Jump to content

75% Birdfood Bojla


martinMK

Recommended Posts

Mix je veoma interesantan  a mi mozemo samo da nagadjamo jer nismo probali ovako nesto ni da pravimo niti da rolamo(cas izuzecima).Ja bih ipak zamolio nase komercijalne firme ovde koje mogu da kazu nesto bas o ovom mixu jer nije ujednacen nimalo sa nekim standardom koji kruzi po nasim knjigama ili sveskama.Konkretno me interesuje misljenje od Duce,naravno i svako ko moze konstruktivno da kaze nesto o ovoj kombinaciji.

Moze da se nekom ne svidja ovo ili ono ali sama struktura mixa od komponenti koje ga cine je vrlo,vrlo direktan signal ribi.Jedino sto ne mogu da izracunam koliko ima UH,belancevina,masti,vlakana jer sve je to razlicito od vrsta pticije hrane koja se melje tj njenih komponenti ali balans ima kad je lovan.

Pitanje,gde nabaviti onaj mlin koji je na slici?

Ako moze da nadzes Boro Kajevic mlin za kava ili mlin za brasno ok.. odprilike idu oko 100-150 eura..

Link to comment
Share on other sites

a da li ima neke veze ka dse pticija hrana i zrnevlje samelje na ovako sitno,tj.hocu da pitam da li neko zna da li ovako sitno mleveno zrnevlje gubi neke svoje vrednosti???

kad sameljesh zrnjeve otvarash komplet sve atraktore i hranljive vrednosti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da gornja granica od 30% pticije hrane je takva zato sto je preko 30% zrna u miksu tesko rolati i sto je procenat veci teze je ili nemoguce...a sto se tice hranljive vrednosti to je posebna tema ali svakako da je pticija hrana kao takva sastavljena od razlicitog semenja koje ima razlicit hranljivi sastav a da li je vrednije od mleka u prahu ili sojinog brasna ne znam, znam samo da se golubovi visokoletaci ne hrane mlekom u prahu ni sojom.....

 

Meni se licno ovakva boila svidja, cak kryston bugey je napravljen da zalepi zrnca pticije hrane u kuglicu koju bi prezentovali ribi na dlaci uz udicu....

 

http://www.kryston.com/products-redone/bogey/

Ako nadzes lepka za hranu ili lepka za mesnu industriju... to je bogey.. sporo se otapa u vodi i zato drzi semenke..

Link to comment
Share on other sites

Jesma nov i od skoro pecam sarana, do sada sam pecao samo cverglane i kedere...

Spreman sam da ucim....i svaki savet prihvatam.....

Koliko sam razumeo tvoja slova treba da razmisljam kao saran? Pokusacu....

I bicu u nedoumici ako jos nekada pobedim na takmicenju, da li sam covek ili saran....nemam pojma...ali jede boile :))))

 

 

ne mozes da razmisljas ko saran zato sto saran ne razmislja nego sve radi po instinktu.

 

Link to comment
Share on other sites

ne mozes da razmisljas ko saran zato sto saran ne razmislja nego sve radi po instinktu.

 

 

Baš me interesuje da neko pita Bobana koji je % UH, masti i proteina u njegovim boilama koji bi bio odgovor. :)

Ne zna zato sto ima instikt...Boban ne razmislja on reaguje instiktivno! :)

Link to comment
Share on other sites

ne mozes da razmisljas ko saran zato sto saran ne razmislja nego sve radi po instinktu.

 

A otkud ti znas da saran sve radi po instiktu?Jesi u proslom zivotu bio saran pa znas to?

Daj mi definiciju instikta? Kako se dolazi do njega? Jel se on uci? Ako se uci znaci da moras da shvatis neke stvari! Kako saran nauci u ribnjaku da udari u kanap da bi mu ispao kukuruz iz hranilice???? Instiktno????? Ne bi rekao!!!!

 Otkud mi znamo da li saran razmislja ili ne, da li oseca boli ili ne? Da li njemu frankfurtska kobasica mirise kao frankfurtska kobasica koju nije ni video u zivotu?

 

Ne zelim da se raspravljam ali neke stvari ljudi treba da zadrze za sebe a ne da pisu zato sto je napolju minus ili im je dosadno...Treba samo pecati, pecati i pecati....

 

Saran je glada i kada je gladan on jede! Nema tu filozofije! Jedino u sta verujem je da ima mocne brkove kojima moze da oseti impuls hranu, a sta ce se desiti kada je pojede...to je druga stvar....to je i teka ovog naslova....da li ce oga ovaj miks zadrzati ili ce ga uzeti i shvatiti da je ukusan ali prejak ....zavisi od vode do vode...

