Jump to content

DIVLJE VODE


smrki

Recommended Posts

dali prihvatas drustvo kad se vreme sredi ,dosli bi sale i ja da se druzimo posto riba neradi da bar pravimo rostilj ...salim se ..... neodustaj od pecanja ali moras nesto da menjas ovo sto si dosad radio nije valjalo saznao si to najgorim mogucim nacinom na svojoj kozi ....ali nije ovo najgore ako sad odustanes i nenadjes sistem kako da upecas ribu sve ono vreme je baceno uzalud ali  ako budes nasao gde si gresio stekao si jedno veliko iskustvo .....moje skromno misljenje je da je u pitanju prezentacija mamca kao i sam mamac .....

Link to comment
Share on other sites

naravno da primam drustvo ... ma videcu sta je kako je kazem ti kolege pecaju dirketno na udicu dva zrna i na plovak najlon 0.40 i razbijali su ga proslih godina uopste nepecaju na dlaku ... teska je to voda za pecanje bas teska ali trba probavati i eksperimentisati... ja fala bogu imam volje pa polovinom marta krecem u akciju 

Link to comment
Share on other sites

iskreno receno ja pecanje previse volim da bi se nervirao zato sto neupecam nista ... Uzivam i oslobadjam se od svakodnevnog stresa i nervoze ... Sto se kaze oaza mira i uzivanja . A ulovi , nadam se da ce ih biti , rolacu boile kuvacu kukuruz probavacu sve i svasta ... Ipak je to divlja voda , ja verovatno nemogu ni u snovima da zamislim sta bi tu ribu privuklo ali jedno znam , mogu da eksperimentisem i uz malo srece dobijem to sto trazim .... Ja nemogu da docekam taj mart da krenem u akciju

Link to comment
Share on other sites

naravno da primam drustvo ... ma videcu sta je kako je kazem ti kolege pecaju dirketno na udicu dva zrna i na plovak najlon 0.40 i razbijali su ga proslih godina uopste nepecaju na dlaku ... teska je to voda za pecanje bas teska ali trba probavati i eksperimentisati... ja fala bogu imam volje pa polovinom marta krecem u akciju

Taj slucaj da nekada na reci bolje uzima kukuruz direktno na udici nego prezentiran na dlaci je dosta cest.

Sto je to nekada tako pojma nemam ali se desava!

Pa kad vec lovis iskljucivo kukuruzom i kazes da oko tebe love i imaju uspeh sa takvom prezentacijom mamca,nevidim razlog sto i ti nebi probao.

Koliko sam procitao da si u par navrata i soma vidjao. Ako on obilazi to mesto moj ti je savet da menjas lokaciju. Dok se njega neresis nema tu pecanja sarana

Moji poznanici su na kanalu Dtd kod N.Beceja jedno mesto ali bukvalno tovarili bolilama,nisu mogli sarana da upecaju bez obzira na sve. Dok jedan dan nisu klepili soma od oko 18kg koji je uredno upecan na boliu. Kad su njega na srecu upecali stvari su bile skroz drugacije.Znaci tek posle toga su na hraniliste poceli da se javljaju udarci sarana do tada ni bip.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa kukuruzom sam probao sve moguce varijante pecao sam cak i na valjak . Podizao sam mamac sa dna vracao ga na dno ... Pa kazem ti imam 3 mesta na toj vodi koja sam hranio i koja cu i dalje hraniti . na jednom mestu sam video mrcinu od soma azdaju i odatle sam se odmah prebacio na drugo mesto ... ali i na tom mestu gde sam video soma riba mi je bila u hrani jer izbacivao se kao lud i u hrani i ispred hrane bez obzirao sto se tuda motao som ... E sad taj som njemu verovatno nije dao mira i mozda je to razlog sto tu nisam imao ribu ... Ali sta je sa druga dva mesta gde mi je riba dolazila pod noge i to kakvi komadi ja sam bio zgranut sta tu pliva ... Mozda sam i preterivao sa hranom tovario sam kao lud sve pozicije ... ko ce znati sta se tu desavalo ... Nova sezona polako dolazi pa cemo ksperimentisati ali uglavnom na jednom mestu cu tovariti boilu to moram ispostovati ... Jer tamo koliko ja znam nikad niko nepeca na boilu ... Pecaju na valjak i kukuruz ... Mozda treba napraviti drugacije hraniliste od ostalih mozda je to fora 

