Jump to content

Octopus Sqvid


novomilosevo

Recommended Posts

dobio si u PP :)

:rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:

 

Kad si otvorio ovu temu o boili squid oktopus mnogi su se otvorili i dali ti JAVNO savet i smernice da svi vidimo tj.ceo forum,a sad kad te kolega hanibalccc upitao za savet ti mu salje PP.

 

Jesu li ti tvoji saveti zlata vredni ili ne zelis da sa svima nama podelis svoje znanje steceno za jednu sezonu (koliko je stara ova tema kada si je pokrenuo) o ovoj boili ????  :unknw:

Link to comment
Share on other sites

:rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:

 

Kad si otvorio ovu temu o boili squid oktopus mnogi su se otvorili i dali ti JAVNO savet i smernice da svi vidimo tj.ceo forum,a sad kad te kolega hanibalccc upitao za savet ti mu salje PP.

 

Jesu li ti tvoji saveti zlata vredni ili ne zelis da sa svima nama podelis svoje znanje steceno za jednu sezonu (koliko je stara ova tema kada si je pokrenuo) o ovoj boili ????  :unknw:

Veliki deo nje tj recepta za ovu boilu napisao sam vec na pocetku kad sam otvarao temu nekih 70 posto :) Koje sam i ja dobio od jednog starijeg sarandzije koji dugo pravi ovu boilu i takmici se na nju. Covek ove godine peca drzavno prvenstvo :) Nisam ni ja dobio ceo recept malo sam ga doradio i to je to. Nema velike mudrosti :D

Link to comment
Share on other sites

Nikad mi nije bilo jasno od kad se bavim ovim šaranskim ribolovom te fore dao mi je 70% recepta ili dao mi je skoro sve treba da ubacim još dve stvari

Pa čekaj daj nekom recept ili nemoj da das,šta to znaci dao mi je 70% šta to znaci???

Jel ako ti neko da 70% onda je on još veći velemajstor sam sebi jer ti nije dao sve nego ostaje neka mističnost a to imaju samo najveći profesionalci.... sad je on još veći guru

Kad nekom nešto daješ daj mu sve ili ništa,das sve i ne luta čovek i ne troši pre džabe na istraživanja i probe

Niko neće da uhvati tvoju ribu

Čak i kod najboljih takmičarskih boila kod recepata za njih,ima još sto stvari da bi neko pobedio

5ekipa da peca na iste boile i istu količinu boila opet će jedna ekipa biti prva a jedan peta

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Veliki deo nje tj recepta za ovu boilu napisao sam vec na pocetku kad sam otvarao temu nekih 70 posto :) Koje sam i ja dobio od jednog starijeg sarandzije koji dugo pravi ovu boilu i takmici se na nju. Covek ove godine peca drzavno prvenstvo :) Nisam ni ja dobio ceo recept malo sam ga doradio i to je to. Nema velike mudrosti :D

druze evo sta si ti napisao kad si otvarao temu

 

Pravio bih boilu Octopus sqvid.

Miksevi : soral octopus sqvid- club miks 50/50

Aroma octopus sqvid

zasladjivac

glm

lososovo ulje

nutramino

Black peper. Neko iskusan ko je radio ovu boilu da mi kaze sta bi otprilike moglo da se doda a sta da se izbaci ?

 

 

A taj ko ti je dao ovako recept svaka njemu cast . Pa naravno da ide aroma s&o ali to se kaze aroma solarova ili rh ili meleg nebitno jer se ne doziraju sve isto. A ako si ti doradio recept i radi ti super ili solidno sto bi onda mi ovde razmatrali nesto sto vec peca.

Link to comment
Share on other sites

Nikad mi nije bilo jasno od kad se bavim ovim šaranskim ribolovom te fore dao mi je 70% recepta ili dao mi je skoro sve treba da ubacim još dve stvari

Pa čekaj daj nekom recept ili nemoj da das,šta to znaci dao mi je 70% šta to znaci???

