Jump to content

Skvid Jagoda


gtservis

Recommended Posts

aroma takodje ima velik procenat (da to nazovem bitnosti ) u boili. naravno mix je vazan ,ali bez arome je po meni kao supa bez rezanca. zavisi koji mix koristis i koliko je jak taj mix. krenes od minimuma pa povecavaj. polako .(mislim na s&o.).dok ne dodjes do zeljene jacine mirisa . npr. uzmi od istog proizvodjaca aromu pa mesni stavis donju granicu od napisanog na boci a voce srednju vrednost. ako ti se ne pokaze kako si zeleo onda menjas ,povecavas,smanjujes..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma nema tu mnogo filozofije treba reci st6a ima tj. cije arome i ko je koristio reci ce mu8 sta koliko da stavi od tih aroma nema nagadjanja , zato je i forum da se ne nagadja nego da kazemo coveku kolko da stavi ako je to pitao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aroma  utice sa 5% na vecu lovnost boile.Tako da ona i nije toliko bitna za dobru boilu!MIx je najvaznija stvar a najnajnajvaznije je mesto gde se peca!Mislim da je to vec stara poznata stvar!

 

Mesati arome  moze svako i ima milion konbinacija pa ko voli nek' izvoli!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa stavi vise jgode nego mesa....mada iskreno ne znam zasto bi mesao ove dve arome?

 

Gospodine Srkijan,

dugo pratim ovaj forum sa muzevljevog profila, ali zbog vas sam resila da napravim i ja profil da bih vas nesto pitala. Nemojte mi zameriti, ali ne znam cemu potreba da se vas avatar provlaci u skoro svakom postu? Da me ne shvatite pogresno, bilo je i vasih postova u kojima se moglo cuti nesto pametno, pa cak nesto i nauciti, ali vecina se svodi na to ,,ajde da napisem nesto da bih napisao,,. Kao ovaj gore naveden. Ako nemate konkretan odgovor ili predlog na ono sto se trazi u datoj temi, mozda je bolje da se suzdrzite pisanja, jer verujte mi tako samo nervirate ljude na forumu. Primetila sam da je nekolicina vec izrazila nezadovoljstvo zbog nekih vasih postova, pa vas molim, u buduce pisite kada imate nesto pametno da kazete. Nadam se da mi necete zameriti zbog ovog posta. Veliki pozdrav.

Edited by Anchi
  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

slazem se da je mix mnogo mnogo bitan tj najbitnij deo kuglice . mislim da aroma ima velik udeo . dal je 5 % il 35 % ne znam al ima ... (opet to je neko moje misljenje) ,kada bi pogledao sa neke druge strane iz drugog ugla NPR. kukuruz . (nema ,mixa ,nema brasna ,nema semenja,nema .....)to je kuruz pa kuruz . i negde radi samo na jagodu . ? primer sam dao samo.mozda je  5%malo al meni je dovoljan razlog da misllim na aromu. opet tu se sad otvara sto pitanja ,odgovora itd,itd...(ne poredim divlju vodu i komercijalu.).ne mojte me pogresno shvatiti .......pozzz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, decko nije pitao za mix vec za aromu.svojevremeno squd jagoda je bila ubitacna kombinacija koju su svi koristili.pogotovo na squid I club mixu.

druze sto se tice jagode sve zavisi koje dve arome cesh da radish, jer ima aroma poput dt koje nemozes osim njihovom da ubijes.

ja ti toplo preporucujem dt strowbery nectar I sa malom dozom prekrijes meso, dosta je pisano o jagodi pa mozes izvuci neku pouku

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pazi Rape,sve si i sam napisao ali ako si na nekoj vodi probao jagodu i  pecao e sta je sad pecanje koliko komada a drugo je pitanje da si isti mix napravio i u nekoj drugoj aromi.Samim tim bi se videla razlika da li ima 5% ili 30%.

Pisem iz iskustva koje nije malo,provedeno na vodi preko 30 god da ne racunam 10 pocetnickih znaci skoro 40 god pecanja.

Isprobao sam mnoge stvari i mogu da kazem da aroma nema toliki uticaj na lovnost boile.

Slazem se sa tobom da ti mislis da je mnogo veci uticaj i ne zelim da te ubedjujem ali probaj da napravis vise aroma sa istim mixom pa ces i sam videti.

Primer na jednom mestu peca Melegov tuti fruti,a samo 5 metara opet Melegova bela cokolada,pecaju obe boile strasno.Sad bi neko rekao isti su mixevi jer se iz prilozenog vidi da arome nisu,pa bas i nije tako,mixevi su razliciti  ali su jako dobri i pecaju odlicno.

Sve je  to stvar pojedinca kako je shvatio i na vodi doneo zakljucak sto neosporavam!

 

Ako je aroma toliko bitna ja bi prvi sipao 1dl pa da nakrivim kapu!Salim se naravno!

 

Sto se tice kukuruza to je veoma opsirna tema ali ako zagrebemo ispod povrsine  nutritivne vrednosti su mu idealne za sarana.Sam zrno sadrzi dovoljno za njegov zivot i razvoj,naravno i sa dodatkom prirodne hrane.Pogledaj vrednosti UH,proteina i aminokiselina,kad se uporedi sve to eto ti micro pelet.

