Jump to content

Octopus Sqvid


novomilosevo

Recommended Posts

A mene zanima sto svi mjesaju solarov mix s&o i club ili red herring, jer svaki recept koji sam dobio svi to mjesaju niko ne pravi na cistom miksu o&s. Jel to poboljsava boilu ili to ljudi rade ne znaju ni oni sami sto :) Pa ako moze ko iskusan da mi kaze nesto na tu temu..Pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mozda nisam iskusan da ti dam taj pravi odgovor ali da bi nesto mesao pogotovo ako nisi sam tvorac tog mixa znaci da to mozes raditi samo eto tako ti se nekad pokazalo tj dobio si ribu. Jer da bi znao sta zapravo dobijas ili radis tim mesanjem ta dva ili vise mixa ti bi trbao da znas sastav tih mixeva.A da ih znas ti ih nebi kupvao vec bi ih sam radio. Ljudi koji naprave svoj mix pa znaju sta su stavili pa ga doradjuju a sta li doradjuju ovi sto neznaju sta je unutra?
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Brate granicu sve objasnio !!!

 

A evo da pokušam ja da ti objasnim bar šta su moja saznanja u vezi kombinacije ta tri mixa

 

Postoji uverenje da je s&o mix malo "sporiji mix" dobar vrh ali malo sporiji ali drži ribu

 

Za red hering kažu da je brz mix brzo daje ribu ali riba brzo i odlazi ne drži je

 

A klub svi kažu najbolji i najlovniji solarov mix pogotovo pre desetak godina. Priča se da u tom mixu ima beef meal koji pravi tu razliku i pravi to da je club najbolji mix. E sad legende kažu da je pre par godina beef meal prestao da se ubacuje u club mix i da od tada taj mix nije više to to.

 

E sad znaci ljudi ubacuju red hering da bi "ubrzali s&o mix" a club jer je najbolji (tako su im rekli)

Ja ne znam da li je ovo istina ili ne,probao sam i čist i sa jednom i sa obe kombinacije i nikakve spektakularne razlike nije bilo

 

Poenta je bas u tome sto Ganic kaže,nemozes ti da ubrzava s ili usporavas mix drugim mixom kad neznas šta u njemu ima...

A 95% ljudi mesa ta tri mixa jer je tako čulo od nekog i to onda u pričama deluje mnogo ozbiljnije nego kad stavljaš samo jedan mix

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Club opasan miks na dugacke staze,nema greske da se napravi opasan Oktopus,Red Hering predobar miks ali sta uvati za dan to je,kasnije pauza dan-dva,divlja voda....mesanjem ova dva miksa dobijas neki balans koji i brze vata ribe a i vraca ih pre na novu turu,po meni 50-50 pomesas i to je,moze i 70-30,vrlo brzo se napipa dobitna kombinacija.
Link to comment
Share on other sites

U dosta slucajeva (govorim o slobodnom ribolovu) jednostavnost je sustina uspeha bez mnogo mrshenja konaca . Neznam zasto neko neveruje samo solarovom s&o pa mu dodaje jos necega ? Zar taj miks sam po sebi nema sve sto je potrebno da napravis mamac ? Nezove se za dzabe gotov miks . Po meni tu se doda liquid,jaja i gotovo 

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo zato sam i postavio pitanje, ja isto mislim da je s&o mix sasvim dovoljno ali sve do jedan recept sto sam dobio, nasao ljudi mjesaju ta 3 mix-a ali niko ne zna da mi objasni zbog cega :) Takvi recepti mi zvuce stavi sve top sastojke sto postoje i malo mrvljenog zlata ali ne Turskog ;) hehehe i to peca onda sto posto...
Link to comment
Share on other sites

Pa upravo zato sam i postavio pitanje, ja isto mislim da je s&o mix sasvim dovoljno ali sve do jedan recept sto sam dobio, nasao ljudi mjesaju ta 3 mix-a ali niko ne zna da mi objasni zbog cega :) Takvi recepti mi zvuce stavi sve top sastojke sto postoje i malo mrvljenog zlata ali ne Turskog ;) hehehe i to peca onda sto posto...
Link to comment
Share on other sites

U dosta slucajeva (govorim o slobodnom ribolovu) jednostavnost je sustina uspeha bez mnogo mrshenja konaca . Neznam zasto neko neveruje samo solarovom s&o pa mu dodaje jos necega ? Zar taj miks sam po sebi nema sve sto je potrebno da napravis mamac ? Nezove se za dzabe gotov miks . Po meni tu se doda liquid,jaja i gotovo 

tacno tako... ali je posto ne postoji savrseno onda se covek tezi ka necemu boljem... ili mozda ne boljem ali svakako drugacijem nego sto vecina peca... mnogi upropaste, al neko sigurno nadje kombinaciju koja bolje daje ribu u odredjenoj situaciji...

Link to comment
Share on other sites

Druze iskreno receno ja to sve radim na domacim miksevima , u koje znam sta stavljam i sta cemu sluzi , koji su vrlo lepo izbalansirani i u zavisnosti od boile koju pravim imam varijacije tipa da li ide liver ili s&o puder ili masel idt ... Tu je bitno da se komponente trpe tj da li idu jedna sa drugom . A stvarno ima lepih fish mikseva na forumu stvarno je sve objasnjeno samo se malo informisati o sastojcima i zacas napravis svoj sasvim solidan mamac 

 

zaboravih da citiram hanibala 

Link to comment
Share on other sites

tacno tako... ali je posto ne postoji savrseno onda se covek tezi ka necemu boljem... ili mozda ne boljem ali svakako drugacijem nego sto vecina peca... mnogi upropaste, al neko sigurno nadje kombinaciju koja bolje daje ribu u odredjenoj situaciji...

Potpuno se slazem sa tobom , ali nekako toliko imam povernja u ove domace mikseve da nikad nisam kupio gotov miks , naravno nisam isprobao sve kombinacije sa domacim miksevima, ali tezim ka tome , nekako sam sigurniji na pecanju kad znam sta sam napravio , pa cak i ako sam pogresio znacu kako da popravim .

 

Ali isto tako nesumnjam da je dobar s&o gotov miks 

Link to comment
Share on other sites

ja se donekle slazem sa ganicem... nije bas da se nikako ne zna sadrzaj nekog kupovnog miksa... cak na mnogima pise sastav... naravno ne i odnos pojedinih komponenti... kad je miks pretrpan ribljim brasnima to se vrlo dobro oseti.... robin red takodje... uglavnom se ti takozvani crveni miksevi dodaju radi zacinske note ili ukusa... ja nemam puno iskustva sa gotovim miksevima ali daleko od toga da nisam rolao i istrazivao... posto ovo nema bas puno veze sa temom nacicu adekvatnu pa da prepisem priblizan sadrzaj pojedinih kupovnih mikseve, mozda nekome bude od koristi... samo da nadjem taj fajl gde sam to davno belezio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...