Jel ako ti neko da 70% onda je on još veći velemajstor sam sebi jer ti nije dao sve nego ostaje neka mističnost a to imaju samo najveći profesionalci.... sad je on još veći guru

Kad nekom nešto daješ daj mu sve ili ništa,das sve i ne luta čovek i ne troši pre džabe na istraživanja i probe

Niko neće da uhvati tvoju ribu

Čak i kod najboljih takmičarskih boila kod recepata za njih,ima još sto stvari da bi neko pobedio

5ekipa da peca na iste boile i istu količinu boila opet će jedna ekipa biti prva a jedan peta

100% se slazem pa brate ako si mu zakinuo 10 % ko da mu nisi dao nista. Ja sam svima kome sam dao ili napisao ovde recept dao kompletan jer ako ga dajem ide ceo ili ga nedajem
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

dobio si u PP :)

samo da ti dopunim vezano za otvaranje teme ili tvog prvog posta u ovoj temi ako ti je vec dao da 50/50'ide club i s&o mix nevidim zasto ti nije reko da ides samo sa squid. I da ti kazem da da sam znao za neka takmicenja da radim upravo sa squid mixom solarovim i boilu radio bas po njihovoj recepturi i bio vise puta u plasmanu . Znaci ako ti treba da se takmicis radi kako pise na kesi i ne muckaj mnogo a ako ti treba za slobodno pecanje onda isto tako ppsto planiras kupovne mixeve...
Link to comment
Share on other sites

@ vladaBG

 

Ako bi ti neko dao kompletan recept, onda bi se desilo sledece:

1. Verovatno bi se javilo na desetine guru majstora koji bi isti izvredjali ili ponudili neku bolju modifikaciju istog, koja ubija kako radi...

2. Niko ne bi mogao da stavi cuveni komentar "probaj, kombinuj, pa na vodu..."

3. Pojedinci ne bi mogli da prokomentarisu "kako ni njima niko nije dao sve na gotovo, nego su se sami mucili, potrosili sate u pravljenju dobitne kombinacije i dane na vodi da provere tu dobitnu kombinaciju..."

4. Smislili jos nesto samo da obezvrede zelju pojedinaca da nesebicno podele sa drugima svoja iskustva...

 

Pojedincima, koji nesebicno dele sva svoja iskustva sa ostalima svaka cast i naklon do poda, ostalo ne bih komentarisao!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zaboravio si ono čuveno

"Svaka voda je priča za sebe"....

Moje mišljenje i filozofija je kad je boila dobra,napravljena kako treba da će svuda riba da je jede

 

Ne razumem to,kao ja sam potrošio sate i sate para i para....a ti bi sve na gotovo

Pa čekaj sto da i on troši pare i sate ako si već ti potrošio

Kaži neću da ti dam ili nemogu da ti dam i ok a ne kao daću ti 48.5% i možda još 17% sledeće godine

Svaka čast

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zaboravio si ono čuveno

"Svaka voda je priča za sebe"....

Moje mišljenje i filozofija je kad je boila dobra,napravljena kako treba da će svuda riba da je jede

 

Ne razumem to,kao ja sam potrošio sate i sate para i para....a ti bi sve na gotovo

Pa čekaj sto da i on troši pare i sate ako si već ti potrošio

Kaži neću da ti dam ili nemogu da ti dam i ok a ne kao daću ti 48.5% i možda još 17% sledeće godine

Svaka čast

U pravu si sve sto si rekao, Ima nas raznih neko hoce da da a neko ne

Link to comment
Share on other sites

druze evo sta si ti napisao kad si otvarao temu

 

Pravio bih boilu Octopus sqvid.

Miksevi : soral octopus sqvid- club miks 50/50

Aroma octopus sqvid

zasladjivac

glm

lososovo ulje

nutramino

Black peper. Neko iskusan ko je radio ovu boilu da mi kaze sta bi otprilike moglo da se doda a sta da se izbaci ?

 

 

A taj ko ti je dao ovako recept svaka njemu cast . Pa naravno da ide aroma s&o ali to se kaze aroma solarova ili rh ili meleg nebitno jer se ne doziraju sve isto. A ako si ti doradio recept i radi ti super ili solidno sto bi onda mi ovde razmatrali nesto sto vec peca.