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje vezano za divlju vodu, u pitanju je Tisa, drugar je kupio čamac i spustio ga u potezu kod Žabljanskog mosta. Da li ima neko iskustva u lovu na bolu na Tisi? Naravno prihrana kukuruc tretiran melegovim csp bio proteinom + boila. Planiramo da pecamo vikend kampanje naravno uz kratku prihranu pre izlaska na lokaciju. Neki savet, nesto od renomiranih mixeva, koja aroma, ako neko ima bilo kakvo iskustvo u lovu na ovoj vodi?

Link to comment
Share on other sites

Sa kukuruzom sam probao sve moguce varijante pecao sam cak i na valjak . Podizao sam mamac sa dna vracao ga na dno ... Pa kazem ti imam 3 mesta na toj vodi koja sam hranio i koja cu i dalje hraniti . na jednom mestu sam video mrcinu od soma azdaju i odatle sam se odmah prebacio na drugo mesto ... ali i na tom mestu gde sam video soma riba mi je bila u hrani jer izbacivao se kao lud i u hrani i ispred hrane bez obzirao sto se tuda motao som ... E sad taj som njemu verovatno nije dao mira i mozda je to razlog sto tu nisam imao ribu ... Ali sta je sa druga dva mesta gde mi je riba dolazila pod noge i to kakvi komadi ja sam bio zgranut sta tu pliva ... Mozda sam i preterivao sa hranom tovario sam kao lud sve pozicije ... ko ce znati sta se tu desavalo ... Nova sezona polako dolazi pa cemo ksperimentisati ali uglavnom na jednom mestu cu tovariti boilu to moram ispostovati ... Jer tamo koliko ja znam nikad niko nepeca na boilu ... Pecaju na valjak i kukuruz ... Mozda treba napraviti drugacije hraniliste od ostalih mozda je to fora 

 

Citam ovo sto si napisao i deluje mi jako zanimljivo,za mene je to pravi izazov kada vidis da je riba tu a nece na udicu! Da li si pecao konstantno par dana znaci da ti stapovi budu 24h u vodi? Mozda ima period dana-noci kada se intenzivno hrani!Da li si probao da pravis pauzu u hranjenju kada pecas? Jesi li siguran da ti je prezentacija mamca dobra? Meni se desavalo da vidim ribu da se muva na ili oko hranilista ali sam obicno u narednih 24h imao udarac,jer on ako je tu iznad hranilista mora u nekom momentu da se spusti dole da rucka,e sad ako je mnogo kukuruza na hranilistu sansa da uzme bas ta dva tri zrna na udici je mnogo manja,moras malo da istaknes mamac. Probaj da ubacis polako boile u prihranu po dve sake po hranjenju i jedan stap obavezno na nju. Meni se jednom desilo da u dva dana imam 5 pipanja ali ne i run,skratio sam predvez sa 17cm na 10-11 i u narednih par sati sam imao ribu.....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U sustini nama su inace kraci predvezi ... Nisam nikad nikad pecao 24h bez prestanka jer mislim da sam mu bio tu u udarnim terminima ujutru od pola 4 do nekih 12 - 1 i popodne od nekih 5 pa do 11 uvece... noc nisam pecao nikad tu jer prosle sezone su noci bile izuzetno hladne a tamo nemas gde ni sator da postavis ni krevet mala su mesta ja drugar postavimo 2 rod poda i bukvalno iz siprazija mi vire stapovi ... A i tamo komarci rasturaju  ;) .. e sad sto se tice dela price o prezentaciji mamca to stvarno neznam , ali vrlo je moguce da tu nesto nije u redu ... Ali opet razmisljam na jednom stapu uvek ide kukuruz sa podizacem , na drugom stapu ne i tako kombinujem svasta nesto ... Pravio sam pauze u hranjenju po nekad ali uglavnom su pozicije tovarene ... Bacio sam kukuruza mogao sam da odhranim jednu dobru krmacu  ;) ... Sala mala ... Hranjeno je redovno i puno ,desavalo se da se preskoci hranjenje ali jako retko. Jedino sto nikad tu nisam mogao da provalim je kada se ta riba hrani . Mi smo podeljeni u 3 ekipe koje pecaju tamo u prve dve ekipe su matorci stare sarandzije i oni jako dobro znaju sta rade , recimo pre dve godine to dvoje matoraca su uhvatili preko 200 riba sarana i amura ima dosta slika kao dokaz . a prosle godine uhvatili su 2-3 ribe i to 2 sitnija sarana i jednog velikog amura i oni kazu da neznaju sta se dogadja a pecaju na najjednostavniji sistem oni ljudi cak ni nemaju saranske stapove oni su old scool i boli ih uvo vataju ribu a ja sa mojim spejs satlom nista  :yahoo: salu nastranu zaista je prosla sezona uzas bila kise svaki drugi dan , meni se vise puta na pecanju desilo da mi se izmenjaju 4 godisnja doba za jedno prepodne , cas hladno , pa toplo , pa krene kisa da pada ko luda totalni haos ... U svakom slucaju hvala na savetima 