 

Link to comment
Share on other sites

A otkud ti znas da saran sve radi po instiktu?Jesi u proslom zivotu bio saran pa znas to?

Daj mi definiciju instikta? Kako se dolazi do njega? Jel se on uci? Ako se uci znaci da moras da shvatis neke stvari! Kako saran nauci u ribnjaku da udari u kanap da bi mu ispao kukuruz iz hranilice???? Instiktno????? Ne bi rekao!!!!

 Otkud mi znamo da li saran razmislja ili ne, da li oseca boli ili ne? Da li njemu frankfurtska kobasica mirise kao frankfurtska kobasica koju nije ni video u zivotu?

 

Ne zelim da se raspravljam ali neke stvari ljudi treba da zadrze za sebe a ne da pisu zato sto je napolju minus ili im je dosadno...Treba samo pecati, pecati i pecati....

 

Saran je glada i kada je gladan on jede! Nema tu filozofije! Jedino u sta verujem je da ima mocne brkove kojima moze da oseti impuls hranu, a sta ce se desiti kada je pojede...to je druga stvar....to je i teka ovog naslova....da li ce oga ovaj miks zadrzati ili ce ga uzeti i shvatiti da je ukusan ali prejak ....zavisi od vode do vode...

 

probacu da ti objasnim

 

ja koliko znam covek kao homo sapiens  je jedino svesno bice,jedino bice koje moze da razmislja,sva ostala bica rade stvari po instinktu ili navici. 

 

to sto udara u kanap i ispada mu hrana to je zato sto to radi po navici

 

da li oseca bol? oseca to je i naucno dokazano

 

on ne zna sta je frankfurtska kobasica ali zato sto 90% ljudi na miki peca na frankurtsku on jede tu aromu po navici,ali kad je pojede on bira ono sto njemu odgovara i koja njemu odgovara pa je zato neko prvi a neko 10. asvi pecaju na frankfurtsku

 

ovo da nek iljudi ne znaju o cemu pricaju si u pravu i stvarno bi to trebal oda zadrze za sebe.

 

onda to da jede kad je gladan jeste,ali posto saran ne razmislja nego jede po instinktu on jede sere,jede sere...i tako u krug. A covek koji ima mogucnost da razmislja on jede onoliko koliko mu je dovoljno nece da jede 15kila pecenja i da jede,povraca,sere,jede,ima proliv,jede,provraca... i tako u krug 

 

i u pravu si treba pecati pecati pecati... i ne pricati nekom ko peca 14godina savremenim saranskim ribolovom kao ja 50-60dana godisnje,sto je od prilike 1000dana i noci na vodi sta radi saran  dal razmislja ili ne razmislja,sta jede,sta ne jede,kako se ponasa....

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ja bi samo jos nesto dodao zasto meljati birdfood to je ona zuta biskvitna i dati 700 din kad u toj biskvitnoj ili ti jajcanoj hrani kojaje namenjena mladuncima i pilicima koji trebaju ocuvati mladunce .pa normalno je da ce se izrolati i da ce ga saran vrlo rado jesti jer u sastavu te hrane i samo ime jaze biskvitna jajcana znaci ima osnovne zitarice ,jaja ,mlevenog sitnog zrnevlja ,mleka, keksa ,mrvice hleba itd. Pa sve je to ono sto i saran voli i moj odgovor na sve ovo je da je to dobar sastav za mix pa cak i 100% tj. Cist ali se nemoze tako rolati jer je krupan a smleven ce se rolati ali zasto kupovati i dati 7 e za kilo . Pa ili sam napravi to i bice ti jeftinije ili onda kupi vec gotov mix za te pare i nema razmisljanja mnogo.
Link to comment
Share on other sites

probacu da ti objasnim

 

ja koliko znam covek kao homo sapiens  je jedino svesno bice,jedino bice koje moze da razmislja,sva ostala bica rade stvari po instinktu ili navici. 

 

to sto udara u kanap i ispada mu hrana to je zato sto to radi po navici

 

da li oseca bol? oseca to je i naucno dokazano

 

on ne zna sta je frankfurtska kobasica ali zato sto 90% ljudi na miki peca na frankurtsku on jede tu aromu po navici,ali kad je pojede on bira ono sto njemu odgovara i koja njemu odgovara pa je zato neko prvi a neko 10. asvi pecaju na frankfurtsku

 

ovo da nek iljudi ne znaju o cemu pricaju si u pravu i stvarno bi to trebal oda zadrze za sebe.

