Jump to content

Skvid Jagoda


gtservis

Recommended Posts

Dali se ovo odnosi na boilu sa mirisom parfema ili je tebi svaki miris parfem, daj mi to malo bolje pojasni.

Pozdrav kolega Zvone, evo da ti priblizim taj parfem..... 

Ovo je post od jednog kolege tu sa ovog foruma ali ne jednom drugom forumu. Jasno prikazano sta je ustvari taj famozni parfem. 

 

Prepoznat ce se on, ovim putem ga pozdravljam  :hi: 

 

 samo ukratko da napišem razliku između dipa i umakaljke (dip služi da se postojeći mamac ostavi u dipu bar 3min. pa i do mesec dana dok se kod umakaljki mamac samo umoči i odmah zabacuje). Tačno je da takmičari u Srbiji prave tu umakaljku nazvanu parfem, kao i da je u upotrebi bar poslednjih tri sezone, ali isto tako ne koriste svi taj parfem. Nije naveo da ti takmičari postižu zavidne rezultate, ja poznajem bar desetoricu njih koja to koriste, a među njima ima i onih koji su zaduženi za red i rad jezera. E sad nešto i o samom parfemu. Poznato je da se jeftiniji parfemi izrađuju od sintetičkih proizvoda većim brojem kombinacija dobija se odgovarajući miris, kod skupljih parfema se koriste eterična ulja koja se dobijaju destilacijom biljke (kao i rakija kad se peče). Eterična ulja u svom obliku (koncentrisovanom) u većoj dozi postaju jedna vrsta otrova to je ono našta je i Boris ukazao, ali se ona nigde kao takva ne koriste pa ni za izradu ljudskog parfema, a kamoli za umakaljku naših mamaca. Pogledajte samo koliko firma Nutrabaits nudi u svom programu eterična ulja koja i mi koristimo, takođe znamo i kako se ona koriste i doziraju. Kada bi ste pravili parfem od E.U. to bi vas izašlo toliko skupo da se i ne isplati jedan od primera je E.U. od Ruže gde 1l košta od 12000-15000e i to Bugarske koju mi, a niti vi ne možemo nabaviti, a ona je jedna od tih koja se koristi u čuvenom parfemu za pecanje. Sama izrada parfema se sastiji iz par faza, kao prvo moramo da imamo nosioca,a to su ulja (više vrsta) ili alkohol. U ove nosioce se u KAPIMA dozira donji sloj koji najduže opstaje kao miris, potom se stavlja srednji deo koji je nešto brže ispariv i uglavnom su to cvetni mirisi i na kraju dolaze brzoisparavajuća E.U. na bazi Citrusa. takav jedan parfem sadrži 24 KAPI E.U. ( ili ti 1ml) razblažen u nosioca (ulji ili alkohol). Ali ljudskoj gluposti nema granica pa tako ima onih koji probaju sve i svašta samo da bi upecali što više riba, a pri tom ne vodeći računa o samoj ribi, šta mislite dali i koliko je njih probalo zabranjene supstance za bildere ili ti medicinskih preparata za brzo pražnjenje creva i da ne nabrajam čega sve. Bilo bi lepo kada bi ljudi koji već pišu o nekoj temi argumentovano i sa činjenicama pisali o njoj, a ne da se piše ukratko nejasno i bez osnova, tako bi mnogima bilo jasnije o čemu se radi. Naveo bih samo na kraju da nigde nema podatak da je riba uginula na bilo kom jezeru ili došlo do većeg pomora zbog korišćenja parfema kao umakaljke, znam da je tema preširoka ali ovo pišem sa osnovom ne rekla kazala. Ja sam jedan od mnogih koji ne koriste parfem.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U pravu si limare nikad nisam imao niti napravio dobru trigu. I nakon potrosenih kesa i kesa trige sam od nje digo ruke. I po meni nije nikakav s obzirom da sam znao sa drugim mixevima na razlicite varijante i sa svakakvim kombinacijama pai bez aroma dobiti ribe a sa trigom nikako . Tako da ja od istine ne bezim i kazem digo ruke od trige .

mislim da je triga jedan od najacix mixeva ikada , dok je bilo u njemu beef meal , ali i sada ga jede ubitacno samo ne odmah , malo je sporiji mix 

Link to comment
Share on other sites

Kazu stari Dunavski vukovi nokla ili ti kulja je najbolja boila na svetu.

