Jump to content

Bacacki Test


PEX

Recommended Posts

Zasto su uvek Fri Spirit i Centuri neprikosnoveni u tim izbacajima,da se niko ne nadje uvredjen ali zar nikad niste culi za Fox ili Anacondu?

Sta se ti sad hvalis kao da si zabacio 152m sa dve bojile sa nekim fox extreme stapom koji kosta kao trecina njihovog :) ahahhahahahh :crazy: :crazy: :crazy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nego mogli bi nekad organizovati zajednicko takmicenje-testiranje stapova da ne merimo sami za sebe vec bi bilo lepo videti koji stap kako radi a u nasim rukama ima jedno 324.563.654 Eur-a u stapovima i masinicama pa ljudi koji bi nesto uzeli da vide stap na delu a ne na tezi nacin, Kupi-Probaj-Prodaj.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Jeste da je ruzno ali je samo to ruzno ali je korisna puno ta kugla. A imas i njihove drzace za te kugkice pa kugla lepi legne i nemoze napred nikako. A mislim da ima i da se kupe drugi ukrasi ali ove kugle bas cuvaju stap kad se naslanja na zemlju.
Link to comment
Share on other sites

A sta to ima veze sa ostalim ljudima.Ako neko baca stim stapom neznaci da i ako bilo ko kupi da ce i on baciti isto.Nekom legne u ruke a nekom ne,nekom lezi veca visina rolrhultera a nekom manja.Nekom njegovoj tehnici vise lezi meksi a nekom tvrdji stap.Ima tu dosta oko toga kome sta je idealno.

Dosta nepomenutih stapova koje malo ljudi pecaju i testiraju a koji su isto toliko odlicni za daljine.

Pomenuo bih nekoliko

Greys platinium

HArison trebushet

Leon Hoogendijk

Brus Ashby

Greys torsion

Fox

shimano

 

Jedno znam FS je jedini stap za koji ti i netreba neka velika tehnika da bi zabacivo daleko.Jednostvano stap je tako izradjen da radi poput bica i sam izbacuje.

Meni je najbitnije da zabacim tamo gde i hranim i pre svega dobijem ribu,za sve ostalo imam i camac i brodic

Link to comment
Share on other sites

Neki dan sam imao priliku da bacam Shimano Tribal XTRA staru seriju. Probao sam mnoge štapove koji su namenjeni za daleke zabačaje ali NIKADA u životu nisam uspeo sa takvom lakoćom da bacim toliko daleko. Svi koji su gledali zabačaj su bili fascinirani daljinom koja je postignuta ako se uzme u obzir snaga koja je upotrabljena. I da nisam kočio morao bih opet da veslam i vadim sistem iz trske. :) 

Link to comment
Share on other sites

Ne baca se svaki stap isto a ima i toga sto jane kaze kome kako legne koji stap ali ako si dobar sa tehnikom bacanja onda ces sve stapove bacati veoma dobro i solidno. Nemozes sa jednim stapom da vadis maximum iz tog stapa a sa drugim jedva zabacis. I to se slazem da his izbacuje perfektno bez zamaranja cak i previse je dobar kod bacanja jer netrosis se pri bacanju ali se neslazem za brodic jer to pored silne opreme koju nosim trebam sad i brodic pa baterije se trose pa punjace pa panel za punjenje itd.ali stvar ukusa ja ako razvlacim to ce biti samo veliki camac ali mi je to ogadilo da nosim mamce na 200 i vise metara pa to visr puta dnevno a o namotavanju da ne govorim da dobijem upalu dok izvadim stapove. Nego trazim ribu sto blize mogu i ne razvlacim samo kolko mogu da dobacim.
Link to comment
Share on other sites

Dugo sam se dvoumio izmedju fokala i HiS ive, ali obzirom da nisam imao prilike da probam ni jedne, izbor se sveo na eci, peci i na kraju sam uzeo HiS ive.

Pre dva meseca drugar je uzeo fokale pa sam konacno imao priliku da ih uporedim. Sto se tice zabacivanja, fokali mi malo bolje leze. Domet im je slican, ali sa fokalima mi to nekako lakse ide. Sto se tice vadjenja ribe, ovi stapovi uopste nisu za poredjenje, i moram reci da su me fokali razocarali. HIS ive lepo radi i na ribi od 2-3 kg, dok fokali jedva da se imalo savijaju na ribama od 10+.

Ipak i dalje mislim da fokali spadaju u grupu najlepsih saranskih stapova, sa odlicnom zavrsnom obradom i sjajnim bacackim performansama, ali kao sto rekoh, ponasanje sa ribom im je veliki minus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A sta to ima veze sa ostalim ljudima.Ako neko baca stim stapom neznaci da i ako bilo ko kupi da ce i on baciti isto.Nekom legne u ruke a nekom ne,nekom lezi veca visina rolrhultera a nekom manja.Nekom njegovoj tehnici vise lezi meksi a nekom tvrdji stap.Ima tu dosta oko toga kome sta je idealno.

Dosta nepomenutih stapova koje malo ljudi pecaju i testiraju a koji su isto toliko odlicni za daljine.

