Jump to content

Fox Ili Delkim


helko

Recommended Posts

mx ntx rts sps rs... ne razumem se u te Fox pistalice koji je koji i koji je kakav... nisam ni jedne koristio, verujem da su jako pouzdani,  ali mislim da je nedopustivo dati toliko novca za pistalicu kojoj se mulja i ljusti gumifikacija (takve sam vidjao).

delkim sam oduvek kritikovao, na stranu sto su meni licno bili odvratni, to je stvar ukusa... dugo smo koristili kumove txi sa bazom koja apsolutno ni na jednom ribolovu nije radila kako treba... te  krci, te ne pisti... uzas! ...nikad mi nije bilo jasno sto ih toliko hvalite... igrom slucaja pojavila mi se potreba za robusnom i pouzdanom pistalicom... progutao sam njihovu ruznocu i kupio delkim Ev za jedan set jer model sa bazom iz mog iskustva nema nikakvog smisla... da zanemarim i katastrofalnu zavrsnu obradu ta pistalica jednostavno ne pisti kad treba... stap blago zabacen u stranu, stap se savija u kiflu a signalizator ni da bekne... uskoro oglas.

ps: ovaj ce ih pojesti sve  :a018: http://www.sportskiribolov.co.rs/image/cache/data/alati/spro_carp-bite-indicator-130x130.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Od svih foxovih modela koje sam imao,kao i delkime txi, kao najbolji i najkompletniji bih izdvojio RX. Odmah zatim txi. 

U svakom slucaju, koji god da izaberes, neces pogresiti.

Naravno kupovina jednih ili druguh nema nikakve veze sa zdravom logikom, jer meni su jos uvek ispravni Robinsoni koje sam kupio pre 12 godina i platio ih 10 necega (evra ili maraka ne secam se), ali ime Fox ili Delkim prvenstveno sluze da upecaju ribolovca, pa tek onda ribu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E ovako porazgovarajte malo sa vlasnicima ribarskih trgovina u vasem mjestu koji drze i jedne i druge indikatore i prave dobar poso mislim na kolicinu prodate robe,pa onda zamolite iste da vam daju podatak koliko su imali reklamacija na Delkim txi+ od kad postoji a koliko na najbolje Fox indikatore i onda se javite!!!

Jedan fischermans partner u Becu radnja 1000 m2 proda godisnje 100-150 komada txi+ i jos barem 50 baza za iste i na svu kolicinu ima 0,5% reklamacije,a u prosloj godini prodo 6 setova foxa i tri na reklamaciji pa ti vidi!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

za sve delkimce .uzmite interceptor najlon ili neki slican i provucite ga na delkimu ;)

 

pada mu nalepnica ko da je od 4 funti 

 

Ako se malo ljulja rod pod onda imas betovenovu simfoniju

 

fox rx.lxr,dxr i tockic i vibracija i jednu stavr koja delkim nema podesavanje vibracije

CS najbolji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

za sve delkimce .uzmite interceptor najlon ili neki slican i provucite ga na delkimu ;)

 

pada mu nalepnica ko da je od 4 funti 

 

Ako se malo ljulja rod pod onda imas betovenovu simfoniju

 

fox rx.lxr,dxr i tockic i vibracija i jednu stavr koja delkim nema podesavanje vibracije

CS najbolji

Za sto ce ti vibracija molim te lijepo? Jel ti to stavljas rx plus pro u dzep ?  

 

Znaci napisao si totalnu besmislicu i mislis da si pronasao manu. Ona to definitivno nije!

 

To sto ne znas nastimati senzor osjetljivosti na manju osjetljivost pa ti se delkim javlja na svako micanje, opet tvoj problem ne delkimov. Zna se za sto sluzi veca senzitivnost. Proljece, kada riba osjetljivije uzima mamce. A dobro bi bilo i da stavis taj svoj rod pod na stabilnije mjesto.

 

O kakvom najlonu bolan pricas. Delkim moze da se namjesti da kada puhnes u njeg stvara zvuk, a da naslanjanje bilo kakvog najlona ne osjeti. Pricas i pises besmislice.

 

De ljudi nemojte pisati gluposti nego fakte, argumente koji stoje. Tako ce ova rasprava biti objektivnija.

