Jump to content

Pomoc Za Recept


STEVDZA

Recommended Posts

Znaci ovih 20%da dopunim sa ovim brasnom i pticijom hranom a koliko sipati arome i ostalo sta jos treba ako mozes da mi kazes nisam nikad pravijo.

Ne zezas li ti nas malo?

dobio si za pocetak recept i cak dva recepta jedan za voce jedan za meso. Ako nisi PRAVIJO ,eto uzmi i pravi. za pocetak ti je to sasvim dovoljno. a arome kada uzmes i budes kupio koje ces stavljati ti napisi sta si kupio i koje vode ces pecati . svaka aroma se dozira razliciti a imas i na bocici dozu pa idi ispod donje granice .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci ovih 20%da dopunim sa ovim brasnom i pticijom hranom a koliko sipati arome i ostalo sta jos treba ako mozes da mi kazes nisam nikad pravijo.

kreni ti i radi ova dva i sve cevti se samo reci ..... a na forumu imas puno puno dobrih recepta a ti kad uvezbas sa ovim ti prolistaj malo forum .
Link to comment
Share on other sites

To svakako. Ne bi ni ja savetovao ubacivanje nekog teskog ribljeg brasna, smrdljivog, unapred. Ali sa ova dva nece biti problema jer nemaju jak šmek. Ja uvek imam zamesan takav mix. Nisam imao problema ni sa pticijom ni sa lt ni predigest

Imam pitanje . pre svega za Kristijana ili za nekog ko mi moze dati tacan odgovor... Ja imam par kila teskog,smrdljivog ribljeg brasna ... kupio sam u ga u jednoj specijalizovanoj carp prodavnici po ceni od 300 rsd/kg... kako da koristim to riblje brasno ? uzasno smrdi,nije lt i ima tamno braon boju... stavljao sam ga u tragovima u mix ,ali toliko je jak smek da ceo mix povuce taj smrad ... isto tako ,zanima me,koliko moze stajati u zip kesi ,a da ne uzegne... hvala na odgovorima :)

Link to comment
Share on other sites

To svakako. Ne bi ni ja savetovao ubacivanje nekog teskog ribljeg brasna, smrdljivog, unapred. Ali sa ova dva nece biti problema jer nemaju jak šmek. Ja uvek imam zamesan takav mix. Nisam imao problema ni sa pticijom ni sa lt ni predigest

Imam pitanje . pre svega za Kristijana ili za nekog ko mi moze dati tacan odgovor... Ja imam par kila teskog,smrdljivog ribljeg brasna ... kupio sam u ga u jednoj specijalizovanoj carp prodavnici po ceni od 300 rsd/kg... kako da koristim to riblje brasno ? uzasno smrdi,nije lt i ima tamno braon boju... stavljao sam ga u tragovima u mix ,ali toliko je jak smek da ceo mix povuce taj smrad ... isto tako ,zanima me,koliko moze stajati u zip kesi ,a da ne uzegne... hvala na odgovorima :)

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje . pre svega za Kristijana ili za nekog ko mi moze dati tacan odgovor... Ja imam par kila teskog,smrdljivog ribljeg brasna ... kupio sam u ga u jednoj specijalizovanoj carp prodavnici po ceni od 300 rsd/kg... kako da koristim to riblje brasno ? uzasno smrdi,nije lt i ima tamno braon boju... stavljao sam ga u tragovima u mix ,ali toliko je jak smek da ceo mix povuce taj smrad ... isto tako ,zanima me,koliko moze stajati u zip kesi ,a da ne uzegne... hvala na odgovorima :)

Trajanje prije svega zavisi od toga koliko je brasno dugo stajalo u trgovini i na koji nacin je skladisteno.

Ako su svi uslovi skladistenja ispostovani i ako ga drzis u frizideru moze ti trajati godinu dana a mozda i duze.

Nikad nemoj kupovati neku veliku kolicinu brasna koju neces potrositi za jednu sezonu jer je to jedna od najvise kvarljivih komponenti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trajanje prije svega zavisi od toga koliko je brasno dugo stajalo u trgovini i na koji nacin je skladisteno.

Ako su svi uslovi skladistenja ispostovani i ako ga drzis u frizideru moze ti trajati godinu dana a mozda i duze.

Nikad nemoj kupovati neku veliku kolicinu brasna koju neces potrositi za jednu sezonu jer je to jedna od najvise kvarljivih komponenti.

znaci da se poklapa sa ovim mojim iskustvom da otvoreno riblje brasno treba u frizu.
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da si pocetnik, kao sto su  svi nekad bili, procitaj ovo, da se ne zbunjujes bespotrebno.

