Jump to content

Skvid Jagoda


gtservis

Recommended Posts

Pa dobro Ganicu reci koja je prava proporcija?koliko ml sqvida a koliko jagode ...sta je najbolja proporcija?

skvid jagoda-2ml jagoda nutrabaits/4ml s&o na zadnjem ribolovu na pelagicu nije dala ribu pokraj s&o/shelfish , sicret agent , rh mulbery.miks isti u svim boilama.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro Ganicu reci koja je prava proporcija?koliko ml sqvida a koliko jagode ...sta je najbolja proporcija?

Opet ali bolesno opet nije vazna samo aroma.Da li ce neko da napise ovoliko arome ili onoliko nije bas toliko bitno ako ti sam se nedohvatis malo testiranja itd....

Prvo i zadnje idealna proporcija nepostoji i sve sto se tice prokletih aroma je zadnja stvar koja zaokruzuje celokupnu ideju boile  ili prosto receno pravljena bas za tu vodu. Da idealno resenje postoji to bi bilo super ali jeb... nemaga . Da li je odnos 2 prema 8 idealan neznam ali znam da je covek ispred toga dao prvo mix a na to nisi niti sekunda obratio paznje vec si odma pitao koja je idealna proporcija aroma.

Bez ikakve uvrede postovi se citaju od pocetka.

Nekazem da aroma neki put neodigra vaznu ulogu ali opet to sve zavisi sta hocemo sa tom boilom da postignemo. Da je nasviram aromom i da pecam male ribe ili da  na kvalitetan mix dodam jos malo squida od Nsah ,glm-a livera,itd da dobijem bombu ili jednostavno da umocim plastiku u parfem ili kako god vec to zovu i da nemislim ili nesto sasvim trece.

Mogucnosti ima milion a kombinaija dva pa ti se nadji izmedju svega toga,ali pocni da citas od onog dela 100g lt- 94 pa ce biti lako sa odnosom aroma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Bf baits squid mix 800gr.

Crvena biskvitna hrana 100gr

Squid brasno 100 gr

1 Kasika glm

1Kasika oficial secret s&o

Stimulin amino 10 ml

dt squid 3 ml

...................

Vde jagoda mix 600 gr

Bf baits cream mix 300gr

Vde aditiv jagoda 100gr

1 Kasika koncetrat jagoda vde

1Kasika stimulator jagoda vde

Ea jagoda 8 ml.

ja ih umesam posebno pa pravim polapola cisto zbog boje pola crno pola crveno ,mada msm da bi isto bilo i da su celina .

Lepo izgledaju (crveno -crno) ,lepo pecaju, ok mirisu .

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ako pricamo o pravljenju boila i pecanju na boile hajde da stavimo na stranu spod mix, gumeni kukuruz, parfeme i ostale drangulije koje koristimo u nasim zooloskim vrtovima...

 

kada bi pecali boili kup 3 dana da li biste radije hranili i pecali sa kvalitetnim miksem i dozom arome kojom se lepo slaze ili mislite da bi kljuc uspeha bio griz i aroma na koju je Pera polomio ribu prekljuce? 

 

ako je aroma kljuc, zasto u istom trenutku ne peca svaka boila frankfurtske isto? ...to bi znacilo da svi prave vrhunske boile, samo je bitno da kupe sto vise aroma kako bi na vodi imali onu pravu...

 

Kada bi pecao kup tri dana, na prvom mjestu bi mi bilo izvući najbolju poziciju na vodi.

Ni najbolji miks i aroma na svijetu ti neće pomoći ako riba nije ta tri dana na tvojoj strani.

Ako si izvukao poziciju da ti konkurira za prva tri mjesta, onda ti do izražaja dolazi kvaliteta tvog miksa ( plus je ako si potrefio i aromu koja paše šaranima ).

Druga stvar je poznavati vodu na kojoj loviš ( lovne daljine tvoje pozicije, mikro lokaciju itd. ). Veliku prednost imaju oni koji su lovili kupove ix puta na toj vodi.

Možeš izvući top poziciju, al na kraju budeš 10-ti, jel nisi izvukao max iz te pozicije.