Link to comment
Share on other sites

U sustini nama su inace kraci predvezi ... Nisam nikad nikad pecao 24h bez prestanka jer mislim da sam mu bio tu u udarnim terminima ujutru od pola 4 do nekih 12 - 1 i popodne od nekih 5 pa do 11 uvece... noc nisam pecao nikad tu jer prosle sezone su noci bile izuzetno hladne a tamo nemas gde ni sator da postavis ni krevet mala su mesta ja drugar postavimo 2 rod poda i bukvalno iz siprazija mi vire stapovi ... A i tamo komarci rasturaju  ;) .. e sad sto se tice dela price o prezentaciji mamca to stvarno neznam , ali vrlo je moguce da tu nesto nije u redu ... Ali opet razmisljam na jednom stapu uvek ide kukuruz sa podizacem , na drugom stapu ne i tako kombinujem svasta nesto ... Pravio sam pauze u hranjenju po nekad ali uglavnom su pozicije tovarene ... Bacio sam kukuruza mogao sam da odhranim jednu dobru krmacu  ;) ... Sala mala ... Hranjeno je redovno i puno ,desavalo se da se preskoci hranjenje ali jako retko. Jedino sto nikad tu nisam mogao da provalim je kada se ta riba hrani . Mi smo podeljeni u 3 ekipe koje pecaju tamo u prve dve ekipe su matorci stare sarandzije i oni jako dobro znaju sta rade , recimo pre dve godine to dvoje matoraca su uhvatili preko 200 riba sarana i amura ima dosta slika kao dokaz . a prosle godine uhvatili su 2-3 ribe i to 2 sitnija sarana i jednog velikog amura i oni kazu da neznaju sta se dogadja a pecaju na najjednostavniji sistem oni ljudi cak ni nemaju saranske stapove oni su old scool i boli ih uvo vataju ribu a ja sa mojim spejs satlom nista  :yahoo: salu nastranu zaista je prosla sezona uzas bila kise svaki drugi dan , meni se vise puta na pecanju desilo da mi se izmenjaju 4 godisnja doba za jedno prepodne , cas hladno , pa toplo , pa krene kisa da pada ko luda totalni haos ... U svakom slucaju hvala na savetima 

Brate ako hoces iskreno. Ti nisi ni 20 % iskoristio i pokusao na tom mjestu. 

Tebi brate hladnoca i komarci smetaju? Da li se salis? 

Ako je to razlog zasto ne ostajes dan ili dva na pecanju, ostavi se pecanja skroz. 

 

Citao sam sve sto si napisao i stekao utisak da i nemas bas nekog puno iskustva sa takvim nacinom pecanja a to je na divljoj vodi. 

 

Kolege na forumu dali su ti par odlicnih savjeta. Ja bih jos nadodao. Bez obilnog hranjenja.Ne razumijem zasto hranis toliko i u velikim kolicinama, a zelis da ga uhvatis? Druga bi stvar bila da si rekao da ti pokusavas privuci ribe na spot, medjutim napisao si da sarane vidjas na tom mjestu u velikom broju. Znaci nema tu potrebe obilno hraniti. Oni su vec tu. Samo ih treba prevariti da uzmu tvoj mamac, a to ne ide sa obilnim hranjenjem.

