Jump to content

Jezero Čonoplja


Recommended Posts

Evo me ,nazad NA SUVU TERITORIJU. Sta reci ,pecanje zivota u svakom smislu od dna negativnosti do ribe i serije zivota. Pocetak je sustizanja na izlazu iz Siriga (opicio me covek odpozadi milsim auto) srecom svi ok prosli. Odlazak na Conoplju po divnom vremenu oko 18h,nemam kukuruza da prihranim tako da noc cekam sa manje od pola kg boila izbacenih kobrom ,pocinje oluja zivota(drzao sam sator i nogama i rukama) Nedelja, Kisa i dalje pada ,javljaju mi da sam ostao i bez farova,moral u q... brat Vojislav me ubedjuje da ostanem,Sone prorice ribu zivota kaze MORA ONAJ GORE NEKAKO DA TE NAGRADI,nedelja noc predvece Dobio sam kukuruz (Dragan iz Conoplje mi je doneo, Hvala druze), noc nista ceo dan u ponedeljak pre podne nista ,odlucujem da podrazim novi spot markirao sam dobra dva sata i nasao tvrd spot na sredini kanala taman u mom dometu, spremam spod mix i bojle i odlazim sa cuvarom da nahranim. Usput sam sticom potvrdio ivice spota i dobro nahranio (prvi put od pocetka pecanja)vetar menja pravac pocinje kisa, prva riba (mali 3-5kg)dolazi ubrzo,za njim drugi ko preslikan,serija krece 10,020,divljak ( ja presrecan) za njim jedan 14,700 ( ja van sebe) noc bez bipa kisa pada celu noc. Budim se oko 6h kisa i dalje pada kao luda,zvirnem napolje krajnji desni svinger pao izlazim po kisi i vadim stap napolje, u vadjenju kuca krajnji levi, kontra riba je tu bori se kao luda posle 10 min jos se borim ,kuca srednji ,kontra riba odmah izvlaci kao luda,adrenalin me puca,DRAMA drzim dve ribe i obe su velike na jezeru nikog sem cuvara.Odlucujem se da vadim obe ribe uporedo ( malo jednu malo drugu) cupam napolje golaca od 12,000 sakujem ga i uzimam stap sa kog riba konstantno izvlaci kao luda. ubrzo sa shvati da je riba velika borba je trajala vise od 20min kad je upao u meredov ja nisam mogao da verujem kolika je to riba jedva sam ga podigao sakujem ga i idem po cuvara.Vagamo ga ja ne mogu da verujem 23,760kg REKORD JEZERA :o merimo sak 740gr. Novi rekord jezera 23,020. :dance: :dance: posle krece serija preko 2,5h nisam mogao da udjem u sator,riba za ribom4 kom izmedju 10 i 12kg. u 1 dolazi Djura-pauk i Ivan ( Nikov otac) donose mi klopu i vadimo stapove i odlazim na susenje kod cuvara.Vracam se da pecam oko 5,cuvar mi kaze da zbog vetra ne moze da mi nahrani camcem meni oped pada moral (neceka mi se noc bez nahranjenog mesta a i sve mi je mokro) Djura mi neda da idem i izbacuje kobrom oko kilo ipo bojli i ja ostajem,zabacujem oko 6 skoro odmah run 3 mala za redom 3-5, tokom noci dva kom 10,100 14,800 do jutra. ujutru uzimam kobru i izbacujem oko kilo bojli i zurka krece 10,300 15.100 10,800,11,060 10,040 i mali oko 3. odlucujem da pocnem sa pakovanjem kisa pada vec 30h sve sto sam imao da obucem i obujem je mokro. za ispis u pakovanju kuca 12,5 i na zadnjem stapu mali oko4-5kg. NEZABORAVNO PECANJE!hvala svima na cestitkama i podrsci a posebo bih zahvali DJuri -pauku i Ivanu. Djuka majstore VELIKO HVALA sve si nas docekao i ispratio i logisticki podrzao.

p.s ZA ONE IZ CENTRALNE SRBIJE AUTOGRAME DELIM CETVRTKOM :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nastavak kampanja od Nedelje ali MNOGOOOOO OPUSTENIJE. ko je zainteresovan za druzenje nek se javi, ali nek se nenada ovakvom ribolovu ovo verovatno vise nikad necu uspeti da ponovim :D

 

Bravo Gorane i promeni više taj avatar :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Znao sam da ce biti neki .. pecaros od tebe.

Svaka cast Gorance to je zelja svih nas na tako velikoj vodi i mala sansa da je neko ponovi u tako kratkom roku kao ti. :clap:

Link to comment
Share on other sites

Dragi moji drugari pisem vam jos jednu lepu vest iz Conoplje:POCELO JE ASFALTIRANJE PUTA DO JEZERA :dance:

do danas je odradjena trasa do vocnjaka,tampon (tucanik)je odradjen citavom duzinom tako da se sada moze do jezera bez ikakvih problema prici i po najljucem nevremenu...ovome se radujem isto kao i pobedi nad Nemcima :D .

Link to comment
Share on other sites

 

Hajde te interne prvo Majske fore podelite i sa nama :D

Konacno vise ne moramo da gledamo u nebo dok pecamo na Conoplji, a i APN ribolovci vise nisu u prednosti :ugeek: ,sad je jezero dostupno za sve ribolovce

Link to comment
Share on other sites

uskoro dolazimo i mi na jednu duzu kampanju da se i uzivo uverimo u sve ove lepe price a i da oborimo rekord ako uspemo mada bice tesko :lol:

Slusaj nemoj da se zezate sa rusenjem rekorda hahahahaahahahah Zezam se naravno samo napred ima tamo i dosta vecih. Kad planirate da pecate? :clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

uskoro dolazimo i mi na jednu duzu kampanju da se i uzivo uverimo u sve ove lepe price a i da oborimo rekord ako uspemo mada bice tesko :lol:

Slusaj nemoj da se zezate sa rusenjem rekorda hahahahaahahahah Zezam se naravno samo napred ima tamo i dosta vecih. Kad planirate da pecate? :clap: :clap:

Pa od ponedeljka pa ko zna do kada! ;) Vlada stalno, ja sa malim prekidima zbog obaveza, i naravno conopljanska masina za hvatanje sarana Sasa Spanovic sa nama :dance:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...