Jump to content

Zabranjen Tajger Na Miki Alasu


Kule

Recommended Posts

Kakav tajger, kakvi bakraci, zajebite malo ta takmicenja, pa cete videti razliku... kao smeta mu tajger, jes u panjevima... Nego ga na takmicenjiu upecaju pa skrljaju u sakove po pet sest sati zato stao sudiju boli k...c da ide da meri, pa se tako lepo uslogira... I posle kriv tajger, jeste aha....... :fool:

:sorry:

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljam odluku Kuleta i svih ljudi koji su uticali da se ova odluka donese .

 Da li je neko zaista bio fer i rekao kako i koliko se upotrebljava hemija u saranskom ribolovu sto za boilu sto i za tajgera ?

 Moje licno misljenje je da do uginuca pogotovo " iskusnih" primeraka sarana sto sam video na miki je u stvari ne strucno i ne obazrivo koriscenje kojekakvih tecnih hemikalija ne bi li se saran upecao u sto vecem broju bas tu gde zeli da se peca sto na boilu sto na tajgera . Tako da kad se takmicenja druzenja itd izredjaju na vodi i sam saran se napuni kojekakvim hemijama usled cega dolazi do uginuca , mislim da su te sve "kombinacije"  doprinele uginucima sarana ne samo na miki nego na svim revirima gde se testiraju ,kombinuju razni mamci i prihrane za njega.

 A takvih uginuca u poslednje vreme je sve vise .....

Link to comment
Share on other sites

Poštujem odluku, i neću pecati na tigrov orah. Mada sa podizačem je bio odličan mamac na Miki... 

E, sad... Žao mi je onog orijaša što je uginuo. :( Star je bio i izmučen, odradio je svoj vek i ispunio želje pecarošima da ga po 100 put uhvate i puste. Protiv prirode se ne može ma koliko se trudili da od veštačkog napravimo ugođaj... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zabranjen tiger na Miki Alasu??Napisano bez obrazlozenje i tacka!

Da se razumemo nisam nikada pecao na tom jezeru ali vidim da svi nesto pisu ovo ili ono i naravno svasta.

Pisete o tigeru kao da je skalper i da moze sve da naudi ribi,da nije ovako ili je onako.

Ako krenemo redosledom pa niko koliko ja znam ne baca sirov tiger u vodu,znaci onaj koji se  kupuje kao smezuran tj suv.Kad on sam odstoji u vodi samo 24 h vec je nabubrio toliko da dobija svoju velicinu koja je data samim zrnom,znaci da je svoje bubrenje zavrsio jos u vodi,tako da novo ne postoji ni pri kuvanju a najmanje jos u saranskom crevu.Znaci to smo resili.

Kad skuvate tiger posle 1 h kuvanja jeste ga nekada probali da smrvite svojim zubima?Naravno da jesam nista tvrdji od korena kupusa, tako da za sarana i njegov sistem zdrela nimalo tesko da cak sta vise jako lako zdrobi seme tigera.Nadjeno je u saku poveci delovi tigera koje je saran izbacio doduse bio preko 10 kg.Sad je neko pisao da moze da mu osteti crveo,pa da li je ostrije oklop skoljke koje je saran zdrobio ili seme tigera koje je zajedno u crevu?Sve  su to besmislice koje kruze po nasim glavama.

Da li je tiger otrovan,pa nije.Sta je posredi?

Mogu napisati moje razmisljanje ili mozda u sta sam ja uveren,neka me neko ispravi.

Sam tiger je takve strukture da je veoma kompaktan i ne razluciv (ali veoma privlacan saranu)a saranu manjkaju sokovi  vecih kolicina.Samim tim on je vrlo slabo mozda ili cak neiskoriscen za sarana.Tada dolazi zacaran krug,saran izbacuje i komade tigera po celom jezeru sa svojim izmetom,posto je on neprevaren drugi saran ga opet jede znaci opet smo na pocetku.Velika kolicina tigera koja se baca po jednom takmicenju pa sad vidite koliko ima hrane po dnu koju niko ne moze da svari a i dalje je aktivno kao hrana.Samim tim riba jede ali nema nista od toga,takoreci slama koja se moze porediti kad patka pojede cikova,proguta ga a on vec izasao napolje i tako u krug.Mislim da zato i saran ugiba jer jede nesto sto mu zivot produzava,da ne kazem da je kao gladan a sit.