Treća stvar taktika hranjenja dali ćeš hraniti spombom ili samo kobrati ( na nekim vodama riba prima kao luda pod raketom, dok kod drugih voda riba bježi od lupanja ).

Četvrta stvar na nekim vodama nemaš šta tražiti ako ne loviš i hraniš bliže od 150m ( znači izvukao si top poziciju ali nemožeš zabaciti na tu daljinu a kamoli hraniti tri dana mjesto ).

Za kraj aroma lovi nas šaranaše, zato se nemojte opterećivati aromama, jedan dan ubiješ ribu na bananu, sledeći dan popušiš na bananu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kada bi pecao kup tri dana, na prvom mjestu bi mi bilo izvući najbolju poziciju na vodi.

Ni najbolji miks i aroma na svijetu ti neće pomoći ako riba nije ta tri dana na tvojoj strani.

Ako si izvukao poziciju da ti konkurira za prva tri mjesta, onda ti do izražaja dolazi kvaliteta tvog miksa ( plus je ako si potrefio i aromu koja paše šaranima ).

Druga stvar je poznavati vodu na kojoj loviš ( lovne daljine tvoje pozicije, mikro lokaciju itd. ). Veliku prednost imaju oni koji su lovili kupove ix puta na toj vodi.

Možeš izvući top poziciju, al na kraju budeš 10-ti, jel nisi izvukao max iz te pozicije.

Treća stvar taktika hranjenja dali ćeš hraniti spombom ili samo kobrati ( na nekim vodama riba prima kao luda pod raketom, dok kod drugih voda riba bježi od lupanja ).

Četvrta stvar na nekim vodama nemaš šta tražiti ako ne loviš i hraniš bliže od 150m ( znači izvukao si top poziciju ali nemožeš zabaciti na tu daljinu a kamoli hraniti tri dana mjesto ).

Za kraj aroma lovi nas šaranaše, zato se nemojte opterećivati aromama, jedan dan ubiješ ribu na bananu, sledeći dan popušiš na bananu.

BRAVO!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada bi pecao kup tri dana, na prvom mjestu bi mi bilo izvući najbolju poziciju na vodi.

Ni najbolji miks i aroma na svijetu ti neće pomoći ako riba nije ta tri dana na tvojoj strani.

Ako si izvukao poziciju da ti konkurira za prva tri mjesta, onda ti do izražaja dolazi kvaliteta tvog miksa ( plus je ako si potrefio i aromu koja paše šaranima ).

Druga stvar je poznavati vodu na kojoj loviš ( lovne daljine tvoje pozicije, mikro lokaciju itd. ). Veliku prednost imaju oni koji su lovili kupove ix puta na toj vodi.

Možeš izvući top poziciju, al na kraju budeš 10-ti, jel nisi izvukao max iz te pozicije.

Treća stvar taktika hranjenja dali ćeš hraniti spombom ili samo kobrati ( na nekim vodama riba prima kao luda pod raketom, dok kod drugih voda riba bježi od lupanja ).

Četvrta stvar na nekim vodama nemaš šta tražiti ako ne loviš i hraniš bliže od 150m ( znači izvukao si top poziciju ali nemožeš zabaciti na tu daljinu a kamoli hraniti tri dana mjesto ).

Za kraj aroma lovi nas šaranaše, zato se nemojte opterećivati aromama, jedan dan ubiješ ribu na bananu, sledeći dan popušiš na bananu.

Ne znam sto si mene citirao, ja se apsolutno slazem sa tobom. Rasprava je malo skrenula na temu boila i tome sta je kome bitnije - miks ili aroma. Svakako ima daleko bitnijih stvari od mamca, ali apsurdno je da sad pisemo kako je bitnije od mamca da imamo stap za pecanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo sto se Soson zakacio za pogresno uporedjivanje,kupovi i tako to.......ako je bitnije nutricionisticka strana mamca,u cemu je onda fora gumenog kuruza i parfema?

 

Kada bi pecali boili kup 3 dana da li biste radije hranili i pecali sa kvalitetnim miksem i dozom arome kojom se lepo slaze ili mislite da bi kljuc uspeha bio griz i aroma na koju je Pera polomio ribu prekljuce?