Pitanje ako bih u nju nagruvao aromu i skuvao kuglicu da li bih imao i tako velikih uspeha na komercijali a da ne pricam za Dunav?????

 

Da obrazlozim,ako skuvate noklu ili ti kulju u razmeri 3/2 kukurznog brasna i belog  sa  vanil secerom i odete na Dunav imacete vise udarca ,a  ja sam probao istu smesu, izrolao i skuvao  prodjem bez udarca  mnogo puta.

Pisao sam davno i sad stojim iza toga da aroma ima 5% udela u lovnosti boile

.Ako poredimo komercijalu koja je otrovana  od hemije,ko zna koja aroma peca kad ove godine peca ova a sledece??????Poznata vam ona prica na cega peca,pa  na bananu a posle toga svi pecaju na razlicite mirisie banane a mixevi ko zna koji.Tada riba dobija averziju od banane tj od otrova koje smo ubacili u jezero

Divlja voda se peca i bez aroma,znaci da nije uporedivo a samim tim i da li aroma peca pada u vodu.Jedino ako neko misli da sam miks koliko mirise da se moze uporediti sa aromom.

 

Vracamo se na pocetak,sta je starije koka ili jaje!!

 

Kako kome odgovara,nauka nam nece pomoci!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mislim da je triga jedan od najacix mixeva ikada , dok je bilo u njemu beef meal , ali i sada ga jede ubitacno samo ne odmah , malo je sporiji mix

 

moguce druze ali kod mene nije islo
Link to comment
Share on other sites

Zig rig je do temelja pobio sve postulate koji su postojali u saranskom ribolovu.

Mesto, odnosno lokacija ne igra aposolutno nikakvu ulogu, sto su JAR-ovci jasno demonstrirali osvajajuci 4 puta za redom svetsko prvenstvo, pecajuci na pocetku, sredini ili na kraju sektora, sasvim sve jedno.

Mamac - pa i najlosija i najjeftinija bolila je 100 puta hranljivija od parcenceta sundjera, a da ne pricamo o boili savrsenog sastava, sa perfektno izbalansiranim odnosom ugljenih hidrata, belancevina, minerala, vitamina, ulja biljnog i zivotinjskog porekla...... koju svako od nas pokusava da napravi. Ali sve to pada u vodu pred komadicem obojene nehranljive sintetike koja pluta u oblaku mirisa i ukusa i koju ce saran radije pojesti nego da dodje da proba nasu savrsenu boilu, bila ona triga, M1 ili Squid jagoda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eh taj zig rig.... 

I sam sam se uvjerio da je debelo efikasan i komotno mogu reci efikasniji sistem od onog na dnu. Ako sve dobro pripremis i pogodis sloj vode u kojem se riba nalazi onda je to lom. Ja sam imao trenutaka na jednom o takvih ribolova da sam imao osjecaj da mogu uhvatiti ribu kad hocu. Hranis malo, krene, peca ko lud, kuca na sva tri stapa, ne znas vise gdje ces sa rukama i nogama. Stanem sa namjerom da odmorim sat vremena, napravim primamu nakon sat vremena, bacim, opet peca ko lud. Nekoliko puta sam dozivio da riba uzima mamac dok olovo jos propada i nije ni dodirnulo dno. Totalno ludilo.

Slazem se sa pojedinim kolegama da je uvijek bolje odabrati dobru boilu i dobro izbalansirat mix sa kojim se peca nego gledati na aromu. Ali isto tako i sam bio prisutan na jednom takmicenju gdje su ljudi prvi puta donijeli zig rig na vodu i pecali sa tom tehnikom. Ovi pokraj njih ne da nisu mogli ribe da uhvate, nego im je sva riba bila dignuta u sloj vode koji su hranili takmicari koji su pecali na zig rig. Pecano je na Pelagicevu, gdje su pozicije udaljene jedna od druge cca 30 do 40 m pa tako i spotovi. 
Ekipa koja nije pecala na zig, upecala je tek zadnju noc ribu, istina debelu, a znam 100% da nisu hranili sa smecem, nego bas kvalitetom, na kraju zavrsili takmicenje sa jednom upecanom ribom, dok su ovi na zig rig borili se za prva dva mjesta. Na kraju su zavrsili treci, jer ih je ekipa jedna od ekipa obisla za 1,5 kg. 