Da ne ispadne sad da samo to jede ali vlasnici jezera sigurno prate populaciju sarana kako izgledaju i ako dodje do izduzenje ribe da je samo od glave i repa,znaci da joj je ishrana poremecena e tu je mozda i kljuc tigera.Da li sam u pravu ili ne,mozda i nisam jer sam gledao na you  tube filmic koji pokazuje kako saran jede zir jer samo drvo je iznad jezera i tamani ga redom kao od sale.

Gde je kljuc i ima li pravog obrazlozenja ne znam ali nesto sigurno ima?!Mozda su nasa jezera jako siromasna pravom prirodnom hranom i da li se vodi racuna o tome ili ili ili ????????

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U Engleskoj pa sve vise i po Nemackim jezerima je jedini razlog zbog cega su zabranili tajger zbog prenosenja bolesti jedan na drugog!Kao stoje dukas vec napisao saraniga ne svare kompletno tako da izbacuje  komade tigera po celom jezeru

sa svojim izmetom.Znaci dolazi drugi saran usisava tajger u sebe i inficira se sa bolesti od prvog sarana izbacuje  komade tigera dalje po celom jezeru sa svojim izmetom itd...Znaci dovoljno je da jedan saran nije zdrav sto moze da desetkuje sarane na jezeru sto se vec desavalo po Engleskim jezerima. Inace nepravilno pripremanja taigera moze isto da skodi saranu kao i sa svim drugim partiklama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ovde se vec par puta spominje pravilno i ne pravilno spremanje tajgera.

Jel moze neko da napise koje je pravilno a koje je nepravilno?

kako se ne pravilno sprema tajger,mislim cemu tolika nauka oko pripreme tajgera? 
i jel moguce da tajger nebitno da li je pravilno ili nepravilno spremljen moze vise da steti saranu od sirovog nekuvanog kukuruza koji mi se istrese lopatom iz camca?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Verovatno ce vam neko dati obrazlozenje da je riba crkavala usled prekomerne konzumacije tigra nadimanje i crkavanje, a na tigar se peca vec godinama u nazad i to se do sada nije desavalo a zasto?

Zato sto je ovo naglo otopljenje poremetilo ribu na svim jezerima gde se jako puno peca u doslo je do nekih uginuca sto su vlasnici jezera sa punim pravom jer je njihovo protumacili to na nacin koji njima odgovara a nisu ni pomislili da ostave ribu malo na miru ...smanje broj takmicenja naprimer za pocetak...tu odluku treba postovati bez pogovara i pecati kome takvi postavljeni uslovi odgovaraju ali me bas zanima hoceli se sutra istoi desiti sa boilom,konopljom,lanom,prosom starim kukuruzom....i naravno koji vid exspertize ce biti primenjen za utvrdjivanje tajgera u spodu, boili, peletu...Nismo mi Englezi iako se tako ponasamo...

:good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zabranjen tiger na Miki Alasu??Napisano bez obrazlozenje i tacka!

Da se razumemo nisam nikada pecao na tom jezeru ali vidim da svi nesto pisu ovo ili ono i naravno svasta.

Pisete o tigeru kao da je skalper i da moze sve da naudi ribi,da nije ovako ili je onako.

Ako krenemo redosledom pa niko koliko ja znam ne baca sirov tiger u vodu,znaci onaj koji se  kupuje kao smezuran tj suv.Kad on sam odstoji u vodi samo 24 h vec je nabubrio toliko da dobija svoju velicinu koja je data samim zrnom,znaci da je svoje bubrenje zavrsio jos u vodi,tako da novo ne postoji ni pri kuvanju a najmanje jos u saranskom crevu.Znaci to smo resili.

Kad skuvate tiger posle 1 h kuvanja jeste ga nekada probali da smrvite svojim zubima?Naravno da jesam nista tvrdji od korena kupusa, tako da za sarana i njegov sistem zdrela nimalo tesko da cak sta vise jako lako zdrobi seme tigera.Nadjeno je u saku poveci delovi tigera koje je saran izbacio doduse bio preko 10 kg.Sad je neko pisao da moze da mu osteti crveo,pa da li je ostrije oklop skoljke koje je saran zdrobio ili seme tigera koje je zajedno u crevu?Sve  su to besmislice koje kruze po nasim glavama.