 

Link to comment
Share on other sites

Bas me interesuje dal postoji neko na ovom forumu ko ima delkim ili fox a zeli one druge?

ja sam druze bio taj koji je imao prvo delkime a zeleo foxa pa uzeo fox m ili mx . A onda sam opet zeleo txi pa uzeo njih a zeleo rx ili sx i tako par puta dok nisam dosao do starog modela rx i sad nezelim nikad delkima . Kao sto uopste nisu isti stari rx i novi rx tako i delkimi nisu isti.Svako ima svoj ukus ali kad bi trebao da dam rx i da se vratim na delkime nebi pre bi uzeo nesto bas jeftino poput spro .
Link to comment
Share on other sites

ja sam druze bio taj koji je imao prvo delkime a zeleo foxa pa uzeo fox m ili mx . A onda sam opet zeleo txi pa uzeo njih a zeleo rx ili sx i tako par puta dok nisam dosao do starog modela rx i sad nezelim nikad delkima . Kao sto uopste nisu isti stari rx i novi rx tako i delkimi nisu isti.Svako ima svoj ukus ali kad bi trebao da dam rx i da se vratim na delkime nebi pre bi uzeo nesto bas jeftino poput spro .

Pa upravo to, ja pecam delkime a dobio sam skoro i fox (cak ni neznam koji a nije ni bitno) nikad se nebi menjao delkim jer je on za moje potrebe savrsen,smatram da je najveca prednost foxa sto nema laznu indikaciju(kad se oglasi to je riba 100%) ali i najveca mana sto nemoze da detektuje i najmanje pipanja - povlacenja mamaca a u isto vreme delkim ako te mrzi da nastelujes svaki put kad dodjes na pecanje prema postojecim uslovima imas  najveci problem jer zastitna kapa okrece tockice za stelovanje gde god hoce a o bazi i da nepricam cima te i drzi te budnim...Sve su to samo nase igracke ipak opet se svodi sve na isto neko voli zgodne ribe , neko debeljuskaste, stvar ukusa jer nesto sto je savrseno za drugoga za tebe ne...a u potpunosti se slazem sa nekima da se moze za mnogo manje love kupiti super pistalica od nekog treceg proizvodjaca...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam samo par pitanja pa bih voleo da mi neko iskreno kaze odgovor. Zar fox ntx-r set 3+1 ili delkim txi 3+1 set stvarno vrede 650-700 eura, zasto toliko vrede, sta to oni rade? Ili se najvise radi o onoj staroj izreci    "da vidimo ciji je duzi". Postujem izbor i mogucnosti [finansijske] svakog pojedinca ali imam misljenje da to ne vredi tih para. Izvinjavam se na odstupanju od teme ali mislim da ako neko da iskren i argumentovan odgovor da ce tako pomoci kolegi koji je i postavio pitanje u ovoj temi da se odluci. Pozdrav svima i hvala unapred bilo odgovora ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Ti si druze postavio pitanje dali bugati ili ferari stvarno vredi toliko para pa i sa autom od 5000-10000 isto sve zavrsavam pa cak i vise. Imaju druze ljudi pa prave sebi cef ili merak . A imaju i zasto toliko vrede nije isto nikako ono od 100 i 200e sa onim od 500 sigurno. A poso zavrsavaju i behr i spro cak znam ljudi na dinavu u najvece pecaju na one kineze od 2e i piste u piiiizz....m ....
Link to comment
Share on other sites

Ja znam sta sam pitao. Kad sednes u mrcedes ili ferari ili maserati ili bmw ili lexus osetis udobnost,moc motora ispod haube,brzinu.....itd. Znam za te modele jer sam ih vozio i vozim jer takav mi posao ali i dalje nerazumem sta na 50 grama plastike vredi toliko para. Nemozemo porediti tako kako si ti naveo. Usvakom od tih automobila se zna koliko kosta koji deo ,sama izrada tog auta i kad se na sve to doda markting+zarada fabrike+porez+prestiz koji kupac dobija....... dobije se krajnja cena proizvoda. 

 

PS. Ferari nisam vozio ali sam sedeo u njemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam samo par pitanja pa bih voleo da mi neko iskreno kaze odgovor. Zar fox ntx-r set 3+1 ili delkim txi 3+1 set stvarno vrede 650-700 eura, zasto toliko vrede, sta to oni rade? Ili se najvise radi o onoj staroj izreci    "da vidimo ciji je duzi". Postujem izbor i mogucnosti [finansijske] svakog pojedinca ali imam misljenje da to ne vredi tih para. Izvinjavam se na odstupanju od teme ali mislim da ako neko da iskren i argumentovan odgovor da ce tako pomoci kolegi koji je i postavio pitanje u ovoj temi da se odluci. Pozdrav svima i hvala unapred bilo odgovora ili ne.

