Jump to content

Tiger nuts


Izar

Recommended Posts

Mleko je naj vazni part u moji tigernuts.mlecna kiselina ubrza pravljene bakterie i bakterni pzozes znaci vise glykoprotein i pomaze da se razdvoje bolje makromolekili.tako se i bolje provari.a riba to oseti dobro.

Probaj jednom.ako ti mleko nije dobro uzmi na kofu jedan mililitar mlecne kiseline iz apoteke samo jako dobro pazi

Na dosieranje.

Link to comment
Share on other sites

Mleko je naj vazni part u moji tigernuts.mlecna kiselina ubrza pravljene bakterie i bakterni pzozes znaci vise glykoprotein i pomaze da se razdvoje bolje makromolekili.tako se i bolje provari.a riba to oseti dobro.

Probaj jednom.ako ti mleko nije dobro uzmi na kofu jedan mililitar mlecne kiseline iz apoteke samo jako dobro pazi

Na dosieranje.

Ako sam dobro shvatio mleko pomaze fermentaciju Tigera. Moje pitanje je da li se oseca onaj kiseo miris pokvarenog mleka?

Link to comment
Share on other sites

Ne.jedino hoce po povrsinu da se stvara neka braun kozica ali to skines sa kasiku i promesas malo tigernuts i to je to.ali kazem uzmes mlecnu kiselinu i nemas taj problem.ma da nisam prometio da je nesto bolje ili losije od mleka

.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sta kazete na ovu recepturu pripreme tigrovog oraha?

 

Tigrov orah potopiti u vodu da stoji tri dana, nakon toga odcediti i staviti ga ponovo u svezu vodu al ovog puta ide na kuvanje sa dodatkom secera do 15g na svaki /kg i tako se kuva jedno tri sada dok se na pvrsini vode ne pojavi bela masa nalik na penu i smesa postane zelatinasta. Skinemo sa vatre i ostavimo jos tri dana da odstoji. Nakon tri dana ako gurnemo ruku u tigrov orah bi trebao da izgleda kao da smo gurnuli u zele a taj zele je secer + sokovi od oraha za kojim polude sarani i amuri, i tako pripremljen orah ide u spod na hraniliste :yahoo:

 

Ovo sve uradis, uzmes masinu za mlevenje mesa i sameljes na krupno i dodas u tvoj spod :) I JAO :)....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mleko je naj vazni part u moji tigernuts.mlecna kiselina ubrza pravljene bakterie i bakterni pzozes znaci vise glykoprotein i pomaze da se razdvoje bolje makromolekili.tako se i bolje provari.a riba to oseti dobro.

Probaj jednom.ako ti mleko nije dobro uzmi na kofu jedan mililitar mlecne kiseline iz apoteke samo jako dobro pazi

Na dosieranje.

moram brobati

Link to comment
Share on other sites

Da li mislite da bi tiger nuts riba jela na dunavu posto konkretno tamo pecam...Nisam probao pa me interesuje

Jede ga jako dobro,za skepticne predlazem jedan stap za pocetak pa po potrebi pojacanje 2-3-4.......jedini problem sto nisam uhvatio nikada velikog na tigar, ali sam imao pecanja i po 10 dnevno(2-6kg)

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Pa to je extra druze,a reci mi da li hranis sa njim i kojim kolicinama...

Pa ja ti pricam za naj bolju varijantu...ima dana i bez bip-a...ja ga non stop dohranjujem ,obilnije pre pecanja i po 5 kg na 2-3 dana,u toku samog pecanja nikada preko kilo do dva dnevno(hranilica obavezna i naravno kacamak ,tigar ceo, mleveni) I nemoj da se nesto specijalno trudis oko pravljenja ako vec nemas iskustva, kupi Maros tigar gotov i pun gas...PECA sigurno...Ja svoj sam spremam (kad sam u raskoraku kupim pomenuti) ali vidim da ga ljudi spremaju svakako pa nebi bas da ulazim u teorije,ali bih te naprimer odvratio od predloga 3 dana potopljen-kuvan-pa jos 3 dana stoji-dodas na to jos minimum 2,3 dana pecanja jer tigar za 7-8 dana u vodi mora da uskisne i prelazi u alkohol...Nije pojenta da dobijes vrenje u tigru nego u pravo vreme da ga iskoristis ili zaustavis vrenje....cackaj odluka je na tebi i bistro ti bilo...pozzz

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ko zna gde mogu kod nas u srbji da se nadje najeftinije tigrov orah i gde, ja sam uzimao do sada u autosportu za neku cenu oko pedesetak evra 25 kg ali sada je zantno skuplje. Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ne nego ima drugo svojsvo  .Kada  se sretnemo negde na vodi gde je dozvojen tajger  videceš koliko je lovan ovaj sa kafom .

A jel moze Bonito posto je ona na akciji i kosta 86 din 100g.. :)..ili mora grand..ili neka od preko..

Koji je sastav kafe.. Sta kafa da tigeru da ga saran ili amur bolje uzimaju.. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...