 

Ili vec ako hranis sa tolikim kukuruzom onda ubaci odredjen procenat i konoplje kako bi ribama pomogao da to brze svare. Opste je poznato da sam kukuruz saran ne moze vrlo lahko da svari i kada se najede samo kukuruza potrebno mu je dugo da ga svari i da se ponovo odluci da jede, jos ako nije dovoljno skuhan onda se taj period varenja u njegovom stomaku produzuje. 

Kada citam ovo sve sto si napisao imam osjecaj da hranis nekvalitetno i da i to moze da bude jedan od razloga. Ukljuci nekad i neke pelete, to bar danas moze da se nadje jeftino. Ukljuci neko drugo zrnevlje, ne samo kukuruz. Jest on dobar, al' nije Bogom dan da samo sa njim hranis. Riba zeli nekada promjenu. Saran je radoznala riba. Probat ce svasta. Ako mu se svidi doci ce po jos. Ako ne, ode on dalje ili ce zaobilaziti to u sirokom luku. Obavezno probati sa boilama, lomljenim i citavim, bez dipanja. Zabacis ili spustis mamac iz camca i na njeg pospes saku spod mixa i saku boile i to je to. Ne diraj 24-36 sati da vidis sta ce se desiti.

Ili recimo velika pva kesica sa udrobljenim boilama i malo peleta unutra i zabacis na mjesto i cekaj, ne diraj duze vrijeme nista. 

 

Al' tvoj glavni problem u svemu ovome jest to sto ne pecas jedan duzi period na tom mjestu. Nego ti mislis da znas udarni termin. To ti je velika greska. 

Kako ces da znas koji je udarni termin kad nisi otpecao nikada recimo 5 dana iz cuga na tom mjestu pa da ti se riba javljala u odredjenom dijelu dana?

Ne mozes da znas ako nisi na vodi jedan odredjeni period. Dzaba sto dolazis svakodnevno. Mozda bas fulas onaj dio kad on jede dok si ti kuci!?

 

Kazes kolege ti rekle da pecas tako i tako i ti probao i nista. To meni smrdi da te lazu. Otkud znas da te ne lazu?

 

Tim prije sto nemas ulov.

 

I dobro su ti rekli i savjetovali te. Dobro je razlikovati se od drugih. Slobodno isprobaj sve sto ti padne na pamet. Ali prije svega, po meni i po onom sto si opisao, to mjesto zahtijeva da se peca par dana na njemu odjednom. 

 

 

PS: ako ti  bacaju mrezu na mjesto gdje pecas, promjeni ga. Saran na takvim vodama nauci da izbjegava mjesta gdje mu prijeti opasnost.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Carp Yo Yo druze ja ove tekstove nisam pisao jer mi treba savetnik napisao sam cisto kao cudnu jednu stvar koja se desila i nije mnogo ni bitna ... I iskreno da ti kazem zabole me strucno kako bi ko tu pecao i o svim savetima ... Drugo i drugo briga me sto nista nisam upecao celu sezonu , briga me i ako i ovu sezonu nista neupecam nisam kompleksas pa da jurcam za ribom ko budala. Najvazniji je izlazak na vodu i uzivanje a jos i ako bude runnnn to je kompletan dozivljaj ... Ono sto verovatno neznaju mnogi likovi sa foruma a to je da je pecanje hobi i da na pecanje idemo da bi smo uzivali i odmarali zivce a na drugom mestu je ulov barem kod mene ... A ribu cu upecati sigurno , toga se neplasim ... Nego hteo bi reci ja tebi nesto uzmi ti te sve svoje savete pa ih lepo umesaj u jednu kantu-jupolku pa dodji lepo da pecas ovde , otkricu ti koje je mesto , pa da te vidim i tebe i ko god zeli ... A sto se tice toga sto nemogu nocu da pecam , pa druze ja imam i posao treba da radim , nemogu da iem na pecanje ako nezaradim ... komarci mi nesmetaju a noci jesu hladne ali cak mi ni to nesmeta ... Nadam se da se neljutis ... Pozzz

Link to comment
Share on other sites

Meni je ova tema jako zanimljiva postala...i eto...