(nije praksa da se kace linkovi drugih (slicnih ili istorodnih) foruma, te jos jednom, po ko zna koji put, molimo sve ucesnike da ako hoce nesto sa drugog foruma ili bilo kog elektronskog medija da postave ovde, nek' iskopiraju tekst, napisu da je preneto sa drugog sajta/medija)

Cast izuzetcima ali ovi nauceni rodjeni i prepametni ce te samo zbuniti. Sportski pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Hvala TKD ima ovde mnogo pametnih na forumu nadrkani nesto.Hvala ti

Obzirom da si pocetnik kako si i sam reko nisi dosad radio boile i ako nemas osnove oko boila trebao bi imati osnovnu kulturu pa ako ti ljudi daju recept ili dva trebas bar imati toliko kulture a ne nazivati nadrkanim.... a tako kako se postavis takve ces i smernice dobiti i mnogi su tako poceli i brzo odustali ili presli na kupovne boile....a u ostalom ako si hteo da citas onolike tekstove kao sto ti je tkd dao link sa drugog foruma imas iste i opsirnije da nadjes ovde na forumu .
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ček ček ček... TKD kad već tako samouvereno vređaš i omalovažavaš one koji su voljni da pomognu daj molim te objasni meni neukom jedan deo teksta ovog tvog bosanskog Gary Bayes-a. Kako će to, molim te, dodavanje 10-15GRAMA caseina na KILU mixa dodatno produžiti delovanje boile i zadržavanje ribe na hraniliśtu?!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ček ček ček... TKD kad već tako samouvereno vređaš i omalovažavaš one koji su voljni da pomognu daj molim te objasni meni neukom jedan deo teksta ovog tvog bosanskog Gary Bayes-a. Kako će to, molim te, dodavanje 10-15GRAMA caseina na KILU mixa dodatno produžiti delovanje boile i zadržavanje ribe na hraniliśttI 

Koga vredjam?

Svi su nesto izdrkani i nadrkani. A realno samo ti si coveku lepo objasnio sve. Ja se ne razumem toliko, zato i ne stavljam odredjene sastojke. 

Ali jednu stvar mrzim. Ako tew neko lepo pita, lepo mu i reci. 

Link to comment
Share on other sites

Cast izuzetcima ali ovi nauceni rodjeni i prepametni ce te samo zbuniti. Sportski pozdrav.

Pitas koga si vredjao?

Ili ti je cilj reklamiranje drugog foruma ili si se ti pravio prepametan kopirajuci link drugog foruma sto nije dozvoljeno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da se ubacim i ja van predjasnih komentara i vratim vas na temu... pa bih zamolio da mi napisete recept za jagodu i frankfurtsku. Te dve boile su mi zelja za Dunav, Moravu za ovu godinu. Hvala vam unapred.
Link to comment
Share on other sites

.

E ovako posto se slepas uiz lika koji je decku sve objasnio. DXa mislio sam na tebe da si izdrkan i preppametan, zato sam samo nasao decku link sa drugog foruma i prekopirao. MNogo si bre neljubazan i izdrkan. Koji ti je bre? Kristijanu sam lepo rekao da se ne razumem, ali mozes da budes covek a ne cka. To sto baratas brojkama nije nikakvo merilo. Jel covek lepo pitao? Pa lepo reci.

Link to comment
Share on other sites

sve cool. nema potrebe za svadjom. Nismo se razumeli. Ja sam samo hteo da ti skrenem paznju na to da tekst ciji si link postavio nece bas mnogo da pomogne nikome jer ima mnogo gresaka jer je verovatno lose preveden sa nekog stranog jezika ili ga je pisao neko ko se ne razume bas mnogo u pravljanje boila kao ni u komponente. Ali verovatno je u pitanju ono prvo(izgubljeni u prevodu)  :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

E ovako posto se slepas uiz lika koji je decku sve objasnio. DXa mislio sam na tebe da si izdrkan i preppametan, zato sam samo nasao decku link sa drugog foruma i prekopirao. MNogo si bre neljubazan i izdrkan. Koji ti je bre? Kristijanu sam lepo rekao da se ne razumem, ali mozes da budes covek a ne cka. To sto baratas brojkama nije nikakvo merilo. Jel covek lepo pitao? Pa lepo reci.

Sta li je pisac teo da kaze kakvim brojkama baratam neznam? Voleo bi da cujem od tebe.

Nikad se ne slepam uz nikoga a nemam ni zasto jer da sam poput tebe pa da mi treba neki savet ili recept mozda bi se slepao a ja vidis imam dosta tih recepta koje kiristim dugo dugo i nemsm potrebe da googlam da jurim razne forume poput tebe da trazim recepte. A ti si izgleda jos u prvom razredu osnovne skole o saranskom ribolovu i boilama pa ti sve smets. pa i ja kad sam bio u osnovnoj skoli u 1.i 2. razredu sam voleo ds budem ucitelj i da sedim za katedrom ali neide to tako....

A dali sam ljubazan ili nisam ja te nisam pozvao u goste na veceru ili kafu pa da sudis kakav sam domacin ili covek.

I sa tim stavovima neces ti videti sebe nigde ne ivde na forumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...