Jump to content

Jesenji Carp Cup Jezero Zabar 20-23.10.2016


Recommended Posts

Ko god da je znao a seo na 19 ne moze niko da je pobedi

Da po kilazi ne moze ali po % moze. Evo sad na zadnjem takm na kom si pobedio, u C sektoru da je jedna ekipa upecala jednu ribu od 3kg imala bi 100% upecane kilaze u sektoru i bila bi prva! A to je realno vrlo lako moglo da se desi.

Link to comment
Share on other sites

To nije merilo nikakvo jedna ili dve ribe , da je pecao ceo c sektor pa da neko onda pobedi sa % to je posteno ! Ja sam samo rekao da ko zna da je odpeca ne moze niko da je pobedi !

 

Ja se slazem sa tobom upotpunosti, 19 je ubjedljivo najbolje mjesto i opet je najvise kilograma uhvaceno tu :)

Link to comment
Share on other sites

Ljudi pozicija 19 nije realna nikako naspram drugih pozicija. A zasto?

Pa na svim ostalim pozicijama ljudi imaju nekoga pored sebe ko im moze da odvuce ribu svojim hranilistem, dok to 19ka nema. Druga stvar, je da na "otvorenom" ljudi imaju ogranicen box dok to 19ka nema i puno je veca prostorno od svih ostalih pozicija. Samo 17ka joj donekle moze da parira.
To nije realno stanje i nije realno podijeljeno. Da je pozicija 19 imala box podijeljen i oznacen isto onoliko koliko i ostale pozicije i da je recimo odredjen samo jedan dio 19ke da peca, ne bi se na njoj mnogi napecali.

Uzmite samo pa izracunajte onako okvirno prostor koji 19ka ima i vidjet cete njenu prednost nad drugim pozicijama.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi pozicija 19 nije realna nikako naspram drugih pozicija. A zasto?

 

Pa na svim ostalim pozicijama ljudi imaju nekoga pored sebe ko im moze da odvuce ribu svojim hranilistem, dok to 19ka nema. Druga stvar, je da na "otvorenom" ljudi imaju ogranicen box dok to 19ka nema i puno je veca prostorno od svih ostalih pozicija. Samo 17ka joj donekle moze da parira.

To nije realno stanje i nije realno podijeljeno. Da je pozicija 19 imala box podijeljen i oznacen isto onoliko koliko i ostale pozicije i da je recimo odredjen samo jedan dio 19ke da peca, ne bi se na njoj mnogi napecali.

 

Uzmite samo pa izracunajte onako okvirno prostor koji 19ka ima i vidjet cete njenu prednost nad drugim pozicijama.

Pa i 10 i 17 su takoreci mesta za sebe ali opet nepecaju tako dobro kao 19.

Link to comment
Share on other sites

Moje neko zapazanje je sledece
19 trenutno najbolje mesto i nema konkurenciju, vece od svih mesta sem mislim od 10, i 17 je jako veliko ali 19 je bolje
e sad dok je na 3 bio splav,3 je bilo verovatno najbolje mesto i mislim da je i pobedjivalo 19 vise puta
Bili smo ja i Bily D boy... prosle godine kad je vadjen splav na 3 i tu je bilo ribe katastrofa,oko splava riba na ribi ,i kad su krenuli radovi i vadjenje splava vecina te ribe je pobegla u 19 
tada je 19 kuvala ali bukvalno i ta riba se tamo uvukla i mislim da vise nije ni izlazila,uvala je velika,ima i dublji deo i plici,stalno se peca i baca hrana i ona nema potreba da izlazi. Izadje po neka riba ali vecina ne mrda iz 19 

Link to comment
Share on other sites

Da oni ogranice 19ku onako kako ogranice i ostale i da se peca samo u jednom pravcu, malo sutra bi ona pobjedjivala.
Ovako zabaci tamo, zabaci ovamo, zabaci onamo, cijeli zaliv tvoj!
Nerealno do Boga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

u pravu si,mada mislim da za takmicenja bi bilo najbolje da 19 ni ne peca 

 

Ja cijelo vrijeme pricam da 19 nema konkurenciju ali ne daju ljudi reci....Ja sam cuo prije 15 dana od ljudi da hoce da izbace 19 sa takmicenja od sledece sezone zato sto ako imalo znas da pecas i izvuces 19 ne moze ti niko pobjediti :)

Link to comment
Share on other sites

Ja cijelo vrijeme pricam da 19 nema konkurenciju ali ne daju ljudi reci....Ja sam cuo prije 15 dana od ljudi da hoce da izbace 19 sa takmicenja od sledece sezone zato sto ako imalo znas da pecas i izvuces 19 ne moze ti niko pobjediti :)

Ti si koja vrsta papagaja ? 

