Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

I koju ces jos poziciju pecati osim keca?!sve ostale pozicije bez bungalova su k....!?a od sledece godine ce se pecati samo na njihove boile!!?

Ma to je sjajno. Tamo se vise isplati otici na druzenje,takmicenje ,nego na solo ribolov. Uostalom,tema nam.je Pelagic a ne Zabar. Jedna stvar je ocigledna,ko je pecao pecao je,ko nije pitanje dal ce za iole normalnu cenu dozvola moci da zabaci. Ovo sad ludilo sa kordom ima da im navuce sve ostale sa dubokim dzepom,i da zakljuca kapije za nas smrtnike.

Link to comment
Share on other sites

Englezi su isli tamo gde im je predlozeno da idu, a pomenuh ko ih je doveo.
Da im je bio predlozen Zabar, isli bi tamo. 

Shevina odluka jer voli covek Pelagicevo, a da su se napecali-boga mi jesu, itekako. Tona ribe njih trojica. To Zabar nema, a, opet, detalj za one koji godinama truju da je riba u Pelagicevu izlovljena, prodata, pocrkala, da nema reda, kontrole i sl
Englezi prezadovoljni, 2 PB bas na Pelagicevu, pao je i treci ali nije tema

Jova, voleo ga neko ili ne, radi svoj posao dobro, a tek ce da se naradi ako se resi kako treba :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neka se reši već jednom, samo da idemo da pecamo. Sad dolazi pravo vreme za pecanje na Pelagi

Jovu ko voli voli ko ne ne, svako ima pravo na svoje mišljenje. Meni je lično OK i svaki put je bio maksimalno fer prema meni i nikad nisam imao nikakvih problema, ni sa pozicijom ni sa bilo čime drugim. samo me jako nervira ovo što kurta i murta mogu da pecaju a mi iz okruženja ne možemo. Mada znam zbog čega je to tako i nadam se da će uskoro da se završi ta fama

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako je jedna Korda dosla da peca I snima na Zabar baru u Pelagicevu onda verujem da je sve receno....ljudi s kojima se sprdate po forumu su napravili cudo od jezera,tek dolazi vreme rekorda koji su poceli da se javljaju a Zabar koji vecina dize u nebesa nece nikad moci da parira Pelagicevu i to je problem sa kojim oni tamo ko vec ne zeli da se pomiri,jebes ti pos'o ako pecas ribe iz Debeljace I Krnjace,ako lazes za kilaze,ako slikas ribe kao da su nikako konji....silovace necega sto nema perspektivu! Uglavnom,poseta Korda objasnila situaciju na terenu!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba podcenjivati ni jednu vodu,slazem se s tim da zabaru treba dosta godina da postane ozb voda kao pelagicevo i da im vage bas i nisu tacne,malo srljaju! Ali bara nisu sigurno! Bolje se vratiti na temu Pelagicevo
Link to comment
Share on other sites

Ko lupeta?!jer si tamo nekad bio?! I nije poenta sto su englezi bili vec gde su bili!!!

Vidi da nisam bio ne bih sigurno na osnovu rekla kazala pisao nesto u vezi toga. Necemo dalje raspravljati,tema je Pelagicevo.Gledajmo slike od stranaca kad vec ne mozemo da pecamo,he he. Pozz

Link to comment
Share on other sites

Vidi da nisam bio ne bih sigurno na osnovu rekla kazala pisao nesto u vezi toga. Necemo dalje raspravljati,tema je Pelagicevo.Gledajmo slike od stranaca kad vec ne mozemo da pecamo,he he. Pozz

Druže moj ja koliko znam i koliko sam bio,uvek je na mestu na kom ima bingalov obavezno da se iznajmi isti

I sve koje znam isto je tako bilo,na takmicenju ne mora ali na slobodnom mora bar sto ja znam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Druže moj ja koliko znam i koliko sam bio,uvek je na mestu na kom ima bingalov obavezno da se iznajmi isti

I sve koje znam isto je tako bilo,na takmicenju ne mora ali na slobodnom mora bar sto ja znam

Onda mi je buraz iscureo mozak od svega i svacega. Mozda smo i platili bungalov,ali nisam siguran. Provericu,da ne gresim dusu.

