Jump to content

swinger ili hanger ?


Hanger ili Swinger  

192 members have voted

  1. 1. Hanger ili Swinger

    • Hanger
      80
    • Swinger
      112


Recommended Posts

Dodao sam ti i glasanje nadam se da se neljutiš :lol:

 

Moj glas ide za Hangere. Do sada još nisam naišao na situaciju ma kakav god vetar da je da nisam mogao da se izborim sa hangerima i tegićima. U kombinaciji sa Delkimima dobijam ultraosetljivu varijantu koju mogu podesiti po želji.

 

Od kada sam prešao na Hangere, swingere više ne koristim.

Link to comment
Share on other sites

Swingeri,jos kada bi bili svetleci...samo cini mi se da fox svetle samo na zvucni signal iz signalizatora...bilo bi bolje kada bi davali signal sa lampice...kada jednom bipne da nocu vidis koji stap i koliko je swinger pomeren.....a i moze da se opterete dodatno za vece daljine..
Link to comment
Share on other sites

Po meni su hangeri osetljiviji od swingera, ali koristim swingere. Na vodama na kojim pecam ne prodje 1 dan bez vetra, a cesto se desava da u toku dana budu 2 nevremena sa jakim vetrovima. Sa swingerima nisam imao problema i do samo sa 1 tegicem.
Link to comment
Share on other sites

Swingeri,jos kada bi bili svetleci...samo cini mi se da fox svetle samo na zvucni signal iz signalizatora...bilo bi bolje kada bi davali signal sa lampice...kada jednom bipne da nocu vidis koji stap i koliko je swinger pomeren.....a i moze da se opterete dodatno za vece daljine..

 

krivo ti se čini, ilumminatedi svijetle prema lampici sa signalizatora. ;)

Link to comment
Share on other sites

Swingeri,jos kada bi bili svetleci...samo cini mi se da fox svetle samo na zvucni signal iz signalizatora...bilo bi bolje kada bi davali signal sa lampice...kada jednom bipne da nocu vidis koji stap i koliko je swinger pomeren.....a i moze da se opterete dodatno za vece daljine..

svetleci svingeri moraju da se koriste sa signalizatorima koji imaju 2 dzeka da bi svetleli isto kao i signalizatori. Jedan dzek je za bazu a drugi za svinger. Samo sa jednim dzekom se koristi za zvucnu bazu. Ja sam licno pristalica svingera. Koristim PELZER kojima sam ugradio diode i super rade(svetle)

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je na mjestu ,ali i jedno i drugo moraš imati!

Možda bi bolje bilo pitanje kad koristiti henger , a kad swinger?

Jel sa swingerom možeš pokriti skoro 99% slučajeva u ribolovu , a s hengerom baš i ne .

Henger je moj prvi izbor uvijek(Fox illuiminated), ali dođeš na neku nepoznatu vodu i nađeš recimo poziciju jako daleko(250m+) ili puše jak vijetar tada ti tu nikakov henger ne pomaže .

Zato i jedno i drugo u torbi treba imat!

Inače od swingera fox euro illuminated je broj jedan po meni.

AVE!!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bacide pa nestoje svima cvrsto. :lol:

Glasam za svinger jer drugo nisam ni probao.

Imam foksove stare kupio ih jos dok su bile marke i nemam nikakvih problema s njima i veoma sam zadovoljan ,tako da ih neplaniram menjati.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...