Jump to content

Shimano Ultegra Ci4+ Xtc


Recommended Posts

Koristim trenutno stare BBLC i razmisljam da obnovim masinice i dvoumim se izmedju:

-Ultegra Ci4+ XTC,

-Big Baitrunner XTB Ci4+ Longcast.

Nisam do sada pecao bez baitrunnera ali nesto me vuce da probam...

Voleo bih da cujem misljenja o prednostima i manama ovih masinica.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Druže, ja za XTC imam samo reči hvale. Godinu dana već pecam na njih i prezadovoljan sam. Brzi šraf koji je za nijansu čak brži nego na XTDu me je posebno oduševio. Znači radi bukvalno na četvrtinu kruga. Ova ultegra je nešto najbliže tehnijumu što su do sad izbacili. Čak se i ručka sklapa unazad kao na tehnijumu, a ne odvrće se šraf kao na ostalim ultegrama. Najlon slaže standardno kao i svaka druga ultegra. Tako da moj glas svakako ide za nju.

Što se tiče BBLCa pecao sam i na njih par puta, ali nisam bio nešto oduševljen (valjda upoređujući je sa starim modelom). Mada za moja pecanja, meni takva mašina i ne treba. Što se tiče baitrunera i ja sam počeo da pecam na mašine koje su ga imale, pa sam se posle odvikao od toga bez problema. 

Sve u svemu mislim da je XTC dosta kvalitetnije odrađen, i moj glas ide za nju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bio sam u bukvano istoj situaciji, i ja sam do skoro pecao na stari BBLC i resio da promenim. Posto se te masine menjaju uglavnom zbog tezine, a kao sto vidim i ti trazis lakse cim pucas na CI4, ja sam se odlucio za Ultegru XTC CI4. U principu te dve masine izmedju kojih se dvoumis su relativno iste, razlika je u baitrunner sistemu a sa njim i 100g tezine vise kod novog BBLC-a, prenos 4.3:1 i 103cm uvlacenja najlona kod Ultegre i 4.6:1 i 110cm kod BBLC-a. Razlika je i 120-ak € vise za BBLC. 

E sad, na tebi je da se odlucis da li mozes bez baitrunner-a ili ne, odn. da li ces da menjas navike, a sto se performansi tice, mislim da neces da pogresis koju god da uzmes...

Link to comment
Share on other sites

Hvala TopLine! Tacno tako, jedini razlog sto ih menjam je sto sam prosto pozeleo da probam nesto novo i nesto lakse. Inace stare BBLC su mi u odlicnom stanju. Hvala na misljenju jos jednom.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Da li ima jos nekih bitnijih razlika u odnosu na obicnu Ultegru 14000 XTD i ovu Ci4+ 14000 XTC,osim materijala kucista?Pa je samim tim laksa...ili ima jos nesto bitnije?Jer razlika u ceni je poprilicno velika ako se uzme u obzir samo tih 100 gr manje u korist Ci4+.
Link to comment
Share on other sites

Da li ima jos nekih bitnijih razlika u odnosu na obicnu Ultegru 14000 XTD i ovu Ci4+ 14000 XTC,osim materijala kucista?Pa je samim tim laksa...ili ima jos nesto bitnije?Jer razlika u ceni je poprilicno velika ako se uzme u obzir samo tih 100 gr manje u korist Ci4+.

Za razliku od cca 50 eur dobijes mnogo vise,ta XTC Ci4 je daleko ispred XTD. Ima vise lezaja,kocnica neuporedivo bolja i preciznija,laksa, itd itd. Sve u svemu dva sveta razlicita,a razlika u ceni nije “poprilicno velika”

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma te role imaju vise razlike nego slicnosti :D

Prosla citava sezona i vec dio nove i dosad nemam niti jedne zamjerke na xtc ci4

http://fish.shimano.com/content/fish/northamerica/us/en/homepage/Shimano_Product_Page.P-ULTEGRA_XTD.html

 

 

https://www.shimanofish.com.au/content/fish/oceania/au/en/homepage/productdetail.P-SRULTEGRACI4+XTC.html

