Jump to content

Ada Safari


nesa

Recommended Posts

A mozes i da probas starim kukuruzom samo ga potopis na 2 dana da nabubri i osusis i kupis 2 pakovanja pva vrecica onih malo vecih. I prvo nahranis vrecicama a pecas na suvi kukuruz nekuvani. Preprosle godinepreko 20 riba za dan nijedna nije bla ispod 10kg. Od tada nisam pecao na safariju

Link to comment
Share on other sites

Probaj hleb! Gledao sam kako pecaju na hleb (zig rig klasican). Predvez nekih metap i jace udica 2-ka i kora hleba kao dlan i to je to bez indikatora na dva stapa bukvalno vidi ribu kada na povrsini pokupi hleb. :rofl: :rofl:

Smesno ali jbg ao jedino upecaju preko 10 riba kada je bas toplo

Znam da je zig resenje ali zabranjen je i tamo. Neki to ne postuju ali ja nisam od tih. Pecao jesam sa malo duzim predvezom (30 cm) koliko je i dozvoljeno i prolazio bolje nego na samom dnu ali generalno dosta slabije nego na prolece ili u jesen
Link to comment
Share on other sites

I moj drugar peca fider koji je takodje zabranjen pred cuvarem koga boli k...c, odnosno upravu boli ali nije to poenta. Rekoh nisam taj tip koji voli da krsi pravila. Ako mi ne odgovaraju pecacu negde drugde. Inace ne preferiram Safari, idem cisto drugara da ispostujem.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nikad nisam  pecao pa bih pocetkom decembra mozda otisao.Citajuci temu I pregledajuci njihov sajt mogu da zakljucim po vasim preporukama da je desna strana od restorana I na drugoj strani preko a pozicije od 1-5 dobar izbor za to vreme.Ne znajuci pravila procitam I vidim da nisu dozvoljene rakete I spombovi pa vec tu imam pitanje.Recimo kada bih se odlucio za bacanje spoda tj secerca kako bih to izveo osim prackom.Pitam jer ne znam razdaljine a  ne volim rastrkanu hranu ni leti a tek ne u ovom periodu.Drugo pitanje bi bilo na koji nacin se stize do pozicija sa druge strane I gde ostaju kola.U stvari ovo su tri pitanja:Razdaljine do sajli-krseva,nacin prezentacije secerca(osim usoljavanje pa pva) I dolazak do pozicija.Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam  pecao pa bih pocetkom decembra mozda otisao.Citajuci temu I pregledajuci njihov sajt mogu da zakljucim po vasim preporukama da je desna strana od restorana I na drugoj strani preko a pozicije od 1-5 dobar izbor za to vreme.Ne znajuci pravila procitam I vidim da nisu dozvoljene rakete I spombovi pa vec tu imam pitanje.Recimo kada bih se odlucio za bacanje spoda tj secerca kako bih to izveo osim prackom.Pitam jer ne znam razdaljine a  ne volim rastrkanu hranu ni leti a tek ne u ovom periodu.Drugo pitanje bi bilo na koji nacin se stize do pozicija sa druge strane I gde ostaju kola.U stvari ovo su tri pitanja:Razdaljine do sajli-krseva,nacin prezentacije secerca(osim usoljavanje pa pva) I dolazak do pozicija.Hvala.

Pelete i boile bacaj druze. Daljine su do 50m, mozes i kobrom i prackom. Spod ti ne treba. Sa druge strane dolazis tako sto nastavis 100m pravo skretanja ka parkingu restorana pa tu skrenes levo zemljanim i dosta dzombastim putem do pozicija 25-30. Tu pored ograde mozes i kola da ostavis

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  :hi: Shoga mislim da sam procitao da te pozicije od 25-30 nisu dozvoljene za pecanje radnim danom a ja bih tada otisao.Konkretno 04.12. ponedeljak.Mislio sam na pozicije od 1-4.Ne znam da li moram da vracam kola negde na parking pa bi mi to bio problem.Nadam se da cu sresti nekog od ex ako budem isao tada.Prva varijanta mi je bila Ub ali mi danas Bobi rece da planiraju da stopiraju sezonu pa mi je Ada izgledna voda da nesto I upecam kad se vec mrznem.

Link to comment
Share on other sites

Kola ostaviš na parkingu kod restorana i onda ides peške

Na sve pozicije možeš samo peške da dodjes.

