Jump to content

Tiger nuts


Izar

Recommended Posts

Pazi ovako ilija,neizvlaci iz konteksta,nego stavi ceo tekst koji sam napisao,ja 1 pecam po divljim vodama i pravim tu pricu,ali ti ljudi su jednostavno pecali svuda i imaju jako veliko iskustvo i na divljim i na komercijalama to je poenta price koju sam stavio i sampanjac ti je peglao od sarulestija 92,93 i to vrlo dobro znas,neosporavam pricu ali je jedan od pionira naseg saranskog ribolova koji je dosao u nasu zemlju jos 90,sto bi ja rekao old school,i ti to vrlo dobro znas,a da se ima slucajeva dokazivanja,sujete,kradje i ima,zato je poenta price ono sto sam naveo u celom postu koji se nadam da si procitao u celostidrinks.gif

 

Malo su ti se pobrkali lončići jer sam napisao nešto što je generalno i nikoga nisam pomenično pominjao,ali si ti zaključio,ne znam zbog čega,da se to odnosi na tvoje idole.Uzgred,za tvoju informaciju,pošto sam mnogo stariji u šaranskom ribolovu,Šapanjac 92'nije ni čuo za Sarulešti a kamoli pecao.Ja cenim njegove rezultate na takmičenjima gde šiša o... i gde je superioran u odnosu na ostale takmičare.

Inače,tema je TIROV ORAH,a otišla je skroz u aut! :wacko:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pazi ovako ilija,neizvlaci iz konteksta,nego stavi ceo tekst koji sam napisao,ja 1 pecam po divljim vodama i pravim tu pricu,ali ti ljudi su jednostavno pecali svuda i imaju jako veliko iskustvo i na divljim i na komercijalama to je poenta price koju sam stavio i sampanjac ti je peglao od sarulestija 92,93 i to vrlo dobro znas,neosporavam pricu ali je jedan od pionira naseg saranskog ribolova koji je dosao u nasu zemlju jos 90,sto bi ja rekao old school,i ti to vrlo dobro znas,a da se ima slucajeva dokazivanja,sujete,kradje i ima,zato je poenta price ono sto sam naveo u celom postu koji se nadam da si procitao u celostidrinks.gif

 

 

Slažem se u potpunosti !!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto sajmone slažem se sa tobom u tom dijelu hrskanja. Dali to zvati efekt ili kako to je neko krckanje.

Ipak, najveća odlika tigra kao i konoplje je sličnost sa prirodnom hranom šarana, malim pužićima kod konoplje i većim kod tigra. Ima puno veze prisutnost takvih pužića na jednoj vodi sa time dali šaran na toj vodi uzima ili ne tiger.

Efekt krckanja kad lomi tigrov oraščić recimo još samo pridonosi toj sličnosti. Slatkoća je također dodatni element atraktivnosti, jedini element koje je na negativnoj strani je nutritivni. Očito je da ono što samelje i pojede ujedno i izbaci.

To naravno nije razlog da se na njega ne lovi, dapače. Koliko god imao velikih ili malih riba, nisam imao ozbiljan griz na njega ali ga i dalje forsiram i u partiklu i na udici.

Kako je netko rekao, opcija protiv nekih problema u ribolovu mora postojati. Na kraju cijena, definitivni preskup.

 

Evo da se vratimo na temu,koce ako ne zac,skidam kapu,za ovohi.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za tebe je on GOSPODIN HUCHINSON jedina mu je mana sto ne nosi usisivac na pecanje

ajde i ja malo da se umesam.prvo pozdrav svima. sto se srdjana tice dali ga je neko video kako peca. bilo na divljoj vodi bilo na takmicenju.

Link to comment
Share on other sites

Srki SAMPANJAC Meleg. :drinks: za njih ne treba pricati, treba ih vise postovati...pozdrav..

sto se srkija tice covek nije sujetan.nepeca takmicenja da bi zadovoljio sujetu nego peca takmicenja iz zadovoljstva.ko god ga je pitao za savet i boilu rekao je. covek nema kvarove. koje kvarove kad sarana peca 35 godina.

Link to comment
Share on other sites

Za tebe je on GOSPODIN HUCHINSON jedina mu je mana sto ne nosi usisivac na pecanje

 

Ko je za mene gospodin,o tome ja sam odlučujem,a ti bolje da gledaš svoja posla i da se još malo uvučeš u ...... ali ne preko drugih nego direktno ... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Sve ove priče su u direktnoj vezi sa tigrovim orahom...

Pretpostavljam da ste čuli za privatne poruke pa bih vas molio da te vase lične netrpeljivosti ostavite za sebe.Verujem da se 99% forumaša gnuša na ove svađe. Onaj 1% nek koristi PP

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da dodam i ja malo mog iskustva.

Tig.Orah treba potopiti barem 48 sati u vodu i cak je bolje tu posudu ostaviti negde na toplom da tokom tog perioda voda unutra bude mlaka a ne sasvim hladna. Posle tog perioda treba ga kuvati oko 1 sat na temperaturi do pred kljucanje tj. da ne izbijaju stalno krupni mehurovi na povrsinu. Nakon kuvanja ga ostaviti minimum 3-4 dana u zatvorenoj kanti negde na toplom. Tu lezi cesta greska kod koriscenja TigOraha - ljudi ga skuvaju i odmah sutradan nose na vodu. TigOrah je vrlo tvrda kostunjava partikla cak i posle kuvanja, i zbog gustine svoje strukture vrlo tesko prima i odaje bilo kakve dodatke, zasladjivace i mirise osim ono malo sto mu se privremeno zadrzi na povrsini. Stajanjem 3-4 dana na toplom dolazi do procesa fermentacije (vrenja) kojim se stvara njemu specificna sluz i prakticno se sam T.Orah useceri i bez dodavanja bilo kakvog spoljnjeg zasladjenja. I aroma tada postaje mnogo intenzivnija a struktura samog zrna nesto malo meksa ali ne mnogo. Po mom misljenju, ne treba dodavati nikakve zasladjivace niti arome jer je to sto se stvori procesom fermentacije sasvim dovoljno i slatko i atraktivno. To sto nama mozda ne mirise narocito jako ili nije posebno sladak ne treba da nam bude referenca iz dva razloga:

-cula mirisa i ukusa su kod sarana skoro 100-nak puta osetljivija nego nasa

-nase culo mirisa funkcionise na principu isparljivih tvari koje se u vidu aerosola krecu kroz vazduh, a saranovo culo je "podeseno" na tvari rastvorljive u vodi a u ovom slucaju su to materije koje se u vodi dobro rastvaraju ali ne isparavaju mnogo.

 

T.Orah je prvenstveno letnji mamac tj. za topliju vodu u kojoj ce se njegove prirodne arome i slast lakse rastvarati. To nije instant mamac i retkost je da pokaze narocite rezultate u jednodnevnom pecanju osim na vodama gde je ranije vec bio znacajnije koriscen pa se riba vise-manje navikla na njega.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...