Jump to content

Tiger nuts


Izar

Recommended Posts

Pozdrav.Razmišljao sam da probam Tigrov orah na reci Tisi.Mislio sam da kupim skuvan ( ili sirov pa spremim pa vašim receptima ), ali me zanima količina sa kojom da krenem a da ne preteram.Koristim i razno zrnevlje pored kukuruza i boila za hranjenje.Inače pecam od Petka do Nedelje a uglavnom dodjem par dana ranije da hranim. :pardon:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

...a jeste li culi sta kaze Danny iz Korde za tiger..

 

kaze saran nemoze da svari ceo orah nego ga iskenja onako maltene celog , pa dodje drugi saran pa ga pojede i iskenja i tako vise sarana ga protera kroz stomak , veoma zgodan nacin za prenosenje bolesti..zato ga je on na svom jezeru maltne zabranio..

 

Iz tog razloga, najavljena je zabrana tigra na Crnom Viru u Kaću.

Link to comment
Share on other sites

...a jeste li culi sta kaze Danny iz Korde za tiger..

 

kaze saran nemoze da svari ceo orah nego ga iskenja onako maltene celog , pa dodje drugi saran pa ga pojede i iskenja i tako vise sarana ga protera kroz stomak , veoma zgodan nacin za prenosenje bolesti..zato ga je on na svom jezeru maltne zabranio..

Pozdravi Danny-ja iz Korde i kazi mu da ne kenja vise!

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

:lolu: Baš tako . Kako Šaran svari matori kukuruz nekuvan a neće moći Tigrov orah....

 

A što se tiče Crnog vira bolje da povedu računa o Šaranovim ustima ( pošto je većina unakažena ) i pecarošima sto ne vode računa o ribi, a uostalom nisam baš nešto čuo da pecaju na Tigrov orah...

Link to comment
Share on other sites

Nema ni jedne vrste hrane koju saran proguta a da prethodno nije dobro usitnjnena medju zdrelnim zubima. Prica o gutanju i izbacivanju nesvarenih TigOraha je sasvim nebulozna ali mozda negde i prodje samo ako je iz usta neke od "velicina" kao Danny Fairbrass i slicnih. Ne omalovazavam ja dobre majstore ali smo nekako previse skloni da bez rezerve primamo bas sve sto kazu ili savetuju. U "autoritete" se apriori ne sumnja!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Evo jednog proverenog recepta za pripremu tigrovog oraha: Plod je potrebno naliti vodom a onda dodati secera u kolicini od 20% tigrovih orascica + zasladjivac kolicina je kao za pripremu boila (ako spremate 5kg tigra dodati zasladjivaca koliko stavljate za obradu 5kg miksa).Ovo ovako treba da stoji 1000 stepen sati , tj ako je temperatura prostorije 20 stepeni neka stoji i neka se kiseli 50 sati. Kuva se u istoj vodi oko sat vremena,zavisi od velicine i starosti ploda,uz cesto mesanje da ne bi secer zagoreo. Sa vremena na vreme probajte sta ste uradili tigar mora da bude hrskav,ne treba da se razmazuje po ustima onda ste preterali sa kuvanjem. Tako kuvan tigar preliti u kantu sa poklopcem i ostaviti da stoji negde na suncu oko 1500-1800 stepen sati.Voda u kojoj je tigrov orah treba da postane balava odnosno da kada vedite tigar iz kante da za sakom ostaje slina koja se lepi za ruke. Tada je spreman za ribolov. Da ne bude zabune recept nije moj,ako se ne varam objavio ga je Blagoje Nemcev,ja sam ga probao i odlicno mi se pokazao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Tigernuts ala Dule:)l

Napunim kofu od 10lit. 2 trcine sa orakcici sipam vodu dok su pokriveni sa vodu.

Na to sipam pola litre melasu i po svaki kilo tigernuts jedan mililitar Talin.

Sve to promesam dobro i ostavim 3dana da stoji i dosipam malo vode ako treba.

Nakon tri dana ich kuvam i stalno vadim orah i secem ga da vidim kolko duboko je usla

Crna boja melase kad je orah skoro do sredine taman gotov je.

Onda pustim da se ohadi i vrati ga u kofu na kofu stavim pola litre mleko i ostavim ga 4-5dana na sunce.

Nemoj samo da zatvorite poklopac nego ga stavie samo na kofu.da ne bude ekspozia.

Tako ja spremam tigernuts (very Carpy)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tigernuts ala Dule:)l

Napunim kofu od 10lit. 2 trcine sa orakcici sipam vodu dok su pokriveni sa vodu.

Na to sipam pola litre melasu i po svaki kilo tigernuts jedan mililitar Talin.

Sve to promesam dobro i ostavim 3dana da stoji i dosipam malo vode ako treba.

Nakon tri dana ich kuvam i stalno vadim orah i secem ga da vidim kolko duboko je usla

Crna boja melase kad je orah skoro do sredine taman gotov je.

Onda pustim da se ohadi i vrati ga u kofu na kofu stavim pola litre mleko i ostavim ga 4-5dana na sunce.

Nemoj samo da zatvorite poklopac nego ga stavie samo na kofu.da ne bude ekspozia.

Tako ja spremam tigernuts (very Carpy)

Zanimljiv recept samo mi nije jasno zasto mleko dodajes,zar ono nece da ukiseli i usmrdi?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...