Kod zig riga je specificno to sto se tu igra na kartu receptora ribe gdje im se plasira hrana koja ih iritira i podstice na hranjenje, ali im se ne da nista konkretno. 
Ostaje pitanje samo kako tako dugo se ta ista riba zadrzi na tom istom hranilistu koje prakticno ne donosi nista specijalno dok na hranilistu koje je obasipano kvalitetnom boilom imale bi sta da i pojedu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eh taj zig rig.... 

 

I sam sam se uvjerio da je debelo efikasan i komotno mogu reci efikasniji sistem od onog na dnu. Ako sve dobro pripremis i pogodis sloj vode u kojem se riba nalazi onda je to lom. Ja sam imao trenutaka na jednom o takvih ribolova da sam imao osjecaj da mogu uhvatiti ribu kad hocu. Hranis malo, krene, peca ko lud, kuca na sva tri stapa, ne znas vise gdje ces sa rukama i nogama. Stanem sa namjerom da odmorim sat vremena, napravim primamu nakon sat vremena, bacim, opet peca ko lud. Nekoliko puta sam dozivio da riba uzima mamac dok olovo jos propada i nije ni dodirnulo dno. Totalno ludilo.

 

Slazem se sa pojedinim kolegama da je uvijek bolje odabrati dobru boilu i dobro izbalansirat mix sa kojim se peca nego gledati na aromu. Ali isto tako i sam bio prisutan na jednom takmicenju gdje su ljudi prvi puta donijeli zig rig na vodu i pecali sa tom tehnikom. Ovi pokraj njih ne da nisu mogli ribe da uhvate, nego im je sva riba bila dignuta u sloj vode koji su hranili takmicari koji su pecali na zig rig. Pecano je na Pelagicevu, gdje su pozicije udaljene jedna od druge cca 30 do 40 m pa tako i spotovi. 

Ekipa koja nije pecala na zig, upecala je tek zadnju noc ribu, istina debelu, a znam 100% da nisu hranili sa smecem, nego bas kvalitetom, na kraju zavrsili takmicenje sa jednom upecanom ribom, dok su ovi na zig rig borili se za prva dva mjesta. Na kraju su zavrsili treci, jer ih je ekipa jedna od ekipa obisla za 1,5 kg. 

 

Kod zig riga je specificno to sto se tu igra na kartu receptora ribe gdje im se plasira hrana koja ih iritira i podstice na hranjenje, ali im se ne da nista konkretno. 

Ostaje pitanje samo kako tako dugo se ta ista riba zadrzi na tom istom hranilistu koje prakticno ne donosi nista specijalno dok na hranilistu koje je obasipano kvalitetnom boilom imale bi sta da i pojedu. 

 

Po ovom tvome tekstu ispada da zig uzima kupove,ne bih se složio s tim,da se dešava tako nešto dešava se ali po mome iskustvu više kupova je odnijela boila i to govorim o vremenu od pojave ziga .Prva mana je lov samo danju,tako da mi nije jasno da ta ekipa koja je lovila na dno nije noću dobijala ribu ako im je hrana bila vrhunska kako ti kažeš jer zig po mraku baš ne mogu zamisliti,a hranjenja nema noću za zig da im i dalje drži ribu u međusloju.Da se razumijemo zig je vrhunska stvar ali ne svuda i ne uvijek,da zna odnijet kupove zna ali isto tako i debelo spušit  :good:

Link to comment
Share on other sites

Zig rig je do temelja pobio sve postulate koji su postojali u saranskom ribolovu.

Mesto, odnosno lokacija ne igra aposolutno nikakvu ulogu, sto su JAR-ovci jasno demonstrirali osvajajuci 4 puta za redom svetsko prvenstvo, pecajuci na pocetku, sredini ili na kraju sektora, sasvim sve jedno.