 

Druze savet carp yo yo ti je bio dobronameran...ti si taj koji se ljuti....covek hteo da ti pomogne, razumeo je pricu da trazis neki savet/misljenje...i ja sam ti hteo reci neka iskustva sa divljih voda , u stvari ja na drugim retko i pecam....ali posle ovog tvog posta predomislih se......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma sta ce mi saveti ... Provalicu ja to sam pa to i jeste cilj i svrha svega .. Ja se uopste neljutim samo kazem nije to bio cilj mojih pisanja da sad tu 50 ljudi prica o mom slucaju ... mislio sam da ce jos neko izneti neki svoj primer pa da pricemo o svemu  ali nije  ... Hvala zaista na dobronamernosti daleko od toga da se ljutim ... 

Link to comment
Share on other sites

Ma bre budalastine ja lepo napisah ali vidis sta se desava ... LJudi pecali su ga na plovak bez dlake stave dva zrna direktno na udicu i lome ga ljudi ... Nece jednostavno nece da jede , Najbolje da me je pitao jos i da li zabacujem stapove u vodu kad pecam ... Ljudi tema je divlje vode ja lepo napisah svoju proteklu sezonu ja sam mislio da ce jos neko napisati tako nesto slicno pa malo pricamo o tome ... Nemoguce da svi koji pecaju divlju vodu kad god odu na pecanje upecaju brkonju ???????

Link to comment
Share on other sites

Ja upecam...do sada nije bilo vode na kojoj nisam upecao sa manje ili vise muke i truda...nekada sam i posle vise dana ulovio na neku promenu sistema ili prezentacije za kratko vreme vise riba...ili na promenu dubine, nekada i preko neke moje granice da bi saran jeo...sve u svemu ako ima ribe i ako ne lovi niko ili retko lovi....neki problem postoji...mesto, dubina, mreze ili nesto peto....zato se i zove "divlje" vode.....bilo je i dana da nisam upecao nista...N I S T A...

 

A da budem malo jasniji...nekada sam pecao samo nocu iz ocaja na dubini od pola metra uz obalu.....nekada na 13-14m....nekada na kratak predvez i malu boilu ili 1-2 zrna kukuruza...nekada na #8 udicu a nekada na duzi predvez i klizno olovo, nekada na livadi i u mulju a nekada u ljutom kamenu (sve zavisi od tipa vode i tipa hrane koja je pristupacna ribi)....najcesce promene koje vrsim u vreme kada riba ne jede su u terminima hranjenja, kolicini i mestu u odnosu na zabacene stapove....naravno ako je mesto pravo..i dalje je na divljim vodama za mene mesto vise od pola uspeha....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao i na svakom pecanju ako imas dobro mesto zavrsio si i vise od pola posla ... Sve sam ja to probao druze , ako mi verujes jedan dan sam dosao i u trnutku sam bio u fazonu da vise stvarno neznam sta da pokusam , ali nije me te omelo da zabacim stapove , skuvam kafu i pustim misao u tri lepe  ;) E sad da neispadne kako sam  ja tu hranio samo kukuruzom, da objasnim od cega se sastojalo moje hraniliste... Stari kukuruz je toliko prokuvan da svako zrno ispuca , dodajem konoplju i pelet od konoplje i obavezno se deo kukuuza izblendira , dodamo i carpix naravno malo manju kolicinu da ga nepreplasim i tako ... Dakle nije bilo ono pusto hranjenje ambarcem... Sta znaci tovario sam puno ... Pa recimo za tri pecanja u 4 dana , znaci jedan dan pauziram zbog posla itd,ode jupolka jedna....