Neznam po čemu si zaključio da sam se zakačio za pogrešno uspoređivanje kupova, kad sam fino odgovorio na samo ovo podebljano.

 

Nutricionistička strana mamca je jako bitna, ako se prije toga poklope sve one radnje što sam naveo u prošlom postu.

Ako loviš na dobroj poziciji i imaš dobro izbalansiran miks u svojoj boili, kroz određeno vrijeme će ribe doći na tvoje hranilište i počistiti sve što nađu na svom putu.

Tako da ti poslije nije bitno šta ti je na dlaci, dali squid, gumeni kukuruz ili komad spužve od kroksice.

Dok šaran to shvati već će biti kasno.

Da malo razjasnim neke stvari koje vidim da bune neke šaranaše:

- neki se čudom čude kako to da šaran prima na gumeni kukuruz, vrlo jednostavno, šarana nehraniš gumenim kukuruzima ili kroksicama, nego kvalitetnom hranom.

- pošto je šaran svežder nije mu problem da primi na gumeni kukuruz

Kako bi onda objasnio situaciju kada se lovi na Zig-rig, loviš ga običnom spužvicom i on prima kao lud..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam sta da objasnjavam Zig jer nemam pojma tehniku,dodjes ovde kod nas na neku vodu sa tvojim boilama bez arome pa imas velike sanse da te majstori iscepaju ko mace muskatle s parfemom koji nema nutri vrednosti  :give_rose:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam sta da objasnjavam Zig jer nemam pojma tehniku,dodjes ovde kod nas na neku vodu sa tvojim boilama bez arome pa imas velike sanse da te majstori iscepaju ko mace muskatle s parfemom koji nema nutri vrednosti  :give_rose:

 

Zaboravio si jednu jako bitnu stvar a to je da bi ti majstori dobijali ribu prvi dan dva i onda bi odmarali u hladu bez griza. ( pretpostavka da lovimo tjedan dana u komadu )

Nije biti uspješan šaranaš samo dobar mamac i pribor.

To što ti pričaš je ribolov na kratke staze dan dva, i tu ti igra tvoj parfem, a šta ćeš posle sjest i plakat.

Šta ako je netko prije tebe lovio na toj poziciji istom aromom kao i ti, samo što je imao loš miks za probavu šarana..

Jedno je ići dan dva na neku vodu na kojoj više nećeš loviti, druga stvar je tvoja matična voda gdje loviš tjekom cjele godine.

Na toj vodi onda hraniš konstantno kvalitetnim miksom netrebaju ti arome, ništa manje se nećeš naloviti od ostalih..

Link to comment
Share on other sites

Vidi,ko mace muskatlu bi te ljudi iscepali koliko god hoces dana...........tema je Skvid jagoda,jezero Kudos,izuzetna boila Skvid jagoda,verovatno  je caka u aromi a ne miksu,neka me isprave ljudi koji tamo dobro love na to ako nisam u pravu  8)

Link to comment
Share on other sites

Vidi,ko mace muskatlu bi te ljudi iscepali koliko god hoces dana...........tema je Skvid jagoda,jezero Kudos,izuzetna boila Skvid jagoda,verovatno  je caka u aromi a ne miksu,neka me isprave ljudi koji tamo dobro love na to ako nisam u pravu  8)

 

Neznam koliko si dugo u ozbiljnom šaranskom ribolovu, ali po tvojim izjavama čini mi se jako kratko.

Po tvojoj teoriji lovi 20 ekipa kup na jezeru Kudos, sa aromom Squid-Jagoda i svi imaju isti broj riba ili približan.

Hoćeš reći da u svoj jalovi miks ubaciš samo aromu Squid-Jagoda i rasturićeš ribu, dok onaj sa dobrim miksom, druge aromome nema šta tražiti pored tvoje boile tj. arome..

Koliko je meni poznato, šaran prvo proba boilu pa tek onda zaključuje dali je to dobro ili loše po njega..

Vjeruj mi da se neće masovno hraniti onom boilom koja ne zadovoljava njegove osnovne potrebe..