Nekako mi se ona lisica uvukla pod kozu,svidja mi se maltene sve sto naprave,nisam merio ciji je duzi,bacam brate pare na svoje zadovoljstvo pa nek je i precenjeno ali meni je to gust.Znaju to dzukele pa nas deru oca im Engleskog,ali snovi nemaju cenu,jbg sto ih vise pretvoris u javu lepsi ces zivot proziveti.Ili imas mnogo love ili si loood dovoljno da das zadnju kintu za tako nesto,ni prsuta ne vredi 30 evra kg pa je kupuju i preradjuju u govna,ovo bar traje i pricinjava zadovoljstvo. :pardon:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nekako mi se ona lisica uvukla pod kozu,svidja mi se maltene sve sto naprave,nisam merio ciji je duzi,bacam brate pare na svoje zadovoljstvo pa nek je i precenjeno ali meni je to gust.Znaju to dzukele pa nas deru oca im Engleskog,ali snovi nemaju cenu,jbg sto ih vise pretvoris u javu lepsi ces zivot proziveti.Ili imas mnogo love ili si loood dovoljno da das zadnju kintu za tako nesto,ni prsuta ne vredi 30 evra kg pa je kupuju i preradjuju u govna,ovo bar traje i pricinjava zadovoljstvo. :pardon:

Posten odgovor. Ja sam i rekao da postujem svaciji izbor i mogucnost. Lepo je videti i imati skup pribor. Za mene su licno to samo snovi ali opet kazem ima dana. 

Link to comment
Share on other sites

Pa to je isto kad bi pitao sta vredi na bmw-u 50.000e? Brate mili vole kurve da se okrecu za bmw-om a bogami i ljudi koji vole dobra kola. Ali pitanje teme nije zasto bmw(delkim) kosta toliko koliko kosta nego sta je bolje- audi(fox) ili bmw(delkim).
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad bi se razumeo u pistalice kao u automobile znao bi sta na njima vredi. A posto je ovo forum o pistalicama a ne auto forum onda da kazem svoje misljenje zaporedjenje delkim -fox :

Za 70e koliko kosta delkim ev pandan je fox sx stari dobri. Sta sam hteo reci: novi jeftiniji modeli foxa tipa mx nisu ni za k.... . Fox SX i RX su neprevazidjene foxove pistalice!!! Ako hoces novu pistalicu za 70e kupis delkim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad bi se razumeo u pistalice kao u automobile znao bi sta na njima vredi. A posto je ovo forum o pistalicama a ne auto forum onda da kazem svoje misljenje zaporedjenje delkim -fox :

Za 70e koliko kosta delkim ev pandan je fox sx stari dobri. Sta sam hteo reci: novi jeftiniji modeli foxa tipa mx nisu ni za k.... . Fox SX i RX su neprevazidjene foxove pistalice!!! Ako hoces novu pistalicu za 70e kupis delkim.

ali kazi mu ti sta bi ti novi ev ili star sx.posto su tu po ceni
Link to comment
Share on other sites

Kad bi se razumeo u pistalice kao u automobile znao bi sta na njima vredi. A posto je ovo forum o pistalicama a ne auto forum onda da kazem svoje misljenje zaporedjenje delkim -fox :

Za 70e koliko kosta delkim ev pandan je fox sx stari dobri. Sta sam hteo reci: novi jeftiniji modeli foxa tipa mx nisu ni za k.... . Fox SX i RX su neprevazidjene foxove pistalice!!! Ako hoces novu pistalicu za 70e kupis delkim.

Ne razumem se zato i pitam. Zar forum i ne sluzi koliko toliko za edukovanje nas koji neznamo toliko. Meni moje pistalice rade perfektno vec dve godine. srednja klasa. I po kisi i po suncu. Ali mozda cu biti u mogucnosti za visoku klasu pa sam informativno i pitao sta ti signalizatori rade ili imaju u sebi da toliko vrede. Izgleda da se nesme ni pitati.  PS. Poredjenje sa autovima nisam poceo ja. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...