Jump to content

Spomb Problem


Recommended Posts

Gumene igracke od decu neke kocke materijal kao od papuca i napravio polumesec i ulazi u jednu stranu rakete i izbusio zagrejanom iglom i vezao zicom alu .ocas posla prvom prilikom postavicu slike detaljno
Link to comment
Share on other sites

Gumene igracke od decu neke kocke materijal kao od papuca i napravio polumesec i ulazi u jednu stranu rakete i izbusio zagrejanom iglom i vezao zicom alu .ocas posla prvom prilikom postavicu slike detaljno

Moze i stiropor, jos bolje stirodur 

Link to comment
Share on other sites

Dobra tema.

 

Redovno mi se dešavaju, ovde već opisani slučajevi.

 

Posle dužeg istovarivanja mi žica pukne, a dešavalo se i da pukne ona plastična crna osovinica.

 

Logično mi je da je to pojava koja nastaje kada se konac (ili najlon) zapetlja oko jedne strane spomba, ili uđe između peraja,  pa kada ga potežemo nazad.

Ako se ta osovinica ne zameni na vreme, onda se dešava da pukne i onaj žleb, pa je spomb konačno dalje neupotrebljiv.

 

Za žicu se snalazim i kupujem u nekoj prodavnici u TC kod bloka 45 na N.Bg. na spratu, čelična žica  0.7 mm.

Osovinicu mi pravi drugar na strugu od tvrde plastike.

Link to comment
Share on other sites

Tako je broj 1 je spomb mada ja pored spomba koristim i kordu skay liner i raiderr kad trebam na nekom malom jezercetu dopuniti spod da ne lupam i krmacs je u arsenalu za brzo tovarenje na kracim distancama i bez krmace i spomba neidem .
Link to comment
Share on other sites

@Limar: stiftove mozes napraviti od elektrode,zica idealno ulazi u plastiku,pucanje nikad vise

 

Super, svaka čast. Elegantno rešenje. Pošto sam totalni duduk za to, reci molim te koja elektroda, odnosno kako da je tražim, pretpostavljam da je i debljina bitna.

Link to comment
Share on other sites

4ka elektroda,predpostavljam da su sve iste,ja sam igrom slucaja probao i ubo iz prve a u svakom slucaju poneses raketu pa probas na licu mesta,bitan ti je metalni deo,ono okolo oljustis,ako me kapiras....obavezno na krajevima malo super lepka,nekog dobrog :)
Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da postoji razlika i da ovi jeftiniji koji su se pojavili sad po nekim manjim cenama ima neke veze sa ovim. A da su sranje to prvi put cujem . A koja po tebi nije sranje

Pazi meni nikad nije pukla stvarno, nervira me zato sto moras sa njim da silis i da zapinjes sa cime god da bacas i zato sto je skupa i sto pravi veliki prasak to je neko moje misljenje!..."mozes misliti ne rasipa" sa cim ste pre pecali dok nije bilo Spomba? Ubedljivo najbolja moguca raketa koju sam koristio ikad i koju jedino i koristim je Sky Liner-Rider ne postoji bolja raketa sa mirnijim i preciznijim letom! opet kazem to je moje misljenje :)

Edited by Mr.carpersharper
Link to comment
Share on other sites

Ako su se citali postovi redom ima gde sam napisao da koristim i spomb i kordice obe i free spirit krmacu ,sve zavisno od potrebe ali u 95% spomb a i to dali smeta ribi veraovatno ali ne toliko koliko mi midlimo jer sam na divljoj vodi imao sarana pri samom hranjenju.a da i sto se tice zamaranja pri bacanju normalno da je malo teze jer inace spomb ima duplo vecu zapreminu od kordice i kod njega ima tehnika pri bacanju ja se uopste ne napinjem i naprezem pri bacanju. Sve je tu tehnika
Link to comment
Share on other sites

Pazi meni nikad nije pukla stvarno, nervira me zato sto moras sa njim da silis i da zapinjes sa cime god da bacas i zato sto je skupa i sto pravi veliki prasak to je neko moje misljenje!..."mozes misliti ne rasipa" sa cim ste pre pecali dok nije bilo Spomba? Ubedljivo najbolja moguca raketa koju sam koristio ikad i koju jedino i koristim je Sky Liner-Rider ne postoji bolja raketa sa mirnijim i preciznijim letom! opet kazem to je moje misljenje :)

Tacno je ovo za rakete, posebno skyraider, ona ide bas daleko. Cak nije ni problem vracanje nazad jer je nekako ludo izbalansirana da ide glatko i brzo cak i preko valova.

Probaj jos onu hrvatsku Alien, jako blizu skyraidera samo sto je veca i nosi vise tereta.

Spomb volim samo zbog toga sto dosta brzo prazni kantu (kad je daleko za krmacu) kad obilnije hranim,ali velika mana mu je sto je tako skup i vise se kida nego ostale rakete(marfijev zakon hebem li ga)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako su se citali postovi redom ima gde sam napisao da koristim i spomb i kordice obe i free spirit krmacu ,sve zavisno od potrebe ali u 95% spomb a i to dali smeta ribi veraovatno ali ne toliko koliko mi midlimo jer sam na divljoj vodi imao sarana pri samom hranjenju.a da i sto se tice zamaranja pri bacanju normalno da je malo teze jer inace spomb ima duplo vecu zapreminu od kordice i kod njega ima tehnika pri bacanju ja se uopste ne napinjem i naprezem pri bacanju. Sve je tu tehnika

za sve treba tehnika pa i za spomb,raketu,krmaču...ko ide na snagu taj brzo odustaje....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Kao se vadi stift iz spomba?Hteo bi da zamenim oprugu,probao sam da izguram ali ni da mrdne.

Verovatno je korodirao unutra pa se zalepio probaj sipaj malo koka kole ili neki wd sprej 

I mene je zezao pa sam ovako uspeo 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...