Za kraj pošto vidim da me nisi skontao, tko je rekao da ću ja loviti boilom bez arome, Čarobna boila je uvjek tu..

Link to comment
Share on other sites

Neznam koliko si dugo u ozbiljnom šaranskom ribolovu, ali po tvojim izjavama čini mi se jako kratko.

Po tvojoj teoriji lovi 20 ekipa kup na jezeru Kudos, sa aromom Squid-Jagoda i svi imaju isti broj riba ili približan.

Hoćeš reći da u svoj jalovi miks ubaciš samo aromu Squid-Jagoda i rasturićeš ribu, dok onaj sa dobrim miksom, druge aromome nema šta tražiti pored tvoje boile tj. arome..

Koliko je meni poznato, šaran prvo proba boilu pa tek onda zaključuje dali je to dobro ili loše po njega..

Vjeruj mi da se neće masovno hraniti onom boilom koja ne zadovoljava njegove osnovne potrebe..

Za kraj pošto vidim da me nisi skontao, tko je rekao da ću ja loviti boilom bez arome, Čarobna boila je uvjek tu..

ako bi mogao ja da se prilkjucim,u principu se slazem sa svim sto si napisao...

I po meni na prvom mestu za uspesan ribolov je na prvom mestu mesto,

drugo vreme kisa,vetar,sunce,pun mesec,pritisak... i na trecem mamac.

Slazem se,i moja teorija je da je sve u mixu aroma je tu usputna stvar... Mislim da ako je mix dobar i u njemu ima sve st treba i kako treba da je aroma nebitna.. Pogotovo sto kod nas a mislim i sire niko nije pravio neku analizu kada bi se u isti mix identican na istom mestu,u istim vremenskim uslovima stavljale razlicite arome,da li bi bilo razlike koju aromu pre uzima i koju vise uzima ako je sve ostalo isto...  Isto tako mislim da mix samo sa aromom i eventualno amino kiselinom bez dodataka praskova,hemije i raznih "neophodnih revolucionarnih stvari" ima duze da drzi ribu i konstantno da jede... Pricamo o malo duzem vremenu na vodi iz komada i slobodnom ribolovu... 

Ali onda kad gledam pecanje na zig rig sve moje teorije i sve ono sto sam godinama ucio i primenjivao pada u vodu.... stiropor sa 0 hranljive i nutritivne vrednosti ubi ribu a pored mi sa kvalitetnom boilom gledamo... opet u pravu si peca neko na gumeni kukuruz sa parfemom on jede spod pa pojede gumeni,ali sta jede kod ziga tu ni nema sta da pojede osim mrvica koje lebde kroz slojeve  vode koje verovatno da mu prodju kroz skrge ni ne dodju do stomaka da oseti sta je... 

Zig rig je bar meni poremetio sva shvatanja oko hvatanja sarana i savrsenosti mamca i svih ostalih teorija... mislim da se u stvari riba kod zig riga hvata na foru i prevaru tj. da se hvata jer je trenutno tu belji u tom sloju vodu 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slazem se i ja u potpunosti sa zvonetom i shoshonom i kao sto si lepo reko vlado da je mesto broj jedan pa broj dva vremenski uslovi i onda mamac na trecem mestu. I lepo si napisao da kad vidis zig rig onda kazes sta jede i gde je tu nutritivna vrednost ali onda samim tim sto mu mamac plasiramo na lokaciji gde on boravi mi ostavljamo hranljivu vrednost kao trecu opciju i lokaciju kao drugu opciju i dolazimo na ono sto smo i sami prvo rekli mesto je najbitnije.

A meni je zig rig jos vise utvrdio teoriju da je na prvom mestu lokacija ili mesto pa onda sve ostalo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neznam koliko si dugo u ozbiljnom šaranskom ribolovu, ali po tvojim izjavama čini mi se jako kratko.

Po tvojoj teoriji lovi 20 ekipa kup na jezeru Kudos, sa aromom Squid-Jagoda i svi imaju isti broj riba ili približan.

Hoćeš reći da u svoj jalovi miks ubaciš samo aromu Squid-Jagoda i rasturićeš ribu, dok onaj sa dobrim miksom, druge aromome nema šta tražiti pored tvoje boile tj. arome..