Da li je tiger otrovan,pa nije.Sta je posredi?

Mogu napisati moje razmisljanje ili mozda u sta sam ja uveren,neka me neko ispravi.

Sam tiger je takve strukture da je veoma kompaktan i ne razluciv (ali veoma privlacan saranu)a saranu manjkaju sokovi  vecih kolicina.Samim tim on je vrlo slabo mozda ili cak neiskoriscen za sarana.Tada dolazi zacaran krug,saran izbacuje i komade tigera po celom jezeru sa svojim izmetom,posto je on neprevaren drugi saran ga opet jede znaci opet smo na pocetku.Velika kolicina tigera koja se baca po jednom takmicenju pa sad vidite koliko ima hrane po dnu koju niko ne moze da svari a i dalje je aktivno kao hrana.Samim tim riba jede ali nema nista od toga,takoreci slama koja se moze porediti kad patka pojede cikova,proguta ga a on vec izasao napolje i tako u krug.Mislim da zato i saran ugiba jer jede nesto sto mu zivot produzava,da ne kazem da je kao gladan a sit.

Da ne ispadne sad da samo to jede ali vlasnici jezera sigurno prate populaciju sarana kako izgledaju i ako dodje do izduzenje ribe da je samo od glave i repa,znaci da joj je ishrana poremecena e tu je mozda i kljuc tigera.Da li sam u pravu ili ne,mozda i nisam jer sam gledao na you  tube filmic koji pokazuje kako saran jede zir jer samo drvo je iznad jezera i tamani ga redom kao od sale.

Gde je kljuc i ima li pravog obrazlozenja ne znam ali nesto sigurno ima?!Mozda su nasa jezera jako siromasna pravom prirodnom hranom i da li se vodi racuna o tome ili ili ili ????????

o tome da li se ostecuju creva saranu prilikom izbacivanja tigera je pisao Rod.H cak je u tome tekstu naveo i za skoljke.Navodi se da se u jednom delu godine saran intezivno hrani skoljkama,rakovima itd.. kad im je ljustura mekana a tacnije kad obnavljaju svoje ljusture. ali je isto i naveo da riba pri ubodu dozivljava stres i da izbacuje poluprobavljenu hranu i u tom slucaju dolazi do ostecenja creva itd.. A u normalni okolnostima kad taj proces varenja ide svojim tokom ne.

Link to comment
Share on other sites

A ne bi bilo loše i da se prestane sa tim takmičenjima a,pa ovo je katastrofa dokle je sve to došlo,kako se pojaviš na nekoj vodi oko tebe se skuplja ekipa "majstora"šaranskog ribolova,počinje njuškanje boili,zagledanje u štap,mašinice,najlon,signalizatore,indikatore još samo u dupe da zavire i to je to,onda počinje tema,znaš ja sam imao to i to prošle godine,pa sam prodao pa kupio ovo pa ono kao da me zabole k...c,šta je imao,šta je prodao...opasuljite se malo ,znači pravila ribolova moraju da budu jasna i glasna i na komercijalama posebno,dozvoljena dnevna količina hrane toliko kg,nema rokanja 20-30 kg spoda u vodu na temperaturi vode koja prelazi 30 stepeni,zna se kako se slikaš sa ribom,više angažovanja ljudi koji drže dotično jezero a ne samo naplati kartu pa udri...samo malo više ozbiljnosti i ništa više,ako ne nećemo imati za godinu dana nijednu vodu u okolini Beograda za pecanje,mislim na komercijalu..Bistro svima i bez iživljavanja na vodi!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 Odes na jezero i zabacis na secerac, a on lep sladak   ja bi ga pojeo ali saran nece, cekas ceo dan i nista .Ali zato ako okacis gumeni kukuruz pa jos umocis u neke parfeme sto se prskas kad izlazis u nocni zivot, a on grize ko lud, pa izvadis jedno 20 kom. to je uspeh.Pa bacas spod koji jedino smes  kutlacom da ubacis u raketu, jer ako rukom to uradis mozes da ostanes bez nje.   Toga bacis jedno 50 do 60 kg, pa tajgera jedno sto kila, lepo spremljenog, sa raznim secerima i sokovima koji cekas da vri kao da pravis rakiju, a ne hranu za sarana.  Kada bi ga probao dobio bi odma dijabetes, bio bi na insulinu do kraja zivota, a imaju i gumeni tajgeri sa kojim mozas da pecas 10 godina. Nasi sarani sa takvim pecanjem ima da zive preko 50 godina .Pozdravljam potez Kuleta samo pripodna hrana i to organska .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko odluke donosi brzo, impulsivno, bez vaganja i uglavnom bez racionalnih razloga.

