Jump to content

Carp System


Recommended Posts

Vjerujem da veliki dio vas koristi "sitnice" za montaze od Carp System firme iz Srbije..ili barem tako mislim... Inace ja osobno ih koristim vec duze vremena...ali u zadnje vrijeme imam osjecaj da se kvaliteta pokvraila...evo dosta "kopca" na koja idu olova mi pucaju (olova 70,80gr) pa onda "kapice" koje se navlace preko tih kopci..svaka druga u paketu se raskoli..Na Ultra Cast olovima mi pucaju cjevcice na izlazu iz olova..Sad ne znam dali se to samo meni dogadja ili ??

 

A isto tako vidim da je to sve sada u novom pakiranju...i odmah je i malo skuplje...

Link to comment
Share on other sites

Bravo Hunter! Prava tema

Meni dosta bas pucaju buziri na Long Cast olovima i odvajaju se od olova, a svako drugo olovo koje hocu da stavim ima zapusen buzir na delu koji se nalazi u olovu pa onda moram da busim heklaricom i da se patim da bi provukao!!! :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

Možda preselili proizvodnju u PRC :D

Koristim ali nisam nešto tako drastično primetio sem na ultra castu gde mi se isto dešavalo ali je i olovo bilo dugo u upotrebi. Doduše nisam baš merodavan, uglavnom mi još traju zalihe od prošle godine.

Link to comment
Share on other sites

I ja ih koristim,i posto jos uvek nisu oni toliko velika firma znam da imaju problema sa materjalima jer nemaju posebnu kontrolu za takve stvari.Tako da mislim da im sve sto imate oko kvalitete nebi bilo lose poslati na mail,da bi oni mogli odmah koliko toliko da otklone to.Mislim da sto se tice odnos cena-kvalitet je ok.
Link to comment
Share on other sites

hmm..sad odnos cijene i kvalitete bas i ne znam... evo kolega koristi neke sitnice od UGA..ja sam ih dugo obilzao..ali kako mi se cini budem se prebacio na njih..posto on nema nikakvih problema sa njima..

 

A sto se tice CS olova...kod nas u HR su pre skupa ... jos uz to imaju po meni los sistem izvedbe..a to mislim na virblu koja je zalita direktno u olovo..dolazi do pucanja virble..a i boja je prilicno losa...

 

Nebih volio da ovo sada ispadne pljuvacina po CS-u,posto stvarno imaju dobre proizvode..ali neka im se na ovaj nacin ukazu nedostatci... ;)

Link to comment
Share on other sites

Carp Hunteru naravno da cene nisu iste kod nas i kod vas jer verovatno uvoznik se "malo" ugradjuje,posto mi je poznata cena proizvoda a recimo uvoznik u Nemackoj mnogo puta poveca cenu(nerealno)verovatno zbog standarda.Tako da je naravno ugo proizvod kod vas povoljniji jer ipak je to vas proizvod.Zato bolje da raspravljamo o kvalitetu nego o cenama,zar ne?
Link to comment
Share on other sites

Carp Hunteru naravno da cene nisu iste kod nas i kod vas jer verovatno uvoznik se "malo" ugradjuje,posto mi je poznata cena proizvoda a recimo uvoznik u Nemackoj mnogo puta poveca cenu(nerealno)verovatno zbog standarda.Tako da je naravno ugo proizvod kod vas povoljniji jer ipak je to vas proizvod.Zato bolje da raspravljamo o kvalitetu nego o cenama,zar ne?

 

 

Ma sve 5..nisam ni htio da se usporedjuju cijene..to se dogodilo onako spontano..

 

 

Stvarno bi htio da svi iznesu svoju misljenje recimo o CS i UGU..moze i o FOX-u..kao sto rekoh meni su CS konponente obavezan dio priobora... tube,Safety Clips,Conical Tubes,Multi Clip...ali evo kao sto rekoh zbog lose kvalitete u zadnje vrijeme razmisljam o promjeni...

