Jump to content

Tiger nuts


Izar

Recommended Posts

Neznam za tigrov orah koliko je delotvoran na nasim vodama,probao sam ga pre jedno 5,6 godina na dunavu cisto na dlaku,bez hranjenja tad sam ga prvi put i video kod nekog tipa koji se kleo u njega,vidim da se po stranim forumima dosta hvali i jedan je od top mamaca,citao sam da je dobra kombinacija sa spod miksom u kolicini od 10% ne vise i to u kombinaciji kada se samelje,kao sto je vlajko objasnjavao nacin pripreme i koriscenje,mozda nije losa kombinacija koristiti ga na divljim vodama radi cverglana i mase bele ribe,nisam upoznao neki broj ljudi koji ga nesto preterano hvale i love sa njim tako da sam ga uvek nekako gledao sa rezervom,bilo je dosta price na njemu jos dok je bio stari sajt sarandzije,ima tekstova o njemu i nacinu propreme. Kaze se da je isto tako dobar mamac za amura posebno kada se kuva sa secerom i ubacuje neka vocna aroma
Link to comment
Share on other sites

70% amura koje sam ulovio u zivotu(a ulovio sam ih dosta) sam ulovio na tigrov orah! Ne bitno da li sam sa njime prihranjivao ili ne, radilo je u svim varijantama, dva zrna tigrovog oraha sa podizacem 10cm od dna, iznad gomile partikla je ono cemu ni jedan amur(pricam o divljim amurima) ne moze da odoli. Najbolje sam prosao na tigrov orah koji sam pripremao kod kuce, na klasicni nacin, objasnjen u ovoj temi od buraza Vlajka, bez dodatka ikakve arome niti bilo cega drugog, a od kupovnih se dobro pokazao onaj iz teglice Maros Mix!!! Sto se tice sarana na tigrov orah, nisam se nesto proslavio!!!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

treba probati na onaj ne ljusteni kikiriki u cauri pa da ga uhvati donjim perajima i krcka zubima imace zanimaciju za zube,a ti iznad pravis fiseke od novina i spustas mu 100grama,150,200.....

i boban me je zajebavao ali ne dugo jer mu je srdjan objasnio neke stvari posle cega mi se boban izvinuo i pruzio ruku tek toliko da se zna.

Link to comment
Share on other sites

Eto sajmone slažem se sa tobom u tom dijelu hrskanja. Dali to zvati efekt ili kako to je neko krckanje.

Ipak, najveća odlika tigra kao i konoplje je sličnost sa prirodnom hranom šarana, malim pužićima kod konoplje i većim kod tigra. Ima puno veze prisutnost takvih pužića na jednoj vodi sa time ali šaran na toj vodi uzima ili ne tiger.

Efekt krckanja kad lomi tigrov oraščić recimo još samo pridonosi toj sličnosti. Slatkoća je također dodatni element atraktivnosti, jedini element koje je na negativnoj strani je nutritivni. Očito je da ono što samelje i pojede ujedno i izbaci.

To naravno nije razlog da se na njega ne lovi, dapače. Koliko god imao velikih ili malih riba, nisam imao ozbiljan griz na njega ali ga i dalje forsiram i u partiklu i na udici.

Kako je netko rekao, opcija protiv nekih problema u ribolovu mora postojati. Na kraju cijena, definitivni preskup.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Srdjan,pa sampanjac ili obratno,a da toma carp i meleg svi ostali 20 lestvica nize,mozda jos vise,previse dana na vodi,godina iskustava,mesanja,spremanja eksperimentisanja,prosto tata mate za ovaj nas sport,sajmon je srdjanov djak,jos skolu nije zavrsio,a ima preko 50,a da sam ti pruzio ruku za Cranc jesamfriends.gif,kad te je srki branio a i popili smo previse piva :D
Link to comment
Share on other sites

Srdjan,pa sampanjac ili obratno,a da toma carp i meleg svi ostali 20 lestvica nize,mozda jos vise,previse dana na vodi,godina iskustava,mesanja,spremanja eksperimentisanja,prosto tata mate za ovaj nas sport,sajmon je srdjanov djak,jos skolu nije zavrsio,a ima preko 50,a da sam ti pruzio ruku za Cranc jesamfriends.gif,kad te je srki branio a i popili smo previse piva :D

 

Kakve to veze ima sa tigrovim orahom?????:8P usput ima podosta ribolovaca koji mogu da stanu rame uz rame ovima koje si nabrojao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pazi ovako,i ima istine da ga saran uzima radi cranc efekta koji se stvara prilikom lomnjenja istih a i to saran veoma rado prihvata,malo veci problem je varenje istog ali je zato mnogo dobra konbinacija tigrov orah samleti i mesati sa spodom jer samim tim saran ga jede i u skoro istom stanju izbacuje,samim tim na hranilistu se dize magla koja rado privlaci sve vrste riba,a narucito sarana,konbinacija sa zasladjenim tigrovim orahom je vrhunska i protom dobijamo kvalitetnije hraniliste,to je jedno od objasnjenja

koje je srele mogao da stavi,a tako misli i u pravu je kad je ono napisao u postu,da se ogradim tema nije na svarljivost istog..