Sasvim je normalno da Kule vidi da mu riba crkava, smori se i brzo smisli ovo pravilo, koje nema previše logike.

Lakše je da se totalno odjavi tajger kao mamac nego da neko ide od mesta do mesta i proverava da li je dobro pripremljen, a o smanjenju broja takmičenja tek ne treba trošiti reči. Pa ovakva jezera žive od takmičenja.. 

Priča o prenošenju bolesti donekle ima smisla ali ne znam zašto je samo tajger na optuženičkoj klupi. Da li ste nekad u saku videli šećerac (u ne malim količinama) koji izgleda identično onom koji izgnjavimo rukama? Da li takav šećerac, izbačen iz creva, može ponovo predstavljati hranu nekom novom šaranu? A stari kukuruz? Ma jok, tigrov orah je poznati prenosilac boleština.. :crazy:

Pre ove odluke trebalo je razmisliti o nekim blažim varijantama - ograničenju prihrane npr.

Možda iza ove odluke čuče i neki drugi razlozi... :unknw:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi puno toga zabraniti.... ili barem strogo kontrolisati. :D
Moguće (nije moguće, nego sigurno...) da na ishranu ribe utiče i povećan broj parazita početkom leta, naročito u veštačkim jezerima gde je velik broj ribe na relativno malom prostoru.
Mi smo već dobro ušli u leto, a paraziti kao što su argulus dostižu maksimum krajem leta. Drugi problem je da se ribe random ubacuju u jezera iz divljih voda i niko ne proverava da li
te ribe nose neke parazite....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trebalo bi da na Mika postane revir na kojem je dozvoljeno pecanje samo na boilu pa ko voli nek izvoli, Onakve grdosije ne zasluzuju da se tretiraju kao svinje i da se nemilice baca hrana samo da se upeca sto vise. Tona kiselog kukuruza i razno razne gluposti. Mozda ce na pocetku biti manje zainteresovanih za takav vid pecanja ali vremenom ce se navici i na to. To je moje misljenje...

Link to comment
Share on other sites

@ Aleksandarx

 

U nas nije previse bitno dobiti dobar povod za prepirku, svadju, oponenciju... Dovoljno je da ga ima i samo u naznakama! A ako ga nema cak ni u naznakama, nista ne menja, opet cemo se potruditi da ga izmislimo, pa da krenemo sa kontrama, re-kontrama, sub, mort (ne zamerite, malo preferansa uvek dobro dodje!)... Da krenemo sa nasim genijalnim idejama, predlozima, (uglavnom) negativnim komentarima...

 

Covek shvati gresku, prizna je, direktno ili indirektno-manje je bitno, pokusa da spasi sto se spasiti moze, pokusa da (opet-po ko zna koji put) izbalansira, da bi i pored vec ocekivane pljuvacine bar malo zadovoljio vecite oponente i pametnjakovice (ne zelim nikoga da uvredim jer i sebe ubrajam u iste), i opet ne valja! 

 

Mnogo smo mi tezak narod! A posle se cudimo zasto nam se desava sve sto se desava...

Link to comment
Share on other sites

Po meni bi trebalo da dnevna dozvola bude 100.eura pa da gazda revira ima alternativu da zameni uginule sarane novima (ako treba i čak iz Japana) tako da ti "ribolovci" koji koriste parfeme,penicilin,gume i ostalo sto neznamo mogu opusteno da se izivljavaju i pokazuju slike  kako su "opasni".  8)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...