Pomenuo bih nekoliko

Greys platinium

HArison trebushet

Leon Hoogendijk

Brus Ashby

Greys torsion

Fox

shimano

 

Jedno znam FS je jedini stap za koji ti i netreba neka velika tehnika da bi zabacivo daleko.Jednostvano stap je tako izradjen da radi poput bica i sam izbacuje.

Meni je najbitnije da zabacim tamo gde i hranim i pre svega dobijem ribu,za sve ostalo imam i camac i brodic

Bato Jane zasto nisi dodao JRC Skyliner (prokuvane spagete) sa kojima sam skoro iste daljine bacao kao ti sa Daiwa Magnum Taper Koje su skuplje 6 puta vise nego skylineri 8P

 

Imam i ja rucno radjene kvalitetne bacacke stapove ali meni sve nesto sarani grizu od dvadeset do osamdeset metara od obale ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A sta to ima veze sa ostalim ljudima.Ako neko baca stim stapom neznaci da i ako bilo ko kupi da ce i on baciti isto.Nekom legne u ruke a nekom ne,nekom lezi veca visina rolrhultera a nekom manja.Nekom njegovoj tehnici vise lezi meksi a nekom tvrdji stap.Ima tu dosta oko toga kome sta je idealno.

Dosta nepomenutih stapova koje malo ljudi pecaju i testiraju a koji su isto toliko odlicni za daljine.

Pomenuo bih nekoliko

Greys platinium

HArison trebushet

Leon Hoogendijk

Brus Ashby

Greys torsion

Fox

shimano

 

Jedno znam FS je jedini stap za koji ti i netreba neka velika tehnika da bi zabacivo daleko.Jednostvano stap je tako izradjen da radi poput bica i sam izbacuje.

Meni je najbitnije da zabacim tamo gde i hranim i pre svega dobijem ribu,za sve ostalo imam i camac i brodickao i većina

Jane koliko ti je se puta desilo da baciš raketu a da posle ne možeš da dobaciš sa sistemom+pva?

Link to comment
Share on other sites

Neki dan sam imao priliku da bacam Shimano Tribal XTRA staru seriju. Probao sam mnoge štapove koji su namenjeni za daleke zabačaje ali NIKADA u životu nisam uspeo sa takvom lakoćom da bacim toliko daleko. Svi koji su gledali zabačaj su bili fascinirani daljinom koja je postignuta ako se uzme u obzir snaga koja je upotrabljena. I da nisam kočio morao bih opet da veslam i vadim sistem iz trske. :)

Drug mi ima xtr-a 13ft 3.5lb staru seriju i stap ima stvarno zavidne perfomanse i opet je sve do toga kako kome legne.

Meni se na prvu bolje pokazao gore pomenuti AKN.

Nisam probao a zaista bih volio focale i FMA-2 pa da vidim koji mi bolje lezi.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam veliku vecinu od pomenutih stapova i dalje imam neke od pomenutih ali focal je izuzetan bacac i sto se tice daljine i preciznosti a i lep je na ribi nije motka cak i ne cepa ribu jer je u gornjem delu mekan i rad je u vrsnom delu, ali nije kao his a s druge strane kad je riba 10+ ide gde ti kazes dok kod hisa imas mnogo dobar filing sto kaze jedan drug osetis kad prdne riba ali neide tako lako napolje kao kod focala . Sa druge strane nemozes imati sve u jednom stapu . Imao sam his ive i oni bacaju ali ne cao focali a imam i obicne his koji su perfektni i u bacanju i perfektni na ribi ali pa nisu precizni kao focali.znaci ne uzdizem ni jedan stap koji imam vec radim poredjenje . I nema sto sam vec reko sve u jednom .
Link to comment
Share on other sites

Jane koliko ti je se puta desilo da baciš raketu a da posle ne možeš da dobaciš sa sistemom+pva?

nijedanput vlado.tacno znam koje su mi mogucnosti, a tamo gde je extremne daljine ne zamaram se nego camac il brodic.mirno, tiho I neplasi ribu I nebole me ruke :)

Link to comment
Share on other sites

Na svetskom sada sam koristio moje full metale I his 200, definitivno za mene stap br.1 za daljinu his 200, jedino sto je suvise jak na ribi

 

Za sve ostalo prologic zavrsava mi posao kao I triputa skuplji stapovi

Link to comment
Share on other sites

Paajmo ovako do 120m sa 110gr I pva I u sve moguce situacije bar ti znas zavrsava posao.za ostalo imam bacace.a na sve to da uzivam u izvlacenje I saranceta od 3 kg.nemoze bas svaki stap od 4500 sve ovo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Covek se potrudio da testira i spodeli sa nama.Dal su prave daljine il ne to je najmanje vazno jer najvaznije je vidjeti razliku u svemu.

 

Svaka cast

mislim da je jane sve rekao,a nama koji smo kraće od vas umetnika u ovoj vrsti ribolova može da otkloni neke nedoumice.....konkretno za test koji je kolega izveo za nas amatere....

Edited by stankela
Link to comment
Share on other sites

ispade znaci sad prolodjik isti ko his samo sto his dalje baca....