Link to comment
Share on other sites

A sto se tiče pelagiceva

Mislim da vecina ljudi međju kojima sam i ja nije najbolje shvaćena

Ispada da mi koji kažemo nešto za pelagicevo mi smo neki koji podržavaju Zabar i neki njihovi a ovi su naši

Ja sam lično više puta rekao i evo opet ću

Zabole me ko će da vodi i upravlja jezerom,najbolje da upravlja neko ko će da ostavi 15e dan ili još bolje da spusti na 10e jer ćemo moći češće da pecamo

A dal upravlja udruženje šaran,ili babuska ili crvenperka nije bitno bar nama ribolovcima ne treba da bude bitno,i ta lokalna prepucavanja i nadmudrivanja

 

Samo nije u redu da stranci mogu cele godine ne smetano da pecaju,a ljudi odavde ne mogu,i još se priča kako su svi rezervisali prošle godine a onda malo malo pa se čuje neko rezervisao pre mesec neko pre dva.... prijatelji i najveći branioci jezera i uprave odavde isto pecaju neometano

Stranci pecaju,samo mi koji bi da platimo dozvolu i pecamo nemozemo

I jose te neko pravi budalom kako su svi rezervisali prošle godine a neki i pretprošle

Na onom video snimku neko pričao kako ne može da se peca jer savez nije stampao dozvole pa nema pecanja,pa šta znaci stanci pecaju bez dozvole,kako ide prijava prihoda,porez... kad nema dozvola,kako stranci pecaju bez dozvole ili su štampane dozvole samo za stance

Svi se prave ludi i kao niko ništa nezna

 

Nek dođje ili ostane ko hoće i stavi cenu koju hoce,5e dan ili 100e dan ko može pecace ko nemoze neće,ko sto ni sad ne mogu svi na žalost ni na Zabar,ni na sarulesti,ni na euro akva,ni na gigantiku ni na miku alas.... ali ko ima da plati pecace imace mogućnost da peca ako noze da plati

Da je kojim slučajem pelagicevo i Zabar u sloveniji,pa čak i u hrvatskoj pa oni bi nameštali jedan drugom posao i mušterije,nema mesta ovde idi tamo,radili bi zajedno jer je to svima u interesu. Samo kod nas pljuj po svemu i svima i gledaj da useres sve

Nama pored nas drugi neprijatelj ni ne treba

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za Vladu ali meni odgovara.Ajd dacu i 10e. :crazy:

U odnosu na mnoge ovde prisutne mozda I nemam pravo da ucestvujem u polemici ali me sve ovo interesuje i ne mogu da ne iznesem svoje misljenje.Licno ne vidim problem.Nikada nisam bio ni na jednoj od dve pomenute bare a naravno da bih voleo.Neko rece ko moze da plati ide ko ne moze duva u prste.Evo ja duvam u prste i gledam na slikama kako ljudi pecaju.Ok.Jbg.Tako treba kad ne mogu da platim i nemam vremena .Nema ljutnja.Uvek je bilo I bice:Ko ne moze i nece i tacka.Svako ima pravo da odlucuje sta ce I kako sa svojim vlasnistvom ili vec zakupom.A na drugoj strani ko ce I sta sa svojim novcem.Ja sigurno necu ici u dubiozu zbog je...og pecanja pa da I nikad ne okacim sliku kapitalnog sarana.Kad bih imao kintu druga prica. :a058:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stvar i jeste u tome i da imaš pare na pelagicevo nemozes da odeš jer mogu da pecaju samo stranci,i prijatelji i branioci jeZera i udruzenja jer njima ne treba ni dozvola koju izdaje savez ni ništa.... rezervisu i pecaju