Kukuruz je osnova svih razmisljanja kao i vrlo vazna komponenta za izradu boila ili hrane za sve ribe i zivotinje.

 

Nisam zeleo da produbljujem temu dalje ali naveo sam samo primer iz iskustva na vodi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aroma  utice sa 5% na vecu lovnost boile.Tako da ona i nije toliko bitna za dobru boilu!MIx je najvaznija stvar a najnajnajvaznije je mesto gde se peca!Mislim da je to vec stara poznata stvar!
 

Mesati arome  moze svako i ima milion konbinacija pa ko voli nek' izvoli![/quote? ] kako si doso do ovog procentad?verovatno na akademiji .de bas nadje 5%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem na Janeta sto se tice arome same,sve zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca.Npr ako uzmes DT on ide  2 ml na kg mixa ako uzmes npr Milkom on moze da ide i do 15ml,ako se Rod H uzme ide do 4 ml i sta sad?

Stali i zakucali se oko cega koje.Mislim da ti je najbolji reper da uvek uzmes 2/3 vocne arome i 1/3 mesne arome pa da experimentises ali uvek sa istom aromom dok ne dodjes do zeljenog cilja!

Sam isprobas par puta i sve ce ti se otvoriti,pa malo ovde pitas i eto ti iskustva za zivota!

Link to comment
Share on other sites

Pazi Rape,sve si i sam napisao ali ako si na nekoj vodi probao jagodu i  pecao e sta je sad pecanje koliko komada a drugo je pitanje da si isti mix napravio i u nekoj drugoj aromi.Samim tim bi se videla razlika da li ima 5% ili 30%.

Pisem iz iskustva koje nije malo,provedeno na vodi preko 30 god da ne racunam 10 pocetnickih znaci skoro 40 god pecanja.

 

Sve zajedno 300 godina. 8P  8P  8P  8P  8P

https://www.youtube.com/watch?v=5OtuceB22Kg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Aroma  utice sa 5% na vecu lovnost boile.Tako da ona i nije toliko bitna za dobru boilu!MIx je najvaznija stvar a najnajnajvaznije je mesto gde se peca!Mislim da je to vec stara poznata stvar!

 

Mesati arome  moze svako i ima milion konbinacija pa ko voli nek' izvoli![/quote? ] kako si doso do ovog procentad?verovatno na akademiji .de bas nadje 5%

Pa da znas i tamo na Akademiji, primamo nove polaznike sad od proleca,malo sam citao,malo iz iskustva malo pricao sa majstorima saranskog ribolova malo manje ovde na forumu.Ja stojim iz tih 5% a sta mislis koliko je po tebi to %???

Link to comment
Share on other sites

Anchi, poenta mog odgovora je da ne pridajem preveliki znacaj aromi vec miksu, a pogotovo ne mesavini vocnih i mesnih aroma... Moje iskustvo i moje misljenje. Ako to nekog nervira, neka ga nervira. Taj neko ima problem, ne ja. A mislim da neke druge stvari nerviraju pojedince, pa im moji postovi dodju kao na volej. Opet kazem, nije to moj problem....
Link to comment
Share on other sites

hvala bogu da je neko skontao da nije pametno pisati recepte tipa: " 5ml vocne arome " jer nije svejedno kog proizvodjaca je aroma...

pisao sam vec svoje misljenje na temu sta je bitnije, aroma ili mix... sto se mene tice mix je definitivno u prvom planu... naravno ako pricamo o boilama, pecanju na boile i hranjenju sa boilama... ako pricamo o pecanju na spod, dobro namirisano testo ili gumeni kukuruz zavrsavaju posao... jedna kuglica bez mirisa napravljena od najboljeg miksa u gomili semenki nece biti mnogo efikasna... kao ni jedna u gomili supljih namirisanih kuglica...

vazno je i jedno i drugo... zavisi od toga, kad, kako, i koliko dugo pecamo...

skvid jagoda... jedna od mojih omiljanih kombinacija...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

i moja neizbezna kombinacija je jagoda squid, ali malo ga zatupimo ko u savakom topicu naravno to je pocelo da bude normalno a i nismo dobili kojim aromama covek koji je pitao raspolaze da  bi dobio odgovor. neko je pomenuo milkom i ja ga koristim i stavljam i do 30-40 ml na kg mixa i to na divljim vodama , moj zakljucak je  da sa jagodom  milkom nemozes da preteras ali ispod 20ml ne stavljam sigurno a jagodu dt stavljam 4ml na kg mixa i ako dodajem squid onda stavim  0,5ml dt squida i eto to odnos . pa ako imas ove arome eto kako i koliko ja stavljam a ako neko drugi koristi  neke koje koristi i kombinuje neka pise. a da zaboravio sam koristim i  squid  solarov a njega jer nije tako ostar kao dt stavljam malo vise  

Link to comment
Share on other sites

 - 2ml jagoda dt

 -  8 do 10ml octopus solar

 

i jedna od drazih kombinacija

 

- 2 ml ester jagoda solar

- 3 ml octopus solar

- 1 ml sladilo solar

- 10 do 15 ml nutramino

sve izvan nakon kuvanja,unutra samo ulje sladilo itd... bez arome!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...