Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Prvo i drugo da kazem da sam razumeo, al zasto to trece?

PS. Balkanski sindrom je zajebana stvar

Bas tako Vasile, balkanski sindrom. Sve u isti kos svrstati i nazvati ih tako kako je doticni nazvao. A one koji su krivi i odgovorni za to njima ni rec.

Link to comment
Share on other sites

Zao mi je sto nisam danas napravio fotografiju jezera I zakljucane kapije

Nigdje zive duse .

To je u ovome svemu ključno!

Jezero Pelagićevo — zatvoreno!

Protutnjale su zadnjih dva-tri meseca finansijske inspekcije, glavna vodoprivredna inspekcija, svi nalazi pozitivni! Ali, ugovor koji treba da potpiše nadležni pomoćnik ministra iz Bijeljine se nepotpisuje.

Valjda je nekom "logično" da jezero bude u takvom statusu "zaključano".

 

Sva prepucavanja koja se mogu pročitati ovde su nebitna.

Jezero Pelagićevo je "zaključano".

 

Jedni likuju,drugi tuguju. Ali valjda smo takav narod. Zato nas je lako zavaditi,jer vrlo cesto zaboravimo suštinu.

U ovom slučaju, suština je u trenutnom stanju jezera, a to nije uradila nikakva inspekcija

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

To je u ovome svemu ključno!

Jezero Pelagićevo — zatvoreno!

Protutnjale su zadnjih dva-tri meseca finansijske inspekcije, glavna vodoprivredna inspekcija, svi nalazi pozitivni! Ali, ugovor koji treba da potpiše nadležni pomoćnik ministra iz Bijeljine se nepotpisuje.

Valjda je nekom "logično" da jezero bude u takvom statusu "zaključano".

Sva prepucavanja koja se mogu pročitati ovde su nebitna.

Jezero Pelagićevo je "zaključano".

Jedni likuju,drugi tuguju. Ali valjda smo takav narod. Zato nas je lako zavaditi,jer vrlo cesto zaboravimo suštinu.

U ovom slučaju, suština je u trenutnom stanju jezera, a to nije uradila nikakva inspekcija

sto posto je tako ali ako je meni krivo da je tako i napisem to i iznesem da bi voleo da ostane po starom jer to znaci da sam licemer ili bilo ko od nas. I onda iznosi kako je lopatarao ili ko zna sta radio oko jezera . Ali nebitan je lik taj koji je to napisao a to sto ne radi nismo ni ja ni ti ni bilo ko od nas sa foruma kriv . A to sto ne radi jeste tuga ali nemoj da bude jos veca tuga da ga sada jos i opljackaju !!!
Link to comment
Share on other sites

Otvorice se to jezero , pa nisu ludi valjda da ga neotvore pocinje sezona bice to sve kako treba , ionako ovde uvek procure prvo dezinformacije a potom se javi neko ko je upucen i objasni da veze s mozgom nemamo . Vise puta vidjeno na raznim temama , tako da je bezpotrebna bilo kakva polemika i pepucavanje . To jezero ce sigurno raditi 

Link to comment
Share on other sites

Ako se neko nasao prozvanim i pozvanim mojim postom jako mi je drago jer ako nista drugo bar se neko malo uzbudio oko toga iako je sve ocigledno potpuno pogresno shvatio. 

A jezero, koliko ja znam, nije zatvoreno nego nema mogucnost legalne prodaje dozvola, a sve to zbog ovakvih ili onakvih kontrola sada mora da radi "po knjigama", a dozvola,opet,  nema jer drago nam, krovno udruzenje sportskih ribolovaca tj savez jos nije odstampao i udruzenjima dostavio formulare i blokove dozvola, kao u ostalom i svake godine do sada, ali su za to ranije nalazena druga resenja na radost ribolovaca. 

Verujem i nadam se da ce Pelagicevo nastaviti sa radom, kao i da ce mozda nekome pasti na pamet da proba da ponovi ono sto smo smi mi ukljuceni u tu pricu svojovremeno napravili tamo, mozda i sa boji rezultatom i na mozda nekoj vecoj i jos lepsoj vodi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ovi komentari prevazilaze temu i prelaze u neku sasvim drugu i tezu dubiozu. Ko je tamo radio, lopatao,osnovao jezero ili sta vec iskreno me ne zanima. Ja sam sasvim obican covjek koji samo zeli da peca i uziva u prirodi.

Meni je u cilju i interesu da jezero sto prije dobije karte (dozvole) i krene pecanje.

Dolazim na jezero 0d 2006, nikada nisam imao nikakvih problema. Ponasanje po pravilniku i sve funkcionise kako treba. Za DSR Šaran nemam nikakvu primjedbu ,samo pohvale, to sto se desavalo unutar drustva nije moja stvar i ne zanima me.Samo zelim da sto prije dobiju dozvole i da krene sezona. A po mojim informacijama dozvole se ocekuju svaki dan.

Bistro..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nije problem u štampanju i dostavljanju dozvola udruženju. 

Nije poenta u tome da se sad zbog  "kontrola" ne smeju puštati ribolovci, bez adekvatnih dozvola.

PONAVLJAM

Pomoćnik ministra, nadležan za vode RS, izvesni gospodin ZM.  koji živi u Bijeljini neće da potpiše produženje Ugovora o korišćenju udruženju. Razlog je što su se podneli zahtevi za koncesiju. Najvažniji zahtev za koncesiju uputio je sadašnji vlasnik Žabara.

Mnogo je "lobista" uključeno u tome.To se sada rešava, kako, videće se. 

Medjutim, kakav je odnos resornog ministarstva, za to jezero, to je nečuveno. Toliko je njih briga za tu vodu, kada nisu u stanju da barem privremeno ugovorom obavežu dosadašnjeg korisnika da čuva vodu, do konačnog rešenja

Znači - ne čekaju se dozvole, nego je tako kako sam gore opisao.

Šta će biti, za sada se ne zna.

Ni ne može, palo je tu prethodno mnogo obećanja, izgleda, i dosta..., pa sad kad se reagovalo od strane udruženja, pa inspekcija nije urodila plodom, sve se iskomplikovalo malo više nego što se izgleda očekivalo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

 

Ljudi samo me interesuje kako Poljaci pecaju na Pelagicevu od juce a nema pecanja kao evo pogledajte facebook profil Arkadiusz Carp adventure

Ako sam dobro snimio,pecaju na poziciji 5.,od pre neki dan.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

 

Ljudi samo me interesuje kako Poljaci pecaju na Pelagicevu od juce a nema pecanja kao evo pogledajte facebook profil Arkadiusz Carp adventure

Dok se pojedinci bave politikom jezera,poljaci su garant preskocili zakljucanu kapiju i zabacili motke  :rofl:  :rofl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nesto bih hteo da pitam

Zna li neko tacnu istinu o Pelagicevu????

Pitam zato sto je poveca grupa mojih prijatelja odavde izvrsila rezervaciju i poslala kaparu pa ne bih voleo da putuju 600km u jednom pravcu, da poljube vrata i nazad.

Malopre su razgovarali sa tamosnjim covekom koji im je rekao da su sve to samo price kako bi nastetili renomeo jezera

Pa ovim putem Ja bih zamolio nekog odgovornog sa tog jezera da ovde napise sta je u ovoj prici istina, postedice ljude nepotrebnog maltretiranja ako kojim slucajem jezero ne radi.

Unapred se zahvaljujem na svakom iskrenom odgovoru

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...