Jump to content

Priprema Kukuruza


buta

Recommended Posts

nije u redu da pecas na nesto za sta ne znas zasto riba uzima,koji je razlog zasto se to ribi svidja,koliko steti ili ne steti i ne znas hemijsku formulu....

 

znaci treniralo se preko leta pa pomorandze narasle na dinje a 160m na 200m... :)   :)

 

I čovek voli koka kolu, alkohol, cigarete pa kad baci papke niko ne treba da zna hemijsku formulu da se ustanovi gde je bio problem. ;)

 

Interesantno je da ljudi i moderatori reaguju samo kad ja "prozivam". Ovaj vlada se baš zapalio ko hepo kockica pa mu niko ništa ne kaže. :D

 

Vlado, siguran sam da si ti veoma školovan čovek. ;)

 

Imam utisak kao da ću uskoro dobiti neke internet pretnje da će prebiti ili slično.....

Edited by Steamroller
Link to comment
Share on other sites

Ako mislis na druga bobanaNBG, ja se u njega i dalje kunem,njegovu sliku i dalje nosim u novcaniku...

 

ali da ne gresimo dusu i budemo krajnje objektivni Gospodin steamroller ipak vise zna od bobananbg i on ne prica napamet. On je svoje znanje potkrepio cinjenicama i iskustvom stecenim dugogodisnjim vremenom provedenim pored vode i vikipedije,sto sa drugom bobanomnbg nije bio slucaj...

Ne mislim na mog bratorog,on je naucnik a ovaj na koga mislim je znanstvenik..... :search:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I čovek voli koka kolu, alkohol, cigarete pa kad baci papke niko ne treba da zna hemijsku formulu da se ustanovi gde je bio problem. ;)

 

Interesantno je da ljudi i moderatori reaguju samo kad ja "prozivam". Ovaj vlada se baš zapalio ko hepo kockica pa mu niko ništa ne kaže. :D

 

Vlado, siguran sam da si ti veoma školovan čovek. ;)

 

Imam utisak kao da ću uskoro dobiti neke internet pretnje da će prebiti ili slično.....

 

Ja sam tebi rekao da si pobedio i da ja i ti vise ne moze da pricamo o ribolovu ,posto mnogo vise znas i mnogo si nacitaniji  pa ne mogu da te pratim....

 

a meni je pecanje hobi i jedan vid zabave tako da ne znam odkud ti uopste ideja da bi ja tebi pretio ili tako neke slicne nebuloze....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim na mog bratorog,on je naucnik a ovaj na koga mislim je znanstvenik..... :search:

 

hahahah.... setio sam se ko je.... hahahah

mada nema ga sto godina. Video je da ne moze ovde da stekne sledbenike pa odustao,mada da je sad dosao jednog bi imao sigurno

Link to comment
Share on other sites

Brat Sone je mislio na znanstvenika iz susedne drzave od koga smo skoro svi po nesto naucili,ne kazem da sve sto je on napisao sveto pismo ali je imao jako dobrih saveta koje sam ja usvojio. Nazalost to je bio uvod u promociju njegovih proizvoda tako da smo taj film vec gledali!

 

Steamroller

Siguran sam da ti niko nece pretiti batinama i nema potrebe jednu raspravu pokusavati podici na nesto vise od toga!!

Razlog zasto sam ja reagovao na tvoje PROZIVKE je taj zato sto je takoreci tvoj prvi post bio prozivka, a i to sto ti ovo nije prvi NICK na forumu ( ti znas o cemu pricam).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brat Sone je mislio na znanstvenika iz susedne drzave od koga smo skoro svi po nesto naucili,ne kazem da sve sto je on napisao sveto pismo ali je imao jako dobrih saveta koje sam ja usvojio. Nazalost to je bio uvod u promociju njegovih proizvoda tako da smo taj film vec gledali.

Ja nisam usvojio bas nista,niti cu. 8P

Link to comment
Share on other sites

KOPI-PASTE

U lonac ili sherpu sipaj 3-4

kilograma shecera,sipaj vode samo

da pokrije shecer i kuvaj dok

technost ne postane providna...

U apotekama kod nas vrlo jeftino

mozesh naci ZELATIN(hemijska

oznaka E441)znachi neradi se o

zelatinu za slatko vec o

belanchevinama i koshta oko 5

eura po kilogramu(ako nenadjesh

mozesh uzeti LIZIN ili METEONIN)

...kad se kuvani shecer ohladi na

oko 50 stepeni dodaj kilogram

onoga shto si kupio i pusti da se

istopi u shpilovanom sheceru...

Dobijenoj masi dodaj oko

15mililitara arome od zigerice.

Litar dobijene technosti meshaj sa

15-20kg kuvanog i ocedjenog

kukuruza i ostavi da odstoji

najmanje 24 sata pre pecanja ili

hranjenja...

