Jump to content

Zabranjene Tehnike I Mamci Na Nasim Jezerima I Takmicenjima


rudy

Recommended Posts

Zig-rig na 99% mesta i takmicenja zabranjen,praskasta hrana,boila mora biti kuvana,tajger itd itd.Na ova pitanja mi niko nije dao konkretan odgovor zbog cega ii zasto je zabranjen.Sve sto je kod nas zabranjeno to je sve kao normalno svugde po svetu.

Link to comment
Share on other sites

Svuda po svetu je sve dozvoljeno,sem naravno zivih mamaca,ali ove ostale gluposti boze me sacuvaj. Kaze svako jezero pravilnik svoj ima,a ni sami ne znaju sto zabranjuju. Zabrane praskastu,sledeci vikend feeder tqakmicenje,ovi bace tonu praskaste hrane. Nigde veze s vezom.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zig-rig na 99% mesta i takmicenja zabranjen,praskasta hrana,boila mora biti kuvana,tajger itd itd.Na ova pitanja mi niko nije dao konkretan odgovor zbog cega ii zasto je zabranjen.Sve sto je kod nas zabranjeno to je sve kao normalno svugde po svetu.

Odgovor je tu samo se ljudi prave da ga ne vide. Gde god se vrte neke pare neki centri moci da se tako izrazim drze monopol. U ovom slucaju su to veci proizvodjaci boili i komponenti za boile. Mislis li da njima ide u prilog da se riba peca na tajger koji je 3-4 puta jeftiniji ili ne daj Boze na parce sundjera? Oni sire svoju politiku a imaju podrsku od raznih koji bi da im udju u dupe i tako to ide.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako stavimo prst na celo,odgovor za zig rig sam dolazi. Zamislite ribu upetljanu u nekom krsu sa predvezom od 3 i vise metara. Pa neka se to desi i samo jednom dnevno,to je 300 i vise riba godisnje,koje ce (vrlo moguce) uginuti zapetljane u krsu. Pre svega nije humano,a sa druge strane u tu ribu je na kraju krajeva ulozen novac. Tajger ,kao sto i sami znate riba ne svari u potpunosti i vecina nas je i sama videla da riba koja je u meredovu,izbaci iz analnog otvora celo ili samo prepolovljeno zrnce tajgera. Kao sto je i vec bilo pomenuto u nekim drugim temama,zna se da druga riba uzima isto to zrno i mogucnost sirenja zaraza je daleko veca. Posto ja nisam ihtiolog i ne znam koje su to sve zaraze,zaustavicu se ovde :) ovo za kuvane boile i paste mi nikad nije bilo jasno zasto je to tako,ali kuvana zrna sam siguran da se lakse vare nego nekuvana. Daleko veci problem je sam odnos prema ribi ljudi koji su zalutali u celu pricu i koji ne umeju da cene zivo bice,pa se slikaju stojeci i reskiraju dariba padne sa metra visine na zemlju,guraju prst u skrge,posto ne znaju da drze ribu ili je naslanjaju na sebe i skidaju sluz sa ribe.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgovor je tu samo se ljudi prave da ga ne vide. Gde god se vrte neke pare neki centri moci da se tako izrazim drze monopol. U ovom slucaju su to veci proizvodjaci boili i komponenti za boile. Mislis li da njima ide u prilog da se riba peca na tajger koji je 3-4 puta jeftiniji ili ne daj Boze na parce sundjera? Oni sire svoju politiku a imaju podrsku od raznih koji bi da im udju u dupe i tako to ide.

 

Šališ li se to? Pa ajde navedi mi jednog većeg proizvođača boili ili komponenti iz Srb. Ako si mislio na strane firme i zastupništva, pa mi smo druže toliko malo tržište u odnosu na Evropu da nemamo i dalje uvoznika za Moore, Mainline itd... Kakvi crni lobiji i monopoli... Zašto onda u zemljama Evrope, gde su te firme mnogo zastupljenije, nisu zabranjeni zig i tajger?  Nemoj mi zameriti, ali to što si napisao nema veze sa vezom...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako stavimo prst na celo,odgovor za zig rig sam dolazi. Zamislite ribu upetljanu u nekom krsu sa predvezom od 3 i vise metara. Pa neka se to desi i samo jednom dnevno,to je 300 i vise riba godisnje,koje ce (vrlo moguce) uginuti zapetljane u krsu. Pre svega nije humano,a sa druge strane u tu ribu je na kraju krajeva ulozen novac. Tajger ,kao sto i sami znate riba ne svari u potpunosti i vecina nas je i sama videla da riba koja je u meredovu,izbaci iz analnog otvora celo ili samo prepolovljeno zrnce tajgera. Kao sto je i vec bilo pomenuto u nekim drugim temama,zna se da druga riba uzima isto to zrno i mogucnost sirenja zaraza je daleko veca. Posto ja nisam ihtiolog i ne znam koje su to sve zaraze,zaustavicu se ovde :) ovo za kuvane boile i paste mi nikad nije bilo jasno zasto je to tako,ali kuvana zrna sam siguran da se lakse vare nego nekuvana. Daleko veci problem je sam odnos prema ribi ljudi koji su zalutali u celu pricu i koji ne umeju da cene zivo bice,pa se slikaju stojeci i reskiraju dariba padne sa metra visine na zemlju,guraju prst u skrge,posto ne znaju da drze ribu ili je naslanjaju na sebe i skidaju sluz sa ribe.