Koliko je meni poznato, šaran prvo proba boilu pa tek onda zaključuje dali je to dobro ili loše po njega..

Vjeruj mi da se neće masovno hraniti onom boilom koja ne zadovoljava njegove osnovne potrebe..

Za kraj pošto vidim da me nisi skontao, tko je rekao da ću ja loviti boilom bez arome, Čarobna boila je uvjek tu..

Sta je po tebi ozbiljan saranski ribolov?...i cini mi se da ja nisam spomenuo 20 ekipa na Pavlovcima,radi se o pecanju godinama unazad,recimo od jedno 2000. pa na ovamo........

Link to comment
Share on other sites

pecanje u osnovi i jeste prevara... nasa poenta jeste upecati a ne kvalitetno nahraniti ribu... slazemo se svi da je dobro mesto preduslov za dobar ribolov... nije direktno proporcionalno ali na mnogim nasim komercijalama dobro hraniliste cini dobro mesto ili ga bar znacajno popravlja... boila na dlaci po meni je daleko manje bitna od boili nahranilistu (naravno ako se peca duze) iako ljudi cesto idu logikom 200din boila - bice dobra za hranjenje... sve u svemu, teorija koju sam izneo odnosi se iskljucivo na hranjenje i pecanje boilom, dakle bez gumenjaka i papuce. I tu mislim da je miris i kvalitet miksa daleko bitniji od arome koja se dodaje... A sto se globalnog ribolova tice naravno da ima daleko uspesnijih metoda sto guma i sundjer dokazuju... Prvenstveno zato sto opstanak sarana nije uslovljen nasim hranjenjem, tako da je prevara ribe koja nije gladna daleko efikasnija od tovarenja cak i najsavrseniom boilom.

Saran ipak ne moze na osnovu mirisa da spozna kvalitet i ukus hrane, kako su to tvrdili neki strucnjaci ovde na forumu...

kakvi amini kakvi bakraci podjes u papucama na pecanje poneses jedan dezodorans na vodu i eto ribe  :yahoo: pod uslovom da imas udicu i stap  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

U pravu si,jedna od najvecih zabluda sarandzija je ta "ma bice ova boila dobra za hranjenje a za udicu mu spremam 100gr one moje od 200eura...."  
a u stvari po meni boila na udici je bitno samo da ima miris ko ona sa kojom se hrani moze da bude zuto i belo brasno sa aromom on kad krene na tu boilu sto je na udici on je tvoj.... on ne zna sta je u toj boili sto je na udici... hranis kvalitetnom boilom u nebitno kojoj aromi on ce tu hranu da jede vidice da mu se svidja i samo je bitno da isto mrise i ta na udici da bi je uzeo i onda je upecan... 

ja npr. obicno pre pecanja od 7-10dana idem obicno dva puta pre toga da hranim 7-8dana pre pecanja ponesem sve restlove  i ostatke razno raznih boila sto imama malo onih sa kojima cu da hranim i pecam 10dana  i bacim,4dana pre pocetka malo tih raznih a vise ovih na koje pecam,i onda kad odem samo bacam te na koje pecam... meni se bar tako pokazalo naj efikasnije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ganic se dobro javio...Triga je po meni vrhunski miks ali zasto vecini ljudi ne peca,jedan od njih je i drug iz Leskovac  :give_rose:  ....jednostavan odgovor,aroma! Druga stvar je sto Zvone iliti Soson peca samo na jednom jezeru jer kod njega u HR je tako,sklepaju neki miks da je DZ i tovare nemilice i naravno da se riba navuce na to,evo malopre gledam nekog strucnjaka,kaze nismo ponijeli puno boila,samo 50 kila i to se odrazilo na snas neuspeh......hahahahaha

