Jump to content

Ada Ciganlija - USR Ada Ciganlija klub


yucarp

Recommended Posts

Prvi klub u Beogradu - "USR Ada Ciganlija", koji je po ugovoru o poslovno tehnickoj saradnji od preduzeca "Eko ribarstvo" d.o.o.-Valjevo - ribarsko podrucje zapad, dobio pravo organizovanja ribolova na Beogradskoj Adi.

Ada Ciganlija je kao centralna Beogradska voda dobila specijalni rezim ribolova. Svi ribolovci koji budu zeleli da pecaju na Adi Ciganliji, morace da imaju Ribolovacku dozvolu Republike Srbije (oko 5000 din) koja vazi za sve vode + 1000 din. za clansku kartu kluba, odnosno udruzenja Ada Ciganlija na godisnjem nivou.

Dok nije sezona kupanja, ribolov ce biti dozvoljen na celom jezeru, stim sto nocu ima samo ribolova u ogradjenom delu kod rampe to jest ulaza u Adu Ciganliju (gde su ribolovacke platforme). Kad sezona kupanja pocne ribolov ce biti dozvoljen samo u ogradjenom delu dano-nocno...

Pored pravila koja ce biti istaknuta naknadno uz detaljnije informacije, glavno pravilo glasi Uhvati i pusti... dakle sva riba ce se vracati u jezero!

Za sada sve informacije mozete dobiti na broj telefona kao i kupiti dozvolu i clansku kartu na: 064/9427238 - Nikola

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast na tome da se ada ciganlija vrati da kazem u ruke ljubitelja prirode i pecarosa,naravno svi znamo koliko ima ribe u adi ciganliji a to su tone i tone,koje su ubacene pred svetsko prvenstvo u beogradu,vise bih voleo da dobijem informaciju kakva ce biti kontrola i rezim pecanja ada ciganlija je velika voda a na takvima u masu slucaju dolazi do krivolova i odnosenja ribe raznoraznih ribokradica,vec ako bude takva prica voleo bih da se malo probudi svest kod ljudi sto se tice izlova,i naravno treba sankcionisati svaki slucaj ribo kradje da nebi doslo do unistavanja ribljeg fonda kao na ostalim jezerima nase lepe Srbije.

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se ribokradje tice, to je problem i na malim vodama, pa ocekujemo i ovde... Jedino sto zelim da apelujem kao sportski ribolovac, jeste civilna kontrola koju moramo imati kao razvijen svet i tako stititi sebe, svoje podrucje ribolova, svoje sarane! Ne biti tuzibaba, vec samo cuvati vodu za ribolov u sledecoj godini! Apelujem na sve catch and release ribolovce, ne samo na Adi vec i na drugim iole normalnim okolinama, cuvajte svoje, branite svoje !!! na adi podrska za tako nesto ce postojati !!! Naravno bice cuvana! Koliko, kako, pregovori oko resursa su u toku!

Iza ovih reci stojim kao clan udruzenja i Beogradjanin, sportski ribolovac koji ce se truditi da cuva jednu od svojih voda i svojim ponasanjem deluje da svim sportskim ribolovcima bude lepo...

P.S

Jednom sam video kako zena trese celu pikslu iz auta na semaforu, doslo mi je da je zgazim...ali to nisam ucinio sto mi je drago... ali nije mi drago sto je nisam prijavio ili slikao, jer je stoka... nisam ni imao kome... Na Adi ce biti kome ;-)...

Link to comment
Share on other sites

Sto se ribokradje tice, to je problem i na malim vodama, pa ocekujemo i ovde... Jedino sto zelim da apelujem kao sportski ribolovac, jeste civilna kontrola koju moramo imati kao razvijen svet i tako stititi sebe, svoje podrucje ribolova, svoje sarane! Ne biti tuzibaba, vec samo cuvati vodu za ribolov u sledecoj godini! Apelujem na sve catch and release ribolovce, ne samo na Adi vec i na drugim iole normalnim okolinama, cuvajte svoje, branite svoje !!! na adi podrska za tako nesto ce postojati !!! Naravno bice cuvana! Koliko, kako, pregovori oko resursa su u toku!

Iza ovih reci stojim kao clan udruzenja i Beogradjanin, sportski ribolovac koji ce se truditi da cuva jednu od svojih voda i svojim ponasanjem deluje da svim sportskim ribolovcima bude lepo...

P.S

Jednom sam video kako zena trese celu pikslu iz auta na semaforu, doslo mi je da je zgazim...ali to nisam ucinio sto mi je drago... ali nije mi drago sto je nisam prijavio ili slikao, jer je stoka... nisam ni imao kome... Na Adi ce biti kome ;-)...

Apsolutno se slazem i podrzavam ovakvo razmisljanje. To je i jedini nacin da se sacuva ova voda koja pretenduje da postane izuzetno atraktivno pecaliste.Posebno je interesantno sto je Ada mesto gde dnevno prodje hiljade ljudi, tako da ce svima (pa i onima koji nisu pecarosi)postati jasno i normalno, pravilo uhvati i pusti.Gde ce klinci moci da vide i da uce kako da se ponasaju prema ulovljenoj ribi, prirodi i kako se cuva ono sto je neko napravio.

Link to comment
Share on other sites

Ada je prelepa voda,pecao sam letos vise puta(posle dugo vremena)popodne i predvece,prvo sto nisu dali da se peca posle 19h,izuzetno retko su bila otvorena vrata za ulazak u ogradjen deo i sad zamislite kako izgleda preskakanje ograde sa opremom?!? ,ogradjeni smo bili kao majmuni a da ne pricam tek kako se ponasaju setaci,i nikako ne moze neko da mi kaze da je lepo...Ne smem da zamislim sta se desava na plazi oko kafica,steta sto za nas ne postoji neki deo gde je malo vise mira za nase uzivanje sto se tice vode gde ce bolje meni je ada od kuce 3min kolima stvarno lepo mesto za uzivanje ali sto se tice pecanja... nadam se da ce se sada nesto promeniti steta da takva voda bude samo mesto za vecernje lumperajke i kupanje u sezoni
Link to comment
Share on other sites

Da Joker, to je jedan od cdiljeva kluba ta edukacija ljudi setaca... Daleko od toga da bi Ada mogla biti saranski revir na kome ce se ljudi u potpunom miru i tisini opustiti... ima puno ljudi i u skladu sa tim ce se pristupati ribolovu, sta da se radi... Jedino onaj ogradjeni deo ce biti bolji u tom smislu sto nece biti direktnog kontakta sa setacima...
Link to comment
Share on other sites

Shiki, sto se dozvola tice mislim da ce biti ovako.. Ne drzi me za rec... Ko kupi godisnju srpsku dozvolu, taj ce automatski postati clan kluba Ade Ciganlije, ukoliko je neko vec clan nekog drugog kluba, on ce samo kupiti dopunu od 1000 dinara...

Sto se pecanja tice Vlado, moci ce da se peca i na drugiom mestima sem u ogradjenom delu, ali samo danju... Takva je Ada sta cemo ima puno drugih interesa sem ribolova... Ali za neke treninge, rekreativne ribolove... mislim da je zanimljiva voda, bar je meni...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...