Mamac - pa i najlosija i najjeftinija bolila je 100 puta hranljivija od parcenceta sundjera, a da ne pricamo o boili savrsenog sastava, sa perfektno izbalansiranim odnosom ugljenih hidrata, belancevina, minerala, vitamina, ulja biljnog i zivotinjskog porekla...... koju svako od nas pokusava da napravi. Ali sve to pada u vodu pred komadicem obojene nehranljive sintetike koja pluta u oblaku mirisa i ukusa i koju ce saran radije pojesti nego da dodje da proba nasu savrsenu boilu, bila ona triga, M1 ili Squid jagoda.

 

 

Bez ljutnje, neznam dali ti razumješ šta si napisao pod ovim podebljanim ??

Kao prvo šaran neleti za tom obojanom sintetikom, niti ga mamiš njome ( da se neponavljam sto puta, zna se koja hrana ide za Zig tehniku i čime se šarani mame ).

Kao drugo kako će ti šaran doći na dno po tvoju boilu, ako se tog trena nalazi u srednjem ili gornjem sloju vode.

Kao treće nije poenta samo u hrani i spužvici, Zig tehnika se usavršava godinama, među prvim koracima ti je skontati u kojem su sloju šarani taj tren kad ih loviš.

Zatim pogoditi duljinu predveza i izbor mamca, vel. udice, debljinu najlona i ix drugih stvari.

Prednosti i mane Ziga poznajem kao i većina, meni se osobno  ne sviđa ta tehnika, draže mi je loviti sistemom na dno..

Link to comment
Share on other sites

 

Po ovom tvome tekstu ispada da zig uzima kupove,ne bih se složio s tim,da se dešava tako nešto dešava se ali po mome iskustvu više kupova je odnijela boila i to govorim o vremenu od pojave ziga .Prva mana je lov samo danju,tako da mi nije jasno da ta ekipa koja je lovila na dno nije noću dobijala ribu ako im je hrana bila vrhunska kako ti kažeš jer zig po mraku baš ne mogu zamisliti,a hranjenja nema noću za zig da im i dalje drži ribu u međusloju.Da se razumijemo zig je vrhunska stvar ali ne svuda i ne uvijek,da zna odnijet kupove zna ali isto tako i debelo spušit  :good:

Afrikanci derali na zig rig i uzeli dva od 4 svjetska prvenstva na isti. Ali poderali sve redom!!!!  Engleska i Italija.

Hrvati uzese drugo mjesto u Italiji cini mi se pojedinacno kad su Afrikanci uzeli ekipno prvo mjesto i prosle godine Hrvati ubise Boga u svima na zig rig i uzese zlatno ekipno. 

Uzmi pa vidi sta su radili Bojan Bojanic i njegova ekipa na Pjeskari na zig rig za kvalifikacije za reprezentaciju Srbije, sad ne mogu da se sjetim da li je to bilo pred Rumuniju ili pred Italiju. Mrsko mi guglat. Znam da sam pratio izvjestaje i strasno kako su pecali bas na zig.

 

Sto je zig rig zabranjen skoro na svim vodama? 

 

Zato sto ga prati negativna propaganda ljudi koji prodaju boile i zive od njih. 

 

Upravu si mozda za ovo sto se tice noci i hranjenja nocu. Medjutim na zig rig, ako te krene i ako se sve poklopi (onim koji ga znaju pecat i koristit se tom tehnikom vrlo cesto se poklope stvari),  mozes na takmicenju da se ubijes od ribe po dani tako da po noci mozes komotno izvadit stapove i spavat pa ujutro nastavak i to bez bojazni da ce neko da te ugrozi. Mozemo mi pricati sta hocemo o pljuvati po toj tehnici, ali je ona definitivno efikasnija od pecanja na dnu. 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...
Drugari ja zelim da napravim boilu od jagode,to mi je zelja jer nikad nisam pravio boilu,koji je najbolji miks i koju aromu i sve sta treba da kupim recite... koja marka miksa i arome najbolja i gde ima da se kupi.hvala unapred Pozz ☺
Link to comment
Share on other sites

Da ne bijes glavu i ne lutas. Provereno kupi VDE miks od jagode isto aromu od jagode mozes VDE a mozes i dt jagodu. Aminozurin VDE . I PRAVI provereno na dosta voda i komercijale i divlje radi i doziraj po uputstvu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...