Link to comment
Share on other sites

U pravu si limare nikad nisam imao niti napravio dobru trigu. I nakon potrosenih kesa i kesa trige sam od nje digo ruke. I po meni nije nikakav s obzirom da sam znao sa drugim mixevima na razlicite varijante i sa svakakvim kombinacijama pai bez aroma dobiti ribe a sa trigom nikako . Tako da ja od istine ne bezim i kazem digo ruke od trige .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali onda kad gledam pecanje na zig rig sve moje teorije i sve ono sto sam godinama ucio i primenjivao pada u vodu.... stiropor sa 0 hranljive i nutritivne vrednosti ubi ribu a pored mi sa kvalitetnom boilom gledamo... opet u pravu si peca neko na gumeni kukuruz sa parfemom on jede spod pa pojede gumeni,ali sta jede kod ziga tu ni nema sta da pojede osim mrvica koje lebde kroz slojeve  vode koje verovatno da mu prodju kroz skrge ni ne dodju do stomaka da oseti sta je... 

Zig rig je bar meni poremetio sva shvatanja oko hvatanja sarana i savrsenosti mamca i svih ostalih teorija... mislim da se u stvari riba kod zig riga hvata na foru i prevaru tj. da se hvata jer je trenutno tu belji u tom sloju vodu 

 

Probaj da pecaš na Zig, al da prije toga ne hraniš poziciju pa mi reci kakav ćeš rezultat imati.

Upravo i je caka kod Ziga da šaran nema gotovo ništa opipljivo da jede zato se i lovi na spužvicu, ali ti zato prihranu bacaš što bliže mamcu.

Zato sam i objašnjavao u prijašnjim postovima da šaran prvo proba hranu, pa tek onda odlučiva dali će je jesti u većim količinama.

Proba i spužvicu al bude uhvaćen i nikada ne sazna kakav je okus, zato ne hraniš šarane spužvicama logično..

Link to comment
Share on other sites

U pravu si,jedna od najvecih zabluda sarandzija je ta "ma bice ova boila dobra za hranjenje a za udicu mu spremam 100gr one moje od 200eura...."  

a u stvari po meni boila na udici je bitno samo da ima miris ko ona sa kojom se hrani moze da bude zuto i belo brasno sa aromom on kad krene na tu boilu sto je na udici on je tvoj.... on ne zna sta je u toj boili sto je na udici... hranis kvalitetnom boilom u nebitno kojoj aromi on ce tu hranu da jede vidice da mu se svidja i samo je bitno da isto mrise i ta na udici da bi je uzeo i onda je upecan... 

 

ja npr. obicno pre pecanja od 7-10dana idem obicno dva puta pre toga da hranim 7-8dana pre pecanja ponesem sve restlove  i ostatke razno raznih boila sto imama malo onih sa kojima cu da hranim i pecam 10dana  i bacim,4dana pre pocetka malo tih raznih a vise ovih na koje pecam,i onda kad odem samo bacam te na koje pecam... meni se bar tako pokazalo naj efikasnije

 

Upravo tako to je ključ uspjeha konstantno hrani kvalitetnom boilom ( nekima kvaliteta znači natrpaj što skupljih komponenti u miks, što je daleko od istine ).

Kada šaran kroz jedno određeno vrijeme počme uzimati tu boilu i stekne povjerenje u nju, više ti nije bitno koji ćeš parfem koristiti u svojoj boili.

Šranski ribolov je jedna nauka, i kroz godine slažeš mozaik sličicu po sličicu, netko ga prije netko kasnije složi, a neki nikada..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zvone,kad mace dovati muskatlu ostanu samo froncle od nje,tako bi i ti prosao pored majstora s parfemom koji je nista drugo nego miris  8)

 

Dali se ovo odnosi na boilu sa mirisom parfema ili je tebi svaki miris parfem, daj mi to malo bolje pojasni.

Link to comment
Share on other sites

Zvone slazem se sa tobom u potpunosti da su sve stvari koje si naveo jako bitne i preduslov za uspesan ribolov,ali da je aroma veoma bitna jeste i to potpisujem. Posto kao i ti skoro celu sezonu provodim na jednoj vodi riba mi u 90% jela samo jednu aromu. Koristio sam potpuno isti mix,istu hemiju i menjao samo arome. Cak sam koristio istu aromu ali samo od jednog proizvodjaca jede razbija dok ostale kud i kamo neki griz.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...