Jump to content

Recommended Posts

Inspirisan prdinom temom o montazama ajde i ovo...kolika olova,kod oblika i zasto...ili zasto ne...

Ja koristim od 80/90 do 120gr obicno i u spec prilikama i celih 150/175 gr zavisi od situacije i obicno su na kopci.Teza su za velike daljine i imam dilemu da li uticu na uzimanje i kacenje ribe,mada razum govori da nema ama bas nikakve veze...

Link to comment
Share on other sites

ja obicno koristim obicno olovo sa cevcicom tzv.suzu,i to ona sa plasticnom cevcicom su mi mnogo bolja nego sa gumenim crevom.Kada razvlacim na vece daljine onda stavljam olova od 150gr sa rupom u sredini (ne znam kako im je ime) sto su pravljena za reke.A za neka daleka zabacivanja kad ne moze da se razvlaci ultra cast od 110gr sa lid korom i nema promasaja

U CS-u ih zovu extra heavy ;)

Link to comment
Share on other sites

;) extra heavy i jos u rupu stavim pastu neku i full....simpaticno jel'da...a volim i kugle obicno 115gr...a uzecu i te ultra cast cini mi se da su dobra,a i one zarezane suze na koje se lepi hrana...volim te varijante sa dodavanjem kojecega pored mamca....
Link to comment
Share on other sites

ultra cast je smeće koje ne vrijedi ni pola cijene koja se za njega plati...nakon 5 zabaca pukne ona cjevcica i moš se slikat

 

 

Evo ziva istina..Ja sam prosle godine kupio jedno 6-7 ultra cast olova i na 5 mi je pukla ta cjevcica sto viri iz olova :shock: ili je pre kruta pa puca..ili pre slaba.. uglavnom to bi se nekako trebalo srediti..izuzevsi to olova su super..

Link to comment
Share on other sites

Svako olovo ima svoju prezentaciju i za odredjenu montazu,za daleko bacanje je long cast olovo,za izbacivanje do 100 m tamo gde nema mulja je suza-bolja je od longcasta zato shto joj tezishte daleko blize sistemu-po tome je najbolja kugla al nije za daleko bacanje ni za reke,samo za razvlacenje,onda imate pljosnata olova i sa rupom kao i triagla za reke kako bi se sprecilo kotrljanje zbog struje reke,pa kocka tamo gde pecash na podvodnoj neravnini a treba ti da stane olovo cim ga bacish da se ne kotrlja.Znaci sve si ima svoje mada se slazem uglavnom long cast i suza prekrivaju 90% slucajeva na vodi.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
95% In line. Za blize i mulj flat 50 - 70 g, cim krenemo dalje long cast 90, 105. Imam pun djavo ultra casta, al ih nesto ne koristim nekako pocnu cudno da mi se rotiraju prilikom zabacaja ne lete mi bas kao long cast mada ja sam jos pocetnik, jos usavrsavam tehniku.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 6 months later...

Kalupi za olovo-gde kupiti ili jos bolje kako sam napraviti???

neka kucna radinost a ne da idem kod strugara  ;)

Uradis kalup od gipsa prema olovu koje hoces da radis , taj kalup nece izdrzati vise od desetak odlivaka al ti je sve pri ruci . Evo par olova koje je nas kolega uradio u takav jedan kalup, ofarbao i spremio za pecanje !

 

http://prikachi.com/images/340/6502340J.jpg

Link to comment
Share on other sites

sva olova iz bilo kog kalupa se moraju rucno doraditi jer uvek ima ostataka na nekim krajevima ali sto jane kaze mnogo su toksicna ta isparenja i kancerogena tako da se ne preporucuje bas mnogo a i mislim da su cene olova kod nas najpovoljnije u okruzenju i pogotovo iz domace radinosti bas prihvatljive da se nemoramo  trovati.

Link to comment
Share on other sites

Ako hoces da uradis olovo po PS znaci sa gumicom unutar olova da bi uvukao osmicu pa jos da dodas onu cevcicu za zastitu najlon pa jos da plastificiras i neisplati se da radis sam.Tu nakraju u cenu uracunas i struj ili gas za topljenje olova,pa cenu surovog olova od kojeg 10% se baca.Tako da Carp Sistem.Ako neko bas voli sam da se zeza moze da se napravi veoma lep kalup od gipsa,samo obavezno gips mora da se osusi 100% da nema vlage u njega,najbolje da ga stavis u rernu na nekoj temperaturi 70 C.

Evo primer ova olova dole sam ja radio u kalup od gipsa,ali dok uhvatis ritam ima vise da pretopis nego da izadju OK.

http://i977.photobucket.com/albums/ae253/filip030682/24072012.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...