 

onda to da jede kad je gladan jeste,ali posto saran ne razmislja nego jede po instinktu on jede sere,jede sere...i tako u krug. A covek koji ima mogucnost da razmislja on jede onoliko koliko mu je dovoljno nece da jede 15kila pecenja i da jede,povraca,sere,jede,ima proliv,jede,provraca... i tako u krug 

 

i u pravu si treba pecati pecati pecati... i ne pricati nekom ko peca 14godina savremenim saranskim ribolovom kao ja 50-60dana godisnje,sto je od prilike 1000dana i noci na vodi sta radi saran  dal razmislja ili ne razmislja,sta jede,sta ne jede,kako se ponasa.

 

Prijatelju ne mozes mi ti da sudis ko je juce poceo da peca, a ko se takmicio pre nego sto je postojao ovaj forum sa Bobanom u ekipi!

Nije u redu da me napadas a ni ne poznajes me...ali dobro....tvoja stvar....ne zelim da se raspravljam ni dokazujem.....ako hoces mozemo pecati zajedno pa cemo tu da utvrdimo ko i sta i kako....na vodi se poznaju junaci a ne na forumu, na vodi se pecaju sarani a ne na tastaturi!

 

Samo cu te pitati jedno, posto smatras da je saran glup, i posto si diktor istorijskog razvoja coveka, da li znas kako je homo sapijans napredovao vise od drugih sisara?

Zato sto je mozak poceo da mu se razvija vise od drugih bica...a zasto?

Zato sto je poceo da jede kostanu srz drugih zivotinja, koja ima najvise hranjivih materija u organizmu! Mozak mu je napredovao upravo zbog toga sto je bio svastojed, a mozgu je potrebno mnogo razlicitih sastojaka da bi rastao, upravo kao sto je i boili potrebno vise sastojaka da bi bila dobra!

 

Da li smatras da je svinja glupa? Medved glup? Saran glup?

Samo cu ti reci da su i svinja i medved i saran svastojedi, tj. jedu i biljjke i zivotinje, i upravo zbog toga ima je  mozak razvijeniji od drugih sisara....

Malo razmisli posto si homo sapijans

Link to comment
Share on other sites

Razmisljam dal bi VladaBG smeo prihvatiti izazov i ukrstiti stapove sa Srkijanom na Erdevickom jezeru :-D

Gde god prijatelju....samo da se peca....a manje prica....tamo nikada nisam pecao a voleo bih....mogli bi i neko druzenje da organizujemo

Link to comment
Share on other sites

ja ne ukrstam stapove ni sa kim,svi znate da se ne takmicim pecam za svoju dusu... :)   :)

ali jbg ne znam pa nikad nista ne ufatim :)

To je zato sto si alkoholicar kao Zika sa pejicevih salasa

Link to comment
Share on other sites

sta su kukuruzno i psenicno brasno nego birdfood? nema razloga da se ne rola ukoliko ima nacin da dovoljno fino usitni, sto nije ni malo lako... 

 

Dukas... 

Koji se odnos uh, proteina, masti, vlakana smatra balansiranim i zasto?

Zna se koji je to % da se ne bakcemo ciframa ali neki optimalni da ima oko 60% UH do 24%proteina i manje,masti do 20 %.vlakna  5%.Nisu % zakucani na tim ciframa,sve se menja zavisno od godisnjeg doba.

Balansirana hrana je ta koja ce uvek vratiti sarana da uzme istu boilu i ko to zna,ima uspeha.Primer je da se ne jednom mestu peca 5 god samo na jednu boilu i uvek daje ribu,pricam za Dunav.Mislim da i Vlada peca na jednu jako dobru boilu na Dobrodolu bez nekih izmena i da ima uspeha.

Meni se licno ova boila svidela na prvo citanje i ko je smislio ovaj recept mislim da je znao sta radi!

Link to comment
Share on other sites

evo dva recepta sa pticijom hranom da nepricamo u prazno jedan sa jajima jedan bez jaja.

sa jajima.

350g Nectarblend ili cede jajcana hrana
50g Robin Red
100g Prosecto ili hrana sa insektima
5ml Cranberry Nutrafruit
25ml Multimino-PPC
1ml Sweet Cajouser

4 jaja.

recept bez jaja.

Nectarblend ili cede jajcana hrana 500 gr.fino samlevena.

aroma i atraitori po zelji.

pozrav.

100 posto birdfood.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...