Temu sam otvorio onda kad sam dobio tu recepturu, hteo sam ovde da cujem od nekoga ko je radio ovu boilu kako bih mogao da je doradim. Uspeo sam u tome i hvala onima koji su mi pomogli :)

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast kad si od ovog gore doradio tj uradio pravu boilu. Ti ocigledno ne razumes da ti taj sto ti je ovo dao nije nista dao. Ti da si uzeo samo s&o mix i da si uradio po njivovoj recepturi tj sta pisena kesi nisi imao sta da lutas i da doradjujes .....i eto probaj taj recept solarov i to sto ti je on dao pa ces videti sta si dobio .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema najbolje boile. Svaka je dobra na svoj nacin ali nema najbolje i upravo zbog toga svako od nas ima svoju favorit boilu izradjenu na individualni nacin  , tako da neopterecuj se nego pravi to sto imas i ako peca nediraj nista , cim pocnes da se cimas sa raznoraznim dodatcima ( ono daj da je poboljsam , pa je upropastis ) to vise nije to . Lepo ti kaze ganic citaj na kesi , prati upustva i nelomi mozak puno , ustedeces i pare i vreme .  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Evo jedan moj predlog,u temi BOILI RECEPTI TOP SECRET,neka svako napise svoj nabolji i najlovniji recept,ali ne 70% :lol: :lol: nego full recept,uz neko objasnjenje koja doba najbolje lovi itd.

 

 

Ja ne znam da li dosad u mojoj karijeri dobio dva gotova recepta ,sve nesto pola mi objasni pola da ja sam resavam.Mene ko god da je pitao uvek sam objasnio kompletan recept,ne razumem sta ima tu da se krije,kao da su tajni dokumenti u pitanju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zaboravio si ono čuveno

"Svaka voda je priča za sebe"....

Moje mišljenje i filozofija je kad je boila dobra,napravljena kako treba da će svuda riba da je jede

Ne razumem to,kao ja sam potrošio sate i sate para i para....a ti bi sve na gotovo

Pa čekaj sto da i on troši pare i sate ako si već ti potrošio

Kaži neću da ti dam ili nemogu da ti dam i ok a ne kao daću ti 48.5% i možda još 17% sledeće godine

Svaka čast

Za sve si u pravu osim da ce istu boilu svuda da jede ma koliko da je dobra. Pecao sam mnogo razlicitih voda sa istim boilama ali su rezultati veoma razliciti. Jednostavno razliciti uslovi i faktori stvaraju razlicite navike kod riba. E sad to ne znaci da ne mozemo i tu ribu navici na novu boilu ali treba vremena
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako je Limare razumemo se i čemu pričamo

ja pričam o slobodnom ribolovu na divljoj,polu divljoj vodi i komercijali ne o takmičarskom ribolovu

Squid okto je verovatno najbolja aroma i najbolji mamac ikada napravljen boila jede već 20godina

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja govorio o takmicenju vec o slobodnom ribolovu. Da je boila losa ne bi radila nigde ali cinjenice govore drugacije. Na vise voda je bilo veoma dobrih rezultata, na nekim prosecnih, a na nekim gotovo nikakvih. Kako to objasnjavate ako nije do vode?
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja govorio o takmicenju vec o slobodnom ribolovu. Da je boila losa ne bi radila nigde ali cinjenice govore drugacije. Na vise voda je bilo veoma dobrih rezultata, na nekim prosecnih, a na nekim gotovo nikakvih. Kako to objasnjavate ako nije do vode?

Pa jeste do vode i do ribe, a ne do mamca...

 

Na nekim vodama je riba gladna i lako napada svakako djubre na dlaci a onda mnogi misle da je to dobitna boila za tu vodu... baci 20kg pecaj 5 dana pa tako mnogo puta pa ako je jede i pored konkurencije jesce je manje vise svakoj vodi... jedino duboke i hladne vode kakve ovde uglavnom nisu tema mogu biti izuzetak i zahtevati drugaciji mamac...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja licno nisam sreo vodu na kojoj nisam lovio sa Solar Oktopusom pravljenim u Club miksu

Upravo tako lovi i bez arome i na velikim dubinama.nego proslogodisnji Club mix nije ni nalik bio onom od pre par godina.po boji mirisu i krupnija mu je granulacija bila.po mirisu vise vuce na Hering.kupljeno kod uvoznika......

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...