Znam ja druze sve te "razloge" koji deluju logicno ali u praksi ne piju vodu. Sto se tice ziga, vecina komercijala nema prosecnu dubinu preko 1,5m tako da i predvez ne bi prelazio 1m. Za tajger se nije nikada dokazalo ni da steti ribi, ni da siri zarazu. Pricao sam dosta bas na tu temu sa kolegama iz Hrvatske gde je gotovo na svakom reviru dozvoljen i zig, i tajger i praskasta. Svi te zabrane vide kao nebulozu i cude se sto je to kod nas tako.

Link to comment
Share on other sites

Srbija. Zemlja gde je zabranjen zig rig i tajger ali zato parfem nije!!!!

Ako bi gledali sa ihtioloske strane i velike zelje vlasnika jezera za ocuvanjem ribljeg fonda, zbog cega su onda zabranjeni zivi mamci? Kako to glista parkovska steti ribi?!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Šališ li se to? Pa ajde navedi mi jednog većeg proizvođača boili ili komponenti iz Srb. Ako si mislio na strane firme i zastupništva, pa mi smo druže toliko malo tržište u odnosu na Evropu da nemamo i dalje uvoznika za Moore, Mainline itd... Kakvi crni lobiji i monopoli... Zašto onda u zemljama Evrope, gde su te firme mnogo zastupljenije, nisu zabranjeni zig i tajger?  Nemoj mi zameriti, ali to što si napisao nema veze sa vezom...

 

A kome drugom je u interesu da se takve stvari zabrane?
Link to comment
Share on other sites

Srbija. Zemlja gde je zabranjen zig rig i tajger ali zato parfem nije!!!!

Ako bi gledali sa ihtioloske strane i velike zelje vlasnika jezera za ocuvanjem ribljeg fonda, zbog cega su onda zabranjeni zivi mamci? Kako to glista parkovska steti ribi?!

Daj nek neko napravi takmicenje gde se peca samo na zive mamce ...pa nek bolji pobedi...haha

Link to comment
Share on other sites

A da li se nekad neko zapitao kako to da kod nas 7meseci godišnje na najmanje 5voda svaki vikend ima takmičenje sto je bar 60ekipa nedeljno negde peca,a državna liga jedva nakupila 12ekipa

Mi smo verovatno zemlja u kojoj se najviše ja svetu odrzavaju takmicenja

A pored toga dal se neko zapitao da li su sva ta takmicenja prihavljena, plaćen porez,prijavljene novčane nagrade,osigurani takmičari.....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A kome drugom je u interesu da se takve stvari zabrane?

Neukim ljudima koji vode jezera i organizatorima takmičenja koji ne znaju da pecaju na tajger. Inače na većini voda u Srb je dozvoljen tajger na slobodnom pecanju. Što se tiče ziga 99 posto ljudi pojma nema šta je to i ne želi da se bakće sa tim, pa zagovara priču kako to šteti ribi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako stavimo prst na celo,odgovor za zig rig sam dolazi. Zamislite ribu upetljanu u nekom krsu sa predvezom od 3 i vise metara. Pa neka se to desi i samo jednom dnevno,to je 300 i vise riba godisnje,koje ce (vrlo moguce) uginuti zapetljane u krsu. Pre svega nije humano,a sa druge strane u tu ribu je na kraju krajeva ulozen novac. Tajger ,kao sto i sami znate riba ne svari u potpunosti i vecina nas je i sama videla da riba koja je u meredovu,izbaci iz analnog otvora celo ili samo prepolovljeno zrnce tajgera. Kao sto je i vec bilo pomenuto u nekim drugim temama,zna se da druga riba uzima isto to zrno i mogucnost sirenja zaraza je daleko veca. Posto ja nisam ihtiolog i ne znam koje su to sve zaraze,zaustavicu se ovde :) ovo za kuvane boile i paste mi nikad nije bilo jasno zasto je to tako,ali kuvana zrna sam siguran da se lakse vare nego nekuvana. Daleko veci problem je sam odnos prema ribi ljudi koji su zalutali u celu pricu i koji ne umeju da cene zivo bice,pa se slikaju stojeci i reskiraju dariba padne sa metra visine na zemlju,guraju prst u skrge,posto ne znaju da drze ribu ili je naslanjaju na sebe i skidaju sluz sa ribe.

Samo da ti odgovorim za zig, nikakva opasnost za ribu ne postoj od zig-rig sistema kad je petljanje i kidanje u pitanju. Zasto? Pa zato sto se ziga na tanje najlone od 0,25 do 0,30mm i riba taj najlon uglavnom moze da pokida. 

