Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Ko peca sa foruma? Imam prijatelja čiji roditelji tamo žive i sa kojim sam bio na Pelagićevu više puta. Ove godine nismo bili ali se i ja nadam kao i Kristijan.

 

Послато са C5303 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ekipa iz Korde trenutno snima "Monster Carp" serijal na jezeru. Gledacemo na Exploreru kako su se snasli i prosli :)

Uplatili ljudi pre jedno 4-5 godina.

 

Stvarno zanimljivo koliko je ljudi uplatilo unaprijed(Bugari,Rumuni,itd.) da je na jezeru bila i guzva smetali jedni drugima galama buka, mislim sreca pa nama nema pecanja ko bi to izdrzao????????????
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

MOj drugar bio na Pelagicevu ,ne moze da se peca a jezero puno tj polovina koja se ne vidi sa kapije,nisam bio ali prepricavam sta je rekao.Sve stranci pecaju i bez problema za razliku od nasih kojima se Jova ne javlja.Cudne neke stvari se desavaju na jezeru.Ako se racuna sadasnje vreme pa i mi smo stranci u bivsoj drzaviYU.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi stvarno u cemu je fora sa tim pecanjem na Pelagicevu? Evo uptavo sad tri ekipe nasih ljudi koji zive i rade u EU peca na jezeru!Ne moguce da je ovoliko ljudi uplatilo pecanje prosle godine?! Stvarno bi bilo lepo da neko od upuceniih u situaciju na jezeru objasni nama obicnim smrtnicima u cemu je fora! Biseru druze znas li ti sta se desava?

P.S i Kordin cirkus je na jezeru.....

Link to comment
Share on other sites

E sada kada je ponovo oboren rekord jezera i kada stranci lepo pecaju...e sada bi svi da pecaju na jezeru a ne mogu...Sada vise ni somovi ne smetaju i to sto je riba proredjena i sto se desi da nema ni bipa. Sad kad ne moze svi bi, a kada je moglo nije valjalo. Proklet narod!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E sada kada je ponovo oboren rekord jezera i kada stranci lepo pecaju...e sada bi svi da pecaju na jezeru a ne mogu...Sada vise ni somovi ne smetaju i to sto je riba proredjena i sto se desi da nema ni bipa. Sad kad ne moze svi bi, a kada je moglo nije valjalo. Proklet narod!

Ako si mislio na mene ja na Pelagicevu nisam bio od 2008 god. I sam znas da ni sad ne mogu da idem i da hocu tako da....

Samo mi je interesantno da stranci pecaju a DOMACI gledaju u zatvorenu kapiju.A prica o vec uplacenom pecanju je sad vec smesna.

Link to comment
Share on other sites

Ekipa iz Korde trenutno snima "Monster Carp" serijal na jezeru. Gledacemo na Exploreru kako su se snasli i prosli :)

Uplatili ljudi pre jedno 4-5 godina.

uplatili u decembru 2009
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svi vi kao da se kopcate na ledjima,svi znamo da je stopirano pecanje na pelagicu i zbog cega! Vlasnik zabara je podneo zahtev za koncesiju i sve je stopirano do daljnjeg! A trenutni akteri pelagiceva koriste jos malo vlasti i uzimaju lovu na foru dok to prolazi! Ja da hocu da idem tamo na pecanje zamolio bih rodjaka iz svice da nazove i uplati,i pojavio se bez imalo blama!! Pozzz
Link to comment
Share on other sites

Oko Korde nema nikakve tajne...oni su dobri sa Shevchenkom sa foruma koji im je ovo organizovao jos prosle godine, u cilju popularizacije jezera

Mogli su da idu bilo gde, ali su u dogovoru sa njim dosli na Pelagicevo. Pecaju 25-29 pozicije

 

2 licna rekorda su oborili dvojica, treci ceka jos (Hamidi), za njega je malo teze, jer mu je licni rekord 36kg sa Gigantike

Inace,  jezero prazno, pecaju samo jos 20 i 21 austrijanci neki

Link to comment
Share on other sites

Gorane,

Zaista neznam na koji nacin i kako se tamo peca. Vidim iz ovih poruka da se redaju grdosije za grdosijom, sto meni licno predstavlja veliko zadovoljstvo. Ja sam pecaros, nisam kockar, i osecam iskreno zadovoljstvo za svaki licni rekord svakog pojedinca koji ga ulovi. Jos ako je to na jezeru u okruzenju, zadovljstvo je vece.