Nek je dozvola 100e dan ko može platice i pecace

99% neće moći da plati, ali ako budu imali platice

A ovako i da imaš nemoze da pecas jer nisi stranac

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I to nije pljuvanje jezera kako se tumaci nego revolt zbog takve politike. Naravno da se ljudi ljute zbog nekakve nacionalne diskriminacije. Da je nekom Englezu ili Nemcu zabranjeno pecanje zbog nacionalne pripadnosti to bi bio skandal svetskih razmera

Link to comment
Share on other sites

Vlado brate,ti ljudi iz udruzenja su od nicega napravili svetski poznato mesto,dok njega nije bilo niko nije imao 3 cuke gde je selo Pelagicevo,razumes? Onda se pojave novopeceni biznismeni i hoce da na mufte uzmu to isto sto su ljudi godinama stvarali,mito i korupcija na selu...da je bilo ko odavde na mestu Udruzenja,sta bi radio,kako se postavio? Uzivajte u slikama rekorda i u filmu Korde kada izadje,neka se i te ribe malo odmore od svega
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stvar i jeste u tome i da imaš pare na pelagicevo nemozes da odeš jer mogu da pecaju samo stranci,i prijatelji i branioci jeZera i udruzenja jer njima ne treba ni dozvola koju izdaje savez ni ništa.... rezervisu i pecaju

Nek je dozvola 100e dan ko može platice i pecace

99% neće moći da plati, ali ako budu imali platice

A ovako i da imaš nemoze da pecas jer nisi stranac

zato i treba im uzeti jezero i ko ima da plati nek plati i nek peca a ne ovo ovi dosli i za njih i brodici za razvlacenje dozvoljeni itd ....a drugi nemogu ni da plate ali nicija nije do zore gorela
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

zato i treba im uzeti jezero i ko ima da plati nek plati i nek peca a ne ovo ovi dosli i za njih i brodici za razvlacenje dozvoljeni itd ....a drugi nemogu ni da plate ali nicija nije do zore gorela

Sta pricas ti drugar??

Njihovo jezero, njihova pravila

I meni je bilo krivo da je sezona propala i da se nije pecalo kao svih ovih godina. Al' dok ljudi ne rese kako ce i sta ce...apsolutno njihova poslednja ko moze ili ne moze da peca na jezeru, bas kao i svuda po svetu. Sa sve njihovim pravilima sta moze, a sta ne moze po jezeru, bilo da je to izbor prihrane, kadica ovakva ili onakva, 5 ili 7 dana minmum rezervacije, samo njihova prihrana ili samo njihove boile i sl

Uzeti im jezero ili nicija nije do zore gorela mislim da je potpuno deplasirano

Po takvom stavu, treba misku da uzmu jezero zato sto se placaju bungalovi (koje je on sam napravio), treba uzeti Miku jer stoji sajla na sredini ili Tresetu oduzeti isto jer nema vise riblje corbe u restoranu

Pogledaj pravilnik na jezeru Gigantica npr....kod nas je ''za zatvor'', a njima 2 god unapred rezervisano. I ne moze svako

Link to comment
Share on other sites

Sta pricas ti drugar??

Njihovo jezero, njihova pravila

I meni je bilo krivo da je sezona propala i da se nije pecalo kao svih ovih godina. Al' dok ljudi ne rese kako ce i sta ce...apsolutno njihova poslednja ko moze ili ne moze da peca na jezeru, bas kao i svuda po svetu. Sa sve njihovim pravilima sta moze, a sta ne moze po jezeru, bilo da je to izbor prihrane, kadica ovakva ili onakva, 5 ili 7 dana minmum rezervacije, samo njihova prihrana ili samo njihove boile i sl

Uzeti im jezero ili nicija nije do zore gorela mislim da je potpuno deplasirano

Po takvom stavu, treba misku da uzmu jezero zato sto se placaju bungalovi (koje je on sam napravio), treba uzeti Miku jer stoji sajla na sredini ili Tresetu oduzeti isto jer nema vise riblje corbe u restoranu