Edited by Salko01
Link to comment
Share on other sites

Razlika je ovde malo vise od 50€,pa i nije bas zanemarljiva,posto bih mogao da kupim jos jednu masinicu komotno,od te razlike...Ali na stranu to.Ako je definitivno kvalitet na strani Ci4+ onda nema sta...Jer jedino sto sam nasao je laksi materijal kucista i cini mi se 1 lezaj vise...Nisam probao ni jednu od te dve masine,pa nemam predpostavku...Mada sam uvek za nesto sto je kvalitetnije naravno.
Link to comment
Share on other sites

Sve ci4 su dve klase iznad običnih

Xta i xtb i xtc

Nemogu jednostavno da se porede jer nisu ista klasa

Lakša,bolji materijal,više lagera, drugaciji rad.....

po meni ci4 klada odma ispod AT mislim da je prestigla pored aero

Ali i cena je takva 100e možda i više skuplja od obicne

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kupio sam Ultegre Ci4+ 14000...Iskreno misljenje.Masinice su super.Ali...po meni nemaju toliko tih rad(mozda zato sto su nove pa dok se se razrade),posto sam teski bolesnik i volim sve perfektno,cujem da konstantno nesto “kao tiho ceska”(kod svake,da ne bude zabune).Sve (tri) masine imaju neki minimalni zazor ili luft,ako se to moze nazvati luftom u rucici,koji je vidljiv i osetan,a i (Kada skinem poklopac/kapicu sa druge strane tela masinice i masinicu drzim cvrsto,a rucicu sitno cimam,vidi se da osovina na koju su navuceni lezajevi “zive”.Sve je to sitno naravno,ali se oseti i cuje u radu masinice.Tako da sveukupan utisak sto se mene tice je da su masine dobre,ali opravdan pad cene u odnosu na datum izlaska na trziste.Masinice su kupljene ovde u Italiji sa urednom garancijom,fiskalnim izvestajem itd...
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je kod nas,ali ovde su Ci4+ preko 300 € bile,kad su se pojavile,sad ih ima svuda za ispod 230€,a ja ih uzeo za 219 € po komadu.Uzete u Boscolo Sport-u pre nedelju dana.Mislim da im nije bila tolika cena kad su se pojavile.Od dvojice drugara sam cuo da ih dosta prodaje,jedan od njih peca takmicenja na RC u Kikindi,pa ima vise informacija...Sad,sta je po sredi,ne znam...

A recimo,BBLC,stari model,nadjem u Zemunu pre 3 godine slucajno u jednoj maloj radnji koja je ujedno i pet shop...Javim drugaru i kupi ih za 54.000,00 dinara,3 komada.A masine izasle prvi put “pre Hrista”...Hocu reci da su i dalje imale cenu jaku,za nase uslove,jos je on i odlicno prosao,da su bile u nekoj ozbiljnijoj radnji sigurno bi kostale vise.

Edited by Sasa Nadlacki
Link to comment
Share on other sites

Kod mene se jedino strujanje zraka cuje koje proizvodi rotor :)

Jutros sam ih bas ocistio i podmazo,detaljno pregledo i nema jos nigdje nikakvog lufta niti se sta cuje na njima,ima jedna mana a to je da se na mjestu gdje se rucke preklapaju malo farba izgrebala,vjerovatno dok su u torbi prilikom voznje i nosenja rucke malo rade i tako skinu farbu(skoro pa se i ne kuzi) a bzv mi drzati onaj karton :)

 

248-AC4-A0-55-F6-4424-B084-E4-DC2-B1-E64

 

Edit

I da,rolama je trebo jedan ribolov da se razvrte malo,kad sam ih prvi put izvadio iz kutije i probo zavrtiti dosta su tesko vrtile i prvo sto mi je palo na pamet da ih vratim u trgovinu al sam cito na netu da treba malo da se to sve malo “razradi”

Edited by Salko01
Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da sve shimanove masinice imaju taj neki "šum" kad se vrte, ali to nije problem sigurno. I aero technium ga ima. A lufta ne bi trebalo biti, mozda da se pogleda da li ima razlike u odnosu na druge ultegre istog modela
Link to comment
Share on other sites