Cena za 80kg ovako napravljene

prehrane ne prelazi 20 eura sa sve

kukuruzom.

Atraktivna moc ovako odradjene

prihrane je ogromna . Zbog velike

kolichine aminokiselina mnogo je

atraktivnija za krupnog sharana od

obichnog kukruza.

Ako si u mogucnosti da kupish

samo nekoliko kilograma boilija

bice ti dovoljni za celu sezonu,hrani

kukuruzom a pecaj na boili, nema

potrebe da bacash u vodu vishe od

desetak boilija i pecaj na boili a ne

na kukuruz koji si pripremio.Boili

velichine 20-24mm ukus mesni ili

riblji.

Mnogi ce ti reci da koristish boile od

12 ili 14milimetara a to je ogromn

greshka ako jurish krupnu ribu i

potrebno ti je deset puta vishe

boilija.

Link to comment
Share on other sites

Interesantan recept. Hteo sam samo da pitam, dali može ova smesa od šećera i zelatina da se spremi i većoj količini i tako da se skladira u tegli i da se upotrebi i kasnije po potrebi i ako može, koliko može dugo stojati u takvom stanju?
Link to comment
Share on other sites

 Proizvodni proces uključuje „šok kuvanje“ na visokoj temperaturi, u vodi i sopstvenom soku, sa dodatkom betaina, atraktora. Dakle zatvori se konzerva i onda ide na kratko kuvanje. Zbog specifičnog načina proizvodnje, konzerve ne sadrže konzervans.

 

 

Ako može, molio bih za pojašnjenje nekih navoda iz gornjeg posta.

Koliko sam razumeo, betain je stavljen u konzervu pre kuvanja a onda se kuva na visokoj temperaturi.Sta bude sa tim betainom, pošto je temperatura visoka?

Kako stari kukuruz moze da ima ''sopstveni sok'', u kojem se kuva.Baš sam danas gledao moj kukuruz u džaku, nema soka u njemu!

Što se tiče konzervansa, ne vidim razlog što bi se stavljao kad se već kuva u konzervi, tj.radi se pasterizacija.

Unapred hvala za odgovor!

Link to comment
Share on other sites

Ako je kukuruz tako dobar, zašto onda u ribnjacima ribu hrane sa peletima? Otkud onda potreba da se prave peleti i boile? Sigurno

postiji razlog zar ne?

 

Pitanje koje je mene zanimalo, otkud celer? Ko je to smislio? Neki biolog ili je neko odlučio ajde da probamo celer? Isto tako će

se neko sutra odlučiti "ajde da probamo penicilin" ili ajde da probamo "amino kiselinu koja se stavljaja kravama na vime".... itd

Ako si stavio celer... obljasni meni, zanima me, otkud ti ideja? Pitao sam, nisam dobio odgovor pa mi je bilo smešno da neko

nešto preporučuje bez nekog objašnjenja.

 

Konzerva kukurza košta 300 dinara i nije poenta samo u sorti kukuruza, nego i u načinu pripremanja i u tome da za te pare imaš gotov kukuruz

sa beatin-om i aromom. Ništa više. Ne moraš da kuvaš da spremaš, sutra se odlučiš da želiš na pecenje i skokneš po konzervu. A za spremanje kukuruza na veliko postoje druge stvari. Niko nikad nije očekivao od ljudi da se za spod kupi 10 konzervi.....

 

Dragi moderatoru, ako treba, banujte me opet. Rekli ste da ne mogu imati korisničko ime sa imenim neke firme, OK. Al vidim da

je korisnik sa imenom MKM već dug niz godina na forumu. Evo promeniću i avatar ako treba, jer vidim da me ljudi pogrešno shvataju.

 

 

evo sad cu da ti kazem odkud celer.

Nekada davno davno kad sam pravio i kuvao  valjke za pecanje  ili kuvao valjke za hranilicu dodavao sam nekad vanil secer,a nekad mleveni osuseni celer. I to se iz nekog razloga ribi jako svidjalo,taj miris i ta aroma...  E i onda sam jednom dosao na ideju da probam da kuvam celer sa kukuruzom da kukuruz dobije taj miris i tu aromu i da vidim sta ce da se desi i ribi se to opet jako svidelo...

i uopste mi nije jasno zasto ti mislis da je celer toliko stetan za ribu...

 

 

 

Racionalan pristup izradi sharanskog mamca. Hvala burazeru na ideji da podelish sa nama svoja iskustva. A u tome i jeste draz - da napravim mamac koji se razlikuje od drugih i josh kad ga  riba uzima...ojha

ZASHTO CELER - a ja onda mogu da postavim pitanje  - ZASHTO :

 

beli luk

biber

korijander

shafran

anis

kurkuma

majoran

nana

cimet

djumbir

kapar

origano

karanfilic

morac

susam

bosiljak

cili

...

da ne nabrajam dalje,

verovatno zato shto spada u zacine (bilje korenje semenje..) koje stavljamo u hranu za poboljshanje ili promenu mirisa i ukusa. A sve dodatne informacije o svakom ponaosob "zacinu" se lako izguglaju

Link to comment
Share on other sites

Uzmeš konzervu u ruke i piše ovako, sastojci: kukuruz, voda, betain, atraktor, aroma

 

Dakle sok ti dolazi od vode, kukuruz se natapa neko vreme u vodi sa dodatkom "potrebština", arome itd.