Link to comment
Share on other sites

Ovako je pocelo:

 

ja imam jednu cudnu pricu prosle godine od polovine marta hranim 3 mesta , na jednoj divljoj vodi , i lociram ribu nadjem ga kupa se rije kao lud , cese se od lokvanje iskace , u jednom trenutku recimo oko podne negde na povrsinu je izaslo jedno 7-8 podmornica nezna se koji je od kojeg veci po mojoj proceni ispod 10 kg nisu . I vidim da mi je u hrani ali na udicu nece . Preko 50 izlazaka i nije hteo . e sad vreme prosle godine je bilo uzas malo je varirao i vodostaj preko dana toplo , noci hladne ... sad gde traziti krivca tj u cemu ... Bacim koju saku pre pecanja posle pecanja opet hranjenje za sutrasnje pecanje medjutim nista ... Na sva tri mesta , bas sam oybiljno pristupio kampanji medjutim bez rezultata ... Ove godine cu da hranim tajgerom i boilom pa cu videti sta se desava ... Mozda treba i malo srece

pa vidi ja sam hranio spodom dakle kukuruz koji je dobro skuvan da popucaju zrna i partikle , pelet konoplje zito itd... Tu mulja nema kao ni podvodnih trava i uvek hranim ispred lokvanja , oko panjeva ili ako imam sljivu iznad vode tu obavezno hranim i uvek riba dodje na svakom hranilistu sam imao ribe ... I pecam u hrani ili nekad ispred hrane nekad sa podizacem nekad ne probao sam razno razne sisteme i nije hteo ... Boile uopste nisam bacao ... Moj kolega , stariji covek , ga peca na plovak i stavi dva zrna kukuruza na udicu i bum amur preko 10 kg , a imao je jos mnogo ulova doduse proslih godina . Ali i on kaze da nesto nije u redu jer tu posle 2 hranjenja moras imati ribu  ... a kod mene nece a gledam svojim ocima kupa se u hrani prolazi kroz lokvanje u jednom trenutku mi je u lokvanj uslo jato amura recimo 3-4 kg ... dosad se nije desilo tim starosedeocima te vode da hrane 2-3 puta a da nemaju ribu ... 

 

Voda je stajaca . lokvanj je 2-3 metra ispred mene pa ide cistina i onda uz drugu obalu isto tako 2-3 metra sirok pojas lokvanja . Ali lokvanj nije toliko gust . Jedan stap je uvek u mojoj obali ispred lokvanja gde i hranim jedan stap ispre lokvanja na drugoj obali takodje gde hranim i sa jednim stapom ispitujem tj izvidjac ... dno je tvrdo riba nema nikakve prepreke da pridje hranilistu a kupa se ujutru rano , vrlo cesto i u podne , i naravno predvece ... Kupa se dok pecam i to dosta dodje mi pod noge bukvalno i izlaze onako male perlice i zadrzavaju se na povrsini to mi zargonski zovemo saranska riska   ;) sto i jeste . dubina je kod mene u obali oko 1.5 m i onda ide skarpa i prelazi u dubinu od 3-4 metra na sredini . dubina u drugoj obali gde pecam je nekih 2 do 2,5 m . Panjevi su u mojoj obali takodje ispred lokvanja ... Pa evo jedna zanimljiva situacija imam sljivu iznad vode u mojoj obali i kad padaju sljive padaju mi direktno u hraniliste ispred lokvanja , i ja uzmem par sljiva i bacim jednu po jednu tu gde inace padaju i posle par sekundi jedan za drugim 3-4 komada iskoce doduse manji su ali bili su tu ... E sad jedna jako glupa stvar jedne veceri sam hranio a nisam video dvojicu likova koji me gledaju dok tovarim spod . i vec prekosutra kad sam dosao da pecam nasao sam sticne u vodi a kolega sarandzija mi kaze da je video dvojicu sa mrezom tu gde pecam i da se svadjao sa njima ali kako je stariji od njih nije mogao nista jer su bukvalno vadili noz na coveka uzas .... Mozda je odgovor u tome . a da desava se cesto da se ogroman som uvuce u hraniliste i tu je kraj price . Ja sam tu svojim ocima video soma aj da neispadne da lazem ali preko 50 kg video sam mu rep dok se prevrtao oko 2 m bi rekao da je imala mrcina.... Teska je voda za pecanje skroz ali ja necu odustati ove godine cu jos vise ici tamo da pecam necu odustati 