Najbliže su ti pozicije 14-24 to je 100-200m od kola

Jedino 25 je desno i tu ima kapija

A desno od 25 ka 30 isto peške

Mislim da ni na jednoj poziciji nema više od 30m da se zabaci,može da baciš čime hoćeš i rukom ako malo jače zapnes

Mamce i taktiku neznam šta bi ti rekao nisam pecao tamo 5godina

Milance je princ kade safari

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:hi: Shoga mislim da sam procitao da te pozicije od 25-30 nisu dozvoljene za pecanje radnim danom a ja bih tada otisao.Konkretno 04.12. ponedeljak.Mislio sam na pozicije od 1-4.Ne znam da li moram da vracam kola negde na parking pa bi mi to bio problem.Nadam se da cu sresti nekog od ex ako budem isao tada.Prva varijanta mi je bila Ub ali mi danas Bobi rece da planiraju da stopiraju sezonu pa mi je Ada izgledna voda da nesto I upecam kad se vec mrznem.

Do pozicija 1-5 ne mozes kolima. Kola ostavis kod restorana pa nosis opremu do tamo. I tacno je, ne rezervisu pozicije 25-30 radnim danom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala vam momci.Ima jos par dana da odlucim sta cu.Bas da nosim opremu kilometrima najverovatnije nece biti pa i da ne upecam nista pa ce neka bliza pozicija najverovatnije doci u obzir.Predpostavljam da mi ni marker netreba ili vec nije dozvoljen?Svodi se a pogotovo u ovom periodu na tuci u granje i kraj?
Link to comment
Share on other sites

Prihrana ti skoro da ne treba ni leti a kamo li zimi... tako da nemoj da se opterecujes kako ces dobaciti hranu... zimi mala udica, mali mamac kako bi sarko lakse usisao sistem... udice 10, 8 ili 6, boilica 8-12mm, pelet slicne velicine, dva zrna secerca, guma... sve te fine varijante dolaze u obzir... obavezno iz dipa... kod mene su u glavnom u pitanju vocne varijante... mali pva sa mikropeletama ili jos bolje ako te ne mrzi (kao mene) da pravis veci pva stik... to je dovoljna prihrana za zimsko pecanje... nemoj hraniti ako zelis da upecas nesto...

 

Leti tamo hrane ribu tako da ti ni tad neka ozbiljna primama ne treba... da bi nahranio cverglana prvo treba ti ogromna kolicina boila tako da je to suludo bacati nadrndane boile koje uglavnom cverglan pojede... saran je uglavnom sit i u gornjim slojevima vode... treba naci nacin da ga spustis (citaj sednes i molis boga da sidje) i prevaris... napravis kilogram najjeftinijih boila, bacis trecinu u startu i pecas levo i desno od toga da te ne bi drndao cverglan... cverglan to pocne da struze, glodje, jede... prvih par sati pomalo dodajes kako bi non stop cverglan ljustio i pravio od njih da kazem praskasto-mirisni oblak pri dnu... onda prestanes sa hranjenjem... cverglan posle nema konkretnu hranu pa se povuce (nema ni saran ali ni ne treba mu), ostaje samo onaj praskasto-misrisni oblak pri dnu u koji ce saran da sidje i pokupi nas mamac (nadamo se)... tako bar ja radim... leti naravno veca udica, 6, 4, 2, i veca boila 14-18mm

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Hvala Milance.Procitao celu temu I ne nadjoh toliko konkretnih informacija koliko u ovih par gornjih postova.Takva bi po meni trebala biti svaka tema ali svi nesto krijemo.Ne mogu da kazem da ne razumem I taj segment ovog naseg ribolova ali bar mozemo da podelimo osnovno.Vidim da je danas Dimicka bila I imala ulov.Mislim da je bila skroz levo od restorana da ne gledam sad koja pozicija.Cisto za info.Da razmotrimo I taj deo oko grupisanja ribe u ovim hladnijim danima.U svakom slucaju ja sam zadovoljan vasim odgovorima.Tnks.

Link to comment
Share on other sites

evo i ja da ti dam info,da juce smo bili na safariju levo od restorana na mestu 16,pecali smo samo na pva sa sitnom peletom i secercem uz koriscenje soli da ne bi topio pva, na udici je bila guma u dipu,pecali smo levo ka granju gde je bio samo jedan udarac ali riba je zavrsila u granju,na desno smo pecali ka restoranu i imali jednu ribu i jednu koja je isto zavrsila u granju,sve se desilo u periodu oko 10-11h,nakon toga i pre toga je sve izgledalo mrtvo i bez ikakvih desavanja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako nije tajna mozes li da kazes koja je pozicija bila u pitanju?Ja nisam mogao da se organizujem za ponedeljak kad sam hteo da idem a malo me I odbilo saznanje da na pozicije preko puta kafane moram peske da teglim opremu.Na ovu stranu mi se ne ide zbog setača I pitača.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...