Izraz "kuva se u svom soku" znači da se kuva unutra konzerve. Ti ako kuvaš u loncu, kurkuruz se kuva u srazmerno mnogo više vode i raskuvava se.
Ako si sam zaključio da se radi pasterizacija, onda si sve shvatio.
I šećerac koji se pravi za ljude je pasterizovan pa se stavlja so, koji u neku ruku i konzervans. Možda neko stavlja, možda ne... zar ne zvuči marketinški dobro
ako se naznači da nema konzervasa? :D

Ako sam dobro upućen, u ovom slučaju se koristi Betain HCl, koji nije isti kao Betain iz šećerne repe (trimetilglicin ili ti glicin betain). Koliko je otporan na visoke temperature, ne mogu ništa
garantovati. Ako nesa kaže da je tako, verovatno je tako. Čak i da je osetljivo na toplotu, kukuruz se natapa sa njime pre kuvanja, pa isto kao što se ne ubiju sve nutritivne vrednosti
kukuruza nakon pasterizacije, tako će i Betain preživeti bar u nekoj meri....

 

 

Racionalan pristup izradi sharanskog mamca. Hvala burazeru na ideji da podelish sa nama svoja iskustva. A u tome i jeste draz - da napravim mamac koji se razlikuje od drugih i josh kad ga  riba uzima...ojha

ZASHTO CELER - a ja onda mogu da postavim pitanje  - ZASHTO :

 

beli luk

biber

korijander

shafran

anis

kurkuma

majoran

nana

cimet

djumbir

kapar

origano

karanfilic

morac

susam

bosiljak

cili

...

da ne nabrajam dalje,

verovatno zato shto spada u zacine (bilje korenje semenje..) koje stavljamo u hranu za poboljshanje ili promenu mirisa i ukusa. A sve dodatne informacije o svakom ponaosob "zacinu" se lako izguglaju

 

Ako sam dobro skapirao, recept je da se stavlja kilogram celera... nisam nikog video da je stavio kilogram bibera, origana itd.
 

Edited by Steamroller
Link to comment
Share on other sites

Betain je jedan od najzastupljenijih prirodnih atraktora za šaranski ribolov. U ishrani šarana potreba za betainom i betainskim aminokiselinama je svakodnevna. Betain hidrohlorid je kiselinski oblik betaina. Betain je nalik vitaminu, a može se naći u šećernoj repi i žitaricama poput pšenice i ječma, dok ga u kukuruzu ima znatno manje. Betain se već dugo koristi kao dodatak hrani za životinje. Najpre je korišćen kao zamena za metionin i holin u ishrani živine i ribe, gde je imao ulogu donora metil-grupa i ulogu osmoregulatora. Betain HCl se inače upotrebljava kao digestivni enzim koji pomaže pri varenju masti i proteina, a takođe pomaže i detoksikaciju organizma. Betain HCl je ključna komponenta za metabolizam, a naročito je potrebna za apsorbovanje proteina, vitamina B12 , kalcijuma i gvožđa. Zbog toga šaran hranu sa Betainom HCl prepoznanje kao nutritivnu i lako svarljivu. Dodaje se u količini od 7 - 15 g na 1kg suvog boili miksa. Betain HCl je idealan za korišćenje u bilo koje doba godine.

Što se betaina tiče, koristi se i za ljudsku upotrebu za probleme sa varenjem itd.

Edited by Steamroller
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo si prepisao sa neke nalepnice od ambalaze za betain,nista novo nismo saznali od tebe.Text ti je prepun nerazumljivih reci za nas obicne ljude''metil grupe'',''osmoregulatori''sta je to i koga to interesuje?

Link to comment
Share on other sites

I šta ako jesam? :D Možda nisi ti ništa novo saznao, možda je neko drugi saznao nešto. Nije ovaj forum samo za tebe.

Drugim rečima, ako si znao sve to, koji si moj q pitao?

Tekst je prepun nerazumljivih stvari?
Hoćeš da ti objasnim kvantnu mehaniku, a ti si završio osnovnu školu... kako?
Pitao si, dobio si... ako te zanima molekularna biologija, posveti se malo tome pa će ti sve biti jasno....
Pojma nemaš kako radi TFT monitor ispred tebe pa ne dižeš frku zar ne? Ne vidim razloga zašto sada podižeš
frku... sem možda iz čiste bezobraznosti.

Edited by Steamroller
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...