Pogledaj pravilnik na jezeru Gigantica npr....kod nas je ''za zatvor'', a njima 2 god unapred rezervisano. I ne moze svako

ocigledno ti ne razumes , njihova pravila , oni drze jezero nije njihovo ali ga oni vode i ok ali koja je ovo diskriminacija neki mogu da pecaju neki nemogu. Sto se tice miska vodi jezero stavio cene i svako ko plati peca a ovamo navodno se ne peca a pecaju i ljudi sa ovog foruma i eto englezi i bugari i puno njih , mene licno zabole vise ali mislim da smo svi mi jednaki i neka stavi cenu i pravila poput miska,gigantike i molim lepo .
Link to comment
Share on other sites

ocigledno ti ne razumes , njihova pravila , oni drze jezero nije njihovo ali ga oni vode i ok ali koja je ovo diskriminacija neki mogu da pecaju neki nemogu. Sto se tice miska vodi jezero stavio cene i svako ko plati peca a ovamo navodno se ne peca a pecaju i ljudi sa ovog foruma i eto englezi i bugari i puno njih , mene licno zabole vise ali mislim da smo svi mi jednaki i neka stavi cenu i pravila poput miska,gigantike i molim lepo .

 

Ja to i pomenuh...onaj ko upravlja odlucuje ko moze, ko ne moze i kada moze, a kada ne moze. Nije diskriminacija nego odluka. Po ovome, mene Sindi Kroford deskriminise evo vec 30 godina

Ko ne kapira znacaj boravka Engleza (Korde) na jezeru, za samo jezero i za Pelagicevo uopste, nek se nervira

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za Vladu ali meni odgovara.Ajd dacu i 10e. :crazy:

U odnosu na mnoge ovde prisutne mozda I nemam pravo da ucestvujem u polemici ali me sve ovo interesuje i ne mogu da ne iznesem svoje misljenje.Licno ne vidim problem.Nikada nisam bio ni na jednoj od dve pomenute bare a naravno da bih voleo.Neko rece ko moze da plati ide ko ne moze duva u prste.Evo ja duvam u prste i gledam na slikama kako ljudi pecaju.Ok.Jbg.Tako treba kad ne mogu da platim i nemam vremena .Nema ljutnja.Uvek je bilo I bice:Ko ne moze i nece i tacka.Svako ima pravo da odlucuje sta ce I kako sa svojim vlasnistvom ili vec zakupom.A na drugoj strani ko ce I sta sa svojim novcem.Ja sigurno necu ici u dubiozu zbog je...og pecanja pa da I nikad ne okacim sliku kapitalnog sarana.Kad bih imao kintu druga prica. :a058:

Ceo post ti se sveo na to sto nemas pare!!!?!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drug ako tako kazes neka tako I bude.Ako to zanemarimo pomenuh I da svako moze  sa svojim vlasnistvom kako hoce.Uzmemo li u obzir da mnogo jezera ima dosta takmicenja tokom godine a koja su uglavnom vikendom mozemo da pretpostavimo da mnogo ribolovaca nalazi da je to bez veze I da ne mogu da pecaju jer preko nedelje rade.A takmicenja ce I dalje da se organizuju.Svodi se opet na isto.Vlasnik ili zakupac radi kako mu odgovara pa I da odredi ko moze a ko ne moze da peca I to je samo njegovo pravo.Ja da imam jezero mozda bih odlucio da samo moji bliznji mogu da pecaju.Mozda?  :smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se ljudi nerviraju oko pecanja kad su bili 1-2 na jezeru u zivotu? Bas sad mora da se peca? Ja licno sam tamo pecao kada je izmedju 5 I 29 bio nasip,kada je postalo ovo sto je sada bio 3 puta i sada me ovo bas ni malo ne pogadja,ljudi vode jezero I najbolje znaju sta zele I sta je najbolje za ribe...sto kaze Milisav,oni odredjuju ko moze da peca a ko ne isto kao sto ja kod mene odredjujem kome cu da radim nesto a kome necu pa makar imao tonu para...jer nije sve u parama!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...