Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Obnavljanje ribljeg fonda ribama 10+ bi bio pravi boom za jezero. Ni stare ribe nisu bile odmah 25+. Kada bi se poribilo zdravom ribom, koja ima dobar potencijal i vratili ribolovci na jezero koji bi kvalitetno hranili, ne bi prošlo puno vremena do momenta kad bi opet dvadesetka bila normalna pojava. Daće bog da dođe taj dan što pre

Samo da ne bude'' i opet Jovo nanovo''

Link to comment
Share on other sites

Ribe od 10kg bi bile super stvar.

Primjerci tog uzrasta najbolje napreduju a poznato je da Pelaga ima dosta prirodne hrane i dobar kvalitet vode.

Bio bi to pravi pogodak.

Link to comment
Share on other sites

Zamena teza, postavlja se pitanje sta ce uopste i biti sa ovim prelepim jezerom? Daleko smo od 10+ kao sto smo jos dalje od 20+ neko bi rekao da su Ameri opet krivi... ko zna mozda i jesu...

I da polu istina (cesto polu informacija) veliko zlo, ne zaboravite.

Link to comment
Share on other sites

Zamena teza, postavlja se pitanje sta ce uopste i biti sa ovim prelepim jezerom? Daleko smo od 10+ kao sto smo jos dalje od 20+ neko bi rekao da su Ameri opet krivi... ko zna mozda i jesu...

I da polu istina (cesto polu informacija) veliko zlo, ne zaboravite.

Druze ako znas nesto vise od nas reci,verujem da bi svi voleli da cuju-procitaju. Ja sam ovi informaciju cuo sad kada sam bio na Jekica jezod ljudi koji su vrlo cesto na jezeru. Da li je istinita ne znam,voleo bih da jeste.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Pozdrav kolege, cisto da vam javim pecao sam na jezeru Pelagicevo ovaj vikend kratka kampanja od 30h. Bio sam na poziciji broj 5 i jako sam lijepo lovio, 5 riba preko 20 Kg je vise nego sto sam ocekivao....lovimo sam samo sa cistom boilom bez spoda i to jako minimalno hranjenje bukvalno nekih 2kg boila ukupno za dva dana pecanja. Prva riba je dosla bukvalno posle 20 minuta i to najveca riba ove kampanje amur 29 kg, nazalost bio sam sam i nisam imao ko da me slika do kraja prvog dana sam imao jos jednom amura od 26 kg, nedelja nije mogla bolje poceti u 5 h ujutru budi me griz izvlacim sarana od 21,100 kg i do kraja dana sam imao jos dva amura oba preko 20kg. Sve u svemu ribolov koji je prosao svakako bolje od ocekivanog :) Bisto !!!!

 

pre_1590406106__untitled.jpg

 

pre_1590405110__untitled123.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posle svih komentara koje sam procitao, ipak sam otisao na Pelagicevo na petodnevni ribolov. Pozicija 29, riba na povrsini, pretezno amur po mojoj proceni, mada i saran ali u drugom kraku jezera, od 28 i 6...ka nama nije bas prelazio....na 5 jedna ekipa pecala 4 dana imali 3 sarana 20+ i mislim 5 amura......mi smo imali od nedelje do cetvrtka 22 amura, 3 soma, i 3 smudja (i mi smo se cudili...) i 2 bebuske oko 2kg....amuri su bili pretezno 10-15kg....imali smo mozda 5 od 15 do 20....jedan som je bio bas dobar oko 20kg.....

 

Obisao sam jezero nekoliko puta, moje zapazanje je da se saran mresti , svaki zaliv je zamucen, ima aktivnosti....kada je ekipa otisla sa 5 svako izbacivanja je bilo na ulazu u zaliv sa obe strane.....na 11 je bio jedan momak iz Pelagiceva imao je 1 amura i 2 sarana....jedan preko 20kg (i on je uzeo u cosku uz neku trsku)....

 

Kada sve sumiram.....razmisljam da li opet otici na Pelagicevo u septembru.....

 

....ili u septembru, oktobru a bogami i novembru.....definitivno voda koju cu cesce posecivati....... :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drustvo.

Interesuje me posjeduje li neko mozda mapu sa dubinama sa Pelagiceva.

Rezervisao sam August 5 dana, pozicija br. 5....ako neko mozda ima mapu samo petice, takodje bi dobro doslo.Ja cu mapirati sa deeper-om kada budem na vodi, ali ne bi bilo lose ako neko vec ima, da odprilike imam neke smjernice.

Bistro

Link to comment
Share on other sites

imaš zaliv na petici (iza leđa, pogledaj na google maps) i samo tamo bacaj, ne treba ti ni diper ni marker. ja sam zadnji put bio 2016-te baš na petici i napisao sam post nakon pecanja. mislim da bi bilo krajnje vreme da odem ponovo. šta reći, zavidim ti  ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

imaš zaliv na petici (iza leđa, pogledaj na google maps) i samo tamo bacaj, ne treba ti ni diper ni marker. ja sam zadnji put bio 2016-te baš na petici i napisao sam post nakon pecanja. mislim da bi bilo krajnje vreme da odem ponovo. šta reći, zavidim ti ;)

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Citam i slusam dosta nekih prica, da nesto nije u redu sa jezerom, da nema ribe kao prethodnih godina. Iskreno dosta sam se dvoumio dal da idem, ali eto odlucio sam da odem, pa sta bude ????
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nešto se i ja spremam....

Tamo se ide za kapitalne ulove i lične rekorde. Ja treba da predajem svoj 31.7 od prošle godine. A ako i ne bude, bitno da sam na pravoj vodi.

Hanibal je odlično primetio, već neko vreme tamo ne treba tovariti spod, nego po malo soliti bojlama i PVA

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nešto se i ja spremam....

Tamo se ide za kapitalne ulove i lične rekorde. Ja treba da predajem svoj 31.7 od prošle godine. A ako i ne bude, bitno da sam na pravoj vodi.

Hanibal je odlično primetio, već neko vreme tamo ne treba tovariti spod, nego po malo soliti bojlama i PVA

 

Apsolutno se slazem sa Biserom da je spod nepotreban, samo boila i to minimalno hranjenje. Svi smo razliciti mozda neko ne voli takav vid pecanja gdje se ne lovi 30 riba po danu ali licno meni je to mnogo zanimljivije jer cekas griz koji moze da bude lako riba preko 40+, a Pelagicevo je jedina komercijalna voda kod nas gdje mozes da ocekujes takav ulov :) Opet kazem to je moje misljenje i mozda se neko ne slaze samnom !!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...