 

jesam naravno pecao sam na sljive ali nije hteo ... Jednostavno nije hteo da jede neznam zasto . Ima nas 6-7 koji pecamo tamo i za celu sezonu je uhvaceno 3-4 komada i to manjih ... Bas nikome nije hteo da jede . Jos ove kolegu su matorci stare sarandzije koji znaju sta rade i usput su i meni dali par saveta koje sam koristio ali bezuspesno ... Nadam se da ce ove godine da bude drugacije ... Hranicu boilom i tajgerom i naravno jedno mesto cu drzati sa kukuruzom pa cu videti sta ce se desavati . Bice mi dovljono jednog da capim da nesilazim odande  ;)

 

nisam ga pecao na boilu ni jednom ... Samo kukuruz i cukovi skoljka i med ... e da i tajger sam probao ali singl nisam hranio tajgerom ... Ma tu je celo prolece i leto ... Bitno mi je da sam ja nasao gde je riba u prolece idem u plici deo a na leto u malo dublji i tako probavacu sve i svasta dok ga nedobijem ... ima 3 mesta koja cu hraniti pa polako ... Ove godine cu boilu forsirati pa nadam se da cu moci da otvorim novi topic sa mojim mestom i ulovima   ;)

 

iskreno receno ja pecanje previse volim da bi se nervirao zato sto neupecam nista ... Uzivam i oslobadjam se od svakodnevnog stresa i nervoze ... Sto se kaze oaza mira i uzivanja . A ulovi , nadam se da ce ih biti , rolacu boile kuvacu kukuruz probavacu sve i svasta ... Ipak je to divlja voda , ja verovatno nemogu ni u snovima da zamislim sta bi tu ribu privuklo ali jedno znam , mogu da eksperimentisem i uz malo srece dobijem to sto trazim .... Ja nemogu da docekam taj mart da krenem u akciju

 

Sa kukuruzom sam probao sve moguce varijante pecao sam cak i na valjak . Podizao sam mamac sa dna vracao ga na dno ... Pa kazem ti imam 3 mesta na toj vodi koja sam hranio i koja cu i dalje hraniti . na jednom mestu sam video mrcinu od soma azdaju i odatle sam se odmah prebacio na drugo mesto ... ali i na tom mestu gde sam video soma riba mi je bila u hrani jer izbacivao se kao lud i u hrani i ispred hrane bez obzirao sto se tuda motao som ... E sad taj som njemu verovatno nije dao mira i mozda je to razlog sto tu nisam imao ribu ... Ali sta je sa druga dva mesta gde mi je riba dolazila pod noge i to kakvi komadi ja sam bio zgranut sta tu pliva ... Mozda sam i preterivao sa hranom tovario sam kao lud sve pozicije ... ko ce znati sta se tu desavalo ... Nova sezona polako dolazi pa cemo ksperimentisati ali uglavnom na jednom mestu cu tovariti boilu to moram ispostovati ... Jer tamo koliko ja znam nikad niko nepeca na boilu ... Pecaju na valjak i kukuruz ... Mozda treba napraviti drugacije hraniliste od ostalih mozda je to fora 

 

U sustini nama su inace kraci predvezi ... Nisam nikad nikad pecao 24h bez prestanka jer mislim da sam mu bio tu u udarnim terminima ujutru od pola 4 do nekih 12 - 1 i popodne od nekih 5 pa do 11 uvece... noc nisam pecao nikad tu jer prosle sezone su noci bile izuzetno hladne a tamo nemas gde ni sator da postavis ni krevet mala su mesta ja drugar postavimo 2 rod poda i bukvalno iz siprazija mi vire stapovi ... A i tamo komarci rasturaju   ;) .. e sad sto se tice dela price o prezentaciji mamca to stvarno neznam , ali vrlo je moguce da tu nesto nije u redu ... Ali opet razmisljam na jednom stapu uvek ide kukuruz sa podizacem , na drugom stapu ne i tako kombinujem svasta nesto ... Pravio sam pauze u hranjenju po nekad ali uglavnom su pozicije tovarene ... Bacio sam kukuruza mogao sam da odhranim jednu dobru krmacu   ;) ... Sala mala ... Hranjeno je redovno i puno ,desavalo se da se preskoci hranjenje ali jako retko. Jedino sto nikad tu nisam mogao da provalim je kada se ta riba hrani . Mi smo podeljeni u 3 ekipe koje pecaju tamo u prve dve ekipe su matorci stare sarandzije i oni jako dobro znaju sta rade , recimo pre dve godine to dvoje matoraca su uhvatili preko 200 riba sarana i amura ima dosta slika kao dokaz . a prosle godine uhvatili su 2-3 ribe i to 2 sitnija sarana i jednog velikog amura i oni kazu da neznaju sta se dogadja a pecaju na najjednostavniji sistem oni ljudi cak ni nemaju saranske stapove oni su old scool i boli ih uvo vataju ribu a ja sa mojim spejs satlom nista   :yahoo: salu nastranu zaista je prosla sezona uzas bila kise svaki drugi dan , meni se vise puta na pecanju desilo da mi se izmenjaju 4 godisnja doba za jedno prepodne , cas hladno , pa toplo , pa krene kisa da pada ko luda totalni haos ... U svakom slucaju hvala na savetima 

