNO i ne zivim od pecanja vec zivim za pecanje.Pecanje mi je hobi a ne POSAO...

Link to comment
Share on other sites

Nije poenta da li je 9 ili 42km,uzeo si primer da Vlada peca 5 dana i prati zasto mu riba jede 2 dana i onda stane......koliko se secam...neku probavu si spominjao i zeludac...a to kada saran jede u 23h ,04h i to nema veze sa menama nego sa kretanjem ribe,svakom jatu treba isto vreme da obidje njegove spotove,zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Jaja u prahu sadrze 95-98% proteina.....e sad ima i druga strana medalje:

ta jaja u prahu znaju da stvaraju velike gasove prilikom varenja i da nadimaju zeludac.Ako se odlucis da koristis jaja u prahu boila ne sme da sadrzi mlecnu kiselinu jer onda dobijas kontra efekat tj. dolazi do problema sa varenjem i nadimanja zeludca...Sve sto sam izostavio da ti kazem kolega Kiki ce ti objasniti  :D em je novi moderator,em je sportski tip ;)

 

 

 

Ne zelim da opterecujem mozak sa takvim glupostima da li jaja u prahu nadimaju sarana ili ne,samo sam jednostavno hteo da skrenem paznju decku koji je pitao za jaja da bude obazriv sa mlekom u prahu i jajima u prahu ako ih spaja zajedno u mixu.

 

Mnogo duboko pojedinci zalaze u tematiku oko sarana koji je obicno svinjce kada legne na hranu...kada bi toliko vodili racuna o sebi i svojoj ishrani ziveli bi po 120 godina...

 

 E jebi ga majstore! 

Link to comment
Share on other sites

Nije poenta da li je 9 ili 42km,uzeo si primer da Vlada peca 5 dana i prati zasto mu riba jede 2 dana i onda stane......koliko se secam...neku probavu si spominjao i zeludac...a to kada saran jede u 23h ,04h i to nema veze sa menama nego sa kretanjem ribe,svakom jatu treba isto vreme da obidje njegove spotove,zar ne?

Tacno tako da nema veze da li je 9 ili 42km a druga stvar i 3 pitanja za tebe ako ti je dobar mamac i zadovoljava sve saranove potrebe za hranom zasto bi saran uzalud trosio energiju za trazenje hrane i NAPUSTIO TVOJ SPOT?Milis li da je kod sarana stvar navike da krene sa jednog kraja jezera na drugi kraj?Da ce trositi uzalud energiju plivajuci od tacke A do tacke B uprkos vetru i struji?

 

Carp Yo Yo upravo tako,ne zelim da razbijam mozak jer postoji dosta nacina sa kojima cu obogatiti proteine u mamcu a da to nije belence u prahu...a ovom decku sto je pitao za belance sam skrenuo paznju na potencijalan rizik.

Link to comment
Share on other sites

Jaja u prahu sadrze 95-98% proteina.....e sad ima i druga strana medalje:

ta jaja u prahu znaju da stvaraju velike gasove prilikom varenja i da nadimaju zeludac.Ako se odlucis da koristis jaja u prahu boila ne sme da sadrzi mlecnu kiselinu jer onda dobijas kontra efekat tj. dolazi do problema sa varenjem i nadimanja zeludca...Sve sto sam izostavio da ti kazem kolega Kiki ce ti objasniti  :D em je novi moderator,em je sportski tip ;)

Ovde več u startu si napisao takvu glupost da se vidi da nemaš nekog znanja,pa su daljni komentari tvojih postova sasvim nepotrebni,jaje u prahu ima oko 50% proteina,svi veči proizvađači rade sa jajima u prahu jer je u masovnoj proizvodnji gotovo nemoguče raditi sa svežim jajima,što se tiče domače proizvodnje sveže jaje-jaje u prahu svako ima svojih prednosti i slabosti,ja u zadnje 3 godine radim sa jajima u prahu 50- 60g na kilu miksa,ako hočem malu tvrđu boilu još 20-30 grama albumina(bjelanak u prahu)što se tiče svežih jaja svakako imaju i one svojih prednosti jer sveže je sveže,sveže jaje  bolje veže ali se brže kvari a za to postoji več druga tema.,

Link to comment
Share on other sites

Tacno tako da nema veze da li je 9 ili 42km a druga stvar i 3 pitanja za tebe ako ti je dobar mamac i zadovoljava sve saranove potrebe za hranom zasto bi saran uzalud trosio energiju za trazenje hrane i NAPUSTIO TVOJ SPOT?Milis li da je kod sarana stvar navike da krene sa jednog kraja jezera na drugi kraj?Da ce trositi uzalud energiju plivajuci od tacke A do tacke B uprkos vetru i struji?

