Jump to content

Daiwa Tournament Basia


Recommended Posts

Vase misljenje i iskustva,na nekom forumu (ne znam na kome) sam procitao da ne treba spulna da bude u gornjem polozaju kod daljeg zabacaja jer moze doci do krivljenja osovine?U pitanju je Basia Tournament QD 45? 

Link to comment
Share on other sites

Kod svake masinice moze da dodje do krivljenja osovine ako je spulna u gornjem polozaju, i ako se vuce na silu , prilikom kacenja za sprud ili na neku podvodnu prepreku. ali kod zabacivanja neverujem....

Link to comment
Share on other sites

Pa u principu je moguce iskriviti i cev od tenka, samo ako se covek dovoljno potrudi. To sa krivljenjem spulne u gornjem polozaju prilikom zabacaja, nema bas nikakve veze sa realnoscu. Imam basie vec 7 godina, i mada ih nisam bas previse koristio, ipak su bile na vodi dovoljno da budu propisno istestirane. Nikada ni jedan jedini  problem nisam imao.

Drugar, koji bas i ne stedi pribor i uvek ga testira do krajnjuh granica, ih ima i intenzivno koristi vec 9 godina i na komercijalama i na divljim vodama, i dalje su mu u odlicnom stanju.

Iako deluju nezno, to su dalekometne haubice namenjene za ozbiljno pecanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

nije da nije moguce narocito ako se koristi rukavica i najlon pri zabacivanju drzi na prstu a ne uz stap tako da je sva sila zabacaja u tacki oslonca a to je vrh spulne .neznam dali me razumete ali spulna sigurno trpi neko opterecenje dali je ono dovoljnop veliko da iskrivi osovinu to neznam ali ako prst sa najlonom nije uz stap sila na spulni zasigurno postoji ....nekazem da proizvodjac nije i to uzeo u obzir prilikom izrade ....pokusao sam da nacrtam i dosao do zakljucka da je najveca sila na spulni dok stap nepodignemo u vertikavu posle toga sila nestaje ...

6oYBh0.png

Link to comment
Share on other sites

Imam navedene masinice i sluze me evo nekih 4 godine neprestano. Nema sta im nisam radio. I dan danas su kao nove. Vjeruj da su to gluposti obicne koje si citao. Puno je zavidnih budala na ovom svijetu koji ne mogu da priuste neke stvari sebi pa ajde onda da pljujemo po tome.

Meni jedino sto pada na um kako bi mogla osovina da se iskrivi je ako si toliki idiot pa na zakacki vuces najlon unatrag a da pri tome nisi isti obmotao oko ruke i onda sva sila vuce prelazi na osovinu. Nista i nikako drugacije. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tesko da ce tako saviti taj materijal,ja sam vuso kao konj X puta sa Emblemima pa im nije nista,MOZDA moze samo ako padne umasinica na spulnu pod nekim uglom mada verujem da ne bi,ipak je to masina :-D
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Xaxaxaxaxaxa bane je genije.prst rodjaci je osnova svega.ja cu u moje masine da ugradim karbonske osovine da mogu da se vrate na prvobitan polozaj i samim tim postignem i dalji izbacaj .e cuti i pecaj bre ona snala odgore napravljena od šestice atmature a ne osovina.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

e moj sremac ajmo za vikend iza bazena da bacamo i da merimo kolika sila deluje na spulnu .vidi nisam rekao da je ta sila dovoljna da moze da iskrivi spulnu nego da postoji .probacemo sa prstom uz stap i sa prstom koji nije uz stap da vidimo ima li razlike .mericemo tako stocemo koristiti najlone od 0,10 pa na gore sa sokom ali tako da izmedju prsta i masinice ostane tanak najlon pa ako pukne sila je veca ako ne ona je manja od nosivosti najlona ...i mene bas zanima kakvi ce rezultati biti ....

Link to comment
Share on other sites

Tesko da ce tako saviti taj materijal,ja sam vuso kao konj X puta sa Emblemima pa im nije nista,MOZDA moze samo ako padne umasinica na spulnu pod nekim uglom mada verujem da ne bi,ipak je to masina :-D

to su dve potpuno razlicite masinice, sa razlicitom visinom spulne... kod dugackih osovina kada je spulna u gornjem polozaju postoji mnogo vece opterecenje na osovinu nego kod masinica sa normalnom visinom spulne... posebno ako masina ima super slow pa se spulna duze zadrzava u tom polozaju

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...