 

Zakljucak:

 

 druze ja ove tekstove nisam pisao jer mi treba savetnik napisao sam cisto kao cudnu jednu stvar koja se desila i nije mnogo ni bitna ... I iskreno da ti kazem zabole me strucno kako bi ko tu pecao i o svim savetima ... Drugo i drugo briga me sto nista nisam upecao celu sezonu , briga me i ako i ovu sezonu nista neupecam nisam kompleksas pa da jurcam za ribom ko budala. Najvazniji je izlazak na vodu i uzivanje a jos i ako bude runnnn to je kompletan dozivljaj ... Ono sto verovatno neznaju mnogi likovi sa foruma a to je da je pecanje hobi i da na pecanje idemo da bi smo uzivali i odmarali zivce a na drugom mestu je ulov barem kod mene ... A ribu cu upecati sigurno , toga se neplasim ... Nego hteo bi reci ja tebi nesto uzmi ti te sve svoje savete pa ih lepo umesaj u jednu kantu-jupolku pa dodji lepo da pecas ovde , otkricu ti koje je mesto , pa da te vidim i tebe i ko god zeli ... A sto se tice toga sto nemogu nocu da pecam , pa druze ja imam i posao treba da radim , nemogu da iem na pecanje ako nezaradim ... komarci mi nesmetaju a noci jesu hladne ali cak mi ni to nesmeta ... Nadam se da se neljutis ... Pozzz

 

 

ma sta ce mi saveti ... Provalicu ja to sam pa to i jeste cilj i svrha svega .. Ja se uopste neljutim samo kazem nije to bio cilj mojih pisanja da sad tu 50 ljudi prica o mom slucaju ... mislio sam da ce jos neko izneti neki svoj primer pa da pricemo o svemu  ali nije  ... Hvala zaista na dobronamernosti daleko od toga da se ljutim ... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

druze nisam ni postavljao pitanja ako nisi provalio .Te kako nemam gram sujete ni kompleksa ja opisah detaljno svoju proslu sezonu . Nevidim tu nista lose . E sad to sto pojedini ljudi ovde pecaju na forumu pa jedva cekaju neki ovakav tekst da bi kao artiljerci raspalili ja sa tim nemam nista a kome se tekstovi nesvidjaju nemra da cita to ti je to . A ni pitanja koja su mi ljudi postavljali sam odgovarao bas onako do detalja kako sam radio . A kako nisam jedini kome je prosla sezona bila uzas sto se tice ulova to su odgovri na sva moja razmisljanja vezana za ulove . Tema je divlje vode ja napisah svoju situaciju bez grama sujete i nekih drugih stvari , ocekivajuci da ce jos neko nesto slicno napisati pa da vidimo mozda se problemi kriju negde drugde. Razumelo je mene dosta ljudi koji su mi se ljudski javili na P.P tako da eto to je to .... Jeeydeeja su ljudi lepo pitali i jeydee im lepo odgovarao koliko vidim jedini koji prica sam sa sobom si trenutno ti i nije poenta pricati o mom slucaju dajte jos neke situacije pa da pricamo .... Uostalom nista nisam uvredljivo ili lose napisao da bih nekoga ljutio ispricao svoj slucaj neznam sto bi se drugi vredjali i ljutili mojim pecanjem Vrlo cudno

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...