Jump to content

Pecanje Na Dunavu-Dlaka....da Ili Ne?


Sale-Kg

Recommended Posts

Drugari ja sam 200 km od dunava ali pretezno pecam i tamo ali dlaka je obavezna i ima ljudi koji tu godinama pecaju mestani ali tu cu te demantovati baca da nam ulovi nisu nimalo priblizni ali ne zbog dlake vec zbog njihovog kukuruza i moje boile. I ja bacim na kukuruz ali 99%ssarana preko 5-6 kg pa i manji dodju na boilu .
Link to comment
Share on other sites

Pecam na Dunavu 20-ak godina nikad nisam cuo pa cak ni alasi u mrezu da uhvate ovoliki broj sarana voleo bih da neko malo pojasni kako u ovo doba godine kod Lida moze u ovo doba da se upeca 2 sarana od po 15 kila....

Sredinom januara na 5 stepeni(temperatura vode Dunava) bilo je lepih ulova sarana mojih kolega,ja na zalost nisam imao te srece-samo jednom sam izasao na vodu zbog posla i obaveza,a ko je mogao da napravi vise izlazaka po lepom vremenu imao je sa cim i da se pohvali  ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Niko ovde nije pomenuo faktor sreće a ja sam imao prilike da se uverim u to. Moj prijatelj koji me je i uvukao u šaranski ribolov (pre 16 god.) redovno ih mlati dok ja dovatim tek ponekog i to vrlo retko. Pecam i na dlaku i bez a on samo 1 zrno na udicu i obloži kuljom. Zadnji doživljaj je bio pred kraj prošle sezone, stanem brodom na to mesto (gde ih inače vadi), prenoćim pa ujutru nastavim, nema rezultata, Onda dođe on sa šikljom, prebaci se kod mene u brod, uzme moj valjak i moj kukuruz, spusti štap pored mojih štapova i nedugo zatim digne jednog od 5kg a ja i dalje ništa.

Njegov komentar na kraju dana je bio: "ko zna, zna..." na šta sam hteo da ga bacim s broda :)

Link to comment
Share on other sites

Niko ovde nije pomenuo faktor sreće a ja sam imao prilike da se uverim u to. Moj prijatelj koji me je i uvukao u šaranski ribolov (pre 16 god.) redovno ih mlati dok ja dovatim tek ponekog i to vrlo retko. Pecam i na dlaku i bez a on samo 1 zrno na udicu i obloži kuljom. Zadnji doživljaj je bio pred kraj prošle sezone, stanem brodom na to mesto (gde ih inače vadi), prenoćim pa ujutru nastavim, nema rezultata, Onda dođe on sa šikljom, prebaci se kod mene u brod, uzme moj valjak i moj kukuruz, spusti štap pored mojih štapova i nedugo zatim digne jednog od 5kg a ja i dalje ništa.

Njegov komentar na kraju dana je bio: "ko zna, zna..." na šta sam hteo da ga bacim s broda :)

Xaxxaxa u pravu si faktor srece je jako bitan :) Imas u Carima ribolova prelepu emisiju gde matorac peca na dunavu iz camca sa stapovima od 900 dinara pa pogledaj sta mu radi cica sa kukuruzom i noklom bez dlake na dunavu i bukvalno sve ti objasni u 2 recenice kako peca i sta radi . Pokusacu da nadjem link pa cu ti okaciti 

Link to comment
Share on other sites

A pecaju ga ljudi na valjak i dan danas odlicno samo je jako tesko moras buljiti u stap kada pecas na valjak...

Saran je svinja i samo,ako mu bacas on se muva tu pitanje je dana po kom vodostaju ce da udara...

meni se licno pokazalo najbolje po niskom vodostaju jako da najbolje jede inace pecam u Zemunu!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...