Pa vlado imo sam odavno hisa,tako da ti mogu reci jedno.his je 10 puta kvaliteniji i laganiji.Dalje nebaca,manju tezinu nosi od prologica pricam za C3.Ove nove C3 josh nisam ni video a kamo da drzim u ruci al verujem da su josh blize hisu ne toliko da budu isti al blize,al je cena duplo i vise razlika

Link to comment
Share on other sites

Nisam te razumeo, jel mislis da je ta cena 2-3puta veca precenjena da on ne vredi toliko vise??? 
Cini mi se da si bas ti pre 2-3 godine pisao ovde kako je jedino fs.his serija his,ive,his200... radjen od  nekog posebnog specijalnog materijala,kako se jedino ta serija sklapa u engleskoj dok sve ostale u kini.....
a c3 ne znam gde se sklapa ali ne verujem da je u Danskoj.Ako na to jos dodamo ovo sto si ti rekao da je dosta laksi i dosta kvalitetniji onda i treba da je skluplji 3puta.
Mislim da u ovom ovde slucaju nije cena zato sto je to ime pa da ime prodaje stap,nego da stvarno vredi toliko koliko kosta
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opet me pogresno razumes.His je najidealniji stap svih vremena pored RH dream makera,vrhunac stapa za uzivanje u pecanju(nije to radni stap),najbolje izbalansiran,tanak,lagan sam zabacuje,kvalitet kakav nisam video u izradi a imo sam dosta stapova.Mozes pecati i na 30 kao i na 130 isto.ALI

 

Ne trpi opterecenja,znaci c3 mnogo dalje zabaci opterecenje nego his,daleko je jaci stap za cupanje iz krsa nego his,za razvlacenje opet treba snaga,Sad lupam C3 ima dosta stapova u toj klasi koji isto zavrsavaju stvar.

Cena normalno da opravdava sve gore pomenuto i kad bi mogo opet bi uzo jedan set ali od 3lb za uzivanje u pecanju.Medjutim kad poredim performanse C3 je blize his ive nego obicnom hisu.

 

Kad se pise his zna se sta se pise.ostalo je his ive his 200 his 220,his ive er itn.i tu ima dosta razlike 3,60 i 3,90 :)

 

Pitanje je sledece.Kako sam imo i AKN koji napisao sam i dan danas tvrdim da neopravdava cenu.dal uzeti stap od 400+ jura il uzeti stap od manje od 200 jura a da ti zavrshi posao koji ti treba.Onaj ko ima para uzece zna se sta.Medjutim treba dati savjet sta je najblize srednjoj klasi koja trazi sve karakteristike a nemoze si dozvoliti ferarija.

 

Zbog kine firme koje ranije nisu bile toliko poznate po izradi odlicnih stapova a one koje su bile najpoznatije su preselili proizvodnju u kini,sad su nam dostupni stapovi odlicnog kvaliteta za nizu cenu.

Fox,Daiwa,Greys,Chub,JRC,Anaconda,Sportex,Prologic sve se to radi u nekoliko fabrika u kini,Ranije je bilo linka pa je svako mogo da prepozna ove firme,Zavrshna obrada je po narudzbi klienta.Zbog toga sam i napisao tekst.

 

Sto se tice testa samo olovom mjereno metrom na livadi akn 3,60 3 lb je zabacio 132m,basia mashina i 0,28 technium najlon i 90 gr olovo.

al je his zabacio 155 istom opremom sa 105 gr.Prowes je najdalje zabacivo na sve opste iznenadjenje.stapove koje veoma malo ljudi zna a su izuzetni i nerade se u kini-bar ranije

 

Opet test nije ispravan,zbog vremena,nekome je bio vetar u grudi a nekome u ledja,bio jaci vetar il bio slabiji.Niko nije imo predvez sa sneshkom il pva.zato sam i napisao da je ovaj test odlican.

Link to comment
Share on other sites

sad sam te razumeo i slazem se sa tobom....
uvek je bilo koliko para toliko muzike.

Kao sto ganic rece nemoj to "zavrsava mi posao" jer svaki stap zavrsava posao,pogotovo ako neko peca ko sto si ti rekao "pecam na c3 do 120m a sve preko toga razvlacim camcem ili brodicem" onda moze da se kupi i 3 germine 3m 50-80gr,pun i gornji i donji deo koji se savija kao kifla za 50eura i da se baca do 50 metara a preko toga da se razvlaci camcem ili brodicem,i opet ce taj stap da zavrsava posao... 

Link to comment
Share on other sites

i jeste i nije,sa germinom nemozes na 120m

Ako treba da zabacujem sa pva na 120 zasto da placam 400 jura za obicnog hisa il focala kad to radim sa stapom od 160 eur.Jedno je merak zbog kojeg sam i ja placao a drugo je cena opravdava stvar.

Znaci merak nije cena opravdava stap nego performanse.C3 je da se razumemo ne kvalitetniji al bolji stap od mnogih hand made stapova cak i kineskih poznatih firmi.Bolji u smislu performasi a ne u smislu kvaliteta,zavrsne obrade,stampano ime

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...