 

Ali prije toga zelio sam da vidim ima li jos netko slicnih iskustava..ili samo ja samo naletio na neke pakete na kojima se dogodio "zamor materijala" ...

Link to comment
Share on other sites

Malo mi je čudno da vam se to događa, jer po meni im se kvaliteta definitivno poboljšala pogotovo što se tiče safety bolt kopći i conical tuba. Mislim da si prije naletio na neka stara pakiranja ili jednostavno greške u materijalu.
Link to comment
Share on other sites

..Stvarno nebih znao nadam se i ja da je tako...Inace CS koristim od samog pocetka kako je dosao u HR...ali ovo sada u zadnje vrijeme me bas razocaralo...ali evo nadam se da sam samo naletio na lose pakiranje...

 

 

..evo preci cu preko svega ako mi Bojan posalje koji paketic gratis ... :D :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ja koristim CS stvarcice od svog prvog dana pecanja sarana i nikada nisam imao problem i ne vidim problem u boji stvarno. Desi se da se nekad neka cevcica pokida, ali to je sve potrosni materijal i to se desava posle mnogo,mnogo zabacaja....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nisam imao neka negativna iskustva tako da mi se cini da si dobio neku fals robu.

 

Febus cena je oko 45 dinara znaci nekih pola eura u redovnoj prodaji,znaci radnja, pdv, i sve sto ide uz to

naravno raspolozen sam da mi posaljes koji kilogram Ugovih proizvoda da uporedim kvalitet. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

stvarno ne zelim da pljujem po CS ali virble su blagi uzas, bar ovih par kutijica koje ja imam... posle par riba se totalno deformisu, isprave, iskrive, izvrljave... doduse slicno se desava i sa par drugih koje sam probao... moram naci zamenu... ima li ko kakav predlog?

 

a sto se olova tice, ja sam takodje muku mucio sa provlacenjem strune kroz long cast olovo jer tuba kod ulaska u dzep bude zatvorena... sada ga odmah rastavim, lepo nakoso isecem tubu i smestim je u zadnji deo dzepa za virblu, i zatim kanem kap super lepka na spoj... vise nemam problema ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest mr. carpersharper
brate ja bih ti preporucio da stavis sajlu jedino te to moze spasiti! ti i Dzoni ne pecate kedere jbg kao ja! ja nisam imao problema ni sa virblama ni sa onim za brzu izmenu ali one cevcice su stvarno uzas!
Link to comment
Share on other sites

stvarno ne zelim da pljujem po CS ali virble su blagi uzas, bar ovih par kutijica koje ja imam... posle par riba se totalno deformisu, isprave, iskrive, izvrljave... doduse slicno se desava i sa par drugih koje sam probao... moram naci zamenu... ima li ko kakav predlog?

 

a sto se olova tice, ja sam takodje muku mucio sa provlacenjem strune kroz long cast olovo jer tuba kod ulaska u dzep bude zatvorena... sada ga odmah rastavim, lepo nakoso isecem tubu i smestim je u zadnji deo dzepa za virblu, i zatim kanem kap super lepka na spoj... vise nemam problema ;)

 

Ja sam imao takvih problema,pa sam presao na Mustadove ili Prologic virble.Dobro su mi se pokazale

Link to comment
Share on other sites

ja koristim c.s. 7-8 godina i stvarno nisam imao nekakvih problema,sto se tice kvaliteta.i nemem nameru da menjam nesto sto je funkcionalno,pozz.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

I ja koristim CS olova i montaze,moje primedbe su to sto neki put nemoze lepo da se provuce najlon kroz gumicu jer obicno glavi na ulazu u olovo,drugo je to sto se cesto gumica odvaja od olova.

 

Pozdrav Filipe,te probleme imamo svi-evo kako ih resavamo

Sto se tice provlacenja najlona,kupi sajlicu i problem resen.A sto se tice povlacenja crevca na gore kod inline,stavi na osnovni najlon gumeni stoper kao za klizeci plovak,i blokiraj crevce da ne ide na gore.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...