 

Carp Yo Yo upravo tako,ne zelim da razbijam mozak jer postoji dosta nacina sa kojima cu obogatiti proteine u mamcu a da to nije belence u prahu...a ovom decku sto je pitao za belance sam skrenuo paznju na potencijalan rizik.

nemoj da se ljutis ali ja Sam sada stekao utisak da si ti totalni laik za ribolov....a i drug Pele ti je objasnio sta I kako...
Link to comment
Share on other sites

Zao mi je sto nemam etiketu(belanca u prahu koju sam koristio u druge svrhe a ne za pravljenje mamaca) da vam slikam pa da videte koliko proteina sadrzi belance u prahu....a to da sam laik ili nisam  ne vidim potrebu da ti komentarises jer me ne poznajes licno.Tesko je ovako komunicirati jer tema ide u potpuno drugom smeru,ako imate nesto pametno da dodate recite to pa da svi nauce i tako pomognete jedni drugima.

Nema ljutnje naravno...

Link to comment
Share on other sites

Tacno tako da nema veze da li je 9 ili 42km a druga stvar i 3 pitanja za tebe ako ti je dobar mamac i zadovoljava sve saranove potrebe za hranom zasto bi saran uzalud trosio energiju za trazenje hrane i NAPUSTIO TVOJ SPOT?Milis li da je kod sarana stvar navike da krene sa jednog kraja jezera na drugi kraj?Da ce trositi uzalud energiju plivajuci od tacke A do tacke B uprkos vetru i struji?

 

Carp Yo Yo upravo tako,ne zelim da razbijam mozak jer postoji dosta nacina sa kojima cu obogatiti proteine u mamcu a da to nije belence u prahu...a ovom decku sto je pitao za belance sam skrenuo paznju na potencijalan rizik.

Evo ja mislim da iako ti je dobar mamac

Da ce tvoj saran sa Gruze da proseta par stotina metara, ai vise,i potrosice energiju mozda ce usput pojesti neku skoljku ,raka....mozda ga vetar otera...kolko ti se put desilo da nemas nikakva desavanja preko dana a sledecu kampanju uzima ti riba i danju.......opsirna tema

Link to comment
Share on other sites

Zao mi je sto nemam etiketu(belanca u prahu koju sam koristio u druge svrhe a ne za pravljenje mamaca) da vam slikam pa da videte koliko proteina sadrzi belance u prahu....a to da sam laik ili nisam  ne vidim potrebu da ti komentarises jer me ne poznajes licno.Tesko je ovako komunicirati jer tema ide u potpuno drugom smeru,ako imate nesto pametno da dodate recite to pa da svi nauce i tako pomognete jedni drugima.

Nema ljutnje naravno...

Druze jel stvarno mislis da u bodybuilding industriji postoji egg albumen sa 97% proteina?

Cisto sumnjam da ima takav proizvod.

Link to comment
Share on other sites

Ako su meni prodavali maglu i na deklaraciji proizvoda pisali belance u prahu sa 97% proteina onda bi od te magle ja odavno ''prozuko'',ali efekat posle 1kg belanca se video u znatnoj meri na meni a i kod ostalih koji su koristili taj proizvod.Naduo sam se kao balon od gasova  :crazy: -salu na stranu,ali to belance je bilo odlicno i vlasnik radnje je uvozio veliku kocinu sve dok je imalo u madjarskoj.Pa jos kad se pojavilo belance sa ukusom cokolade tek onda je proizvod doziveo pravi bum!!!

 

Sad znam da postoji i ono ''i na tarabi pise ...'' ali ako su deklaracijom varali mene,onda varam i ja vas  :shok:

Posle nestasice proizvoda probali smo belance  Takovo svis lion-a ali nije to-to a i mnogo je skuplji bio svis lion nego madjari....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...