Link to comment
Share on other sites

Kakve to veze ima sa tigrovim orahom?????:8P usput ima podosta ribolovaca koji mogu da stanu rame uz rame ovima koje si nabrojao.

 

Pa masa i staje na takmicenjima,pa kako prolazi,ali opet to nije tema,takmicarske price nisu moj fax iskljucivo sarana pecam na Divljim vodama,a i jedan i drugi su majstori svog zanata koji podjednako pecaju sarana na svim vodama,sto je velika prednost,nekazem da im niko nebi parirao,hvala bogu Sarandzija sve vise,mnogo nam je komercijalizovan sport,klinaca sve vise i vise koji upijau i veoma dobro kradu zanat sto bi se reklo,a tako i treba da bude da bi sacuvali vode i edukovali sto vise ljude u pravom smeru sto je do pre nekih 5,6 godina bila prava retkost,sto bi srele i vlada rekli svako je imao svoj crni rokovnik koji je ljubomorno cuvao,zato smo svi ovde na ovom forumu,da bi podelili svoje misljenje i bar po neke stvari izbacili navidelo.Voleo bih kada bi bilo malo manje sujete bilo medju nama,jer svako ko ode na vodu i zadovoljava svoju dusu,sa prirodom i nadmetanjem sa dragim nam prijateljemsaran.gif,je za svako skidanje kape i ucenja cele price i uzivanju u istoj :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa masa i staje na takmicenjima,pa kako prolazi :D

 

Takmičenje,a pogotovo na ribnjacima sa abnormalnom količinom ribe,je nešto što nema previše veze sa pecanjem šarana.Zbog toga i ne može biti merilo da li je neko dobar šarandžija.Ima puno vrhunskih,anonimnih šarandžija koji love(i vraćaju) šarana,ali za svoju dušu a ne radi hranjenja svoje sujete i dokazivanja pred drugima,a kasnije i koristi od toga. :fool:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Takmičenje,a pogotovo na ribnjacima sa abnormalnom količinom ribe,je nešto što nema previše veze sa pecanjem šarana.Zbog toga i ne može biti merilo da li je neko dobar šarandžija.Ima puno vrhunskih,anonimnih šarandžija koji love(i vraćaju) šarana,ali za svoju dušu a ne radi hranjenja svoje sujete i dokazivanja pred drugima,a kasnije i koristi od toga. :fool:

 

Bravo !!! :good:

Link to comment
Share on other sites

Takmičenje,a pogotovo na ribnjacima sa abnormalnom količinom ribe,je nešto što nema previše veze sa pecanjem šarana.Zbog toga i ne može biti merilo da li je neko dobar šarandžija.Ima puno vrhunskih,anonimnih šarandžija koji love(i vraćaju) šarana,ali za svoju dušu a ne radi hranjenja svoje sujete i dokazivanja pred drugima,a kasnije i koristi od toga. :fool:

 

Pazi ovako ilija,neizvlaci iz konteksta,nego stavi ceo tekst koji sam napisao,ja 1 pecam po divljim vodama i pravim tu pricu,ali ti ljudi su jednostavno pecali svuda i imaju jako veliko iskustvo i na divljim i na komercijalama to je poenta price koju sam stavio i sampanjac ti je peglao od sarulestija 92,93 i to vrlo dobro znas,neosporavam pricu ali je jedan od pionira naseg saranskog ribolova koji je dosao u nasu zemlju jos 90,sto bi ja rekao old school,i ti to vrlo dobro znas,a da se ima slucajeva dokazivanja,sujete,kradje i ima,zato je poenta price ono sto sam naveo u celom postu koji se nadam da si procitao u celostidrinks.gif

Link to comment
Share on other sites

Tigrov orah nije prirodni mamac sharanu to je prvo nego ga veoma podseca na njegovu prirodnu hranu kao shto se vec pisalo ali ne samo zbog shkoljki nego i zbog shumskih plodova poput zerava koje sharan jede.Najveci strakt tigrovoh oraha je njegov miris i ukus koji je sharanu neodoljiv tako da uvjek tigrovog oraha secem na pola i uz to ostavim nekoliko celih zrna.DA je dobar jeste.da se moze i bez njega moze se.Ali ramo gde ima dosta sitne bele ribe,cverglana je nezamenjliv bash zbog njegove tvrdoce.
Link to comment
Share on other sites

Nikad ga nisam koritio kako u prihrani tako i na udici,pricam o takmicenjima a tek na skobodnom pecanju,nevidim da je nesto poseban.

Mozda gresim ali mislim da je to jedan vise stvar na koju je neko resio da navuce pecarose,aj sad je i pristupacnija cena ali kosta je mnogo da bi se bacao.

Nisam neki pecaros ali odem po koji put na takmicenje,pa prodjem solidno i bez nekih specijlanih stvari sto inace MORAJU da se stave u prihranu ili za mamac.

Moje misljenje,bez njega se moze mnogo dobro pecati.

Svaka cast Icikus za tekstic :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...