Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Neka zajebancija ocigledno . Zvao sam ja i jovu i marka njegovog sina i preko fb sam slao poruke i marku i profilu prlagic niko ne odgovara. Ocigledno neka diskriminacija . Jbg nismo u evropu.
Link to comment
Share on other sites

Neka zajebancija ocigledno . Zvao sam ja i jovu i marka njegovog sina i preko fb sam slao poruke i marku i profilu prlagic niko ne odgovara. Ocigledno neka diskriminacija . Jbg nismo u evropu.

Na onom snimku na tv kaže nemoze da se peca jer nema dozvola i savez nije izdao dozvole uniji nemoze da peca,jezero zarasta u travu i korov....

A onda pecaju svedjani,grci,rumuni,bugari,sas madjari...

njima izgleda ne treba dozvola a mi nemoemo bez dozvole

Link to comment
Share on other sites

Na onom snimku na tv kaže nemoze da se peca jer nema dozvola i savez nije izdao dozvole uniji nemoze da peca,jezero zarasta u travu i korov....

A onda pecaju svedjani,grci,rumuni,bugari,sas madjari...

njima izgleda ne treba dozvola a mi nemoemo bez dozvole

ocigledno je da pecaju svi sem nas jugovica. Jer kad se svedjani , grci rumuni i madjari pohvale na njihovim forumima mi jugovici nerazumemo sta su pisali a verujem da nisu rezervisali a nekima to odgovara jer lova u mutnom ..... a garantujem da ima jos nekih ovde na forumu koji su u toku ali cute ...... a ko nam je kriv sto smo jugovici a nismo rumuni.
Link to comment
Share on other sites

Zar bas nepostojji niko na forumu ko ima prave informacije da vam ih da , jer ovako lupate glavu raznim razmisljanjima a mozda nista nije tako kao sto mislite ? Mozda zaista postoji neki problem ?

Link to comment
Share on other sites

Na zalost Gorane, ni ja neznam mnogo vise od onoga sto sam vec pisao.

Trebalo je da dobiju Ugovor pre mesec dana. Jos nisu, ocigledno da je lobiranje sa strane jako.

Od sveg tog sranja desice se da ce se jezero sa najvecim ribama u regionu upropastiti. Ribu tamo sada niko nemora cuvati.

Kada su interesi u pitanju, uvek se slomi na prirodu i nas obicne ribolovce.

Silni i bogati to zovu "kolateralna steta". Gadi mi se sve...

Koliko znam, niko tamo nemoze prihvatiti rezervaciju. Da li se peca...? Verovatno neko peca, ali kako....nemam pojma.

Uprava i cuvar su pod sedmicnom presijom od strane razniraznih inspektora, ne bi li nasli razlog da u potpunosti zatvore jezero.

Zbog toga mi nije jasno kako je moguce da bilo ko pomisli da neko nesto tamo muva i slicno....

 

Drugim recima, mnogo je pritiska od silnika da se jezero zatvori i unisti, a onda najverovatnije uradi sa njim nesto unapred planirano.

Ukoliko udruzenje uskoro ne dobije Ugovor, sa jezerom je gotovo, a riba ne verujem da ce ostati u vodi.

Link to comment
Share on other sites

Iz postovanja prema clanovima i forumu, bicu konkretniji u iznosenju cinjenica, bez ikakvih kvalifikacija.

 

Jezero se udruzenju DSR saran od 2005 g. ustupa na KORISCENJE, sa obnavljanjem ugovora svake godine.

 

Za ovu godinu "odredjeno lice" je podnelo zahtev za KONCESIJU (zakup), cime se to jezero daje zakupodavcu na period i do 20-40 godina. Kako to obicno biva....prethodno se za tako nesto "lobira", priprema "teren" i slicno.....

Desilo se da nadlezno ministarstvo, pored svih želja i ispoljenog pritiska velikomocnika nije moglo da izda resenje tom ZAKUPODAVCU jer se nisu stekli pravni uslovi za davanje jezera u Zakup.

 

S obzirom da i pored svih lobista, sa pravne strane jezero nije moglo da se da u zakup (vlasnistvo nad zemljom i slicno....), ocigledno je da su velikomocnici i interesne grupe odlucili da se jezero ne da ni na koriscenje udruzenju DSR saran na godinu dana, kako je to do sada činjeno.

 

EPILOG - nek se jezero unisti, spali, zatruje - da ne postoji....."KADA GA JA NISAM DOBIO".

Jer kako drugacije tumaciti trenutno stanje......

 

Ovde se ne radi o Peri, Miki, Paji, Vlaji i Raji.....

Ovde se radi da neko svojim postupcima svesno ostavlja jezero na milost i nemilost svemu sto se u takvim situacijama desava na jezerima. A OVO JE JEZERO O KOJEM SVI OVDE NESTO PRICAMO SA POSTOVANJEM ZA RIBU.

 

Sto se tice udruzenja DSR saran, mislim da im je svega dosta.

 

A mi pecarosi. Krajnje je vreme da barem budemo svesni adrese.....koja je dorpinela da to jezero trenutno bude prepusteno samo sebi.

Link to comment
Share on other sites

Nema pecanja na jezeru dokle god vlasnik koncesije Zabara bude upinjao svim silama da uzme Pelagicevo jer mu zemljoradnicka zadruga Napredak ne da zemlju na kojoj se nalaziti jezero,mrtva trka...vlast je na strani Beogradjanina a Napredak,ribolovci,mestani i opstinsko vlast na strani Udruzenja.....info od celnika opstine
Link to comment
Share on other sites

Udruzenje je dobilo koncesiju do kraja godine, to je provjerena informacija! I tesko ce Misko dobiti koncesiju jer da bi neko dobio koncesiju pravno-imovinski odnosi moraju biti cisti, sto na Pelagicevu nije slucaj....

Link to comment
Share on other sites

Udruzenje je dobilo koncesiju do kraja godine, to je provjerena informacija! I tesko ce Misko dobiti koncesiju jer da bi neko dobio koncesiju pravno-imovinski odnosi moraju biti cisti, sto na Pelagicevu nije slucaj....

cekaj ako je sigurna informacija da je udruzenje dobilo moze li da se peca onda
Link to comment
Share on other sites

cekaj ako je sigurna informacija da je udruzenje dobilo moze li da se peca onda

 

Znam neke ljude koji su iz BiH, zvali da pitaju mogu li pecati i nisu im dali :( Ja koliko znam nisu dobili stampane dozvole od ministarstva sto je obavezan da ti izda kad dodjes tamo.... Uglavnom neko moze neko ne moze kao sto vidite !!!!

Link to comment
Share on other sites

svi mogu da pecaju sem srba , jovi su sladje strane pare nego nase  :diablo:  :diablo:  :diablo:  :diablo:

Ne sekiraj se, nece to jos dugo tako

Imali smo i ovde slican primer, zakupili jezero neki iz Danske sa nekim ovdasnjim, poceli da dolaze i pecaju samo stranci

Al svako cudo za tri dana, kako treba neka voda biti atraktivna da bi dolazio cesce a i da predjes nekih 600+km u jednom pravcu.

Nakon sto su se stranci ispucali , pala taksa za 50% i mogo je da peca svako

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa koja je ovo diskriminacija. Sta smo mi srbi i bosanci pa nemozemo pecati ne razumem pa onda ako je vec takva diskriminacija neka uumu jezero lepo misko pa ce mo moci svi da pecamo , ovo je sramota a i zaboleme za svetiliste kad nije za nas....
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...