 

Eto ja se sa tobom kladim da kad bi ogranicio 19ku bocom kako Bog zapovijeda na takmicenjima (ako uopste znas sta to znaci) da ne bi pobjedjivala pa mozda cak ne bi bila ni u plasmanu svaki puta. 

U to sam siguran jer znam i vidio sam kako 19 peca kad je limitiras samo na 20m kao i druge pozicije.

Link to comment
Share on other sites

Ali stvarno jeste cinjenica da mozes da zabacujes gdje hoces, pa i na 17 mozes da zabacujes skoro gdje hoces pa opet nije kao 19. Ja se slazem da dok je bio splav sva riba je bila tu ali posle vadjenja preselila se u 19...ebem li ga nesto joj tamo odgovara :)

Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se sa tobom al nikako, a plus smiri strasti nemoj da vredjas!

Pa kad si 100 puta ponovio jedno te isto pa te vise dosadno citat.

 

To sto se ne slazes samnom nema veze, svako ima pravo na svoje misljenje, ali posto si pocetnik u saranolovu i u nekim stvarima treba jos da sazrijes, onda te shvatam.

Iznenadio bi se i ti i svi ostali kada bi 19ka pecala onako kako sam ja opisao.

Ne pricam napamet.

Sudio sam ligu BiH tamo i znam da to nije ista pozicija kad se ogranici i kad se pusti da se cijela peca.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi izbaciti sa takmicenja i mesto broj 12 , pre pecanja rece neko momci nemojte ni raspakivati stapove , tako i bi , jedva jedan izgleda zalutao posle tri dana i noci smilovao se pa se upecao , inace zatvoreno mesto i levo i desno . Takodje rece da se tu planira iskopati kanal kroz ostrvo da bi riba mogla da dodje sa druge strane sa mesta broj 17 a opet ni to nemora da znaci , izgleda da je bolje nedirati nista samo neka mesta da se ne takmice . 

Link to comment
Share on other sites

Kako sam ja primjetio na 19 se pobjedjuje tako sto se peca onaj prolaz u ostatak jezera i kompletna desna obala pod grmljem.

Kad bi se pozicija usmjerila ravno prema sredini zaliva jako tesko bi bilo pobjediti.

Link to comment
Share on other sites

Kako sam ja primjetio na 19 se pobjedjuje tako sto se peca onaj prolaz u ostatak jezera i kompletna desna obala pod grmljem.

Kad bi se pozicija usmjerila ravno prema sredini zaliva jako tesko bi bilo pobjediti.

 

ja sam u prolazu slabo prolazio, doduse tu sam cackao bez hranjenja da ne bi zatvaro sam sebe... mozda sam i gresio... meni se riba odlicno javljala duboko u 19ici... desna obala je odavno rascicena od krsa koji se nadvijao nad vodom, zato sam i mislio da mozda vise nece biti toliko dominantna, posebno sto znam par dobrih ekipa da se nisu lepo provele na 19 na slobodnom pecanju... i ravno prema sredini zaliva (tj dijagonalno) navodno ima ogromna topola srusena u vodu oko koje bi riba trebala da se zadrzava... medjutim ja na pun izbacaj dijagonalno nisam nista kacio a nisam ni dobijao ribu tu... vreme ce pokazati sta i kako...

 

a sto se 12 tice stvarno je mrtva pozicija na takmicenju i treba je izbaciti... ja kolko sam pratio ne secam se da je na svim takmicenjima ove sezone upecana ijedna riba... 

Link to comment
Share on other sites

U 19 nema vise nijedna jedina prepreka , drvo nikada nije ni bilo , ima dva spota gde riba jede krvnicki a ostale pozicije su djoka , 19 je slicna kak i 17 cak u 17 mozda vise ribe prodje nego je teza za pecanje i teze je zadrzati ribu , boban i ja kad smo pobedili 19 bilo je krs i lom u desnoj obali i neka sajla duzine 35 m , izvadili smo oko 50 riba a preko 30 nam je ostalo na toj sajli , tako da ljudi ne lupetajte gluposti ako peca cela 19 i sedne neko ko iole sta zna o ribolovu ne moze niko da je pobedi !
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...