Jump to content

Jezero Čonoplja


Recommended Posts

Hvala na cestikama ovo mi je bio slag na tortu jer po snegu pecati sarana za mene ima posebnu draz.Sto se prilaza jezeru tice bez problema se moze doci jer je asvalt ,sam teren je manje vise  slican mada bih ja dao prednost delu odmah kod brane zbog dubine vode.Uglavnom sredinom jezera prolazi stari kanal od kog je jezero i postalo.Pecanje na kukuruz ne praktikujem pa ne mogu ni da delim savete ,licno pravim sada malo blaze mesne boile sa vise topivih komponenti tipa mlecnog proteina i predigesta.Sto se aroma tice nisam neki ljubitelj istih pa ni ne zelim nikom po tom pitanju davati savete jer su misljenja oprecna.Riba radi od dana do dana bude ulova ali bude i kao da je u bunaru ja najvise volim kad duva vetar pa makar i jak ali neke definicije bas i nema .Sad je bolje po manje a kvalitenije hraniti mislim da to znaju skoro svi mada se zna i terpan pojaviti da ojadi boile .To je odprilike neka slika sadasnjeg stanja.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na cestikama ovo mi je bio slag na tortu jer po snegu pecati sarana za mene ima posebnu draz.Sto se prilaza jezeru tice bez problema se moze doci jer je asvalt ,sam teren je manje vise  slican mada bih ja dao prednost delu odmah kod brane zbog dubine vode.Uglavnom sredinom jezera prolazi stari kanal od kog je jezero i postalo.Pecanje na kukuruz ne praktikujem pa ne mogu ni da delim savete ,licno pravim sada malo blaze mesne boile sa vise topivih komponenti tipa mlecnog proteina i predigesta.Sto se aroma tice nisam neki ljubitelj istih pa ni ne zelim nikom po tom pitanju davati savete jer su misljenja oprecna.Riba radi od dana do dana bude ulova ali bude i kao da je u bunaru ja najvise volim kad duva vetar pa makar i jak ali neke definicije bas i nema .Sad je bolje po manje a kvalitenije hraniti mislim da to znaju skoro svi mada se zna i terpan pojaviti da ojadi boile .To je odprilike neka slika sadasnjeg stanja.

 Hvala  prijatelju mislim da ce  mo  se  Dragan i ja uputiti u četvrtak rano    put  vas pa  boze dravlja da se i lično upoznamo   :pivopija1:

Edited by milivoj
Link to comment
Share on other sites

Čonopljanski Rod Hutchinson večeras ponovo u akciji čime je po ko zna koji put dokazao da je sigurno jedan od najboljih srpskih lovaca na velike šarane i da je čonopljansko jezero jedna od najboljih polu divljih voda za zimsko pecanje. Imao je malu nezgodu pa ima nedostatak garderobe na sebi ali srećom sve se dobro završilo po njega!!!
 
 
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Evo i mojih nekoliko lepotana od ovih dana. NIsu baš kao ovi Čuturini ali u ovo doba godine svaki bip je bogom dan!!! Nadam se da će i mene pogledati Fortuna pa da se ove zime okitim bar jednim debeljuškastim :)
 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zasto ste obrisali post Roda Hutchinsona? Šta ako je čovek upravu?

Ja sam obrisao post zato sto znam da nije upravu! U zadnjih 5 god na Čonoplji sam proveo bar 100 dana i znam kako funkcionise jezero i ljudi. Daleko od toga da nemam nekih zamerki na rad jezera ali je o tome dosta pisano. I nedam da se blati jedno od najboljih jezera u Srbiji!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Cujem da je na Conoplji pored dosta manjih upecan i saran od 19kg! Cutura da li je informacija tacna??

Ja za 15 dana dolazim na redovnu prolecnu prozivku sarana na dobro poznatoj lokaciji. :yahoo:

http://www.dodaj.rs/t/S/Zp/3KPDtv9o/dscn0411.jpg

Informacija tacna ,bilo je i manjih sarana od 16,14,12,10kg i naravno dosta malih sarana tipa 1kg do 3kg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...