U pravu si Salko,masine definitivno malo teze idu,to sam prvo skontao,ali isto tako znam da to zavisi od razrade...U papirima pise da svako drugo pecanje treba kap(samo jedna) Shimano bantam ulja.Sigurno i to pospesi razradu masine i odrzava je kako bi trebalo,pa se vremenom i to “ceskanje” izgubi kad sve legne kako treba...A taj “luft” je prisutan kod sve tri masine,zabrinuo bih se da je samo kod jedne.Kad sitno cimam rucku vidi se,sto se oseti prilikom rada masine...Pre neki dan vrtim u radnji Ultegru XSB 10000,polovna,estetski malo losija,ali mehanicki u fulu,utegnuta do zla Boga,daleko ispred ovog sto sam uzeo...Mislim da se necu dugo zadrzati na CI4+...
Link to comment
Share on other sites

U pravu si Salko,masine definitivno malo teze idu,to sam prvo skontao,ali isto tako znam da to zavisi od razrade...U papirima pise da svako drugo pecanje treba kap(samo jedna) Shimano bantam ulja.Sigurno i to pospesi razradu masine i odrzava je kako bi trebalo,pa se vremenom i to “ceskanje” izgubi kad sve legne kako treba...A taj “luft” je prisutan kod sve tri masine,zabrinuo bih se da je samo kod jedne.Kad sitno cimam rucku vidi se,sto se oseti prilikom rada masine...Pre neki dan vrtim u radnji Ultegru XSB 10000,polovna,estetski malo losija,ali mehanicki u fulu,utegnuta do zla Boga,daleko ispred ovog sto sam uzeo...Mislim da se necu dugo zadrzati na CI4+...

Ti si prvi da nije zadovoljan sa tom mašinom, da sam ja čuo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To sto ti druze opisujes i ono sto ja imam kao da su dve razlicite masine. Ja sam ih uzeo u Nemackoj i odmah, u samoj radnji, sam se odusevio koliko su besumne i kako glatko vrte. Sta vise, kad "zaletim" malo rucicu, nastavi ssma da se vrti skoro 3 puna kruga.

Link to comment
Share on other sites

Na prvi utisak masina je vrh...naravno,u radnji nisam mogao da je “rasklapam” da bih je video itd...ali kad sam im se malo vise posvetio definitivno sam video utegnutije i sa lepsim radom Ultegre(starije)...Ne znam da li sam mozda naleteo na neku losu seriju,sto opet ne verujem nekako ili sam ja mozda previse ocekivao,ali definitivno nisam nasao ono sto sam mislio da cu...Mozda sam prvi sto Bulaja rece da nisam zadovoljan,ali nisam jedini sigurno...Ako su samo ove 3 takve onda sve ok,(ali da je slucajnost bas sa sve 3...hm),a ako su sve ostale kao sto su ove,a ja imao prevelika ocekivanja za masinu koja kosta koliko kosta(a ne kosta malo)...onda po meni licno ne opravdavaju ulozeno...Jbg,daleko sam pa da mogu da se nadjem sa nekim ko ih ima pa da ih uporedim,a bilo bi bas dobro.
Link to comment
Share on other sites

Kod mene se jedino strujanje zraka cuje koje proizvodi rotor :)

Jutros sam ih bas ocistio i podmazo,detaljno pregledo i nema jos nigdje nikakvog lufta niti se sta cuje na njima,ima jedna mana a to je da se na mjestu gdje se rucke preklapaju malo farba izgrebala,vjerovatno dok su u torbi prilikom voznje i nosenja rucke malo rade i tako skinu farbu(skoro pa se i ne kuzi) a bzv mi drzati onaj karton :)

 

248-AC4-A0-55-F6-4424-B084-E4-DC2-B1-E64

 

Edit

I da,rolama je trebo jedan ribolov da se razvrte malo,kad sam ih prvi put izvadio iz kutije i probo zavrtiti dosta su tesko vrtile i prvo sto mi je palo na pamet da ih vratim u trgovinu al sam cito na netu da treba malo da se to sve malo “razradi”

ja u zivotu nisam podmazao masinice i uvek radile kao sat,jedino ova besprekorna sto je od 200 plus evra sumeca....kao sto sam vec rekao,zanemarljiva razlika ona i xtd....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...