Jump to content

Pomoc Oko Odabira Masinica:)


Recommended Posts

Pozdrav svima ! Prvo da se predstavim jer sam novi clan foruma :)Zovem se Marko i dolazim iz Podorice i imam 15 godina:)

Pecam na Skadarskom jezeru gdje se nalazi carstvo divljaka koje je ugrozeno od strane stotina krivolovaca a i same drzave ali o tom potom...:(

Treba mi pomoc oko odabira masinica koje sam planirao da uzmem u Srbiji i da ih dobavim do mene preko prijatelja :)

Nemam stvarno novca da kupujem svaki mjesec nove vec sada kad kupim nadam se da sam miran narednih 3-5 godina :)

Sada lovim na st 6000 ra od Shimana koje su sasvim pristoje masinice za svoju cijenu ali cu da ih mijenjam jer ove poklanjam bratu :)

Moja razmisljanja i dileme su na sledecim masinicama:

1.Daiwa Crosscast X 5000

2.Daiwa Crosscast BR LDA
3.Daiwa Emblem st 5000 a (Stara ona serija cuvena zuta )
4.Tica Galant Long
5.Okuma Distance Carp Pro 
6.Okuma Long Distance Surf
7.Okuma Trio Rex Surf

 

Od mnogih sam cuo da je Tica Scepter 9000 odlicna masinica za novac koji kosta a i da je ova Galant Long jos bolja jer je to ,,preuredjena,, Scepterica tako da i Scepter ulazi u odabir :) 

Hvala puno kolege i Bistro !

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na Trio rex Surf koje su otprilike 82e - 85e u Srbiji..i stapovi bih kupio nove ali ne sada odmah .. Koristim cormoran Uk-CARP 2LB limitirana neka serija kao dobio ih iz londona al stapove nigdje na netu da nadjem... za moje jezero 2lb su dovoljne ali cu ici ako Bog da do godine u Srb ili Hr na komercijalu ili nst pa ce mi jaci trebati:)
Link to comment
Share on other sites

Od navedenih Tica i Okuma su mozda najbolje rijesenje.

Na tvom mjestu bih potrazio Ticu Abyss tf9007, ima shimanov mehanizam(iskopirali ga odlicno) i jako je dobra za te pare.

Novu neces naci, ali polovnu na forumima mozes.

Moj prijatelj je sa njima pecao 5-6 godina, izuzetne role.

Link to comment
Share on other sites

Preporuka od prve dve daive beži. Ne kažem da su loše ali čangrljaju kada ih okrećeš na prazno imaš osećaj kao da koštaju 5eura. Od ostalih koju god da uzmeš nećeš pogrešiti stvar ukusa i kako kome koja mašina leži. Ja sam ti dao moju preporuku u postu iznad.

Pogledaj i ovo ja ih imam pa možda se svide i tebi odlična je mašina.

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam novu Ticu Galant i odusevijo sam se kakva je to masina za nekih 65 evra,imam i Tica Scepter i mislim da je Galant bolja i to dosta.

 

Kvik drag je perfektan,slaze konac mnogo bolje nego Scepter.

 

Spulne su bolje uradjene i sad Galant ima metalni klips za razliku od Skeptera gde je bijo plastican.

 

Galan je za nekih 60-70gr laksi a i nema unaj zvuk da sisti kad namotavas najlon.

 

Znamo da je Scepter veoma dobra masinica,ali moje misljenje je da je Galant bolja..........za dugovecnost videcemo za par godina

 

Bezi od prve dve Daiwe i znaj da uz Okumu carp pro ide samo jedna spulna.

 

E sad na tebi je da odlucis........

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,zanima me misljenje vas iskusnih sarandzija,sta mislite o ovoj masini? Planiram da uzmem tri kom,one koje sam hteo su prodate tako da je izbor spao na ove masine.Hvala.

Masina je shimano beastmaster xta 7000http://www.fishhunter.cz/fotky12806/fotos/_vyrn_5926xta.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Pozdrav svima, malo sam u nedoumici kao novi sarandzija koju masinicu da odaberem. Od silnih ponuda, sveo sam izbor na ove tri:

 

1. Okuma MAX4 Distance Carp Pro 60FD

2. Daiwa Crosscast X 5000LD

3. Daiwa Emcast Sport 5500

 

4. Shimano Aerlex 8000pg

 

5. Shimano Beastmaster 7000 XSA/XTA

 

Kakvo bi bilo vase misljenje?

 

 Hvala svima unapred.​

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, malo sam u nedoumici kao novi sarandzija koju masinicu da odaberem. Od silnih ponuda, sveo sam izbor na ove tri:

 

1. Okuma MAX4 Distance Carp Pro 60FD

2. Daiwa Crosscast X 5000LD

3. Daiwa Emcast Sport 5500

 

4. Shimano Aerlex 8000pg

 

5. Shimano Beastmaster 7000 XSA/XTA

 

Kakvo bi bilo vase misljenje?

 

 Hvala svima unapred.​

ili ja neznam da brojim ili ove slave me nesto zeznule pa vidim 5 ponuda ne 3 :)
Link to comment
Share on other sites

Moja topla preporuka za okumu max4 , mada i komotno mozes uzeti i okumu DCI jer je identicna kao max4 samo sto je crna , ja ih imam odlicne su ... Buvalno nemam jednu jedinu zamerku  

Hvala na preporuci. Mislim da će na kraju odluka pasti na Okumu max4, a i izgled je super. Nekako su mi Daiwine i Shimano mašinice suviše robusne i nisam siguran za kvalitet. Možda grešim, ali...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...