Drugo, sta cemo onda sa shock liderima? Mnogo cesce se oni koriste i kidaju s tim da su svi od 5 do 7m duzine i minimalno 0.40mm debljine (najlonski, spagu necu ni da pominjem)

Iduci tvojom logikom sve vrste shock lidera bi morale biti striktno zabranjenje.

Na ne malom broju voda je dozvoljen shock od spage a zig je zabranjen, to je glupost nevidjena.

Pecam zig zadnje dvije godine aktivno i ne sjecam se da sam imao ijedno kidanje dok sam za isti period otkinuo bar 50 sistema sa shock liderom.

Matematika je jasna...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Deo iz jednog pravilnika takmicenja:"Zabranjeno je lepiti pastu na olovo i na boilu,ovaj prekrsaj se sankcionise crvenim kartonom"ma sta kazete.

Jel se neko ikad napecao na tu pastu ? mislim da to i nema neke svrhe od kad se prave one topive boile ? posto koliko shvatam poenta te paste je da se topi u vodi ....

Link to comment
Share on other sites

Ako stavimo prst na celo,odgovor za zig rig sam dolazi. Zamislite ribu upetljanu u nekom krsu sa predvezom od 3 i vise metara. Pa neka se to desi i samo jednom dnevno,to je 300 i vise riba godisnje,koje ce (vrlo moguce) uginuti zapetljane u krsu. Pre svega nije humano,a sa druge strane u tu ribu je na kraju krajeva ulozen novac. Tajger ,kao sto i sami znate riba ne svari u potpunosti i vecina nas je i sama videla da riba koja je u meredovu,izbaci iz analnog otvora celo ili samo prepolovljeno zrnce tajgera. Kao sto je i vec bilo pomenuto u nekim drugim temama,zna se da druga riba uzima isto to zrno i mogucnost sirenja zaraza je daleko veca. Posto ja nisam ihtiolog i ne znam koje su to sve zaraze,zaustavicu se ovde :) ovo za kuvane boile i paste mi nikad nije bilo jasno zasto je to tako,ali kuvana zrna sam siguran da se lakse vare nego nekuvana. Daleko veci problem je sam odnos prema ribi ljudi koji su zalutali u celu pricu i koji ne umeju da cene zivo bice,pa se slikaju stojeci i reskiraju dariba padne sa metra visine na zemlju,guraju prst u skrge,posto ne znaju da drze ribu ili je naslanjaju na sebe i skidaju sluz sa ribe.

ti na miki kad pecas pod sajlom koristis sok predvez od cirka 5 METARA.osnovni 0.28 sok 0.40 desi se da pukne na cvoru .......ostalo izvedi zakljucak sam
Link to comment
Share on other sites

0,50 mi je sok ☺ Salu na stranu i Ducic i Sremac u pravu.Iskreno,kad sam pisao post,nisam razmisljao o soku. Gledajuci tako,apsurdno je sto su sokovi dozvoljeni. 0,50 se tesko kida,skoro pa nikako,sve i da riba ima 20 kg. Ranije se davalo objasnjenje od strane rukovodecih na jezerima (u vezi sa zigom)da se riba kaci za ostale delove tela,pa se kasapi. Na komercijalama nisam pokusavao,ali mi se na divljoj vodi riba nije ni ocesala o udicu ,sem jednog na Deliblatskom ,koji je progutao. Na zig ne znam da pecam,ali se trudim,no to sad nije tema. A kad smo kod teme,tema je stvarno dobra i vise puta sam se i sam pitao o svemu gore pomenutom. Jel ima iko neko racionalno objasnjenje za zive mamce ?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

0,50 mi je sok ☺ Salu na stranu i Ducic i Sremac u pravu.Iskreno,kad sam pisao post,nisam razmisljao o soku. Gledajuci tako,apsurdno je sto su sokovi dozvoljeni. 0,50 se tesko kida,skoro pa nikako,sve i da riba ima 20 kg. Ranije se davalo objasnjenje od strane rukovodecih na jezerima (u vezi sa zigom)da se riba kaci za ostale delove tela,pa se kasapi. Na komercijalama nisam pokusavao,ali mi se na divljoj vodi riba nije ni ocesala o udicu ,sem jednog na Deliblatskom ,koji je progutao. Na zig ne znam da pecam,ali se trudim,no to sad nije tema. A kad smo kod teme,tema je stvarno dobra i vise puta sam se i sam pitao o svemu gore pomenutom. Jel ima iko neko racionalno objasnjenje za zive mamce ?

Vjeruj mi da mi se nijednom nije desilo da sam na zig zakacio ribu za bilo koji dio tijela osim za usta.

Dok recimo kod klasicnog sistem ajeste, kacenje sa strane sglave van usta i kacenje za stomak kod trbusne peraje.

Vljda dok se riba krece oko mamca radom peraja podigne udicu sa dna i zakaci se. Pogotovo kod balansirnih prezentacija.

Link to comment
Share on other sites

Ja bez crvica ne idem nigde. Par komada na udicu cisto da ga dole nervira. A dobro je i za takmicenje ,prodjes nekom pored boksa,istreses mu kutiju celu i nee moze nikako kod sudije da se opere. Ahahahahaha. (Salim see naravno) ????????
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...