Za jezeru znam samo da je pod takvim nadzorom, da svi koji misle da se tamo nesto radi "ispod žita" mnogo grese, jer je to nemoguce.

A zašto mi nemozemo da pecamo.....? sada na jezeru gde smo vecina nas ostvarili svoje licne rekorde, verujem da je svakom dobronamernom coveku jasno. Pisano je o tome mnogo ovde, a i Sandro je spomenuo. Da li i kako neke ekipe pecaju?

Mozda se to organizuje na osnovu posebnih odobrenja, zaista neznam. Niti zelim da znam, niti mi smeta.... Znam samo jednu cinjenicu - to sto mi ne mozemo da pecamo tamo nije krivo udruzenje DSR SARAN, niti pojedinci iz tog udruzenja. I o tome je pisano.

 

I jos nesto.... provrtite ovu temu i pogledajte koliko pljuvacine ima ovde po tom jezeru i pojedincima. Pogledajte kako pojedinci jedva cekaju neki zluradi komentar da bi ga lajkovali....neverovatno kolika doza pakosti....pecarosi....ljubitelji prirode....????

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gorane,

Zaista neznam na koji nacin i kako se tamo peca. Vidim iz ovih poruka da se redaju grdosije za grdosijom, sto meni licno predstavlja veliko zadovoljstvo. Ja sam pecaros, nisam kockar, i osecam iskreno zadovoljstvo za svaki licni rekord svakog pojedinca koji ga ulovi. Jos ako je to na jezeru u okruzenju, zadovljstvo je vece.

Za jezeru znam samo da je pod takvim nadzorom, da svi koji misle da se tamo nesto radi "ispod žita" mnogo grese, jer je to nemoguce.

A zašto mi nemozemo da pecamo.....? sada na jezeru gde smo vecina nas ostvarili svoje licne rekorde, verujem da je svakom dobronamernom coveku jasno. Pisano je o tome mnogo ovde, a i Sandro je spomenuo. Da li i kako neke ekipe pecaju?

Mozda se to organizuje na osnovu posebnih odobrenja, zaista neznam. Niti zelim da znam, niti mi smeta.... Znam samo jednu cinjenicu - to sto mi ne mozemo da pecamo tamo nije krivo udruzenje DSR SARAN, niti pojedinci iz tog udruzenja. I o tome je pisano.

 

I jos nesto.... provrtite ovu temu i pogledajte koliko pljuvacine ima ovde po tom jezeru i pojedincima. Pogledajte kako pojedinci jedva cekaju neki zluradi komentar da bi ga lajkovali....neverovatno kolika doza pakosti....pecarosi....ljubitelji prirode....????

Slažem se s tobom u nekim stvarima,Pojasni mi samo šta to znači: "Za jezero znam samo da je pod takvim nadzorom, da svi koji misle da se tamo nesto radi "ispod žita" mnogo grese, jer je to nemoguce." ŠRD ne upravlja,novog vlasnika nema pa tko naplačuje? Može se loviti al pod drugim uvjetima: https://carpingadventures.com/en/destination/jezero-pelagicevo/  . Zgodna cijena,tko voli nek izvoli,ja ne dam.al drago mi je da je riba još unutra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da se od Pelagica pravi novi Rainbow lake namenjen bogatijoj klijenteli. Nece nama niko braniti da pecamo ali po novim pravilima i cenama. Slazem se sa Javorom, sto se mene tice - neka hvala. Nema tu pakosti, zelim im sve najbolje ali da dam 500 evra za nedelju dana pecanja zaista nisam lud.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...